Şimdi Ara

2014 YGS-LYS / BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
71
Favori
23.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AsmnAtes

1. soru mesela riboz 5 carbonludur ama disakkaritler früktoz glikoz ve galaktazdon oluşurlar hep 12 karbonludurlar disakkaritler zardan gecemez

frukoz galaktoz bunlar heksoz yani 6 karbonlu.
  • Burak Hcvl kullanıcısına yanıt
    hadi ya ben ygsde ful çektim lysded 25 falandı herhalde benden geçti artık
  • hocam palme'de kenardaki sorulardan 6. örnek soru nasıl olacak ben yapamamıştım onu. bi öss sorusu olması lazım, zarın elektrik yüklü olması falan vardı soruda.
  • aktivasyon enerjisi ürünü etkilemez tepkimenin başlaması için gerekli olan enerjidir.
  • yagmur adam kullanıcısına yanıt
    aynen
  • Palme'nin PDF şekli var mı internette ben de oradan takip edeyim sizi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Palme'nin PDF şekli var mı internette ben de oradan takip edeyim sizi :D

maalesef bilmiyorum ama alsan iyi olurdu. sene boyunca ortak çözerdik ortak soru bankalarından
    Hücre zarındaki glikoprotein ile glikolipit özgüllüğü sağlıyordu. O yüzden sadece 4.öncül doğru o soruda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Hcvl

Hücre zarındaki glikoprotein ile glikolipit özgüllüğü sağlıyordu. O yüzden sadece 4.öncül doğru o soruda.

elektrik yüklü olması bir şey ifade etmiyor yani öyle mi?
    Elektrik yüklü olması nasıl bir özgüllük katabilir ki zaten ? Direk böyle bir bilgi okumadım ama tanıdık da gelmiyor.Zaten 1 ve 4 diye şık yok.
  • Beyler palme a kitabinda sayfa 68 de 29.soru var tavsanli bir.soru onu anlatabilirmisiniz sacma geldi bana.Cevap yanlis sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Elektrik yüklü olması nasıl bir özgüllük katabilir ki zaten ? Direk böyle bir bilgi okumadım ama tanıdık da gelmiyor.Zaten 1 ve 4 diye şık yok.

şıka bakarak çözmüyorum genelde. hiç karşılaşmadığım için sordum.
    Valla ben de karşılaşmadım ama sorunun istediği şey belli, çok net glikoproteini soruyor.
    Belki hücre zarından madde geçişlerindeki nötr olan iyona negatif olan pozitife göre daha kolay geçer gibi şeylere yakın bir şey yazarak aklımıza onun gelmesini istemiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mercedes-

Beyler palme a kitabinda sayfa 68 de 29.soru var tavsanli bir.soru onu anlatabilirmisiniz sacma geldi bana.Cevap yanlis sanki.

evet cevabı e bulmuştum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmur adam

quote:

Beyler palme a kitabinda sayfa 68 de 29.soru var tavsanli bir.soru onu anlatabilirmisiniz sacma geldi bana.Cevap yanlis sanki.

Evet ya t2 de nasil dengede olmaz sacma soru.

• quote:

Valla ben de karşılaşmadım ama sorunun istediği şey belli, çok net glikoproteini soruyor.
    Belki hücre zarından madde geçişlerindeki nötr olan iyona negatif olan pozitife göre daha kolay geçer gibi şeylere yakın bir şey yazarak aklımıza onun gelmesini istemiş olabilir.

zaten sınavda olsa kafadan direkt yalnız 4 derim zaten ama 1. şıkkı ilk defa gördüm. fazla bilgi göz çıkarmaz sonuçta.
  • quote:

quote:

quote:

şu ana kadar kitapta hiç hatalı şıkla karşılaşmadım o yüzden yine de temkinliyim belki mantıklı açıklaması vardır. çok zor gibi duruyor ama.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şu ana kadar kitapta hiç hatalı şıkla karşılaşmadım o yüzden yine de temkinliyim belki mantıklı açıklaması vardır. çok zor gibi duruyor ama.

Sende bu kitabin sb si varmi

• Nasıl bir soru?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sende bu kitabin sb si varmi

yok maalesef.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.