Şimdi Ara

25 Mbps'e kadar 150 GB 69,99 TL / Ay Paketi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam İlk Öncellikle Ben Super Online Kulanıyorum Ve Memnun Değilim Uydunet 25 mbps 150 GB Paketine Geçmek İstiyorum Şuan İse Super Online 16mbps İnternetini Kullanıyorum Hiç Hoşnut Değilim :( Eskiden 10 mbps 50 GB Kotalı Uydunete Geçmiştim Herkez Super Online Diyordu Çok Hızlı Falan Bende Ona Geçtim Uyduneti 2 Sene Kullandım Memnunda Oldum Şimdi Tekrar Ona Geçiceğim Bu Sefer Bomba Gibi Bir Paket Kullanıcağım :D
    25 Mbps'e kadar : 2 Mbps'e kadar 150 GB 69,99 TL / Ay
    Oturduğum Yer Site Fiber Var Ama Ben Geçmemiştim Şimdi Geçiceğim Hayırlı Olsun Eyer 25mbps Paketi Kullanan Varsa Yardımcı Olursa Sevinirim İyi Günler :D

• Fiber>ADSL/VDSL>Kablo internet

Fiberden memmun olmama gibi bir şansın yok en iyisi o şuan Türkiye'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Fiber>ADSL/VDSL>Kablo internet

adsl, uydunetten iyi değil.

Kablo internet >ADSL/VDSL

Fiber>ADSL/VDSL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Kablo internet paylaşılıyor bütün mahalle tarafından. DSL tamamen özel hat. ADSL tabiki yavaş ama VDSL kablo'dan daha iyi bir teknoloji.
  • kablo tv nin alt yapısı da fiber

adsl teknolojisi 25 mbps ye kadar hızları destekler adsl2+

uydunetin 100 mbps lik tarifeleri var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

kablo tv nin alt yapısı da fiber

adsl teknolojisi 25 mbps ye kadar hızları destekler adsl2+

uydunetin 100 mbps lik tarifeleri var

hayırlı olsun 4 gün içinde gelicek internetim şuan üst kata oturan kuzenimin bilgiseyarından yazıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuzselim925

Selam İlk Öncellikle Ben Super Online Kulanıyorum Ve Memnun Değilim Uydunet 25 mbps 150 GB Paketine Geçmek İstiyorum Şuan İse Super Online 16mbps İnternetini Kullanıyorum Hiç Hoşnut Değilim :( Eskiden 10 mbps 50 GB Kotalı Uydunete Geçmiştim Herkez Super Online Diyordu Çok Hızlı Falan Bende Ona Geçtim Uyduneti 2 Sene Kullandım Memnunda Oldum Şimdi Tekrar Ona Geçiceğim Bu Sefer Bomba Gibi Bir Paket Kullanıcağım :D
    Oturduğum Yer Site Fiber Var Ama Ben Geçmemiştim Şimdi Geçiceğim Hayırlı Olsun Eyer 25mbps Paketi Kullanan Varsa Yardımcı Olursa Sevinirim İyi Günler :D

O çevrede genel olarak hizmet iyise sende memnun kalırsın. Ben yıllardır adsl kullandım ki memnundum , sonra 2 yıl taşındığım yeni yerde tek alternatif olduğundan yine adsl kullandım memnundum ama pahalıydı haliyle.5 ay önce şuanki yerime taşındım ve baktım apartmanda turksat var hiç düşünmeden internet + tv beraber maximum keyif kampanyasına girdim gayette memnunum valla.

İlk başta 25 mbit 75 gb lık paketten girmiştim sonra + 10 tl ile 150 gb lık pakete geçtim, 10 numara oldu çünkü 100-150 gb arası dolanıyor kullanımım tam yetiyor bana.

Ayda 69 tl ye 25 mbit 150 gb akk + teledünya üst paket + kablo tv kullanıyorum tam işimi görüyor, 5 ay öncesinde sadece 16 mbit 75 gblık internete bu parayı ödüyordum.

Ve bütçesi olanlar daha üst hızları da kullanabilir 100 mbite kadar verebiliyorlar.

