Şimdi Ara

4 marka ve model arasında seçime yardım ltf.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bende konuyu hortlatayım, uzun süredir o mu bu mu derken bende hidrolik disk frenli ve kilitli amortisörlü (gidondan olursa daha iyi) bir dağ bisikletine karar verdim.
    Esasen benimde bütçem 1000k TL ye kadardı ama armudun sapı üzümün çöpü derken biraz aşacağım sanırım.
    Bu nedenle mümkün olduğunca f/p olarak maxa yakın tercihler yapmak istiyorum.
    4 seçeneğim var bir kıyas yaparsanız sevinirim;

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/bn40.html

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/matts40d.html

http://www.decathlon.com.tr/rockrider-53-da-biisikleti-id_8206682.html

http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-920.html

ve bunlar olmazsa en düşük ihtimalimde şu;

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=8&PID=1463&probrand=71&prosize=&procolour=

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thekinger -- 5 Haziran 2014; 10:08:16 >

• Ya anlık bir hata oldu mesajı yüzünden tekrar göndermiştim 3 defa açılmış aynı konu kusura bakmayın lütfen. diğer ikisini silebilirsiniz.
  • verdiginiz tum linkler hatali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PwaGG kullanıcısına yanıt
    Düzelttim ikazınız için teşekkür ederim. Sanırım o anlık hata nedeniyle bozulmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

Düzelttim ikazınız için teşekkür ederim. Sanırım o anlık hata nedeniyle bozulmuş.

26 mı 29 mu ona karar ver önce
    büyük çoğunluğu ve verdiğin üst modeller 29 olduğu için bende onları seçtim
    öne çıkan 2 model big nine 40 ve sedona 920
    fiyat olarak 60$ fark var
    ikisi arasında merida bence çok daha güzel ve sedonaya göre daha iyi bir marka tartışmasız
    bunun karşılığında
    vites sistemi olarak aynakol hariç aynılar aynakolllarda birbirine denk sayılır
    fren olarak sedonada en düşük model olan brm395 var
    meridada ProMax DSK var açıkcası bunun hakkında hiç bir fikrim yok sadece merida ve trekin giriş seviyesi modellerinde gördüm
    maşa olarak ikiside hidrolik kilitli
    lastikler sedonada schwalbe meridada kendi jantlar ikisindede kendi üretimi
    bunlara alternatif olarak bide salcano insomnia 29 var
    sedona veya salcanodan birini al derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PwaGG -- 5 Haziran 2014; 10:31:43 >

• Ben meridaları ele derim.o fiyata hala shimano altus kullanmış.xcm maşa falan.kalitesiz değiller ama o fiyatı hak etmiyorlar.mesela kron hic değilse aceraya terfi etmiş.btwin hem karizmatik hem kompanent olarak daha iyi meridalara oranla.ama onunda ağırlığı biraz fazla.sedona aralarında en öne çıkan model olabilir.yanlişım varsa arkadaşlar düzeltir zaten.
    Şimdiden hayırlı olsun.

• Boyum 182 cm, kilom 75. Bu nedenle zaten 19" kadro düşünüyorum. 26" jantlar bana ufak görünüyor. 27,5 ara jant olduğu için 29" in daha keyifli ve yakışıklı olacağını düşünüyorum.
    İçimden geçen big nine 40 hem kadro açısından hemde marka değeri açısından. Bu bisiklet olayını ciddi olarak ilgilenen insanlar sedona yada salcano gibi markalara pek sıcak bakmıyorlar. Ben giriş seviyesindeyim ve üzerlerindeki donanımlar hakkında hiçbir fikrim yok. Bir aydır internette her türlü forumu ve bilgiyi inceliyorum.
    Vereceğimiz bedel öyle küçükte değil, kötü bir huyum var almışken inciğini cinciğini incelerim, iyisini alayım birkere alıcam mantığını güderim maalesef.
    Aynakol neresi oluyor o kısmını bilmiyorum.
    Birde vites sistemlerini karşılaştırmanız mümkünse sevinirim.
    Sanırım hidrolik disk fren olduğu için ikiside iyidir.
    Birde gidondan amortisör kilitlenmesi olayı sanırım önemli unsurlardan birisidir.

