Şimdi Ara

2000 Tl Bütçe Ekran Kartı Tavsiyesi Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle sistemim i5 2500k işlemci 8gb ram, 620w power, Asus z77 chipset anakart,
    Şuanda sistem hd 7850 2gb 256 bit ekran kartı var. Ben Gtx 1070 falan almayı planlıyorum fakat sistem ile uyumsuzluk yaşar mıyım bilmiyorum. Varsa tavsiyeleriniz alabilirim. Şimdiden teşekkürler

• Darboğaz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

Darboğaz olur.

Komple sistemi değiştir mi diyorsun yani :)
  • Yo değiştir demiyorum GTX 1070 fazla kaçar. O işlemciye en fazla RX 480 yada 1060 olur :).
  • Hatta onları bile kaldırmayabilir. İşlemciniz i3 6100'den daha düşük güce sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

Hatta onları bile kaldırmayabilir. İşlemciniz i3 6100'den daha düşük güce sahip.

o zaman birde işlemci tavsiyesinde bulunabilir misin :)
  • Hocam merhabalar eğer 1070 almayı düşünüyorsanız ve uygun bir fiyata işlemci almak istiyorsanız i5-6600k yı tavsiye edebilirim. Yaklaşık 6600k nın fiyatı 1000tl eğer 1500tl civarlarına çıkabilirim dersenizde i7-6700k yı tavsiye edebilirim.
    Bende bugün pc parçalarını aldım isterseniz kısaca bahsedeyim:
    Nvidia GTX 1070 Founders Edition 256bit 8gb
    İ7-6700k
    Corsair Led 3200 Mhz 2x8gb
    Ben genellikle bf 1 overwatch tarzı oyunlar ve yüksek çözünürlük isteyen oyunlar oyadığım için bu sistem tercihinde bulundum. Eğer oynadığınız oyunları ya da oynamak istediğiniz oyunları söylerseniz size işlemci veya ekran kartı tavsiyesinde bulunabilirim.
    İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saykos1232

Hocam merhabalar eğer 1070 almayı düşünüyorsanız ve uygun bir fiyata işlemci almak istiyorsanız i5-6600k yı tavsiye edebilirim. Yaklaşık 6600k nın fiyatı 1000tl eğer 1500tl civarlarına çıkabilirim dersenizde i7-6700k yı tavsiye edebilirim.
    Bende bugün pc parçalarını aldım isterseniz kısaca bahsedeyim:
    Nvidia GTX 1070 Founders Edition 256bit 8gb
    İ7-6700k
    Corsair Led 3200 Mhz 2x8gb
    Ben genellikle bf 1 overwatch tarzı oyunlar ve yüksek çözünürlük isteyen oyunlar oyadığım için bu sistem tercihinde bulundum. Eğer oynadığınız oyunları ya da oynamak istediğiniz oyunları söylerseniz size işlemci veya ekran kartı tavsiyesinde bulunabilirim.
    İyi günler

Merhabalar . MSI GTX 1070 ve 8 gb daha ram aldım. toplamda 16gb ram oldu. Sistemde problem yok fakat BF1 oynarken bazı yoğun sahnelerde kasmalar olduğunu hissedebiliyorum. Sanırım buda darboğazdan kaynaklanıyor. Bu sorunu aşabileceğim en iyi işlemci tavsiyesinde bulunabilirsiniz hocam

Bu arada önerdiğiniz işlemciler benim anakarta uygun olur mu ?

Anakart : Asus Z77-A modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaPT!Y3 -- 1 Aralık 2016; 17:43:41 >

• En iyi f/p açısından i7 6700k arkada bırakmaz sizi

• quote:

En iyi f/p açısından i7 6700k arkada bırakmaz sizi

Tamamda hocam anakart'a uyacak mı bu önerdiğiniz işlemci ?
  • Maalesef ana kartınız i7 6700k yı desteklemiyor

• quote:

Maalesef ana kartınız i7 6700k yı desteklemiyor

Sanırım en yüksek bu işlemci i7-3770K. Bunu alsak darboğazdan kurtarır mı acaba
  • ZaPT!Y3 kullanıcısına yanıt
    Darboğaz olmaz OC yaparsan, kendim test ettim. Tabiki bazı oyunlar %99 yapacaktır ama performansa etki %10u geçemez. i7 diyen arkadaşlar benchmark falan ne daha bilmez. Takma onları. Çok rahatsız olursan o zaman düşünürsün yeni işlemci.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Darboğaz olmaz OC yaparsan, kendim test ettim. Tabiki bazı oyunlar %99 yapacaktır ama performansa etki %10u geçemez. i7 diyen arkadaşlar benchmark falan ne daha bilmez. Takma onları. Çok rahatsız olursan o zaman düşünürsün yeni işlemci.

i5 2500k'yı o.c yaparak kaça çıkarayım sizce ?
  • ZaPT!Y3 kullanıcısına yanıt
    Sınır üründen ürüne değişir hocam, stabil kaldığı son noktaya zorlayın. Arttırmaktan korkmayın, bişey olursa pc resetler OCyl.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.