Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü 2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

• PUNTO SU ALIYOR
    babajda sağ köşede dosemenin altında ufak bir delik var. Burasi bir madde ile basitçe örtülmüş. kenarlar macunla sıvanmış
    Bu parçanın altindan su sızıyor nemerme oluyor.siliyorum gene su oluyor.

Çözüm bu deliği dayson benzeri bir macunla doldurmak. Veya suya dayanikli bir madde yapıştırmak.

Aynı şekilde el freni altında da buna benzer bir delik var
    Arabanin pek çok yerinde buna benzer delik mevcut.bu delikler modifiyeye şuna buna faydalı aslında kablo cekerken vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni park sensorumu taktım
    Hic memnun kalmadım
    Dijital ekranli mesafeyi gosteren ekranı var
    2.5 metre den göstermesi gerekiyor ekranın. yavas yaklastigim halde bazen 1 metreden farkediyor. Defalarca denedim durum aynı . kafasına göre davranıyor cift işlemci oldugu iddia edildiği halde başarısız.

Buzzerli sadece sesli olanlar harika

• bugün sabah araba marş almadı
    elektrikçi abimi aradım geldi zar zor çalıştırdı ve marş otomatiğinin arızalandığını öğrendim
    bizim marş motoru çok saçma bir yerdeymiş onuda öğrendim (motorun arkasında alta yakın) (sökmek takmak sıkıntı)
    sanayide 2,5 saatlik işlem sonucu marş otomatiği değişti
    marş otomatiği orijinal mako marka 65 tl
    balata temizleyici 7 tl
    sökme takma işçilik 60 tl
    arabanın altına sabah sabah 132 tl sıkışmış :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drlozn

bugün sabah araba marş almadı
    elektrikçi abimi aradım geldi zar zor çalıştırdı ve marş otomatiğinin arızalandığını öğrendim
    bizim marş motoru çok saçma bir yerdeymiş onuda öğrendim (motorun arkasında alta yakın) (sökmek takmak sıkıntı)
    sanayide 2,5 saatlik işlem sonucu marş otomatiği değişti
    marş otomatiği orijinal mako marka 65 tl
    balata temizleyici 7 tl
    sökme takma işçilik 60 tl
    arabanın altına sabah sabah 132 tl sıkışmış :)

marş otomatiği mi değişti
    marş motoru mu değişti?

marş motorunun kömürü soruna neden olmasın sakın
    22 tl gibi fiyatı vardı sanırım

ayrıca tamir takımı falan da var komple değişmesi gerekmiyor diye biliyorum marş motoru parçalarının

100-200 lira ile kurtarıyoruz durumu
    sıfır araç sahipleri(1300 üzeri motorda) 950 lira vergi veriyor
    kasko yapıyor
    sigortası ilk seferinde çok çıkıyor
    mecbur servise gidiyor garanti bozulmasın diye

biz yağı filtreyi değiştir yakıtı koy tamam elhamdulillah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 16 Eylül 2015; 15:10:24 >

• Marş motoru kömürleri sağlam, marş motoru komple sökülüp temizlendi ve yağlanıp toplandı
    değişen marş otomatiği
    resim alıntıdır, bizim marş motoruna benziyor, resimde yazdığım parça (marş otomatiği) değişti

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 16 Eylül 2015; 16:53:00 >
  • 2004 punto icin ses sistemini degistirmeyi dusunuyorum lakin cok bilgim olmadigi icin cozum bulamadim. Bildiginiz uzere aracin uzerinde bulunan orjinal teyp kaset calarli ve artik tatmin etmiyor. Fm transmitter vs. Cozum olmuyor.

Sizlere sorum, punto icin alacagim her teyp uyumlu olur mu ve onerileriniz?
    Haporlorlerden de verim alamiyorum arkaya 2 adet haporlor almayi dusunuyorum bunun icinde oneriniz nedir ?

Amac sadece suanki mevcut kotu ses kalitesini biraz daha iyilestirmek ve usb kullanabilmek. Cok ucuk fiyatlar olmadan orta kararli teyp,haporlorler ve iscilik ortalama ne kadara gelir, oneri ve yardimlarinizi bekliyorum, saygilar iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BumpyBrick

2004 punto icin ses sistemini degistirmeyi dusunuyorum lakin cok bilgim olmadigi icin cozum bulamadim. Bildiginiz uzere aracin uzerinde bulunan orjinal teyp kaset calarli ve artik tatmin etmiyor. Fm transmitter vs. Cozum olmuyor.

Sizlere sorum, punto icin alacagim her teyp uyumlu olur mu ve onerileriniz?
    Haporlorlerden de verim alamiyorum arkaya 2 adet haporlor almayi dusunuyorum bunun icinde oneriniz nedir ?

Amac sadece suanki mevcut kotu ses kalitesini biraz daha iyilestirmek ve usb kullanabilmek. Cok ucuk fiyatlar olmadan orta kararli teyp,haporlorler ve iscilik ortalama ne kadara gelir, oneri ve yardimlarinizi bekliyorum, saygilar iyi forumlar.

