Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
100
Favori
589.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam,

24'ünde açıklanıyor hocam kağıtta yazanı dikkate alma. TRT duyurusunda asalın kendi sitesinde yazıyor.
  • charabassan kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bakırköyde meydandan biraz aşağıya indiğinden sağ tarafta gür çarşısı var. Orada bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acemiliğim manisa, usta birliğim geliboluydu benim, buralara çıkan olursa öm atsın, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
  • Slm Tertiplerim forumu takip ediyorum..!!! Hepimiz hakkında hayırlısı olmasını diliyorum.!!
    2012'nin kasımında arkadaşım kısa dönem olarak burdura gitmişti bizden önceki dönemlerde burdur duymadım
    Acaba 2 sene sonra bize denk gelir mi .!!!
    Hazırlıklara ben de başlamadım cumayı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: elondel

Heralde en rahat benim daha hiçbir şey almadim edevlet sifremi bile yeni aldim yerlerin açıklanmasi 27 si degilmiydi bu arada ?

E devlet şifresi benim de yok. Anlatsana tertip nasıl alıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: AloneAssassin

Dostum don-atlet alırken renk önemlimi ? Birde boxer şeklinde don oluyor herhalde.

resmini yükledim yeni yıkandı ütülenmedi daha biraz buruşuk ama alınacak olan buymuş.
    renk olayındada dona renk karışmıyormuş kuzenim geldi gecen hafta altet birliğe göre değişiyormuş . ama don istediğin renk olabiliyormuş.
    cebinin olmasıda gece rahat ettirecek.

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

E devlet şifresi benim de yok. Anlatsana tertip nasıl alıyoruz

e devlet şifresini ptt lerden alabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: ebirol

Kadıköy civarında askeri malzemeleri alabileceğimiz uygun yer nerede var acaba? Pahalı kaçarsa daha ucuz yerlerden bakarız en kötü...

kardeş bence eminönünden hepsini bulabilirsin pahalı değil ayrıca ve herçeşit var iyisi kötüsü kendin seçerek alabilirsin.
    eminönünde mercan diye bir yer var

büyük bi cadde gibi düşün mercanı sağlı sollu askeri eşya satan yerler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDuff -- 20 Ekim 2014; 14:58:39 >

• Kadıköy civarında askeri malzemeleri alabileceğimiz uygun yer nerede var acaba? Pahalı kaçarsa daha ucuz yerlerden bakarız en kötü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

gençler ben gibi 30 yaşında memur gidecek varmı .ben sanki hiç gitmicem gibiyim hala umrumda degil şimdilik

bende 25 yasında memurum aynı durum bende var sanki ben degil baska biri gidecekmis gibi.bazen unutuyom askere gidecegimi arkadaslarım hatırlatıyor
  • Yanınızda nakit para mı götürüceksiniz, banka kartı falan mı? bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
    http://forum.donanimhaber.com/m_98537266/tm.htm

bu konuda ziraat kartıyla alışveriş yapılabildiği yazılmış, eğer öyleyse herhangi bi banka kartıyla da işlem yapılabilir mi? duruma göre ziraatten kart başvurusu yapıyım.
  • Ayın 24 ünde burayı düşünemiyorum. .herkes merakta. Normal olan da bu. Ayrıca sizin içinize de neresi çıkacağı doğuyormu. Mesela benim sanki Balıkesir olacak gibi hissediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: fvzygt06

Ayın 24 ünde burayı düşünemiyorum. .herkes merakta. Normal olan da bu. Ayrıca sizin içinize de neresi çıkacağı doğuyormu. Mesela benim sanki Balıkesir olacak gibi hissediyorum..

Acemi Amasya, Usta Kıbrıs. Hadi bakalım tutacak mı... Kıbrıs'ta inşallah Gazimağusa, Yeşilyurt, veya Girne olur, Lefkoşa olmasın da neresi olursa olsun. Girne'de iki yıl kalmıştım, eskileri yâd ederiz kışı sıcak sıcak geçiririz her ne kadar Kıbrıs sıkıntılı bir yer olsa da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 20 Ekim 2014; 15:32:12 >
  • Bir sorum var, emin olamadım bir türlü tek tek sayfalara da bakamadım açıkçası cevap için.

1. Grup teslim tarihleri 3-7 Kasım, fakat erken teslim olmanın terhis tarihine bir faydası var mıdır? Eğer yoksa son günlere doğru aşırı yoğunluk olur diye 3. gün teslim olmayı düşünüyorum, hem ortama adapte olunur sudan çıkmış balık gibi eğitime başlamayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zVech

Bir sorum var, emin olamadım bir türlü tek tek sayfalara da bakamadım açıkçası cevap için.

