Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
100
Favori
589.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

arkadaşlar şifreli kilit alırken 4 haneli şifreli kilit tercih ederseniz yararınıza olur. 3 haneli kombinasyonları deneyerek açmak ortalama 30-40 dakika. birde pahalı kilitler bunlar, adam kilidi çalmak için götürür, hem kilitsiz hem botsuz kalmayın.

4 lü bulamadım 3 lü aldım. yarım saat başında durursa yakalanır herhalde yaw
  • Baya şey almışsın dostum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    27 Yaşla beklemedeyim bende iş güç hiç bende de bir farklılık yok ama çarşambadan sonra stresi sarar kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Kalın termal çorap alayım diyorum ama ucuz da değil hani çalınır diye endişeleniyor boşver diyorum ne yapmalı ?

http://www.askermekani.com/columbia-military-socks-pmu11931

Yok artik :D beyler ben Turkiye'nin alaskasi kocaeli umuttrpede 4 yil gecirdim.. merak etmeyin soguk adami oldurmuyor :) soguk deyince akliniza titanikteki jack gelmesin :D

bn umuttepedeyim şu an..burada 7.yılım okul+iş derken buraya çakılı kaldık ve şu an güneş olmasına rağmen baya üşüyorum..askerliği artık burdan kurtuluş olarak görüyorum düşün yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emre060606

Merhaba arkadaslar. Kasim donemine bende yolcuyum.
    Ankara'da bu alisverisi nerden yapabilirim? Kizilay, Sihhiye, Mesrutiyet soyle ayak alti merkezi bir yerde dukkan varsa cok iyi olur.
    Tesekkurler.

Bu soruya cevap verecek bilgili bir ankaralı arkadaş yok mu
  • alper9222 A kullanıcısına yanıt
    Tandoğan alt geçidinde asker malzemeleri satan bir çarşı var. Sıhhıyeden yürüyerek yada dolmuşa binerek gidebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper9222

quote:

Orijinalden alıntı: emre060606

Merhaba arkadaslar. Kasim donemine bende yolcuyum.
    Ankara'da bu alisverisi nerden yapabilirim? Kizilay, Sihhiye, Mesrutiyet soyle ayak alti merkezi bir yerde dukkan varsa cok iyi olur.
    Tesekkurler.

Bu soruya cevap verecek bilgili bir ankaralı arkadaş yok mu

Tandoğanda tran garında hep asker malzemesi satan dükkanlar vardı 5 sene kadar önce, oralar yıkılmadıysa duruyordur.

Sıhhiye köprüsünün altında doğu tarafında o tür dükkanlar vardı ama askeri malzeme tam hatırlamıyorum, ayakkabıcı + ıvır zıvır satan yerler vardı.

• Merhaba arkadaşlarım,
    Ben de kasım dönemi kısa dönem adayıyım.bu konuyu gördükçe heyecanlanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Merhaba arkadaşlarım,

askerde napacan öleyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

quote:

Orijinalden alıntı: sanattakiadam

Benim malzemeler bu şekilde arkadaşlar. Buraya sadece küçük bir el feneri ve 2 çift vatka girecek. Casio f91 saatim de kolumda :) Havacı ya da Denizci çıkarsam da iç çamaşırları değiştireceğim sadece.

anlamadığım tarafı çamaşırları yeşil almak zorunda mıyız ben sadece üst içlikleri yeşil alırım herhalde

Hocam, kış asker olduğunuzdan içlik falan giyersiniz, renk sorun olmaz tahminimce de biz yazın başladığımızda sıfır yaka hâki fanila giymek zorundaydık, çorap da aynı renk olmak zorunda. ustalıkta bir sorun olmuyor. Bir de kışlık gömlek yakası kapalı giyilmeli, emir bu yönde, ondan yakanızı boynunuza göre ayarlatırsanız, görünmüyor bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: hendese_izcisi

quote:

Merhaba arkadaşlarım,

askerde napacan öleyse

Panik bozukluk ve anksiyete bozukluğu hastasıyım

• Arkadaşlar Merhaba,

Ankaradan alışverişini yapan oldu mu acaba ve neler aldığı konusunda bilgi verebilir mi?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlarım,

askerde napacan öleyse

Panik bozukluk ve anksiyete bozukluğu hastasıyım

Hocam sorununu belirt baştan, hiç dayanacağım diye düşünme. Askerlik ne kadar rahat olursa olsun psikolojisi normal değil. Mamak Mebste 356. kısa dönemim, en zor bölüğündeyim (emniyet muhafız), buna rağmen askerlik anlamında gayet rahatım. Ancak psikolojik anlamda yer yer çok zorlandığım oluyor.

• serhatcn kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun
  • beklemek gerçekten sıkmaya başladı kaldı 4 gün...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Kalın termal çorap alayım diyorum ama ucuz da değil hani çalınır diye endişeleniyor boşver diyorum ne yapmalı ?

http://www.askermekani.com/columbia-military-socks-pmu11931

Yok artik :D beyler ben Turkiye'nin alaskasi kocaeli umuttrpede 4 yil gecirdim.. merak etmeyin soguk adami oldurmuyor :) soguk deyince akliniza titanikteki jack gelmesin :D

bn umuttepedeyim şu an..burada 7.yılım okul+iş derken buraya çakılı kaldık ve şu an güneş olmasına rağmen baya üşüyorum..askerliği artık burdan kurtuluş olarak görüyorum düşün yani :)

5 yılım geçti orada. Askerlik cidden daha iyidir.

• kisa donemin harbiden adı sadece kısa dönem, 2,5 aydan sonra günler hep ayni seriye baglaniyor. o degilde aklima bizim alayin rutbe icin sorularını ben okuyup not vermistim kendimede fazla abartmadan 87 mi 94 mu aklimda degil oyle bir not vermistim ey gidi günler ey. Boşa giden 6 ay.

• Heralde en rahat benim daha hiçbir şey almadim edevlet sifremi bile yeni aldim yerlerin açıklanmasi 27 si degilmiydi bu arada ?

• Askerliğimi, mamak mebste yaptıktan sonra ustalığım gösteri tatbikat tabur komutanlığı karargâhtan, emniyet muhafız bölüğüne tertip emriyle değişti. Bu ihtiyaç hâlinde yapılıyor. Okul komutanı tümgeneral olduğundan direk tertip emri yazabiliyor. Burada acayip rütbeli var, öyleki 3 metrekarede albaya denk gelirsiniz. Paşa gelecek diye ortadan kaybolmanız istenebilir özellikle ustayken. Açıkçası halimden memnunum. Mebs ile bilgi vereyim:
    Mamak mebste acemilikten sonra gösteri tatbikat taburu (karargâh ve iki bölük var), lojistik destek taburu (hizmet, bakım, muhafız, ulaştırma bölükleri) ve alayda usta olabilirsiniz. Alayda kalırsanız eğitim çavuşu, revirci, yazıcı olur acemilerle haşır neşir olursunuz. Diğerlerinde anneni görmezsiniz ve bana göre daha rahat bu yüzden. Kısa dönem acemilerde pek sorun olmasa da, uzun dönemlerde genellikle vukuat eksik olmuyor.

• Merhaba Beyler.

Bende kısa dönem gideceğim. Herkese Geçmiş olsun :P

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.