Şimdi Ara

256 lara müjde (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız ve kalitenin artması herkesin iyi niyetli temennileridir.

Ama arkadaşlar unuttuğumuz şeyler var .

Adsl hizmeti asla dedicated (garanti hız ) bağlantısı vermez sana.Genelde 1/16 kuralı vardır.Yani toplam kapasite toplam kullanıcının 1/16 sı kadardır.Genelde internet hizmeti veren omurgalar bu sistemi kullanarak maliyeti dengelemeye çalışırlar.Bazı uyanık şirketler bu oranı müşteri profiline göre daha da artırarak,daha fazla kar etme peşinde olabiliyor,veya kotalı yada belli saatlerde (hattın yoğun olmadığı zaman) indirilimi vs kampanyalar yapıyorlar.

TürkTelekom'un kota uygulama saçmalığıda bu yüzdendir.Kendilerince hesap kitap yapmışlar.
  • aldığımız son bilgiye göre 256 = 50 milyon 512 = 15 milyon 1024 = 10 milyon

5 milyon fazla çıktı :D yurtdışına mı kaydık ne
  • Hızların artıp,fiyatın sabit kalacağını sanmak telekoma yakışmaz gereğini yaparlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Bu Kablo-Net' te mümkün. Her bir port 1024. Bir kişiye tahsis edilirse 1024'e kadar çıkar. Ancak 2 kişide bu doğal olarak 512 olacak.
    ADSL de herkesin IP No'su ayrı olduğundan istenilen hıza bireysel olarak çıkmak teorik olarak mümkün. Ancak Telekomun evinize kadar gelen kablo devresi kalitesi ile santrala olan uzaklığınız bunu sınırlar. Türkiyede tüm fiziki devreler konuşma ses frekans sınırı baz alınarak yapılmıştır. Temel olarak geniş bantlı data iletimine çok müsait olmadlğl gibi özellikle kablo ek noktalarındaki kötü işçilik bu olayı sınırlamakta ve devrelerin bazı noktalarda melanj denilen topraklama yapması kötü temas nem gibi faktörler devreler üzerindeki gürültüyü arttırarak sizin iletişiminizi bozar.
    Aslında, sorun, gerçekte bizlerden kaynaklanmaktadır. Telekom veya herhangibir kuruluş size olan taahhüdünü o veya bu şekilde yerine getirmekle yükümlüdür. Bunu meccani yapmamakta yani " arkadaş bana 29 YTL ösersen, bende sana 1024 3gb kotalı hizmet vereceğim" vb. taahhüdünde bulunmaktadır. Yaptığınız sözleşme buna amirdir.
    Verilmiyorsa,
    Tüketici kanununa göre gereken müracaatlar yapılır ve bu bombardıman halinde dalga dalga yayılırsa ve tazminat ödemeler başlarsa, ki kesin başlar, Telekom ya hizmeti adam gibi verecektir ya da PAUL'l er bu piyasadan çekilerek, verecek olanlara terkedecektir. Ve bu Türkiyede bir hayal değil GERÇEKTİR. Bizim insanımız malesef elindeki gücü kullanmasını bilmemektedir.
    Bu problemlerin Geyik Muhabbeti ile çözülmeyeceği açık bir diğer gerçektir.
    quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam

quote:

Orjinalden alıntı: kirpi

farketmez...256kb hizmeti veremeyen...512 yi veremez...

katılıyorum daha 256kb nin en üst limitlerine ulaşamıyoruz 512 alt yapısını nasıl sağlayacak.

+5

• olabilir niye olmasın,
    kaldırmaz diyenler, unutmayın ki çoğu 256 kullanıcısı 5 aydır 1024 kullanıyor,
    ee o zaman niye 512'yi kaldırmasın,
    ewet bu ülkede 2048 de alsanız verimli olmaz, tam kapasitede kullanamazsınız, orası ayrı bi konu
    ama sonuçta 512, 256'dan daha iyi,
    beğenmeyenler geçmesin.
  • pfff..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShaLer

quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

quote:

sıkı kaynağın adı nedir?

kaynak bu galiba

/>

• Genede bi artış olcak o kadarda kötü değil
  • İnanmıyorum
    Allh Blnı Vrsn TTNET
  • Şimdi arkadasın mesajına göre yorum yapmıyorum ama ben bekliyorum zaten 256-512 olacak diye.
  • belli ki mart ayinda genelde bir iyilestirme olacak
    hayal kirikligina ugramaktan korktugumuz icin
    olumsuz gorus bildirmeyelim..
  • yaşasın telekom hizmetinden memnununm yaşasın telekom hurraaa heyyaaa....allah belanı versin telekommm
  • Balon haber gibi...Ne kaynak var nede haberin açıklaması gerçekci
  • Paul DOANY, 2006 sonlarında yaptığı bi açıklamada "2007, ADSL yılı olacak" demişti. Bakalım 2007 nasıl bir ADSL yılı olacak. Telekom için mi yoksa bizim için mi bir ADSL yılı olacak acaba ??
  • inanmıyorum ama olmasını da çok isterim
  • 512 olabilir çünkü onun denemesini yapmak için 256 kullanıcılarına 1024 sınırsız verdiler belkide bu hatları kontrol etmek içindir..512 256 dan her türlü iyidir..genel de zaten her zaman aynı fiyata 2 katına çıkarma yapıyorlar..yine aynen olabilir.ama en kötü ihtimal hablo net in şu anki fiyatları olur..en kötü ihtimal..
  • 1024 sınırlı kullanıyordum. 29 ytl yerine hep 60-70 ytl ödemekten bıkıtgımızdan sınırsız 256 ya geçtik. iki tane PC var evde. İkisi aynı anda netteyken Online oyun oynamak nerdeyse imkansız. WC3 te latency 1500-3000 arası degisiyor. yani anlıyacağınız gibi çok kötü. ve 256 da 1024e nazaran acayıp yavaş.

telekoma artık bu rezilliğe son vermeli. youtube'dan bile tek kişi kullanırken rahat izleyemiyorsun videoları. sürekli geri kalıyor.

TELEKOM DUY SESİMİZİ ! DÜNYA'NIN PARASINI VERDİK VEDE VERMEYE DEVAM EDİCEĞİZ!
    AMA ŞU BAĞLANTIYI N'OLUR EN AZ 512 YAP!
  • 1024te de youtube rapid yavaşki bence bu sitelere sınır koyuyor telekom. başka sitelere hızlı giriyor youtube indirmiyor saçmalık. keriz yerine koyulduğumuz gerçek. özelleşecek süperleşecekti ya satanlar utansın.
  • kardeş dilekçeyi verir vermz geçirdiler mi 256 ya..
    bir de dilekçemi veriyosun yoksa form filan mı dolduruyosun?
    bilgi verirmisin biraz

quote:

Orjinalden alıntı: Azimkar

ya veremez veremez ne veremez ?

ben 256 sınırsız kullanıyordum , kampanyadan yararlandım 4-5 ay kadar 1024 kullandım ,2 gün önce geri döndüm 256 ya

1024 ü arıyorum , evet herzaman hızlı değildi ama şuanki haline göre 3-4 kat daha iyiydi ,

256 kbps gerçekte 200 ise , 512kbps da gerçekte 400 olacak

ee 200<400 olduğuna göre neyin tartışmasını yapıyorsunuz ?

200 den 400 e geçersem ve faturam da değişmezse , eyvallah derim o kadar

• quote:

Orjinalden alıntı: maxi909

+1

hahahahhahahahha

quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

quote:

sıkı kaynağın adı nedir?

kaynak bu galiba

/>

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.