1. Grup teslim tarihleri 3-7 Kasım, fakat erken teslim olmanın terhis tarihine bir faydası var mıdır? Eğer yoksa son günlere doğru aşırı yoğunluk olur diye 3. gün teslim olmayı düşünüyorum, hem ortama adapte olunur sudan çıkmış balık gibi eğitime başlamayalım.

Sevk kağıdında hangi tarih yazıyorsa o zaman teslim olursun. Bildiğim kadarıyla 3-7 Kasım arasında tarih verip istediğin zaman gel demeyecek sadece aynı gün erken saatlerde gidersin olur biter. Askerliği biran evvel bitirip gelip işin başına geçmek için bilimum teknik ve taktikleri hesapladım araştırdım ama yok yani en etkili yöntem izin kullanmamak.
  • daha önceki mesajlarımda belirtmiştim konuyu, gören olmuştur belki, ön çapraz bağ ve menisküs sakatlığı var dizimde, doktor tarafından spor yasaklandığı için spor eğitimlerinden muaf olma durumunu soracağım gidince, özel bir MR merkezinden verilmiş doktor imzalı MR raporum var. bunu askere giderken yanıma alsam yeterli olur mu? MR filmlerini bavulumda götürecek halim yok sonuçta önceki devrelerden bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Orijinalden alıntı: fvzygt06

Ayın 24 ünde burayı düşünemiyorum. .herkes merakta. Normal olan da bu. Ayrıca sizin içinize de neresi çıkacağı doğuyormu. Mesela benim sanki Balıkesir olacak gibi hissediyorum..

Acemi Amasya, Usta Kıbrıs. Hadi bakalım tutacak mı... Kıbrıs'ta inşallah Gazimağusa, Yeşilyurt, veya Girne olur, Lefkoşa olmasın da neresi olursa olsun. Girne'de iki yıl kalmıştım, eskileri yâd ederiz kışı sıcak sıcak geçiririz her ne kadar Kıbrıs sıkıntılı bir yer olsa da...

Benim arkadaş Balıkesir de yeni yüzbaşı rütbesi aldı ondan ora doğuyor içime belki de

• benim de subay arkadaşlar var, biri batman biri bilecik biri tuzlada sanırım, sonradan değişmediyse bilecikteki, onla uzun zamandır görüşmüyorum. başka subay arkadaşlar da var da yerlerini bilmiyorum şu an.
    subay olmasa bile arkadaşın yanına düşmek iyi olurdu
    bizim binbaşı var ama Adanada, o adamın yanına düşsem, melek gibi adamdı yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: ege1903

daha önceki mesajlarımda belirtmiştim konuyu, gören olmuştur belki, ön çapraz bağ ve menisküs sakatlığı var dizimde, doktor tarafından spor yasaklandığı için spor eğitimlerinden muaf olma durumunu soracağım gidince, özel bir MR merkezinden verilmiş doktor imzalı MR raporum var. bunu askere giderken yanıma alsam yeterli olur mu? MR filmlerini bavulumda götürecek halim yok sonuçta önceki devrelerden bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Dostum aynı sorun bende de var. Mr raporumu götüreceğim umarım sorun olmaz. Tecrübesi olan varsa paylaşırsa seviniriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: suvarsahayatvar

quote:

Orijinalden alıntı: s&m

Merhaba arkadaşlar

Kısmetse bende kasım döneminde askerim.
    Geçen ay şubeye gittim eylülde gel dediler

Benim sıkıntım iki ayağımda menisküs artı sol ayağımda çapraz bağ yırtığı var. Askeri hastaneye sevk istemeyi düşünüyorum. Max yarım saat yürüyebiliyorum,eğitime katılırsam yığılıp kalma ihtimalim yüksek.

Benzer durumda olup da sevk isteyen oldu mu. Uğraştığıma değer mi. Nette biraz bilgi kirligi var. Kafam karıştı o yüzden sizlere sormak istedim. Bazı yerlerde teslim olunca durumu bildirmen daha iyi gibi yazılar okudum. Bana çok mantıklı gelmedi.gitmeden durumun teşhisi daha iyi olur bence.
    Bazı nedenlerden dolayı zaman sıkıntım var. Hani iki üç günü boşuna hastane de geçirmeyeyim.
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Hocam bende de menisküs yırtığı var. Çok araştırdım. Şu an doktora gitsen bile sana spor yapamaz izni vermiyo. Oraya gittiğinde sevk iste ordaki doktor vericek. Bilgi yanlışlığı olabilir ama yine de yüzde 90 doğru bilgi ama bana güvenip iş yapma sakın git şubeye sor

@Puxavidas

gördüğüm kadarıyla 357'de aynı dertten muzdarip 4 kişiyiz, ameliyat olmayı düşünen var mı peki askeriyede?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Orijinalden alıntı: betobjk

beyler benim arkadaşım hakkari şemdinlide kısa dönem asker. komutanları onlara "artık kısa dönemlere genel olarak doğu çıkıcak" demiş. hayırlısı olsun herşey için. cuma gününü iple çekiyoruz hepberaber.

