Şimdi Ara

307 Ne kadar sorunlu? cevabı burda bol Resimli (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
97.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu nedir bu 307 düşmanlığı anlamıyorum dicem ama,kendi 307'me ve yolda her an atağa kalkacakmış gibi ilerleyen diğer 307'lere bakınca anlıyorum.

Hem yakışıklılar,hem kendi seviyedeki rakiplarine göre dolular,hem sakin hem ataklar hepsinden önemlisi de tutumlular.

Eh böylesine bir aracın çekilememesi normaldir yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: login35

Yahu nedir bu 307 düşmanlığı anlamıyorum dicem ama,kendi 307'me ve yolda her an atağa kalkacakmış gibi ilerleyen diğer 307'lere bakınca anlıyorum.

Hem yakışıklılar,hem kendi seviyedeki rakiplarine göre dolular,hem sakin hem ataklar hepsinden önemlisi de tutumlular.

Eh böylesine bir aracın çekilememesi normaldir yaw

+307
  • bende de 2004 307 var 70000 de.ufak tefek bir iki basit arıza dışında sorun çıkarmadı hiç.su anki düşüncem 150000 km görmek bu araçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecase

bende de 2004 307 var 70000 de.ufak tefek bir iki basit arıza dışında sorun çıkarmadı hiç.su anki düşüncem 150000 km görmek bu araçta

Kardeşim temennin çok güzel ama bakımlarını tam ve yetkili servisinde yaptırttırsan çok rahat 250000'i görürsün.
    İmzamdaki aracın 2004 modelini arkadaşım kullanıyor geçen hafta 240000 bakımını yaptırttık Allah nazardan saklasın daha tık yok.
    Dediğim gibi tüm bakımlarını yetkili servisinde orjinal parçaları ile yaptırttı.Sorunsuzcada aracını kullandı.Ve hala kullanmaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 18 Haziran 2010; 18:33:20 >
  • Bizde de 2003 model XR var Ege Mavi renginde, 42000 km. de ilk sahibiyiz.Tüm bakımları ( 10-20-30 ve 40 bin standart bakımları :) ) yetkili serviste oldu, bir kezde aküsü bittiği için serviste aküsü değişti. Yani 2002 ekim ayında aldığımızı düşünürsek, neredeyse 8 yıl olmuş 5 kez servise gitti sadece bunlarda arıza için değil.
    Genel olarak çok memnun olduğumuz bir araç, ben bakmaya doyamıyorum hele hele bir karşıyakalı olarak ege mavi rengi beni bitiriyor.

Araç öylesine orijinal ki, üzerindeki (sarf malzemeleri dışında) herşey ilk gün irde den aldığımız gibi. Hatta lastikleri bile o gün aldığımız lastikler

Bir kez daha alırmıyım, kesinlikle alırım.
  • 8 Yıllık lastiğin ister istemez ahı gitmiş vahı kalmıştır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremeenvy

8 Yıllık lastiğin ister istemez ahı gitmiş vahı kalmıştır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: extremeenvy

8 Yıllık lastiğin ister istemez ahı gitmiş vahı kalmıştır :)

O lastiklerle araç muayeneden geçti birkaç ay önce, ama bir takım Dunlop lastiği hazır, değişecek bugünlerde
  • Dişleri yerindeyse muayeneden geçer, bir şey değil o.

O kauçuğun halini görmek istemezdim açıkçası :)

Hayırlı olsun yeni cicileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

Bizde de 2003 model XR var Ege Mavi renginde, 42000 km. de ilk sahibiyiz.Tüm bakımları ( 10-20-30 ve 40 bin standart bakımları :) ) yetkili serviste oldu, bir kezde aküsü bittiği için serviste aküsü değişti. Yani 2002 ekim ayında aldığımızı düşünürsek, neredeyse 8 yıl olmuş 5 kez servise gitti sadece bunlarda arıza için değil.
    Genel olarak çok memnun olduğumuz bir araç, ben bakmaya doyamıyorum hele hele bir karşıyakalı olarak ege mavi rengi beni bitiriyor.

Araç öylesine orijinal ki, üzerindeki (sarf malzemeleri dışında) herşey ilk gün irde den aldığımız gibi. Hatta lastikleri bile o gün aldığımız lastikler

Bir kez daha alırmıyım, kesinlikle alırım.

merhaba aynı araçtan bende de var, kliması manuel mi sunroof varmı önemlisi bva mı acaba.. bide resim koyarsanız çok sevinirim.. tşk ler..

• Selamlar bende ilerleyen deneyimlerimi yazacağım.