• madcow165 kullanıcısına yanıt
    B'twin zaten işe başlangıç noktamdı. Arkadaşım onun bir alt versiyonunu almıştı benide bu işe bulaştırdı. Ama gel görki iş nerelere geldi :) Bu araştırmalar sırasında mekanik disk frenlerden uzak durmam gerektiğini anladım. Eğer yanılıyorsam düzeltin lütfen. Bu yüzden btwinden sanırım vazgeçmiş gibiyim. Salcano içinde kadroyu beğenmeyen çok yazı okudum. Birde şikayet var da çok fazla şikayet var hakkında.
    Ben amatör bir kullanıcı olarak merida ve salcano markalarının donanımları açısından farkı anlayabilirmiyim? yada kullanırken kolaylık zorluk açısından bir fark olurmu? Madem meridanın donanımları daha düşük neden peki aralarında fiyat farkı var?
  • Hocam ayna kol pedal attığın yaratık yok mu aha o
    Yani ön dişliyi hareket ettirdiğin çubuk. Önemli pir parça.

Ben sana shimano markası için fren vites aynakol gibi kompanentlerde ki kalite sıralamasını yazayım ona göre karar ver.düşükten yükseğe doğru şu şekilde:

Tourney
    Altus
    Acera
    Alivio
    Deore
    Hone
    Deore LX
    SLX
    Deore XT
    DXR
    Zee
    Saint
    XTR

• Tabi ki farkı anlayabilirsin.frenlere attırıcılara aynakola maşaya lastiklere falan bakarsın.kıyaslamayı yaparsın.bazen arada kalırsın o zaman biner denersin.
    Btwinin md fren olduğunu farketmedim.öyleyse hemen kacıyoruz.hd fren bakıyoruz.fiyat farkları tamamen şirketlerle arz taleple alakalı.ona aldanmayin.
    Ben size bir marka soyleyim.mosso.çoğu ürünü fiyat performans ürünüdür.ve çoğu markanın kadrosunun üreticisidir.mossoya da bak derim.kendim kullanıyorum diye demiyorum hem hafif hem ucuz oluyorlar.

Birde bizler amatör kullanıcıyız.aslinda kompanentlerde buyuk farklar olmadıgı sürece bizim için bir fark olmuyor hissedilir derecede.ama insan alınca iyisini almak istiyor tabi ki.ne alırsanız alın sizi memnun eder ben eminim.vites sesli atsın yada atmasın.bu sizin için büyük bir kıyas olmalı mı hayır.bizler keyif için biniyoruz.gözünüze kestirin ve alın.aldıktan sonra başka bisikletcilerle bisikletinizi değil o bisiklet ile nereleri gezdiginizi ne anılar yaşadığınızı konuşun.öyle oluyor ki resmen sidik yarışına dönüyor.3 milyara bisiklet alınıyor ama sorsan 50 km yola bile cikılmıyor.bizde 700-800 liralık bisikletlerle yılda binlerce km kat ediyoruz.biraz dertlenmişim

Siz ne demek istedigimi anladınız umarım.içinize sineni alın.gerisini dert etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madcow165 -- 5 Haziran 2014; 11:18:34 >

Aslında seçeneklerim arasında şu da vardı;

http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay.asp?biID=10

ama emin olamadım pek insanlarda bilmiyordu bu markayı.
    Sizin önereceğiniz muadil bir modeli varmı?
  • Biliniyor da pek tercih edilmiyor diyelim.sebebini bende bilmiyorum .wildfire modeline gelince o düşük bir model sizin üstte verdiğiniz örneklere göre.ekipmanların yazdığı kısımları karşılaştırırsaniz farkı anlarsınız. 1000 lira bütçeyle mosso marka ne olabilir.ben acr 101 kullanıyorum ama 800 liralık
    Üst modelleri sen araştırırsın.alv 201, 771, yada full deore set dizili bir model vardı adı aklıma gelmedi bunlar olabilir.
    ha birde içimde kalacak.salcanoda korkacaginiz tek nokta servisdir.onun dışında ben bir sorun yaşayacaginizi sanmam.zaten servisi de pek kullanmazsınız diye tahmin ediyorum.yani ustteki arkadasin dedigi imsomniayıda ekleyebilirsin listeye.kalite sıralama listesi verdim ya ordan karşılaştır.beğendiğini al

