Şimdi Ara

3D TV Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum. Kafam araştırmalardan, okuduklarımdan karıştı en iyisi bir bilene sorayım dedim. en son bu TV lerden birini almaya karar verdim.
    Toshiba 46ZX800 Sony 46HX805 Samsung 40C700. Ne için kullanacıma gelince 3D seyretme az da olsa beni cezbediyor, BluRay ve Hd film, Oyun oynama. Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

• elinizde 3d oynatıcı var mı? 3d film var mı? 3d yayın var mı? bu sorulara evet diyorsanız 3d tv alın. yoksa 3d henüz çok ama çok az materyale sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dandalyus

Arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum. Kafam araştırmalardan, okuduklarımdan karıştı en iyisi bir bilene sorayım dedim. en son bu TV lerden birini almaya karar verdim.
    Toshiba 46ZX800 Sony 46HX805 Samsung 40C700. Ne için kullanacıma gelince 3D seyretme az da olsa beni cezbediyor, BluRay ve Hd film, Oyun oynama. Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

Sevgili arkadaşım, herhangi bir teşhir ürününü gözlüğünü takıp aralıksız 15 dak. izlemenizden sonra karar vermenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

quote:

Arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum. Kafam araştırmalardan, okuduklarımdan karıştı en iyisi bir bilene sorayım dedim. en son bu TV lerden birini almaya karar verdim.

Sevgili arkadaşım, herhangi bir teşhir ürününü gözlüğünü takıp aralıksız 15 dak. izlemenizden sonra karar vermenizi tavsiye ederim.

Neden böyle söylediniz ? Yorumdan bir sıkıntı çıkardımda..

• 3d tvleri gözlükle uzun süre izledikten sonra baş sönmesi mide bulantısı ya da baş ağrıması gibi sorunlar görülüyor bazı kişilerde, bu sorunlar sizde de çıkabilir o yüzden denemeden almamak gerekiyor.

Ve 3d teknolojisi henüz çok yeni olduğu için 3d tv ile izlenecek herhangi bir materyal yok, oyun yok sadece teknoloji marketlerde gösterilen bir iki demo ve 3d animasyon var. Hatta çoğu dükkanda samsung tvlerin gözlükleri bile yok daha gelmediği için deneyemiyorsunuz.

Bu yüzden bu forumda da pek alıp kullanan yok, bunların yanısıra şu an alınabilecek tek 3d tv samsung marka o da full led değil ama lg ve sony nin gelecek bazı 3d tvleri ve samsung un daha gelmemiş bazı modelleri full led olacak.
  • Ben gerçekten Biz türk milletini bir türlü anlıyamıyorum.Yeni teknoloji cıksın oyle alayım diye sabırla bekleriz sonra cıkar ama bu seferde yaygın değil,daha gelişmesine çok var diyip trim trim kaçmaya çalışırız.Tamam doğrudur suan gerçekten bir materyal olmayabilir ama inanın bence 1-2 sene içinde gayet yaygın bir hale gelecek ve o zaman pişman olmakta var.Ayrı bir durum ise eğer tv yi daha çok oyun oynamak için alacaksanız(ki ben öyle yapıcam) oyunların coğu yazılım olarak 3D ye çevrilecek şekilde yazılıyor.Sadece bunu işleyecek işlemci ve teknoloji gerekiyor.Diyecegim o ki 2D yi 3D ye çeviren bu özellikte bazı 3D tv lerde mevcut.Kanımca 3D oyunlarda sorun olmayacak ama film dizi icinse kanımca 1-2 seneye kalmaz raflarda yerlerini alırlar.Saygılar.
  • Dandalyus arkadaşımız sanırım almışken en yenisi , en iyisi , en çok özelliklisi olsun böylece yıllarca kullanırım diye düşünerek bu soruyu sormuş.

resmonse arkadaşımızda tvnin özelliklerini kullanmaya uygun durum olmadığını anlatıyor.

Arkadaşalar , şunu unutmamak lazım birkaç yıllık ömrü olan pahalı bir oyuncak alıyoruz. Malesef bu oyuncak ise her şekilde çok kırılgan ve sorunlu. Bunu ek bir zevk olarak düşünüp buna göre alışveriş yapmak daha akılcı olur diye düşünmekteyim. Evin demirbaş beyaz eşyası gözüyle bakmak baştan hatalı bir yaklaşım oluyor. Aldım bir kere artık 10 yıll kullanırım olmuyor. Geleceğe yatırım mantığı ise burada hiç mi hiç işlemiyor. Forumda çok sayıda arkadaşımız 2. hatta 3. tvlerini aldılar ve kullanıyorlar ve gözleri yeni çıkan ürünlerin artısında eksisinde. Orta karar yani fiyat performans oranı yüksek birşeyler alıp bir süre idare etmek lazım.

3 boyut olayı çok yeni ve ilk nesil cihazlarda illaki ufak tefek sorunlar olacaktır. 1-2 yılı içinde daha sorunsuz ve performanslı daha ucuz 2. nesilleri çıkacaktır. Şu anda 3 boyut özellikli tv alanlar da " Yaa bizim tvde 3d özelliği var ama şu yeniler kadar zevk vermiyor. Şu yeni çıkan modeller varya ooo süpermiş. Tvnin işlemcisini geliştirmişler , panelini daha kaliteli olan modele dönüştürmüşler" diyecekler.

• Arkadaşlar ben tv aldıktan sonra bir daha zor başka tv alabilirim. TV mefta olacakta öyle. almışken orta üzeri bir tv veya 3D alayım dedim. Bluray oynatıcı alabilirim veya notebook olayına girerim. ki notebook um var.
  • quote:

Arkadaşlar ben tv aldıktan sonra bir daha zor başka tv alabilirim. TV mefta olacakta öyle. almışken orta üzeri bir tv veya 3D alayım dedim. Bluray oynatıcı alabilirim veya notebook olayına girerim. ki notebook um var.

Malesef durum sizin düşündüğünüz iyimserliğe uymuyor. Forumda daha garanti süresini bile doldurmadan mefat olan tv sahipleri var. Tüplü tv gibi düşünmeyin 50 lira veririm tamir ettiririm , alırım 10-15 yıl gider diye. 2.000 liraya tv alırsınız paneli bozulur 1.000 lira isterler , tamir ettirmek yerine atar yenisini alırsınız. forumda aratırsanız bu tip durumlara denk gelirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedo

quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

quote:

Neden böyle söylediniz ? Yorumdan bir sıkıntı çıkardımda..

Norepinefrin arkadaşımız güzelce açıklamış, bu teknolojiyi denedim hoşumada gitti ama yolda geri dönerken arabada biraz rahatsız oldum,
    seyrederken görüntüde rahatsız edici bir titreme hissediyorum, aslında bu olayı 2 ayrı mağzada 2 defa yaşadım o nedenle karar vermeden
    önce mutlaka denemek lazım diyorum .

• 3D için en uygun fiyat ve performans c750 serisi LCD dir.
    yeni mağazalara gelECek,
    bende beklemedeyim,
    ayrıca;
    3D denince sadece film (bluray) aklına gelmesin,
    2d>3d performansını ben çok beğendim,
    zaman zaman bir belgesel veya maçı 3d izlemek keyifli olur.

selamlar
  • Teşekürler arkadaşlar. Bir kaç ay beklemeye karar verdim. Ama 15 - 20 dakika da olsa 3D zevkini bırakmamaya kararlıyım. Sadece sinamada o zevki almak istemiyorum. Yorumlarınız için tekrar teşekürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.