Şimdi Ara

256 lara müjde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an 256 (yani en en düşük hız) olmama rağmen bile bağlantım verimli değilken ,
    arkadaşın dediği gibi 512 olur ise adı 512 olur. ve üste para bile alırlar
  • 70 milyon insan bizi izliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: aliss

olsa neolurki 512 yerine 300-400 ile bağlanacaklar

1mb aldıkda ne oldu 700-800

O normal, bendede 2048 var 1900 ile bağlanıyor.

300-400 her halükarda 256'dan daha iyidir.
  • kötü bi haber..çünkü türkiyenin şu anki alt yapısı 256kb internet hizmetini bile doğru düzgün vermezken...40-50 milyon insanın bi anda 512 olmasını..ve çıkacak karmaşayı düşünemiyorum

zaten tt nin hızları genelde yalan...1mb internet kullanan bi sürü insan var...20-30kb ile download yapıyorlar...bu önemli deil tabii...ama alt yapı böyle bi gelişmeye müsait deil...256kb internette bile neeler yaşadığımızı herkes biliyor...alt yapı sorununuda tt nin halledeceği flan yok...

evet arkadaşlar bu paragraftan çıkacak anlam adlı dersimize geldik...
    burda demek isteniyor ki..256kb hız veremeyen telekomun 512kb hız veremeyeeğinden bahsediliyor...

ama çeşitli arkadaşlar konun dışında gereksiz şeylere takılıyorlar...onlara ayrıca böyle ders vermek gerekiyor...anlayan 3-4 arkadaş zaten bu tip detaylara girmemiş bile...anlayışı kıt bi toplum var tabii...detaylara çok dikkat etmek gerekiyor...

ana fikir nedir??

ana fikir telekomun 256k bağlantı hizmetini veremediği..ve 512 yi nasıl vereceğiydi

...anladınızmı??

tekrarlıyorum

telekom 256k hizmeti veremiyor...512 yi nasıl versin?

paragraftan cıkacak sonuç...veya anlamanız gereken 40-50 milyon deildi..

tekrarlıyorum....

256k hızı veremeyen telekom nasıl 512k hızı versin..?

anlayanlar zaten belli...

son bi kez daha tekrar yapıyorum

256k bağlantı hizmetini vermeyen telekom nasıl 512k bağlantı hızını versin? ...

• istanbulda toplantı yapmış.9000 küsür serveri Alcatele vermişler.sistemde en az veriyolu 512 olabiliyormuş teknik olarak.ellerinden gelse 256 yaparlar ancak teknik olarak en az hız 512 olabiliyormuş.Telekom başmüdürüyle bu toplantıya giden bir arkadaşım var
  • Olacağını sanmıyorum ama inşallah olur demeden de edemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 10 Şubat 2007; 19:15:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirpi

kötü bi haber..çünkü türkiyenin şu anki alt yapısı 256kb internet hizmetini bile doğru düzgün vermezken...40-50 milyon insanın bi anda 512 olmasını..ve çıkacak karmaşayı düşünemiyorum

zaten tt nin hızları genelde yalan...1mb internet kullanan bi sürü insan var...20-30kb ile download yapıyorlar...bu önemli deil tabii...ama alt yapı böyle bi gelişmeye müsait deil...256kb internette bile neeler yaşadığımızı herkes biliyor...alt yapı sorununuda tt nin halledeceği flan yok...

evet arkadaşlar bu paragraftan çıkacak anlam adlı dersimize geldik...
    burda demek isteniyor ki..256kb hız veremeyen telekomun 512kb hız veremeyeeğinden bahsediliyor...

ama çeşitli arkadaşlar konun dışında gereksiz şeylere takılıyorlar...onlara ayrıca böyle ders vermek gerekiyor...anlayan 3-4 arkadaş zaten bu tip detaylara girmemiş bile...anlayışı kıt bi toplum var tabii...detaylara çok dikkat etmek gerekiyor...

ana fikir nedir??

ana fikir telekomun 256k bağlantı hizmetini veremediği..ve 512 yi nasıl vereceğiydi

...anladınızmı??

tekrarlıyorum

telekom 256k hizmeti veremiyor...512 yi nasıl versin?

paragraftan cıkacak sonuç...veya anlamanız gereken 40-50 milyon deildi..

tekrarlıyorum....

256k hızı veremeyen telekom nasıl 512k hızı versin..?

anlayanlar zaten belli...

son bi kez daha tekrar yapıyorum

256k bağlantı hizmetini vermeyen telekom nasıl 512k bağlantı hızını versin? ...

hocam neyi tekrarlıyosun yanlış bi bilgi verdin doğrusunu öğrendin yok ben onu kastememiştim diye kıvırıyosun :D

bi düşünsene 40-50 milyon internet kullanıcısı hemde sadece 256lar.

Hepimizin standartları farklı tabi :)

• kafan basmıo galba. benim bişey anlamadığım flan yok.....az kafanı çalıştır ..yukarda anlayan 3-4 arkadaş var..
  • 256 SINIRSIZ HAAA ONU BULAMAYANLARDA VAR
  • bu portları da kotalı kullanıcılar için kullanabilirler ne var ki! ne yazık ki telekomun başındakiler aptal değiller. onlar da düşünüyorlardır bunları.
    quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

istanbulda toplantı yapmış.9000 küsür serveri Alcatele vermişler.sistemde en az veriyolu 512 olabiliyormuş teknik olarak.ellerinden gelse 256 yaparlar ancak teknik olarak en az hız 512 olabiliyormuş.Telekom başmüdürüyle bu toplantıya giden bir arkadaşım var
  • Balon gibi geliyor ama inşallah olur.

