Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4062. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40604061406240634064
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni versiyon bencede harika olmus umarım surekli bahsedilen ufak tefek eksiklikleride halletmislerdir yeni nesilde. Vites kolunun etrafi biraz bir onceki Auris gibi cift bölmeli acaba bu sekilde daha kullanisli olur mu bilemedim belkide alt kisima daha az lazim olan esyalar konulabilir. Birde eger yanlis anlamadi isem 1.5 Turbo olan 173 Hp falan yaziyordu dogru ise bu araci otobanda dusunemiyorum foto ve videolarda bu arac C den cok D segmentine yaklasmis yada Accord tarzi bir aracin sanki yeni versiyonu gibi olmus, 5 kollu jantlar harika. Sanirim CVT sanzimani kullanan arkadaslara sorularimiz olacak kullanirken nelere dikkat etmek lazim ilerleyen zamanda

Özellikle kirmizi rengini gozume kestirdim sag ve sol aynalarda kamera var kör nokta uyarı sistemi olabilir tam istedigim gibi sadece bagaj ici materyal yakismamis kolonlarin bağlantıları yine kapatılmamis ama bu arac bize en üst donanım ayni sekilde gelirse gözüm kapalı 100 bin veririm hic acimam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 3 Ekim 2015; 12:43:50 >

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    100 bin çok para ya en dolusu 90 bini geçmemelidir. Tabi getirecekleri donanım seviyesi de önemli. Genelde abd de satılan araçlar kadar donanımı hiçbir üretici getirmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siderya kullanıcısına yanıt
    Alıntıdır. Forumda gezinirken tesadüfen gördüm başka bir forum üyesi vosvos icin şiir yazmis nasıl ama

Diş yaptı dsg şanzumanımın vitesi
    Bozuk yolda giderken bir kılıç kalkan sesi
    Araç servis yollarını kendisi oğrendi
    Bitmedi vosfagınımın çilesi

Co2 sanılınımı emisyonu sesi
    Zehir saçmanın sürüşe yok ki etkisi
    Hala kapı sesim tok nazlıdır gidişi
    Bitmedi fosvagınımın çilesi

Doksan bin verir tci motor alırım
    Hayvan gibi emisyon var az yaktım sanarım
    Çalıştırınca helen traktor sesi
    Bitmedi fofagınımın çilesi

Servise abone oldum indirim aldım
    İyi niyet garantisiymiş kaçırmadım atladım
    Her ay üç kuruşluk tamire beş kuruş ödedim
    Bitmedi vosvosumun çilesi

Emisyonu yuksekmiş çok
    Ben anlamam kardeş kapısı tok
    Gene servise gidicem ama cepte para artık yok
    Bitmedi fosfosumun çilesi

Hergün vosvosla ilgili haber duyarım
    Aman piyasasının düşmesinden korkarım
    Diğer modelleri kötüler, arabamı kollarım
    Bitmedi fosvagınımın çilesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 3 Ekim 2015; 15:14:04 >

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hocam bu donanım ile gelebilir ise ( en üst donanım seceneği ile ) bence 100 bin eder ama seni kırmayalım tamam 90 bini gecmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 3 Ekim 2015; 15:05:27 >
  • http://www.ototeknikveri.com/haber/5661/honda-civic-sedan-2016-teknik-ozellikleri-ve-detaylari-amerika

Burada söylenenlere göre yalıtımı sınıfının en iyisi olacakmış. Süspansiyonları yol tutuşu için yenilenmiş. İç mekanı sınıfının en genişi olacakmış bagaj da 73 litre daha artırılmış yani 513 litreye çıkmış. 1.5 turbo ve cvt şanzıman ile sınıfının en iyi tüketimlerini sunacağı da söylenmiş. Gerçekten heyecan verici bir otomobil olmuş merakla bekliyorum.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım beklememe degecek tümünü okudum ve sasirdim arac resmen C den cikip D ye yaklasmis sadece sürücü koltugunda kalça destek olayını anlamadım acaba bel desktek mi demek istemisler yanlis mi yazmislar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 3 Ekim 2015; 15:50:06 >
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Sınıfının standartlarını yükselteceğe benziyor. Kalça desteği diye oturma alanının sağ ve sol taraflarında bulunan çapraz yükseltilere diyor olabilir. Videoda koltukları fena gözükmüyordu. Bu sefer aracı siz benden önce alacaksınız artık yorumları sizden alırım.

