Şimdi Ara

2008 Civic Otomatik Satılıp Ne Alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunsuz diye aldım. Kötüleyemem de arabayı. Ancak soğudum. Her bakımda 600 TL'den aşağı gitmiyor. Üstüne bir de 400-500 TL'lik extra masraflar çıkıyor. Şimdi ona muadil araçlar daha sıkıntılı diyenler de olabilir. Hatta Hondacılar çok eleştirebilir. Fakat benim derdim basit.
    1-Fiyat olarak bu civarda (üste koyabilirim, altı zaten kabulüm) otomatik, sıkıntısız ne alabilirim?
    2- Saab için düzgün servis bulunur mu Maslak'ta? Artık onu düşünmeye başladım.

• her bakimda 600 TL dediginize gore, yetkili servise giriyor arac.
    bunun yerine ozel servise gidi , 200 TL ye bakimlar gelsin, 400 liralik arizalari da max 150 TL ye halledersiniz.
    Ama illa satacagim derseniz, civic masraf cikariyor denilip, turkiye de hic tutmamis, dunya genelinde de batmis bir marka olan saab i gidip almazdim.Civic deki 600 liralik bakimi mumla ararsiniz en ufak sikintida
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

her bakimda 600 TL dediginize gore, yetkili servise giriyor arac.
    bunun yerine ozel servise gidi , 200 TL ye bakimlar gelsin, 400 liralik arizalari da max 150 TL ye halledersiniz.
    Ama illa satacagim derseniz, civic masraf cikariyor denilip, turkiye de hic tutmamis, dunya genelinde de batmis bir marka olan saab i gidip almazdim.Civic deki 600 liralik bakimi mumla ararsiniz en ufak sikintida
    Honda Erdem'e gidiyorum. Özel servis.
  • Civic kadar düşük arıza oranına sahip bir aracı bırakıp batmış bir firmanın arıza oranı yüksek bir aracını almayı düşünmek bile hatalı. Heyecan arıyorsanız saab ya da dsg şanzımanlı bir golf alın isterseniz bakım masrafı ve arıza oranını görünce eski aracınızı mumla ararsınız.

Yok ben heyecan aramıyorum diyorsanız sıfır 1.3 linea bakabilirsiniz. Bakım masrafınız ve yakıt tüketiminiz düşük olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordod

Honda Erdem'e gidiyorum. Özel servis.

Alıntıları Göster
    Daha önce mutevazi bir yere götürüyordum. Masrafları farklı değildi.
  • quote:

Daha önce mutevazi bir yere götürüyordum. Masrafları farklı değildi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben de Honda'nın bu özelliklerine güvendiğim için Honda aldım. Ama masraflar cidden canımı sıktı. Maslak'ta ucuz düzgün özel servis bilen varsa yazsın. Satmayayım. Aranmayayım.
  • quote:

Arkadaşlar ben de Honda'nın bu özelliklerine güvendiğim için Honda aldım. Ama masraflar cidden canımı sıktı. Maslak'ta ucuz düzgün özel servis bilen varsa yazsın. Satmayayım. Aranmayayım.

Araç şimdi Civic olunca bundan daha sorunsuz Mazda 3 olur :). Ama onunda piyasası sizin araç gibi olmaz. Yada hocam aracınız durumu donanımı ney bilmiyorum ama Toyota Avensis bakılabilir ve D segment araca geçmiş olursunuz.

Birde Saab düşünüyorsanız kesinlikle hayır. Fabrikası kapandı ama 2013 de yeniden açılmış yinede yedek parça sıkıntısı kaçınıllmaz olabilir. Yani Honda Civici mumla ararsınız. En azından ustası ve parçası bulunuyordu noktasına gelir...
  • Honda dan servis diye şikayet edilirse gidilicek marka olarak çoğu aracı anlarımda saab dersen çok yanlış bir gidişat olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: eshotçu

