Şimdi Ara

307 Ne kadar sorunlu? cevabı burda bol Resimli (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
97.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende bu forumu sürekli her konuda okumama rağmen ilk defa bugün mesaj yazıyorum.
    Bende hayırlısıyla Peugeot 307 almayı düşünüyorum.Ciddi bir karasızlık yaşıyorum bende.

Araştırdığım diğer yerlerde sürekli sorunlardan bahsediyolar.Kötü bir ünü olmuş arabanın.(yazılanlardan bu çıkıyo)

Ama bu topiği okuyunca araca iyice kanım kaynamaya başladı.

bir sorum olacak size...

Bu aracı servise götürürsem servis bana bütün sıkıntıkarı söyleyip bir belge veriyor mu?
    yani bu sorumluluğun altına giriyorlar mı?

Yada siz ne tavsiye edersiniz aracı göstermekle ilgili?
    Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhdrmz

Merhaba arkadaşlar...
    Bende bu forumu sürekli her konuda okumama rağmen ilk defa bugün mesaj yazıyorum.
    Bende hayırlısıyla Peugeot 307 almayı düşünüyorum.Ciddi bir karasızlık yaşıyorum bende.

Araştırdığım diğer yerlerde sürekli sorunlardan bahsediyolar.Kötü bir ünü olmuş arabanın.(yazılanlardan bu çıkıyo)

bir sorum olacak size...

Bu aracı servise götürürsem servis bana bütün sıkıntıkarı söyleyip bir belge veriyor mu?

Selamlar...

Servislerin böyle bir sorumluluk altına gireceğini hiç zannetmiyorum. İkinci el başlı başına risk işi. Tavsiyem Araçtan önce Satan kişiye bakmanız. Hem hangi markayı araştırsam illaki bir sorun çıkıyor. Sorunu olmayan markaya daha rastlıyamadım. Ve Gerçekten söyledikleri gibi İkinci el biraz şans işi 307 şuan ikinci el piyasasında verdiğin parayı hakkı ile veren otomobillerden biri bence. 15 bin TL ye ne alabilirsin bir bakmak gerek.

• Teşekkür ederim ..
    verdiğin bilgiler için çok sağol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhdrmz

Merhaba arkadaşlar...

bir sorum olacak size...

Selamlar...

Aracınızı aldığınız yer çok önemli bu konuda. Bugün eş,dost dediğiniz insanlar bile size pertli aracı sağlam diye yutturmaya çalışıyorlar. Size tavsiyem ilk önce galericinin (veya aldığınız kişinin) çağırdığı o elinde laptopu olan sonra gelip aracınıza takıp bak abi 0 gösteriyor sorun yok diyen kişiye inanmayın ! Ben bizzat şahit oldum 0 gösteriyor sorun yok dedi servise bir gitti (Abs dahil) açılmış bir ton parça değişmiş ve en son bir ağaca vurduklarını söylediler. Eğer mümkünse aracınızı Peugeot (özel değil!) yetkili servisine götürün ben bu aracı alıcam bana geçmişiyle ilgili fatura beyanını gösterirmisiniz diyin. En son olarak alacağınız aracı serviste yetkili kişilerce baktırın (onlar zaten 2 çevresini gezince anlıyorlar). Unutmayın bu devirde gerçektende babanıza bile güven olmuyor. Saygılar

• bende yakın zamanda 2006 307 hdi 1.6 110 bg aldım ve iki kelimede ben yazayım dedim anladığım kadarıyla... aracın motoru çok süper forumu okudum atıp tutan kötüleyen bir sürü arkadaş var onlara bir nevi cevap olsun bu yazdıklarım aracın motoru volvo da focusta da kullanılıyor citroeni sölemeye zaten gerek yok inanılmaz geniş bir araç hatcbek olmasına rağmen bir çok binek araçtan daha geniş, biraz elektronik problemi var ve servis ücretleri çok yüksek ama sıkca servise gitmezsiniz buda aracı farklı yapıyor zaten asfalt sesi çok duymuyorum ama arka torsiyonlar rahatsız edici ses yapıyor araca biraz yük konunca oda kesiliyor 180000 km de triger kayışı değişiyor yanlış okumadınız 180000 km de değişiyor hangi aracın bu km de değişiyor iç mekandaki kullanışlı çekmeceler çok güzel benim aracımdaki hissetmede dışarda değil şimdilik bukadar sorusu olan olursa beklerim iyi günler
  • Ben de düşünüyorum bana yol tutuşu hakkında bilgi verir misiniz?Bagaj hacmi kaç lt yeterli oluyor mu?
  • merhaba, bende de 2005 model 307 XR OTM Benzinli var. Yeni aldım, 63.000 de. Fakat triger kayışının ne zaman değişeceğini bilmiyorum. asilyan06, 180.000 demişsiniz. Bir yanlışlık olmasın? Nereden öğrendiniz bunu acaba? Bana yetkili servisten 60.000 dediler, forumlarda ise 80.000 e denk geldim. Hala kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda??