• kamilerbek K kullanıcısına yanıt
    2015 lerde park sensörü var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

http://www.ototeknikveri.com/haber/5661/honda-civic-sedan-2016-teknik-ozellikleri-ve-detaylari-amerika

Burada söylenenlere göre yalıtımı sınıfının en iyisi olacakmış. Süspansiyonları yol tutuşu için yenilenmiş. İç mekanı sınıfının en genişi olacakmış bagaj da 73 litre daha artırılmış yani 513 litreye çıkmış. 1.5 turbo ve cvt şanzıman ile sınıfının en iyi tüketimlerini sunacağı da söylenmiş. Gerçekten heyecan verici bir otomobil olmuş merakla bekliyorum.

buradaki incelemeye bakılırsa bir sonraki otomobilim de honda olacak inş
    umarım yeni motorlar da şimdikiler gibi LPG ye uyumlu olur..
    şimdiki versiyona göre fiyatı biraz daha fazla olacak sanırım ama değecek gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 3 Ekim 2015; 23:01:14 >

• Bu yeni civic gelir mi arkadaşlar Türkiye ye. Genelde farklı oluyor. Amerika versiyonu ile bizde ki.
    Ne dersiniz.
    ben beğendim kasa ve donanım harika
    Teknik Özellikler ala olmuş. Yalnız 1.5 6 vites mi onu yazmamış sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: drlevent

quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

http://www.ototeknikveri.com/haber/5661/honda-civic-sedan-2016-teknik-ozellikleri-ve-detaylari-amerika

buradaki incelemeye bakılırsa bir sonraki otomobilim de honda olacak inş
    umarım yeni motorlar da şimdikiler gibi LPG ye uyumlu olur..
    şimdiki versiyona göre fiyatı biraz daha fazla olacak sanırım ama değecek gibi...

hocam ben de lpg isini sormustum bir kac ay once fakat servis muduru turbolara lpg takilamadigini soylemisti

• quote:

Orijinalden alıntı: HOnyzkDA

Bu yeni civic gelir mi arkadaşlar Türkiye ye. Genelde farklı oluyor. Amerika versiyonu ile bizde ki.
    Ne dersiniz.
    ben beğendim kasa ve donanım harika
    Teknik Özellikler ala olmuş. Yalnız 1.5 6 vites mi onu yazmamış sanırım.

simdiye kadar kuzey amerikadaki modellerin hic biri kasa haric ayni ozellikte gelmedi, muhtemelen bu da gelmeyecek.
    abd deki motor 6 vites mis, yabanci bir forumda okudum.
  • drlevent kullanıcısına yanıt
    Subaru xv ve ford c-max bakıyordum ama bu aracı görünce vazgeçtim. Sanırım benimde ikinci aracım yine bir honda civic olacak. Kasa ve özellikler gayet iyi gözüküyor birde lpg uyumlu olursa Türkiye'deki satış rakamları artacaktır.

• HOnyzkDA H kullanıcısına yanıt
    Firmalar her ülke için farklı bir araç üretmezler. Ancak her ülke için farklı donanımlar sunulur. Kasa aynı olur fakat bazı donanımlar gelmez, bazılarıda opsiyon olabilir.

Şimdilik belli olanlar kasa, motor ve şanzıman seçenekleri. Geri kalan donanımı inşallah kuşa çevirmezler.