512 olursa ben rapid'de kotaya takılacağım ama 256da memnundum hiç kotaya takılmıyordum haha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HRMNKY -- 10 Şubat 2007; 19:40:50 >
  • quote:

sıkı kaynağın adı nedir?

kaynak bu galiba

/>
  • şahsen fiyat indirimi yerine hız artırımı bekliyorum telekomdan sınırsızlar için en azından. fiyat indirimine gideceklerini sanmıyorum. haber gerçek olabilir.
  • quote:

farketmez...256kb hizmeti veremeyen...512 yi veremez...

katılıyorum daha 256kb nin en üst limitlerine ulaşamıyoruz 512 alt yapısını nasıl sağlayacak.
  • banada uydurma gibi geldi
  • +1

hahahahhahahahha

quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

quote:

sıkı kaynağın adı nedir?

kaynak bu galiba

/>

• quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

quote:

sıkı kaynağın adı nedir?

kaynak bu galiba

/>

• ya veremez veremez ne veremez ?

ben 256 sınırsız kullanıyordum , kampanyadan yararlandım 4-5 ay kadar 1024 kullandım ,2 gün önce geri döndüm 256 ya

1024 ü arıyorum , evet herzaman hızlı değildi ama şuanki haline göre 3-4 kat daha iyiydi ,

256 kbps gerçekte 200 ise , 512kbps da gerçekte 400 olacak

ee 200<400 olduğuna göre neyin tartışmasını yapıyorsunuz ?

200 den 400 e geçersem ve faturam da değişmezse , eyvallah derim o kadar

quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam

quote:

katılıyorum daha 256kb nin en üst limitlerine ulaşamıyoruz 512 alt yapısını nasıl sağlayacak.

• Yazılanların tamamını okumadım ama, yukarıda bir arkadaş 40-50 milyon kullanıcıdan bahsetmiş. Baya iyi uçmuş. Geçtiğimiz aylarda Telekom iki milyonuncu adsl abonesine hediyeler vermişti.
    Konuya gelince, olabilir aslında, çünki tüm 256'ları birkaç aylığına da olsa aynı fiyata 1024'e çıkartmayı göze almış bir telekom bunu yapar ve biraz da olsa, olmayan itibarını yükseltir, belki gözümüze girer.
    Fiyat/Performans olarak ele alırsak, gerçekten vasat durumdayız. Geçtiğimiz hafta Ntv'ye çıkan bir yetkili ile uzun bir söyleşi yapılmıştı. Orada, İnternet ve iletişim açısından 2007'de Türkiye'yi çok büyük gelişmeler beklediğini ve teknoloji adına büyük bir dönüm noktası olacağını vurgulamışlardı.
    İnşallah öyle olur ve biraz da olsa yüzümüz güler bu konuda.
  • Bu Kablo-Net' te mümkün. Her bir port 1024. Bir kişiye tahsis edilirse 1024'e kadar çıkar. Ancak 2 kişide bu doğal olarak 512 olacak.
    ADSL de herkesin IP No'su ayrı olduğundan istenilen hıza bireysel olarak çıkmak teorik olarak mümkün. Ancak Telekomun evinize kadar gelen kablo devresi kalitesi ile santrala olan uzaklığınız bunu sınırlar. Türkiyede tüm fiziki devreler konuşma ses frekans sınırı baz alınarak yapılmıştır. Temel olarak geniş bantlı data iletimine çok müsait olmadlğl gibi özellikle kablo ek noktalarındaki kötü işçilik bu olayı sınırlamakta ve devrelerin bazı noktalarda melanj denilen topraklama yapması kötü temas nem gibi faktörler devreler üzerindeki gürültüyü arttırarak sizin iletişiminizi bozar.
    Aslında, sorun, gerçekte bizlerden kaynaklanmaktadır. Telekom veya herhangibir kuruluş size olan taahhüdünü o veya bu şekilde yerine getirmekle yükümlüdür. Bunu meccani yapmamakta yani " arkadaş bana 29 YTL ösersen, bende sana 1024 3gb kotalı hizmet vereceğim" vb. taahhüdünde bulunmaktadır. Yaptığınız sözleşme buna amirdir.
    Verilmiyorsa,
    Tüketici kanununa göre gereken müracaatlar yapılır ve bu bombardıman halinde dalga dalga yayılırsa ve tazminat ödemeler başlarsa, ki kesin başlar, Telekom ya hizmeti adam gibi verecektir ya da PAUL'l er bu piyasadan çekilerek, verecek olanlara terkedecektir. Ve bu Türkiyede bir hayal değil GERÇEKTİR. Bizim insanımız malesef elindeki gücü kullanmasını bilmemektedir.
    Bu problemlerin Geyik Muhabbeti ile çözülmeyeceği açık bir diğer gerçektir.
    quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam

quote:

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.