Teşekkürler
  • merhaba,
    bende de 307 xt premıum var..80 000km de degistiriliyor 60 000km cok erken..keske triger degilde zincirli olsa ozaman 180 000km ye kadar motor acılmıyor..ii günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sociolog

Ben de düşünüyorum bana yol tutuşu hakkında bilgi verir misiniz?Bagaj hacmi kaç lt yeterli oluyor mu?

Yol tutuşu aynı sınıf çoğu araçtan(astra, megane vb.) iyi bence. Ankara-İstanbul arasında 170-180 sıkıntısız gidebiliyorum.

Bagaj ise küçük görünmesine rağmen gayet yeterli. Örneğin geçen gün babamın primerasının bagajındaki 1 büyük bavul ve 3 çanta benim bagaja sığdı.

Sadece bagajın üstünü kapatan (camın önündeki) kısım 2-3 cm havada kaldı.

Başka bir örnek : Biz 4 kişilik bir aileyiz ve her yaz 2 haftalığına yazlığa gideriz. Bildiğiniz gibi yazlığa giderken otele gittiğinizden daha çok eşyaya duyuluyor.

Daha hiç bir eşyamızı evde bırakmak zorunda kalmadık.

Vay bee. Ben arabamı çok seviyormuşum meğerse

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnsnl

merhaba,
    bende de 307 xt premıum var..80 000km de degistiriliyor 60 000km cok erken..keske triger degilde zincirli olsa ozaman 180 000km ye kadar motor acılmıyor..ii günler

evet arkadaşım 80.000 km de bir değişiyormuş triger. ben aracımı alırken servisten kontrol ettiler 103000 km de değişmiş, dedilerki 183000 de gelin dediler.. ben kasım ayında 150.000 bakımına soktum aracımı o nedenle trigeri değiştimediler yağ filtreler değişti sadece.. hoşçakalın..
  • Arkadaşlar 2007 HDI 307 sahibiyim,şuan 60 bişn km de ve ilk sahibiyim.sANırım makyajlı 307 İle öncesi arasında önemli farklar var,
    1.bu aracta şuana kadar rutin bakım dışında (20 bin km 1. ve 40 binde 2. olmak üzere 2 kez,3. ye yeni sıra geldi) hiç servis gitmedim,gerek olmadı
    2.en ufak bir tıkırtı dahi yok
    3.ses yalıtımı çok başarılı
    4.ses sistemi gayet iyi,orijinal kolon ve tweeterler başarılı,bir anfi ve subw. ekleyerek mükemmel bir ses elde edebilirsiniz
    5.bu benim 12.aracım ve en memnun kaldığı araç. Maşallah
    6. donanımı bu kadar zengin bir aracı bulamıyorum sınıfında(308 dahil)(mesela 308 de sunr. ops.olarak bile yok,mercekli farlar keza)
    7.aynı kalitede ve donanımda daha yakışıklı bir pug çıkarsa düşünmeden alırım
  • ..şunu da eklemek gerek ki,turbo diesel araçları herkes hakkıyla kullanamaz,bilmek gerek,atmosferik benzinlilerin kullanım ve bakımıyla fark var.bu da hakkıyla kullanılmayan araçlarda sorun çıkabilir demek oluyor
  • 60.000den beri kullandığımız (babamla ortak) 307 1,4 HDi 2005, şuan 85,000de. Yalnızca bir kere uzun yolda Antipollition Fault verdi, onu da 100TL'ye hallettik.(20TL'ye halloluyormuş bizimki servis kazığı) Onun dışında herhangi bir sorun, problem çıkarmadı. Gayet de memnunum araçtan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 11 Mayıs 2010; 12:08:31 >
  • ..şimdi üşenmedim,camı açıp PUG'UMA baktım,yukarıdan öyle güzel görünüyor ki..Sunroof,sokak lambasında parlıyor,Follow Me Home henüz ışıkları söndürmediğinden kısık bir çift göz gibi farla..yok yok,bu kadar alımlı bi araç yok bu sınıfta,Maşallah diyorum başka bi şey değil.Buna binmesi,gezmesi,bakması,temizlemesi..süslemesi.. hepsi bir keyif. arkadaşlar,Almanlar iyi araç yapabilir,ama duygulara bu kadar hitap edemiyorlar
  • Arkadaşlar bu 5li changerda cd'ler takılı kaldı cd-çalara geçmiyor.Daha öncede 5li çalar arızalanıyodu ancak bu sefer rakamlarda yanıp sönmede yok ayrıca cd'ler hepsi takılı gözüküyor ancak ne cd'yi çıkartıor ne cd'ye geçiyor.Varmıdır bunun kolay bi çözümü?
  • arkadaşlar bende arabamı yeni satmıştım. 307"lere bakıyodum, yukarda sorunlar yazılmış, sizce uzakmı durmalıyım bu arabadan? aslında makul ve mantıklı fiyatlara 307ler var. 17-18bin lira benim için uygun ama o fiyatlardaki 307ler ne kadar sorunlu veya sorunsuzdur?

