Şimdi Ara

2009 Civic 1.4 Hybrid vs 2008 Civic 1.8 vs 2008 Alfa Romeo 159 1.8MPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu üç araç arasında kaldım. Bütçe üst limiti 37000 TL
    İstanbul içinde her gün 50 km yol yapacağım. İki yılda şehir içi şehir dışı toplam 32000 km yol yapacağım.

2009 Civic 1.4 Hybrid -->http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-orjinal-hatasiz-honda-civic-154305418/detay

2008 Civic 1.8 Executive -->http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2008-model1.8-honda-civic-96000km-de-143554208/detay

2008 Alfa Romeo 159 1.8 -->http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-159-1.8-mpi-lpg-li-bakimli-deri-koltuklu-2008-model-128232149/detay

Civic Hybrid
    ş.içi: 6.5 lt
    ş.dışı: 4.8 lt
    Avantajı; yakıt ekonomisi.
    Dezavantajı; uzun rampalarda batarya boşaldıktan sonra 1.4 motorun yetersiz kalması ve aracın çekmemesi.

Bu araca lpg taktırmayı düşünüyorum. İstanbul trafiğinde günlük yakıt masrafı lpg'siz; 14 TL. Lpg'li; 8.4 TL.

Civic 1.8
    ş.içi: 9.7 lt
    ş.dışı: 5.3 lt
    Avantajı; kusursuz, sıkıntısız.
    Dezavantajı; 159'dan daha çirkin olması.
    İstanbul trafiğinde günlük yakıt masrafı Lpg'li; 11.2 TL.

Alfa 159 1.8 MPI
    ş.içi: 10.4 lt
    ş.dışı: 6.1 lt
    Avantajı; Civic'ten bir üst segmentte, Bmw 3 serisi ile rekabet eden bir araç. Ve tasarımı çok güzel.
    Dezavantajı; Civic 1.8'den daha çok yakıyor. Civic yerine 159'a binecem diye günde 1.1 TL daha fazla yakacağım. Az bulunan bir araç olduğu için parça ve tamir sıkıntıları olabilir. Honda kadar sorunsuz bir marka değil Alfa Romeo. Bir de manuel.
    İstanbul trafiğinde günlük yakıt masrafı Lpg'li; 12.3 TL.

Civic Hybrid'e lpg taktırmak da biraz macera oluyor çünkü şimdiye kadar taktıran birini bulamadım. Lpg dönüşümü yaptırıp da memnun kalan var mı?

Hangisini tavsiye edersiniz?

• Hibride bulaşma bence. Bataryaların sıkıntılı olduğunu duymuştum. Bir de normal benzinliden pek bi farkı yok yakıt olarak. Yani değecek kadar. Alfa ise iç kısmı hariç güzel ama bakım maliyetleri ve parça açısından pahalı olduğunu duymuştum. Gerçekte durum nedir bilemem. Ben olsam 1.8 civic alırdım. 140hp çok güzel gider. Bir de lpg attınmı of of. İlandaki araç da oldukça güzel görünüyor. Ha satarken de kolay gider derim ben. Karar sizin.
  • Honda, Hybrid araca 7 yıl garanti vermiş. Bataryalarında da sıkıntı olmuyormuş. Yakıt da kullanım tarzına göre değişiyor.
    Verdiğim değerler fabrika verileri değil, tecrübeli bir arkadaşın ölçtüğü değerler. -->http://forum.donanimhaber.com/m_16706091/tm.htm
  • Civic Hybrid'e LPG taktırma fikrini ilk kez duydum. Triple Hybrid gibi bir şey olacak, LPG+Benzin+Elektrik Bence hiç bulaşmayın.

Alfa ile normal Civic arasında kalırdım. Mantık Civic der, kalp Alfa.
  • Civic 1.8 çok kışkırtıcı
  • Alfa'lar cok estetik araçlar. Deri koltuklu olanları falan cok güzel. Yol tutuşu falanda gayet üstün bir araç olması lazım. Arka diz mesafesi cok dar ama.
  • Civic 1.8 Executive e karar verdim. 125000 km'de siyah bir tane buldum. Yarın bakacağım.
    Anadolu yakasında expertiz yaptırabileceğim bir yer arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savi2

Civic 1.8 Executive e karar verdim. 125000 km'de siyah bir tane buldum. Yarın bakacağım.

hocam aldınız mı aracı, ses soluk çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Civic 1.8 Executive e karar verdim. 125000 km'de siyah bir tane buldum. Yarın bakacağım.

1.9 JTD dizel 159 aldım. 48000 TL. Mükemmel bir araba. BMW 3.20D'den eksisi yok artısı var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

1.9 JTD dizel 159 aldım. 48000 TL. Mükemmel bir araba. BMW 3.20D'den eksisi yok artısı var.

yine alfa'ya dönmüşsünüz. O aracı anlatanlar övmekle bitiremiyor. hayırlı uğurlu olsun. Ufak bir inceleme yapsanız da fena olmaz hani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.