İnşallah sende memnun kalırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Orijinalden alıntı: Yavuzselim925

Selam İlk Öncellikle Ben Super Online Kulanıyorum Ve Memnun Değilim Uydunet 25 mbps 150 GB Paketine Geçmek İstiyorum Şuan İse Super Online 16mbps İnternetini Kullanıyorum Hiç Hoşnut Değilim :( Eskiden 10 mbps 50 GB Kotalı Uydunete Geçmiştim Herkez Super Online Diyordu Çok Hızlı Falan Bende Ona Geçtim Uyduneti 2 Sene Kullandım Memnunda Oldum Şimdi Tekrar Ona Geçiceğim Bu Sefer Bomba Gibi Bir Paket Kullanıcağım :D

O çevrede genel olarak hizmet iyise sende memnun kalırsın. Ben yıllardır adsl kullandım ki memnundum , sonra 2 yıl taşındığım yeni yerde tek alternatif olduğundan yine adsl kullandım memnundum ama pahalıydı haliyle.5 ay önce şuanki yerime taşındım ve baktım apartmanda turksat var hiç düşünmeden internet + tv beraber maximum keyif kampanyasına girdim gayette memnunum valla.

İlk başta 25 mbit 75 gb lık paketten girmiştim sonra + 10 tl ile 150 gb lık pakete geçtim, 10 numara oldu çünkü 100-150 gb arası dolanıyor kullanımım tam yetiyor bana.

Ayda 69 tl ye 25 mbit 150 gb akk + teledünya üst paket + kablo tv kullanıyorum tam işimi görüyor, 5 ay öncesinde sadece 16 mbit 75 gblık internete bu parayı ödüyordum.

Ve bütçesi olanlar daha üst hızları da kullanabilir 100 mbite kadar verebiliyorlar.

İnşallah sende memnun kalırsın.

Sağol Dostum Bağlatım ve test sonuçları
    22.47 download
    1.94 upload memnunum 1 gblik dosyayı 5 dakikka 47 saniyede indirdim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Fiber>ADSL/VDSL>Kablo internet

Superonline forumda bile bisuru sikayet eden var bence ona da güvenilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablo internet > fiber > Vdsl > Adsl sıralaması dünya üzerinde bu şekildedir.Kablo tv alt yapısı fiber glass kablo üzerinden aktarılır ve en verimlisidir.Fiber denen teknoloji Türkiyede bu kavram vardır.Yaratılmış bir teknoloji diye sunuluyor temel alt yapısı fiber glass örnek alınır (kablo tv şebekesi).Ev kullanıcısı için 400Mgbit hızları normalde bir çok Avrupa ülkesinde özellikle USA yaygındır.Fiber internet denilen yapı ile bu hıza ulaşmak zordur hep kayıp vardır.Vdsl ise kısıtlı bir mesafede 100 mgbit koruya bilir.Adsl anlatmama gerek yok en eski yöntemdir.Türkiye de fiber glass (kablo internet) ne durumda bilemiyorum ama dünyada en iyi alt yapı Sunan şebekedir..Bir çok büyük firmalar bu sayede 1Gbit internet hizmeti almaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 22 Nisan 2016; 18:56:31 >
  • Kablo internet mantiken fiberden (gercek fiberden bahsediyorum bu arada) iyi olamaz, zira kabloda fiber hat saha dolabina kadar gelir ve burdan sonra coax kablo ile tum bolgeye dagilir. Butun mahalleye interneti de televizyonu da ayni coax kablosu tasir. Yani aslinda bir hatti butun bir bolge paylasiyor gibi dusunun. Burda olasi bir karisikligi engellemek icin ISSler belirli kullanicilara belirli kanallardan giris yetkisi tanirlar ve butun bu sistem ayni anda butun kullanicilarin inteneti kullanmiyor olusu varsayimiyla yurur. Eger herkes ayni anda max kapasite ile download yaparsa frekanslar yetmeyebilir, cunku her frekansta olabilecek kanal sayisi fiziksel olarak limitli.

