Şimdi Ara

2022 Peugeot 308 Türkiye'de! İşte yeni kasa 308 fiyatı ve özellikleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
6.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Silivri soğuktur yapma etme vatandaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw peugeot neden Thp ve sw getirmezki anlamıyorum. Şuna en azından 1.6thp 225 + hybrid koysalar tam bir yeşil anakonda olur.
    2.0 tu 167
    1.6thp 156 2004
    1.6thp 200 2008
    1.6thp 270 2013

1.3 135 ???
    1.6thp 225? 2018

Peugeot 20 yıldır en az hacime en çok beygir gücünü sıkıştıran bir markaydı taa ki son 5 yıldır gram hacim/bg oranı vasat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diktatör58 -- 24 Eylül 2022; 13:48:32 >
  • araba güzel de çok pahalı,gereksiz pahalı

• Arkadaşlar araç alıp, beylikdüzüne yakın oturan var mı ? Ben Sedefli Beyaz GT siparişi verdim. Araçlar gelince buluşma düzenleriz beykent manzarada ? İlgilenen özel mesaj atabilir.

• GT ve Allure arasında epey fark var bu arada. Bana kalırsa aradaki 100k farkı hak eder GT.

Tüm farklar:

- Adaptif Cruise Control, Dur & Kalk Fonksiyonlu

- Şerit Konumlama Asistanı

- Kör Nokta Uyarı Sistemi

- Genişletilmiş Trafik Levhaları Tanıma Sistemi

- Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi

- Isıtmalı Direksiyon

- i-Dome Aydınlatma (Ön/Arka LED lambalar)

- Kumaş yerine alüminyum Ön Panel ve Kapı Kaplamaları

- Alcantara Yarı Deri Kumaş Döşeme

- Isıtmalı Ön Koltuklar

- Açılır Cam Tavan

- 2D yerine 3D gösterge paneli

- i-Toggles (ana ekran altındaki kişiselleştirilebilir ekranlı menü)

- Navigasyon

- Kablosuz Şarj

- Visio3 360 Derece Park sistemi (bu opsiyonel ama)

- Spor Sürüş Paketi

- MATRIX Full LED Ön Farlar

- GT Tasarımı 3D LED Arka Stoplar

- Özel GT Tasarımı Parlak Krom Ön Izgara

- Yan Gövde PEUGEOT logosu

- 17 yerine 18" Jant

Kırmızı GT için test sürüşü yapıp kapora verdim. Bu arada katalogta yazmayan başka farklar da var kumaş kaplı torpido gibi. Malzeme kalitesine dair farklar direkt içine binince anlaşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 26 Eylül 2022; 14:44:28 >

• Reis-i Eagles kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Şu an piyasadaki en güzel c hb araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım olarak segmentin lideri diyebiliriz. Ama piyasada bildiğimiz bir de golf var. Fiyat olarak golften pahalı. A3 ve golf varken buna para verilmez.

• Reis-i Eagles kullanıcısına yanıt

Bence de bu şartlarda GT tercih edilir.

Arabanın aurası değişiyor.

Allure paketin görseli bile git GT al diyor.

• Diktatör58 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Olanı getirmedikleri gibi Peugeot da garip. Küçük hacimde daha güçlü motoru var koymaz (1.2 puretech 155 hp). 1.6 litrede 225 beygirlik motoru var koymaz. Hibrit 225 olanı var getirmez. Gerçi şu da var. 1.2 130'luk 1 milyona yakın ise kim bilir hibriti kaç para olurdu. Şu arabanın performanslı 1 adet , Gti veya (300-360 beygir) hibrit 1 adet olmak üzere 2 motor seçeneği eksik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • marka ve modelleri altına yazmıştım, genele de yazayım:

2-3 haftadır (kiralık) Allure kullanıyordum. bu hafta aracım geldi ve kendi aracıma, GT'ye geçtim. iki paket arasında bence epey bir fark var.

- sanıyorum GT'de yalıtım malzemesi daha fazla. Allure'a göre motor ses çok daha az. (yakıt farklılığı da olabilir belki. firmaya göre ses artıp azalabiliyor)

- iç malzeme kalitesi GT'de daha yüksek. torpido içi tamamen kumaş kaplı, kapı cep iç altları kumaş kaplı. koltuklar çok daha güzel ve rahat.

- GT'de ön tarafta cam tavan olduğu için perde açıkken çok ferah. beyaz tavandan daha ferah. arka için tam tersidir muhtemelen.

- i-Toggles çok kullanışlı. mesela 23 derece sıcaklığı kısayol koyabiliyorsunuz. aklınıza gelen her şeyin kısayolu yok ama yeteri kadar var. Allure'da olmaması bence normal çünkü GT'ye göre kıstıkları için koyacak kısayol da kalmıyor pek.

- 3D hayalet ekran çok güzel ama tamamen görsel şölen. olmasa da olur.

- dış tasarımda ayna altlarında yere Peugeot logosu ışıldıyor. LED'ler çok çok daha şık gözüküyor. matrix-led ve otomatik uzun farklar yetersiz ışık koşullarında otomatik devreye giriyor ve sık araç geçerse ışık dansına dönüşüyor.

- 17"-18" farkı çok hissetmedim. yana olarak biri 40 biri 45 zaten.

- kablosuz şarj var. Allure'da yok ve kablosuz android auto / car play olup kablosuz şarj olmaması çok saçma.

- GT'deki 4 kamera çok net ve karanlıkta bile çok daha parlak Allure'a göre. Allure'daki kamera biraz karanlık. (kapalı otopark, gece vs. gib yerlerde) GT ile aynı kamerayı kullanmamışlar. Eski T9 308'imde de kapalı garajda sıkıntı yaşıyordum. Frene basınca aydınlanıyordu ondan destek alıyordum. bu arada Allure geri görüş de işlevsel olarak çok kullanışlı. GT'deki özellikler bunda da var. direksiyon döndükçe dönüyor, açısını gösteriyor, silecek suyu ile otomatik temizleme var, çok yaklaşırsan yazılımsal olarak tepeden gösteriyor vs. işlevsel olarak çok iyi bence ama bi tık karanlık GT'ye göre.

henüz şerit konumlama, dur-kalk adaptif sürüş, koltuk ve direksiyon ısıtma denemedim. zamanda deneyimleyip yazacağım.

2022 Peugeot 308 Türkiye'de! İşte yeni kasa 308 fiyatı ve özellikleri

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.