Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (461. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freze1980

Ben böyle birşey sabit takmayı düşünüyorum ama it kopuk bunu almak için camı kırar diye korkuyorum.öndeki çakmağın altındaki gözü iptal edip tam orayı kapatacak konsolla bütünmüş gibi bir ekran koyma projem var ama vakit yok uğraşacak.

Ekran uzerini örtüyorum. Baska yere uzun sureli park halinde
    Arac yol kamerasi da var araçta 1-1.5 senedir bise olmadi Elhamdulillah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besyoali

Bobin kablolari birbirine yapışmıştır dış koruyucu sıcaktan erimiş kablolari kavurmustu elektrikçi hepsini tek tek ayırdı bantladik yanmaz bantla bidaha kaplayip üzerine koruyucu yanmaz boru geçirdik 40 lira verdim ama temiz oldu.eskiden soyulmus kablolar gözüküyordu.hava filtresi delik deşik oldu kulakları kirikti çukurdan geçince bobinden şirketin geçtiği yeri kırdı ben de çıkardım açık hava taktim.cikmacilardan kutu alacağım bulabilirsem.
    Birde bist sormak istiyorum benim motor çok isiniyor.park ettiğinde de geç soguyor.normal mi acaba?göstergesi sknti yok olması gereken yerde.ara sıra 1 çizgi yükseliyor sonra fan açıp 90 a geri dusunuruyor.bizim modellerin hepsinde bu sıcaklık olayı var mi yoksa benim arabada mi sorun var?
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

1.3 multijet kullanicisiyim sicaklik çizgisinin ortayı gectigini hic görmedim sogutma sistemi harika bizim motorda

• quote:

Orijinalden alıntı: h0c@

arkadaşlar bakımı nasıl yaptırıyorsunuz? Parçaları alıp ustaya mı götürüyorsunuz yoksa ustaya emanet mi ediyorsunuz? Parçaları nereden alıyorsunuz?

Parçaları netten alıyorum motor yagi filtre vb. Kendim degistiriyorum. Krikoyla araci kaldırınca karter hemen sag onde zaten.

Yag filtresi 17 numara lokma anahtarla açılıyor.

Yağ filtresi tırnaklı tip ona dikkat ediyorsun 1.3 motorda.orijinal olmasina dikkat et ozellikle yag filtresini

• Yok arkadaş nasıl bir şey yapmışlar anlamıyorum.ya adam gibi klips koysan da bastırıp çeksek olmaz mı grande puntoya baktım klips ortada elinle bastırıp açıyosun bizim arabalar acayip bir eksantirik bir şey yok kılıfı aç elini sok el yordamıyla bul neyi bulcam çekçem çevircem bilsem ona göre davranacam.servisi aradım bilen yok.ne iş anlamadım sinir oldum

• Ön koltuk başlığını kendisi söküp takan birisi varsa bi anlatın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Ön koltuk başlığını kendisi söküp takan birisi varsa bi anlatın lütfen

Tum döşeme ve koltuk başlıklarını kendim söküp taktim.
    Mecbur kalmadikca söküp takmanizi önermem cok zahmetli iş. üstten bezle silin ciktigi kadar ciksin kirler.

Oncelikle başlığı en yukarı cekin
    Epey uzun zaman oldu sökeli
    2 sekilde de olabilir
    Demirlerin dibinde bir(veya 2) ittirmeli gizli dugme var ona duz ince tornavida ile bastirip demiri yukari cekin

Demirin aşağı kitlenmesi böyle
    Yukarı baglantisi ise cevirerek oluyor

Aklimda kaldığı kadar durum böyle
    Yarin vakit bulabilirsem araca bakip kontrol ederim inşaallah

• Tamamdır usta hallettim.teşekkürler dediğin gibi 3 adet plastik klips gibi bir şey varmış döşemenin içinde başlığın demirindeki kertiklere girip kilitleniyor. Tornavidayla ayırınca bıraktı kendini çok garip bir şey yapmışlar 3 gündür bir çok farklı araca baktım bildiğin basit gözle görülür yerde sökülüyor,servisteki ustalar bile ayar düğmesine bas kuvvetli diyor.

• 2005 puntom satilik arkadaslar 78000 kilometre... Tupsuz ...benzinli lpg hic takilmamis.. Hasar kayitlari var miktari toplam 5000 civari parca parca adet olarak fazla... Fiyati pazarliksiz 16500 tl.. Kullanma kilavuzu yedek anahtarlari duruyor..lastikleri akusu trigeri yeni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaduman205 -- 6 Eylül 2015; 13:29:29 >
  • Gecen depoyu fulledik bindim arabaya Baktim ibre 3/4 gösteriyor. Ceyrek depo eksik.
    Indim arabadan baktim depo kapağını kaldırıp ; agzina kadar dolu dışarıdan görünüyor

Şamandıra mi bozuldu yoksa kendi kendine duzelir mi?