Honda dan servis diye şikayet edilirse gidilicek marka olarak çoğu aracı anlarımda saab dersen çok yanlış bir gidişat olur
    Saab alma isteğimin sebebi "Madem masraf ediyorum güvenli, güzel bir arabaya bineyim" diye düşündüğümden. Bu volvo da olabilir, bulabilirsem BMW bile olabilir. Onlara da ancak bu kadar masraf edilir heralde.
    Özel servis konusuna gelince de Honda'nın özel servisi çok ama hem işini iyi yapan hem uygun olan yer bilmiyorum.
  • quote:

Saab alma isteğimin sebebi "Madem masraf ediyorum güvenli, güzel bir arabaya bineyim" diye düşündüğümden. Bu volvo da olabilir, bulabilirsem BMW bile olabilir. Onlara da ancak bu kadar masraf edilir heralde.
    Özel servis konusuna gelince de Honda'nın özel servisi çok ama hem işini iyi yapan hem uygun olan yer bilmiyorum.

Hocam şuan sizin aracın donanım ve durumu söylerseniz daha iyi olur çünkü 2008 otomatik civic demişsiniz ama nasıl bir.civic buna göre Volvo ve Bmw bakılabilir
  • bordod B kullanıcısına yanıt
    Güven konusunda haklısın civic 2010 kullandım 2 yıl ve fren mesafesi beni korkutuyordu ve bazı kazalarda da duyduğum baya bi pert oluyorlarmış
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Elegance. Yani otomatik, LPGli, sunrooflu.
  • quote:

Elegance. Yani otomatik, LPGli, sunrooflu.

Hatasız boyasız olarak kabul ediyorum.

Piyasası 44-48 civarı baktığım kadarı ile

2003 5.25 5,30 olabilir
  • Renöl bırıdveye bir bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertug0

Renöl bırıdveye bir bakın
    2008,2009 Legacy.
  • Konu yarım geldi

Satılacak mı , kaça gider, üzerine ne kadar koyarsın?

2008 den , 2003 e gitmek

Eski araç zengin aracıdır

Arızada sizi mafeder
  • 2007 elegance otomatik vites civicten Kuga ve fiestaya geçtim. Fiestayi eşim kugayi ben kullanıyorum öneririz.
  • Civic e eksta 400 500 ne cikiyormus merak ettim araci tarlada mi suruyorsunuz.
  • Lütfen yanlış anlamayın ama civic bakım masrafı yüksek diye satıp saab, bmw ya da volvo bakmak ne kadar mantıklı bir yaklaşım? Anlaşılan siz heyecan arıyorsunuz ya da civic kullanmaktan sıkıldınız bakım masrafı bahanesi ile aracı değiştirmek istiyorsunuz.

Bir akrabam saab kullandı her yıl 2000 tl masraf ediyordu. Bundan 3 yıl önce bir tek farı kırıldı yurt dışından 1000 tl'ye getirildi.

Derdiniz gerçekten bakım masrafı ise fiat'tan daha ucuz bakım masrafı olan araç yok.

Ben bu yıl başında bakımı yetkili serviste 550 tl'ye yaptırdım. 2008 model aracı dışarıda nasıl 600 tl'ye bakım yaptırdığınızı çözemedim. Ya yetkili servise gidin paranız boşa gitmesin ya da bosh servislere gidin ucuza mal olsun.
  • rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Niye böyle saldırgan davranıyorsunuz anlamıyorum. Fanatikliğin anlamı yok. Atışmaya girmeyeceğim. Çıkmasa daha iyiuzun sürek kullanmayadevam ederim ama çıkıyor. Bu arızalar olduğunda da insan arabadan soğuyor.

Biliyorum alakasız ama ön cam çatladı. Orjinali 1600-1800 TL arası. Ne biçim fiyatlar bunlar.

Mesela son çıkan arıza egsoz patlamış gibi bir ses var. Honda Erdem'e götürdüm. Kaliteli bir yer. Ancak Usta kendi bakmadı. Önce şarj dinamosundaki bilye dediler. Sonra devir dayim bilmem nesini değiştirdiler. 450 TL tuttu. Ses hala var. Yarın tekrar götüreceğim. Bu konudaki fikrinizi yazarsanız atışmadan daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.

Bir öncekinde direksiyon 600 TL gibi bir masraf çıkardı ki maalesef kronikmiş civivlerde...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.