Şimdi Ara

2008 megane 1.5 dci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 1 hafta önce megane 80 hp 1.5 dci extreme aldık babam daha basmıyorda merak ettim
    en fazla kaç yapıyor bu araç
    bide hız kesme filan gördüm varmı öyle bişey bu arabadada

• sitesinde 171 yazmış renault'un yalancısıyım
    http://www.renault.com.tr/model/techspec_list.asp?modelID=5
  • onu bende gördümde o daimi hızmış o geçilebilirmiş
    babamada bi arkadaşı 220 yapıyorum demiş ama ben pek sanmıyorum babamda pek heveslendi garibim :D
  • düz yolda 175 eğimli ve üst devirde vites deiştirerek 195 daha fazla yapmaz 4500 devir civarı devir kesiciye giriyor, çok uzun sürede bu devirde kullanmak sakıncalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

düz yolda 175 eğimli ve üst devirde vites deiştirerek 195 daha fazla yapmaz 4500 devir civarı devir kesiciye giriyor, çok uzun sürede bu devirde kullanmak sakıncalı.

teşekkür ederim
  • 200 hafif eğimli yolsa bayır aşağı dersende 210 görür düz yol 185 190 fln aynısından bnde var hep yapıorm ordan biliorm
  • 170-180 yapar. Ama doğanla 190 yaptım abi deyip arabayı çatlatacak gibi kullananlara özenirseniz, motor kalıverir orada. Dizeller son süratlerde seyretmeye gelmez. Onun için sizin bu araçla uzun yolda 140-150 km süratle seyahat etmeniz optimaldir.
  • dizel motorlar yola oturdukca acilirlar.. uzun kullanimlarda agir agir hizlanirlar.. megane ninda 200 e ulasabilecegini dusunuyorum.
  • düz yolda taş çatlasa 180
    yokuş aşağı 190
  • teşekkürler
  • bak bu doğru işte
    quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

düz yolda taş çatlasa 180
    yokuş aşağı 190
  • arkadasım arac yeni ise ki yeni diyorsun..rodaj döneminde pek fazla aracı zorlamasan ii olur...ilk kaç km oldugunu bilmiyorum ama kitapcıkta yazar
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdil83

arkadasım arac yeni ise ki yeni diyorsun..rodaj döneminde pek fazla aracı zorlamasan ii olur...ilk kaç km oldugunu bilmiyorum ama kitapcıkta yazar

ilk 1500km dizel megane larda

son hız olarak 200ü görebilirsin.ama o hızları tavsiye etmem
  • 190-200 arası yolun durumuna göre hava şartlarıda önemli meseka arkadan rüzgar alır 200 ü bile zorlar ama ayni yolda rüzgar yön değiştirir önden alır 180 i gecemessin fazla zorlamayın bence zaten yeni diyorsun ilk 1500-2000 km yüksek hızdan yüksek devirden uzak durun motorun ilerleyen yıllarda daha sağlıklı ve verimli olması için

zaten gelelde fabrika verilerinin 10-20 km fazlasını gidiyor araclar...
  • Yanlış. Rodaj süresi;
    benzinlilerde 1.500 km
    dizellerde 3.000 km

Motorun gerçek performansına ulaşması;
    benzinlilerde 2.500 km
    dizellerde 6.000 km.

(Kullanım klavuzundaki değerlerdir)

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: erdil83

arkadasım arac yeni ise ki yeni diyorsun..rodaj döneminde pek fazla aracı zorlamasan ii olur...ilk kaç km oldugunu bilmiyorum ama kitapcıkta yazar

ilk 1500km dizel megane larda

son hız olarak 200ü görebilirsin.ama o hızları tavsiye etmem

• düz yolda 170i görür

175 de biraz nazlanır

180de bi yerlerini yırtar

yokuş aşağı 190 görebilr

dediklerim tecribe ile sabittir
  • Tecrübe ile sabit olan hangi araç acaba?

100 hp 1.5 dCi ile rahatlıkla 180-190 a çıkıyorum (hemen hemen her gün.. Ankara Saray'daki Hürriyet Gazetesi önünden Havaalanına kadar olan yolda).
    quote:

Orjinalden alıntı: levent14

düz yolda 170i görür

175 de biraz nazlanır

180de bi yerlerini yırtar

yokuş aşağı 190 görebilr

dediklerim tecribe ile sabittir
  • konuyu açan arkadaş 80 hp demiş, 100 değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Başar AKTEN

konuyu açan arkadaş 80 hp demiş, 100 değil.

bndede 80 lik var bnde her gün olmasa bile ayda bir kullanırsam ankara çevre yolunda (yol düz) 190 görüyorum nası zorlanıo anlamış deilim yani sizdekiler ya bnm gözüm kör yada ibre bozuk ki bn bu hızı aracı aldığım hafta acil bi işim olduğu içinde gördüm düz yolda demekki ibre bozuk deil
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Yanlış. Rodaj süresi;
    benzinlilerde 1.500 km
    dizellerde 3.000 km

Motorun gerçek performansına ulaşması;
    benzinlilerde 2.500 km
    dizellerde 6.000 km.

(Kullanım klavuzundaki değerlerdir)

hadi ya ben 1500km diye hatırlıyorum zaten bizim rodaj geçeli 3 yıl oluyor.ben birdaha bakarım klavuza o zaman
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.