Artık derken hangi artık, ne alaka kısa dönemi doğuya vermenin mantığı yok. Doğu'da kalıcılık önemlidir, kısa dönem adamı ne yapacaklar orada. 356'ların %90'ı güneydoğu ve doğu illerinin dışına gitti acemi-usta birliklerinde. Neye göre söylemiş yani bunun sorgulanması lazım ki haa diyelim doğru diyor demek ki, olabilir diyelim. Bu şekilde şehir efsanesi, söylenti sıfatından öteye gitmez malesef. Evet, inanmak da istemiyorum.

Tabi her ne kadar Doğu kötü olarak görülse de, batıda yapmanın da doğuda yapmanın da kendine göre avantajları var. Benim çözemediğim mevzu şuydu 356'larda, neredeyse yarısı Kıbrıs'a gitti ustaya, acemi amasya-usta kıbrıs... Benim bildiğim kısaları Kıbrıs'a pek vermiyorlardı. Neyin kafasını yaşadıklarını çözmek güç... Nereye verirlerse versinler, koğuş ve çalışma arkadaşlarım, komutanlarım iyi olsun benim için nereye çıktığı fark etmez. Haftada bir çarşıya çıkıp da ha gezmişim ha gezmemişim asker halimle. Saçlar kabak, ne duş alabileceksin doğru düzgün ne diş fırçalayabileceksin, kıyafetler desen ne ütü ne temizliği kalır insan kendisine saygısını yitiriyor böyle bu yüzden dışarı çıkmak da çok önemli değil benim için. Şimdi diyeceksiniz hapishane gibi bir hafta yüzlerce erkeğin içinde kaldıktan sonra insanın dışarı çıkası gelir diyeceksiniz de alışkınım zaten böyle ortamlara o da koymaz. Beş ay gezmeyivereyim amele gibi gezdikten sonra ortalıkta. Çarşıda grup görüyorum aha diyorum asker, kabak gibi belli oluyorlar. Zaten yiyip içip internet kafeye gitmekten başka pek yapılabilecek aktivite yok. Neyse konu nereden nereye geldi, dediğim gibi arkadaşlarım ve komutanlarım iyi olsun nerede olduğu çok önemli değil bana yeter. Riskli olmuş olmamış, şehir düşmüşüm düşmemişim hiç umurumda değil. Hayat görüşüm biraz değişiktir, her şeyin insana bir şeyler kattığına inanırım iyi veya kötü fakat kötü şeylerin daha çok şey kattığını iyi bilirim.

Zaten buradan 3-5 arkadaş bile gitsek bize yeter diye düşünüyorum. Zamanla kadromuzu oluşturur takılırız

+1
    Tebrikler Derin, seninle tamamen aynı fikirdeyim. Ha birgün eksik ha birgün fazla. Sonuçta son gün şafak doğan güneş olacak ve başladığımız gibi bitirip döneceğiz...

• Askerliğe karar aldırdıktan sonra benim de diz arkasında menisküs doku yırtığı problemim ortaya çıktı.2 yıl önce aralık döneminde askere gittim.Bizim zamanımızda sınav vardı.Sınava gittiğimiz zaman orda da raporunuz vs. gösterirsiniz demişlerdi.Ben devlet hastanesinden aldığım MR raporumu doktora gösterdim,sallamadı bile.Yani kağıt üstünde sapa sağlam gözüküyordum.Sonuç olarak yedek subay komando çıktı.Askerde ameliyat olursun falan dediler de hiçbir şey yaptırmadım.Dizimde yırtık olmasına rağmen askerde yaptığım spor,eğitim vs. iyi geldi heraldeki şuan bile hiç bir sıkıntım yok.Etrafımda da bu hastalıktan yakınanlar var merdiven inemeyen,bayır çıkamayan vs.Benim ki farklı bir tür sanırım,hala rahatlıkla koşu,futbol,basketbol vs. oynarım,sıkıntı çekmem.Neyse sözü uzattım.

Askerdeki doktorlar sivildeki raporları her ne kadar sallamasa da siz durumunuzu bildiren raporunuzu yanınıza alın.Katılış muayenesinde benim böyle problemim var deyip gösterin.Komando çıkarsa zaten komandodan elenirsiniz.Kısa dönem giderseniz de durumunuzu söyleyin.Revirdeki doktor muafiyet vermiyorsa,hastaneye sevk almaya çalışın.Hastanede muayenenize göre durum belli olur zaten.İsterseniz askerde tedavinizi olun.Rahatsızlığınızda ileri bir durumda ise mutlaka muafiyet alırsınız.Askerde en önemli şey askerin sağlığıdır.Muafiyet raporunu alınca da koyun cebinize.Biri spor yaptırmak isterse de şak diye çıkartıp gösterebilirsiniz ;)

Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.