Şimdi Ara

3950x x570 anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Thermal olarak vrm karsılastırmalarına biraz göz gezdirdim. gigabyte aorus master, yeni tomahawk ve asus rog crosshair VIII hero gözüme çarpan kartlar.Tomahawk f/p ile özellikle radarımda. Daha once gigabyte kart kullanmadım, ön yargılıyım biraz. z390 chipsette msi meg ace, yine x570 chipsette asus x570-p kullandım ikisi de beklentimi karşılamıştı. Bu sefer x570 chipsette biraz daha özellikli bir kart arayışındayım. Thermal kararlılık benim için önemli, ayrıca bluetooth,wifi sıklıkla kullanacağım.Ses konusunda da üzmemeli.

• X570 Tomahawk, tomahawk ve tomahawk ilk üç önerim. Dördüncü olarak da eğer chipset takıntın yoksa 6 USB port ile idare ederim diyorsan b550 tomahawk.
  • Alacağın anakart abisini dahi geride bırakan B550 AORUS MASTER modelidir başka kart düşünme
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    valla hocam baya bi seçenek sundun bana, kafam karıştı şimdi
  • Şaka bir yana x570 tomahawk vrm olarak 700 dolarlık x570lerle aynı kulvarda. Fazlasını istemen için spesifik sebeplerin olmalı.
  • Ses çok önemli ise X570 Aorus master ess 9118 dac barındırıyor o model alınmalı.

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/X570-AORUS-MASTER-rev-10#kf

Ama kablosuz kulaklıkta hepsi kulaklığın kalitesi kadar ses verir asıl fark kablolu bağlantıda kulaklıkta ve hoparlörde ortaya çıkar.

Kulaklık kablosuz ise X570 yerine b550 tomahawk wifi düşünebilirsiniz. Asus olsun derseniz b550e veya B550f modelleride iyidir.

Gigabyte B550 aorus masterda ess 9118 dac yok fazladan para vermeye gerek yok fiyat yakınsa tercih edilebilir tabi.

2 adet pcie 4.0 ssd düşünülmüyorsa ve kulaklık kablosuzsa b550 alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 21 Temmuz 2020; 16:11:56 >

• x570 tuf gaming plus da olabilir termal değerleri fena değildi wifi modeli de bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurnInMyFire

valla hocam baya bi seçenek sundun bana, kafam karıştı şimdi
    Kafa karışıklığına hiç gerek yok hocam. Tomahawk, bizim mahallenin dayısıdır.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-x570-tomahawk-wifi-amd-x570-soket-am4-ddr4-4600-oc-mhz-m-2-anakart.html

• Fiyat/performans olarak x570 tomahawk bakabilirsiniz. Biraz daha üst seviye rgb sevmiyorsanız bire bir x570 ace yapısında olan msi x570 unify modeline bakabilirsiniz. Eğer Rgb olsun yanar dönerli olsun derseniz asus x570 e gaming modeline bakabilirsiniz.
  • X570 tomahawk alindi tsk ettim yorumlar icin.
  • B450 Tomahawk Max kullanıcısı olarak bu tarz başlıklara denk geldiğimde yüzümün aldığı ifade:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.