Sanırım şöye bişey diyorsunuz;
    http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay.asp?biID=5

yalnız bu heralde 26". 29" olanını göremedim.
  • Buydu sanırım.elle toplanmış gibi full deore.benim hoşuma gitmişti ama fakiriz tabi o aralar alamamiştım

29" başka sitelerde de yoksa bosverin almayın.kadro boyu jant boyu önemli. Senin gönlün hangisinden yana

• Valla nedenini bilmiyorum ama bu meridaya taktım kafayı. Belkide önyargıdan kaynaklıdır. Sedonayada uzak değilim. Bisikletçiye g,,d,p hepsine bakmak gerek.
    Ama şunuda düşünüyorum. Bu aletlerde sabit ve en önemli olan kısım kadro değilmi? Diğer yerlerin hepsi donanım ve değişebiliyor. Yani meridada vitesde sorun yaşarsam değiştirebilirim üst modeliyle.
    Ama sedonanın kadrosu tırt ama donanımı iyiyse bile kadro demek yeni bir bisiklet demek :(
  • selamlar
    o fiyat aralığında 29' bisikletler genelde altus sistemlidir aralarında çok cidde fark olacağını sanmıyorum ama kullandığım kron bisikletlerde hep maşaların kalitesizliği dikkatimi çekti onlardan uzak durun bence.
    benim önerim carraro big 929 gidondan kilitli maşa ve acera/alivio vites sistemiyle diğerlerinden daha önde olduğunu düşünüyorum kesinlikle tercihleriniz arasına ekleyin incleyin.
  • GAJU kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, şimdi inceledim biraz, hemen hemen sedano ile aynı ekipmanlar var sanırım ama fiyatı daha uygun. Üstelik gidondan kilitli olması da avantaj. Ancak bilgili arkadaşların kıyaslama yapması daha doğru olur. Siz nasılki kronun maşasını beğenmemişsiniz belki bununda bir kusuru vardır. Eğer diğerleri ile aynı ise tercih nedenim olabilir f/p açısından. üstelik yakışıklı bisikletmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

Teşekkürler, şimdi inceledim biraz, hemen hemen sedano ile aynı ekipmanlar var sanırım ama fiyatı daha uygun. Üstelik gidondan kilitli olması da avantaj. Ancak bilgili arkadaşların kıyaslama yapması daha doğru olur. Siz nasılki kronun maşasını beğenmemişsiniz belki bununda bir kusuru vardır. Eğer diğerleri ile aynı ise tercih nedenim olabilir f/p açısından. üstelik yakışıklı bisikletmiş.

carraro nun vites sistemi sedonadan 1 gömlek üstün , sedonanın maşası hakkında bilgim yok karşılaştırma yapamam ama carraronun kullandığı maşa kalitelidir herhangi bir sorun yaşatmaz , iki bisiklette aynı hd fren sistemi var , ağırlıkları konusunda internette pek bilgi bulamadım ama çok fark olacağını sanmıyorum iki bisikleti de yerinde görüp inceleyin öyle karar verin derim ama kağıt üstünde carraro daha doğru seçim.

• Tabi kadro önemli. Parçalar yükseltilebilir sonuçta.
    Arkadaşın önerisi güzel bencede. Simdi inceledim. Fiyat biraz sizin sınırınızın üstü ama mağazadan alıp indirim yaptırırsaniz güzel olur. Alivio sistem kullanmışlar. Gayet güzel.

Zaten 1000 tl nın üzerine çıkmayı göze aldım ama 1500 tl yide aşmayım diyorum. Bu nedenle evet o bisiklete bakacağım ama aklımda birinci sırada merida var halen :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.