Şimdi Ara

4 KANAL RF ALICI VERİCİ DEVRESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İST üniversitesi 2.sınıf(son sınıf) öğrencisiyim hocamız içinde 16f84A entegresi olan bir haberleşme devresi yapın dedi gerisini bize bıraktı bende başka bi sitede isisde kurulu bi devreyi yapmaya karar verdim fakat ilk defa böyle bişey yapıcam kafamda şimdilik bi kaç soru var onları sorayım
    pic içine programı atıcam ama hangi programla atılıyor .
    Alıcı verici aldım bunlara da mı program atacağım buna atabiliceğim program adı nedir.Yazarkende bi tutarsızlık oldunun farkındayım da inş derdimi açıklıyorumdur.
    birde kaynak olarak ne kullanayım (pil mi başka bişimi)
    IC prog die bi program indirdim bununla entegreye ve verici alıcı devrelere programları atayabilirmiyim?
    bide evde ayarlı bi adabtör vardı 0 3 4.5 12 ye kadar gidio 4.5 e aldım led yandı biraz sonra led sondu bi daha ışık vermedi
    3 pili birbirine bağladım 4.5 v elde ettim ama piller ve onlara bağladığım kablolar çok sıcak oluyo led yakınca
    Bu ödevi yapmama yardım edenler ve edecekler için şimdiden teşşekkür ederim.
    Devreleride atıyorum başkalarıda faydalansın

http://www.mediafire.com/download/8nnjsjgz11u/devrelerr.rar ben bunlar içinden 4 kanallı yapıcam.

• arsarath A kullanıcısına yanıt
    lede 4.5 volt fazla en fazla 4 v.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu rf alıcı vericilerde pic ler gibi programlanıyormu programlanıyorsa nasıl ?
    Devre de mikrodenetleyici var 5v ile çalışıyormuş ondan 4.5 kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsarath

Bu rf alıcı vericilerde pic ler gibi programlanıyormu programlanıyorsa nasıl ?
    Devre de mikrodenetleyici var 5v ile çalışıyormuş ondan 4.5 kullanıyorum.

illa mikrodenetleyicimi kullanacaksın pt22-- serisi kodalama entegereleri var onla daha kolay olur
  • İlla pic kodlıycam bölüm elektronik haberleşme mikrodenetleyici dersi için yapıyorum hoca bu olcak dedi ben zaten araştırıyorum şu anda sorularım biraz daha azaldı :D
    433 Mhz alıcı ve verici var elimde ama birinde 8 bacak birinde 4 bacak var bunlardan hangisi alıcı hangisi verici bu 8 bacak olanda hangi bacakları kullancam
    4 bacak olanda yazanlar(soldan sağa):GND-DATA-Vcc-ANT 8 Bacak olanda (soldan sağa):GND-DATA-DATA-VCC-VCC-bu uç ve -bu uç için gnd demiş tam ortaya-ANT en sonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsarath

İlla pic kodlıycam bölüm elektronik haberleşme mikrodenetleyici dersi için yapıyorum hoca bu olcak dedi ben zaten araştırıyorum şu anda sorularım biraz daha azaldı :D
    433 Mhz alıcı ve verici var elimde ama birinde 8 bacak birinde 4 bacak var bunlardan hangisi alıcı hangisi verici bu 8 bacak olanda hangi bacakları kullancam
    4 bacak olanda yazanlar(soldan sağa):GND-DATA-Vcc-ANT 8 Bacak olanda (soldan sağa):GND-DATA-DATA-VCC-VCC-bu uç ve -bu uç için gnd demiş tam ortaya-ANT en sonda

Aga kusura bakma ama sen bu soruyo soruyosan ya sen okulda bişey öğrenmemişsin yada hocan sana bişey öğretmemiş...

4 bacaklı olan verici modül (tx)--- gnd: eksi 5volt ---vcc artı 5 volt--- data veri iletişim---

8 bacaklı olan alıcı modül(rx) ---gnd: eksi 5volt ---vcc artı 5 volt--- data veri iletişim---

• Uygun fiyata yapılır.
  • Metehan kardeşim haklısın ben kabul ediyorum ilk defa yaptığım için bunları soruyorum öğrendim zaten teşekkür ederim 8 bacak olandada gnd leri dataları seri bağlıyoruz kısa devre olacak şekilde anten kısmına da 17 cm kablo bu kadar galiba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.