bu arabanın o kadar modeli bol olanı varki hangisi nasıldır anlamadım gitti. xs,xt,xr, sunrooflu veya olmayanı...
    bu arabaların hangisi makbuldür arkadaşlar
  • 206'tımı sattım şuan 307 'ye terfi etmeyi düşünüyorum

206'dan gayet memnundum 307'dende memnun kalacağımı düşünüyorum.

Ben alırkende bir ton laf etmişlerdi 206 dökülür falan diye ama kaplan gibiydi hiç bir sorun yaşatmadı.
  • ..benim hem 206 m hem de 307 m old arkadaşlar,ikisinden de çok memnun kaldım,zaten 206dan memnuniyetimden dolayı 307 yi aldım,
    her iki aracı da alacak olanlara mutlaka HDI yani diesel motorlu olanı öneririm,bu motorlar resmen efsane.Benzinliler 2. planda kalıyor.
    Bu arada nasip olursa bir Peug.5008 satınalmak üzere ilk sahibi olduğum 307 mi satışa çıkardım,ilgililer temasa geçebilirler.
    http://www.sahibinden.com/essiz_307!_tam_full_diesel_sunroof-13WQQaXQQ18767972WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

arkadaşlar bende arabamı yeni satmıştım. 307"lere bakıyodum, yukarda sorunlar yazılmış, sizce uzakmı durmalıyım bu arabadan? aslında makul ve mantıklı fiyatlara 307ler var. 17-18bin lira benim için uygun ama o fiyatlardaki 307ler ne kadar sorunlu veya sorunsuzdur?

bu arabanın o kadar modeli bol olanı varki hangisi nasıldır anlamadım gitti. xs,xt,xr, sunrooflu veya olmayanı...
    bu arabaların hangisi makbuldür arkadaşlar

araba şans işi arkadaşım.. bende kullanıyorum 1 buçuk senedir çok memnunum araçtan.. makbul olanı xt premıum olanıdır. bide sunrooflu olursa tadundan yenmez.. içi çok geniş koltukları konforlu arka koltukları ayrı bir rahat yaşlılar çok seviyor arka koltukları.. tabi alırken 2004 üstü olursa çok daha iyi olur hem yaşı genç olur hemde diri. Ancak aracı iyi kontrol ettir, bildiğin yere götür yetkili servislere güvenme, yetkili servis anca km si için bilgi verebilir. benzinli alırsan düz vites al otomatiği çok yakıyor malesef 10,5 lt/100km eğer lpg li ise 20krş yakıyor şehir içinde. seriliği iyi. 10 numara bir model 307. ben tavsiye ederim.. hoşçakal

• herkese merhaba 2003 model xt prem. trıptronık aracım var.2005 senesınden berı kullanıyorum .aldıgımda 5000km de ıdı su anda 120bınde
    arabamda bakım masrafları harıcınde yol bılgısayarının ekranı garantı kapsamında degıstı,klımanın elektrık tesısatında 50 tl lık bı arıza olustu sıgara dumanını teızleyen bılmem ne motoru varmıs o arızalandı butun arızaları sımdılık bu allaha sukur
    daha once opel mazda reno kullandım mazda harıcındekıler 307 ıle kıyaslanamaz bıle mazdanında pıyasası malesef pejodan beter sanırım bız turkler arıza yapmayan arabaları almıyoruz :))
    bu paraya bınılebılecek en guzel arac her yonu ıle saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.