• Imza kampanyasi baslatsakya internetten civic coupe tr ye gelse o zaman alinir kesin

• Merhaba arkadaşlar,

Fabrika çıkış LPGli Civic Premium ya da Elegance almak istiyorum. Otomatik olanları sıfır fiyatları 67bin ve 70 bin'e buldum. Ama ikinci el fiyatları çok tutarsız, 2014 modele 70 bin isteyenler var. (ekstra donanımlar olmadan ya da ufak tefek var)
    Ya da 2013 modele 60-65 bin isteyenler var.

Bana yardımcı olur musunuz ?
  • buklamania kullanıcısına yanıt
    http://honda.com.tr/App_Assets/Fiyatlar/hondafiyatotomobil15100
    Liste fiyatına burdan bakabilirsin sıfırını 67 bulabiliyorsan ben hemen al derim, bayinin elinde kalan zamsız arabalardır, birkaçda aksesuar hediye alabilirsen çok iyi olur. Diğer şekliyle çok iyi pazarlık yapsanda liste fiyatında 2.5-3bin indirim alabilirsin, akraban felan değilde bayi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

quote:

Orijinalden alıntı: drlevent

quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?

Merhaba Ankara'dayım. Tabanwax 'da yaptırdım. Ankara emek Mahallesi 8. Cadde Opet Benzinlik İçinde yerleri. Aracı Çarşamba sabahı verdim , Perşembe akşamı aldım. Perşembe günü öğleyin işim yoktu hatta gittim baktım neler yapıyorlar diye.
    yukarıda da yazdığım gibi boya koruma (nitro boya koruma diye bir şey), kaput koruma, kumaş koruma, ses izolasyon (pütürlü köpük davlumbazlara ve araba altına) ve motor koruma için 1350 TL'ye anlaştık, ancak bu peşin fiyat kartla taksit filan yaptırayım derseniz 1500 tl 'yi buluyor. (boya koruma için isterseniz porselen kaplama denen şey de var ama ben gerek duymadım pahalı, daha lüks araçlar için).

Ben şahsen memnun kaldım, arkadaşlar özenli çalıştılar, tavsiye edebilirim. ben de tavsiye üzerine gitmiştim zaten. Ali bey var orada eğer Ankara'daysanız bir uğrarsanız selamımı söyleyin. Dr. Levent , yeni Honda aracını getirmiş dersiniz tanır.

Ben Honda Efe'den almıştım aracımıi Honda Efe'nin bu tip işlemler için anlaşmalı bir bayisi yok ondan dolayı servisten alınan bir fiyat da söz konusu değil. Sanırım Honda Bora'nın tabanwax ile anlaşması varmış.

yukarıdaki işlemler araç yeniyken ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. cam filmi ise daha sonra da yapılabilir.

umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

merhabalar.Ozellikle yalitimini sormak istiyorum. stabilize yolda denediniz mi? Bariz fark var mi ?

hocam ben yalıtım yaptırırken %20 lk bir iyileşmeye bile razıydım..şimdi bakıyorum daha da iyi bir yalıtım olduğu kararına vardık. hatta hanım yolu hissediyordum önceden diyor şimdiki durumda farkına hemen vardı işe yaramış dedi. dediğim gibi bu yalıtım sadece tekerlek vs nedeni ile yoldan gelen seslerin azaltılması için ve bence işe yarıyor... bu şekilde ses yalıtım yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim ayrıca paslanmayı da engelliyor..

• bahsettiğiniz fiyatlar bu gün için çok iyi..şu anda oremium eco için 77.800 diyor internet sitesindeki fiyat listesinde..67bin ağustos ayı fiyatı demek ki ellerinde kalmış..ben de 67.500 den aldım siyah premium eco...yanında bagaj havuzu, plastik paspaslar ve park sesörünü hediye olarak aldım...ayrıca teslimat sırasında boyadaki ufak bir şeyi bahane ederek 10bin bakımı için de %50 indirim kuponu aldım..bilginize..
  • halted__ kullanıcısına yanıt
    hb jazz Accord İngiltere den civc Kocaeli den
  • 
Sayfa: önceki 40604061406240634064
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.