• Arkadaşlar son zamanlarda akü alan varmi acaba?
    hangi marka ve kaca aldiniz öğrenmek istiyorum, sanirim benim akü rahmetli oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

Arkadaşlar son zamanlarda akü alan varmi acaba?

6-7 ay önce İnci akü 60ah
    130tl ye almıştım
    50 ah Eskisini aldılar uste 130 verdim

Bizim araca 50 ah takılıyor normalde
    50Ah öneririm

Aku gücü arttıkca mars motoru cevrim gucu de artıyor.
    60 ah takmak icin aku cevresindeki plastigi çıkarmak gerekiyor.ugrastigina değmez o da su yaz günü
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

Arkadaşlar son zamanlarda akü alan varmi acaba?

6-7 ay önce İnci akü 60ah
    130tl ye almıştım
    50 ah Eskisini aldılar uste 130 verdim

Bizim araca 50 ah takılıyor normalde
    50Ah öneririm

Aku gücü arttıkca mars motoru cevrim gucu de artıyor.
    60 ah takmak icin aku cevresindeki plastigi çıkarmak gerekiyor.ugrastigina değmez o da su yaz günü

• Ikitelli sanayiden orjinal çıkma manifold aldım 200 liraya ustaya da 150 verdim. Toplam 350 ye halletmiş oldum ama araba mis gibi şuan allaha şükür bi sıkıntısı kalmadı.

• taksitle 140tl ye 50A inci akü aldım
    bakalım eski akü povver diye bir markaydı 5 seneden fazla gitti
    60 ı denedik dediğiniz gibi plastik çıkartmak gerekti, o yüzden vazgeçtim
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün hararet gostergesi ne bi baktım tavan yapmış bizim yavaştı gerçi baya bi dusuk viteste gitmistim. Hemen sağa çektim motora baktım su kabinin kapağını hafif açtık arkdasla hararet düştü su ekledik felan ama araba fan acmadigini farkettik. Şirketlere baktım sıkıntı yok egzosdan su felanda atmiyor.mısır bozuldu sanirsam ama inşallah daha kötü bisey yoktur

• Hallettim bugün.fana giren soketlerde bir paralel direnç mevcut o yanmış oraya düz hat çektik fan açıyor araba artik

• quote:

Merhaba arkadaşlar. Bugün hararet gostergesi ne bi baktım tavan yapmış bizim yavaştı gerçi baya bi dusuk viteste gitmistim. Hemen sağa çektim motora baktım su kabinin kapağını hafif açtık arkdasla hararet düştü su ekledik felan ama araba fan acmadigini farkettik. Şirketlere baktım sıkıntı yok egzosdan su felanda atmiyor.mısır bozuldu sanirsam ama inşallah daha kötü bisey yoktur

Alarm satılıyor
    Isı su dereceyi gecince alarm calsin diye ayar yapıyorsun
    Dijital ekranlı

10 dolar civarı
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Bugün hararet gostergesi ne bi baktım tavan yapmış bizim yavaştı gerçi baya bi dusuk viteste gitmistim. Hemen sağa çektim motora baktım su kabinin kapağını hafif açtık arkdasla hararet düştü su ekledik felan ama araba fan acmadigini farkettik. Şirketlere baktım sıkıntı yok egzosdan su felanda atmiyor.mısır bozuldu sanirsam ama inşallah daha kötü bisey yoktur

Alarm satılıyor
    Dijital ekranlı

9 dolar civarı
    www.ebay.com/itm/131352141716?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Alarm satılıyor
    Dijital ekranlı

9 dolar civarı
    www.ebay.com/itm/131352141716?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Teşekkürler bi arastirayim.allahtan bi sknti yok suan

• Selam,
    aracı alırken aldığım kişi su eksiltiyor diye servise götürmüş aracı Servis su eksildiğini görünce radyatör delik demiş radyatörü değiştiremeden o ara arabayı ben aldım. Allahtan o zaman değiştirmemişim radyatörü, sorun tapadaymış. Tapanın biri paslanıp delinmiş kaçak oradanmış, yaptırdım sorun düzeldi, bir hafta önce yine su damlamaya başladı alttan, değişen tapada mı sorun çıktı acaba diye ustaya gittiğimde diğer tapanın delindiğini gördük (emme manifoldunun arkasında kalan 3 tane tapa var yan yana) sökmüşken 3. tapayı da değiştirdik. ancak başka tapalar da varmış inşallah onlarda sorun yaşamam.

Motor bloğundaki tapalardan sorun yaşayan var mı (çürüyüp su kaçıran)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvonimir -- 11 Eylül 2015; 12:09:35 >
  • 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.