Aracı alalı ortalama 3 ay oluyor ve 15.000 km yaptım 3 ayda ortalama arac imzadaki. Rutin bakım dışında servis veya sanayinin yolunu unuttum , bu kadar kısa zamanda bu kadar kilometre yapmama rağmen hiç ağrıza vermedi ve suspansiyon konusundada hiç sıkıntı yaşamamaktayım sadece arka suspansiyon sert zaten buda 307 lerde olağan bir durum cok derın cukurlarda arka lastık dusunce lok lok dıye vuruyor onun dısında yalıtım konusunda bence basarılı 190 km suratle dahil giderken ıcerde konusulanları duyabılıyorum muhabbet edılıyor. Ön süspansıyon bence çok çok başarılı ve direksiyon kutusuda çok başarılı en ufak tık yok bozuk yol stabılıze yollarda dahil olmak üzere. Beni en çok uyuz eden şey aracın içerisindeki dikiz aynasından cızırtı gibi bir ses geliyor bunun dısında hiç bir problemım yok. Ben çok çeşit araba aldım sattım bu benim 2. peugeot aracım gene sorun yaşamıyorum bence peugeot başarılı. Yine alırım ve ilerleyen zaman diliminde 308 hedefim...

• Birde 307 nin benim aracın kliması elektronik gerçekten harika duzeyde soğutuyor ben cok zor üşürüm ama üşütüyor low düzeyinde iken , ilk kez bir araç klimasından memnunum .

Sıra ile kullandıgım araclar.

ilk aracım 2000 yılında sıfır almıstım 2000 model opel corsa 1.2 16V swing (1 senede 98.000 KM yaptım arabada ne ön takım kaldı ne birşey zaten boş bir aractı donanım olarak en memnun kalmadıgım 2. arac)

2004 yılında 1998 model peugeot 106 xr aldım klimalı idi , araçla 2 senede 100.000 km yaptım arabaı bir kere devirdim kaza yapıp ön düzen mübarek beton tık yoktu sattıgımda 1 kurus masraf yapmadıgım aractı bakım dısında)

2006 yılın 1999 model renault laguna 2.0 rxt aldım full donanımlı , ortalama 1 sene kullandım 40.000 km yaptım sorunsuz masrafsız ve acayip performanslı bir otomobildi 250 km sürat gördüm rutin bakım dısında masraf yapmadım)

2007 senesınde 2005 model renault megane 2 benzınlı 1.6 16V dynamique aldım arac tam bir husran, klima kompresoru bozuk cıktı 1.000 lira dedıler, trıger degısımı 60.000 km de servıse gıttım 1030 lira masraf cıktı aırbaglar bozuldu ve aracvı agrızalı olarak elden cıkarttım ortalama 6 ay kullandım.

2008 de 1997 model bmw e39(5.20) aldım full ve steptronik ti arac tam bir husran ve para yeme makinesi olarak gecti literature. Her 3 ayda bır agrıza abs sensorlerı lambda sensoru osu busu ve sehır ıcınde 50 kurus yakıyordu ancak 1.5 sene dayandım son son sılındır kapagı catladı 2500 lira masraf ettım hemen elden cıkarttım. kesınlıkle tavsıye etmıyorum en memnunıyetsız aracım 1. sırada...

2010 yılında 2007 307 aldım imzadaki arac halen kullanıyorum 1 kurus masraf etmedım rutın bakım harıca ve anormal az yakıyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor35 -- 26 Haziran 2010; 21:51:40 >
  • Arkadaşlar merhaba 2004 model 307 1.4 xr almayı düşünüyorum. tavsiye veya önerileriniz nelerdir. bahsettiğim araç 8 mi 16 valf mi? kaç beygir bu araç 90 mı 70 mi .ayrıca yakıt durumu nasıl kullananlar veya bilenler var acil yarsım bekliyorum. *******Tavsiye edermisiniz*******tüp taktıran var mı bu modele cevaplarınızı bekliyorum. genel olarak değerlendirme yaparsanız sevinirim. bir arkadaşımda 307 1.6 hdi var 1.4 benzinli motor yetmez kasa ağır demişti ne kadar doğru bilmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

Arkadaşlar merhaba 2004 model 307 1.4 xr almayı düşünüyorum. tavsiye veya önerileriniz nelerdir. bahsettiğim araç 8 mi 16 valf mi? kaç beygir bu araç 90 mı 70 mi .ayrıca yakıt durumu nasıl kullananlar veya bilenler var acil yarsım bekliyorum. *******Tavsiye edermisiniz*******tüp taktıran var mı bu modele cevaplarınızı bekliyorum. genel olarak değerlendirme yaparsanız sevinirim. bir arkadaşımda 307 1.6 hdi var 1.4 benzinli motor yetmez kasa ağır demişti ne kadar doğru bilmek istiyorum.

Merhaba bende 1.4 dizel 307 var. Simdi soz konusu tasarrufsa dort dortluk bir arac 100 tl mazotla 2 hafta idare ediyorum (bu arada her yere arabayla giden biriyim bunuda belirtmek isterim). Ama yok ben performans istiyorum diyorsan hic yanasma cunku 1.6 larla kıyaslanamıcak derecede zayıf kalır bu arac. Ha cokmu kotu performansı hayır ama 1 ve 2.ci viteste cok iyi hızlanması ancak 3'ten sonra gazı gec yeme gibi problemler olabilir (hele klima acıksa). Yani kısaca ben mazota olabildigince az para vermek istiyorum diyorsan hic dusunme al derim. Yok performans cok onemli dersen 307 degill 308 oneririm . Bu arada hicte ortalıkta denildigi gibi cok ariza vermiyor ben bakımı gelınce yaptırıyorum ve hıc bir sorunla karsılasmadım. aracım 149.900 kilometrede en sonra 100 binde yaptırdım bakımını ve hala (seytan kulagına kursun) tıkır tıkır.