Gercek fiber sistemde ise fiber kablo saha dolabindaki dagitici ile sizin evinizdeki routera kadar gelir. Size ozel bir hattir ve kapasitesi kablonun kapasitesi kadardir. 1 gbitlik hizlar yalnizca gercek fiber hatlarda verilebilir.
  • 6 ay sorunsuz kablolu interneti kullandım ama son 3 haftadır hiç bir şekilde kullanamıyorum interneti, müşteri hizmetleri de rezalet.dünyadan haberi yok sanki orad oturanların
  • Kablo internet baglantı türü biraz farklıdır.Ben Almanya da Unitymedia internet + TV + telefon hizmeti almaktayım.Hızım 200Mgbit D. 20Mgbit U. dur.Genelde hız testlerinde 210Mgbit D ve 21Mgbit U. görmekteyim.Mademdocsis-3.1 ve AC dual band dir(2.4Ghz ve 5 Ghz aynı anda wlan olarak kullanır).AC 5Ghz wlan ile bu hızı kayıpsız alıyorum.Burda kablo tv eve kadar fiber glass ile ulaşmaktadır.Kablo ev içine bir dönüştürücü ile ulaşmaktadır.Bu dönüştürücü 2 çıkışlı data kablosudur.Biri conox data kablo ile modeme birimde kablo alıcıya gider.Telefonda Istn deck telefon olarak kablosuz bağlanır.Modemden hd kablo alıcıya extra data Ethernet takılmazHD recoder alıcı video ve interaktif işlemler için (iptv ve maxdome yani bir nevi Netfilx ) extra 100Mgbit kendine internet kullanmaktadır.Telefonda ip telefondur.Bu donanım kısaca eve kadar 400Mgbit D ve 20Mgbit U dur.210Mgbit internet için 100Mgbit hd recoder ve 5 Mgbit telefon ve fax içindir.210+100+5 =315 Mgbit yapıyor.Geriye kalan 85Mgbit ise internet band genişliği için yedektir.Ben en üst paketi kullanıyorum Pay tv (Sky bir nevi digiturk) 93,50 Euro ücreti vardır.Telekon Vdsl 100Mgbit fiyatı 50 Euro dur.( internet+telefon) tv hizmeti alırsan 100 euroları görebilirsin.Hız artıkça fiyat artar.Minimum internet 30Mgbit dir 20 euro ücretle alabilirsin.Tabiki alt yapı olmayan yerlerde dsl kullanılıyor.Yıllardır kayıpsız stabil hızda bu hizmeti alıyorum.Her sokakta ara santral dolabı vardır.Çevremde Vdsl ve fiber kullanan dostlarım bile bu hızları göremiyor.Türkiye standart larını bilemiyorum ama en stabil ve hızları sadece kablo internet ile kullanılır.Pahalıdır ama hizmet karşılığını vermektedir.Donanım modem kablo tv alıcısı çok kalitelidir..Fiber dediğiniz bu baglantıyı genelde baz istasyonu kablo şebekesindenden alır ve LTE yani 4,5 G destek olur.400Mgbit telefondan almak için kullanır.Baz istasyonu 100mgbit verebiliyor gerisini Wimax yani Wlan destekli tamamlıyor.Fiber glass kablo ile yapılmaktadır.Türkiyede fiber glass sadece fiberini alıp fiber internet denmektedir.Fiber internet saha dolabına kadar belli bir bant genişliğinde gelir kullanıcılara bölünür.Zaman Zaman internet düşer.Bu düşmeyi kamufle etmek için adil kullanım kotası konur.Yurt dışında kota yok deniyor var.Nasılmı Vdsl fiber adsl var.Günlük kullanımda 300 Gb sınırı aşarsan günlük hızın düşer.3 kez bunu yaparsan ISS servis saglayıcı uyarı yapar ve en son hizmeti sonlandırır.Tabiki bu cezayı alırsan 7 sene bu internet hizmetlerinde bu ceza uygulanır.Hangi ISS servisine abone olursan ol cezan görünür kaçışı yoktur.Torent film indirmesi hayali kuruyorsan boş bir çaba vpn bile olsa sakattır yakalndığında güzel bir miktar cezayı alırsın .Bu cezayı alan kişiile hiç karşılaşmadım.Kablo internet de kota yoktuk sınırsızdır.Tabiki sen eve bu baglantıyı yapar 30 PC verirsen ISS senin modem üzerinden kontrol eder ve olayı çözerse ceza alırsın ve hizmet sonlandırılır.Zaten 300gb bir günde bitirmek imkansızdır.Bitiriyorsan illegal bir durum vardır.İş için abonelik varsa bu pc sınırı yoktur ona göre baglantı hızın artar 1Gbit hızı aşan internete sayip olursun.Tabiki ücretide ona göre pahalıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 23 Nisan 2016; 17:54:38 >

• Sizin bahsettiginiz sistem maalesef Turkiyedeki kablo tv sisteminden cok farkli. Sizde evinize kadar ozel fiber hat geliyor, evinizdeki dagiticidan sonra size ozel bir coax kablosuyla dagitim gerceklestiriliyor. Dolayisiyla kablo sebekesinin en buyuk handikapi olan haneler arasi frekans paylasimi sorunu sizde yok. Keske o sistem burda da kurulsa, fakat onumuzdeki yuz yilda imkani yok sanirsam :)

• matkapmatkap M kullanıcısına yanıt
    Ben sadece yaşadığım ülke için kablo interneti yorumladım.Türkiye şartlarını sizin kadar detaylı bilemiyor.Çünkü siz kullanıyorsunuz.Sadece bilgilendirme amaçlı yorum yaptım.Umarım daha güvenli ve verimli yüksek hızda internet uygun bir şekilde Türkiye deki dostlarada ulaşmasını temenni ederim.Yaorumunuz için teşekkürler;))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.