Çıkma cd li punto teybi takin
    Sizinkini de satın

Hoparlörler in icindeki sungeri yırtılmış oluyor genelde.onlari değiştirirseniz ses duzelir tahminen

10 liraya aldım 6.5 inch 2 hoparlör sungerini(adi neyse artık)

Bagaja ufak bir woofer işlem tamam

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• merhaba, benim aracımda Pioneer mhv-1400 usb'li teyp, teyp çerçevesi var
    Pioneer teybin çıkışı gücü arabanın orijinal hoparlörlerine fazla geldi ve patlattı
    bende kapı içindekileri ve arkadakileri değiştirdim (roadstar marka hoparlör)
    toplam maliyet
    teyp 150- 200 arası
    teyp çerçevesi 35 - 50 arası
    hoparlörler 4 adet (ön arka) 150 - 200 arası olur
    teyp hoparlör aynı yerden alır taktırırsan işçilik ödemezsin
    kolay gelsin

• @ PUNTO MULTİJET genelde punto'nun çıkmalarını kolay bulamıyorum lakin dediğiniz estetik açıdan çok mantıklı. hoparlörlere gelirsek sanırım aracın önce ki sahibi değiştirmiş pek iç açıcı durumları yok sanki sünger ile çözülmeyecek gibi. öneriniz için teşekkürler.

@ drlozn teyp olarak 150-200 civarı değilde daha düşük maliyetli düşünüyorum aracımı satma düşüncelerim var o yüzden. yardımınız için teşekkürler

• birde arka haporlörler kaç cm 2004 punto'da (bagaj kapaığının oradakiler) şehir dışındayım aracın yanında değilim bilemedim, bilgisi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: N-u-S-r-e-T

flexble neon
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü 2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

güzel görünüyor elinize sağlık. Nasıl yaptığınızı anlatabilirseniz belki yapmak isteyenlere faydalı olur

elektrik nasıl aldınız acaba?

• Ben geçen hafta hepsini degistirdim.önler 16.5 cm arkalar 10 cm hocam.benim de 2004 model.ses baya farkettik hocam.takması da coook kolay zaten

• Gücü nerden aldınız.böyle şeyleri severim benim de aklıma yattı şimdi urunu nerden bulabiliriz.

• Tesekkur ederim hocam sagolun.

• cızırdayan hoparlöre 6.5 inch sünger sipariş vermiştim
    bugün süngeri yapıştırdım süper oldu
    cızırtı kalmadı
    basslar eskisi gibi güm güm

yaklaşık 10 tl ye hallettim
    hoparlörü yenilesem daha iyi olacağının garantisi yok
    orijinali bozulmadı hem :)

sıvı yapıştırıcı kullandım
    bally tavsiye ederim
    önce hoparlörün içini yapıştırdım sonra cevresi
    youtube da videoları var nasıl yapılacağı anlatılıyor

satın aldığım link
    3.68 dolar
    http://www.ebay.com/itm/221826087083?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

fotodaki hoparlörün yeni hali
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

• Punto ma yatırıma devam sonunda camları film yaptırdım. Ön tampon altına lip taktım iyi yakıştı.iç tavan aydınlatmasını da söküp led taktım ışıl ışıl oldu. Yarında inşallah jantları boyayacağım. Fazla bir eksik kalmadı sayılır kolçak,gündüz led i , arka tampon altı spoyler egzos çıkışlı yavaş yavaş hallederim inşallah herşeyi malzemesini alıp kendim işçilik yapıyorum. Hem de zevkli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Punto ma yatırıma devam sonunda camları film yaptırdım. Ön tampon altına lip taktım iyi yakıştı.iç tavan aydınlatmasını da söküp led taktım ışıl ışıl oldu. Yarında inşallah jantları boyayacağım. Fazla bir eksik kalmadı sayılır kolçak,gündüz led i , arka tampon altı spoyler egzos çıkışlı yavaş yavaş hallederim inşallah herşeyi malzemesini alıp kendim işçilik yapıyorum. Hem de zevkli oluyor.

Gunduz ledi konusunu araştırıyorum bir turlu bir modele karar veremiyorum

Eagle eye kartal gozu favorim
    Mercekli 23 mm çap

Tekli güçlü gunduz ledi var da sira sıra daha iyi olur

Mercegi
    açı
    Soğutması bissürü ayrıntısı var
    Birini alip takip kurtulmalı

• Dün sol ön kapı menteşesi acip kaparken cat cat cat etmeye başladı
    Aksama dogru da acip kapadıkça sanki icinden vidalar firlayip dökülüyor gibi sesler gelmeye başladı.

Nihayet mentesenin ara ara durma özelliği iptal oldu . kapi boşta açılıp kapanıyor
    Kaparken cok kolay oldu
    Acarken de kapi belli yerde durmuyor

• Dün sol ön kapı menteşesi acip kaparken cat cat cat etmeye başladı
    Aksama dogru da acip kapadıkça sanki icinden vidalar firlayip dökülüyor gibi sesler gelmeye başladı.

Nihayet mentesenin ara ara durma özelliği iptal oldu . kapi boşta açılıp kapanıyor
    Kaparken cok kolay oldu
    Acarken de kapi belli yerde durmuyor

• 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.