• selamlar bende 307 düşünüyorum bütçem 18 bin civarı.Burdaki yorumları okuyunca daha bi içime sindi çünkü kötüleyenlerde bayagı vardı ama milletin agzı torba değilki kullananda kullanmayanda yazıyor.
    Birkaç sorum olcak 307 kullanıcılarına
    -öncelikle bu butcede satmak ısteyen varmı
    -Dİzel mi benzin/lpg mi önerirsiniz?
    -Dizelde km si en fazla kac binde olmalı benzinde olursa km si en fazla kac binde olmalı?
    -perfonmansa biraz düşkünüm 1.4 hdi ler biraz zayıf kalıyor diye duydum ne kadar doğrudur? Kalkısta yada yokusta 1.6lt benzinli yada 1.4lt dizel rakiplerini geçebilme sansı varmı??
    Yardımcı olursanız cok memnun olurum herkese kazasız belasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancazzz52

selamlar bende 307 düşünüyorum bütçem 18 bin civarı.Burdaki yorumları okuyunca daha bi içime sindi çünkü kötüleyenlerde bayagı vardı ama milletin agzı torba değilki kullananda kullanmayanda yazıyor.
    Birkaç sorum olcak 307 kullanıcılarına
    -öncelikle bu butcede satmak ısteyen varmı
    -Dİzel mi benzin/lpg mi önerirsiniz?
    -Dizelde km si en fazla kac binde olmalı benzinde olursa km si en fazla kac binde olmalı?
    -perfonmansa biraz düşkünüm 1.4 hdi ler biraz zayıf kalıyor diye duydum ne kadar doğrudur? Kalkısta yada yokusta 1.6lt benzinli yada 1.4lt dizel rakiplerini geçebilme sansı varmı??
    Yardımcı olursanız cok memnun olurum herkese kazasız belasız sürüşler...

Dostum yukarıdaki arkadaşta aynı soruyu sormuştu iki yukarı bakarsan cevabını yazmıştım. Benim önerilerim bunlar

• teşekkür ederim galiba bir 307 de benim olacak 1.6 xt düşünüyorum bir arkadaş xt yi tavsiye etmiş bende araştırdım gerçektende alınacak araba artık kısmetimize hangisi gelirse...
  • Hayırlı geceler;

Abimde 2004 model 1.4 HDI Xr var, benim baskılarımla babam da yeni bir araç almak için kolları sıvadı. Abimin aracından bildiğim kadarıyla(toplamda 2 hafta kadar sürme fırsatım olmuştu) oldukça konforlu,geniş hacimli bir araç ve o bahsedilen ön cam sayesinde görüş açısı gerçekten de çok iyi. Istanbul-Aydın arası bakalım kaç yapıyor kerata diye basarken 175'i görebilmiştik ama araba titremeye başlamıştı açıkcası. Ancak 140-150 gibi hızlarda bile sizi yoldan öylesine koparıyor ki hiç yorulmuyorsunuz, mola vermeden 7 saat 40dk da memlekete gelmistik ve hic dinlenme ihtiyacı duymamıstık(Hatta annem yol boyunca 90-100'le geldik sanmış, vardığımızda durumu açıklayınca canımıza okumuştu :))

Neyse efendim ben performans tutkunu bir insan oldugum ve 1.4 HDI'yı yetersiz buldugum icin 1.6 HDI 110hp makyajlı 2006-2007 düşünüyorum. Fakat bu araçlarda Premium olup(sanırım süet koltuk kılıfları,kararan iç ayna,digital klima vs.) sunroof'u olmayanlarla, comfort olup sunroof'lu olanlar yakın fiyatlarda. Kullanan arkadaslar bu kosullarda premium mu onerirlerdi yoksa sunrooflu comfort mu? Parametreleri tam bilmiyorum (ör. premium da cruise control bulunup comfortta olmaması gibi durumlardan tam emin degilim ve sunroof bizim için önemli bir faktör sırf ic ayna kararsın diye sunrooftan da vaz geçmem yani)

Tesekkurler, saygılar..

• merhaba 2006 yılından beri imzam olan aracı kullanuyorum.aracımdan son derece menunum bana göre 307nin artı yönleri;
    -yakıtından son derece menunum (ARACIM DİZEL)
    -içi çok geniş ve ferah ve bir sürü eşya gözü mevcut.
    -bakım maliyetleri diğe rakip modellere göre bence gayet uygun
    -söylenildiği kadar arıza çıkartan bir araç değil.(çok şükür 2006 yılındasnberi hiç masrafım olmadı)

eksi yönler;
    -arka aamrtüsörleri çok sert olduğu için kasislerde içeri çok ses alıyor
    -yol tutuşu virajlarda çok güven vermiyor.

tekrar 307 alırmıyım.galiba alamam çünkü aynı aracı almak mantıklı gelmiyor.ama yine peugeot alırım mesala hayalim olan 407...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.