Şimdi Ara

2000-1500 TL ye Kadar Oyuncu Monitörü Alacağım Yardımlarınız Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ortalama fiyatim 1500 tlye kadar ama derseniz ki 2000 tlye kadar zorla daha sağlam bisi al onuda yaparız , ama 1500 2000 arasi bir fiyat aralığında en az 1 MS 144 HZ uzun süre kullanabileceğim bir monitör istiyorum , saygı ve sevgilerimle.

• Dell s2417dg kesinlikle 2.000 tl gsync 2k 23.8 inç daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekoko54 -- 5 Şubat 2018; 21:8:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/benq-zowie-xl2540-24-1ms-240hz-dvi-d-2xhdmi-dipslay-full-hd-e-sports-oyuncu-monitor-p-HBV000004UC8R ben bunu düşünüyordum bunun hakkında ne düşünüyorsun kardeşim ?
  • BenQ 2540 var bende fakat yarin iade edicem üründe ölü pixel çıktı bundan öncede benQ 2430 almiştim oda 144 hz de monitörün ortasindan mavi çizgi geciyordu onuda iade ettim şimdi bende kararsizim. Asus alabilirim ama 240 almana gerek yok 144 yeterince iyi . Bildiğim kadarıyla 240hzlerin input lag degeri 16ms , benQ düşünüyorsan vatandan Xl 2430 öneriyorum. Srgb %100 adobe rgb degeri %80 e kadar bi performans veriyor. Bende iade edip tekrar 2430 alicam sanirim.

• sxphs kullanıcısına yanıt
    Hocam asus alırsanız hangi modelini alacaksınız , 2430 ve 2430T arasında fark var sanırım doğru mu ? Şu monitör işi ne kadar zor birşey arkadaşlar çok sıkıntılı ve stresli bir oldu benim için , almışken iyisini sorunsuz olanı istiyor insan çünkü uzun yıllar kullanabiliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baguchas

https://www.hepsiburada.com/benq-zowie-xl2540-24-1ms-240hz-dvi-d-2xhdmi-dipslay-full-hd-e-sports-oyuncu-monitor-p-HBV000004UC8R ben bunu düşünüyordum bunun hakkında ne düşünüyorsun kardeşim ?

Full hf monitöre 2200 vereceğine 2k al daha iyi ayrıca renk kalitesi dellin daha iyi ve gsync var daha ne olsun paranı çöpe atma benq alıp

• ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    2k alıp ne yapıcak ? ekran karti bütün oyunlarda 2k vericek mi ? 2k alıp düşük çözünürlükte oynıcagına , doğal 1080p monitörde hd oynar daha iyi.
    16 ms nereden çıktı siz 60 hz değerine bakıp karıştırıyorsunuz. 240 hz için en kötü input lag değeri 8.67 ms ile viewsonic xg2530. Benq xl2430 ise 3.7 ms.

• jedi39 kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle benQ xl2430 144hz lik bir monitör , 240 değil. 16ms doğru bir değer mi bilmiyorum fakat benQ 2450 240 hz lik monitör özelikllerinin paylaşildiği bir siteden söyledim.
    benQ xl2430'un en kötü input lag değeri ise 3.7 değil 10ms , onunda sitesi bu 'https://displaylag.com/benq-xl2430t-review-144hz-gaming-monitor/ '.Gerçi burada 2430t modelini ele almiş ama xl2430'unda en kötü input lag degeri 3.7 ms olamaz sizin bi yanlişiniz olmali. Eğer kaynak gösterirseniz sevinirim . Eğer dediğiniz gibiyse ki en kötü input lag değerinin 3.7ms olduğunu söylüyorsunuz , bu inanılmaz bi rakam , gerçekten helal olsun derim.

The XL2430T is one of the best monitors available on the market today for gaming, with an average input lag of 10ms.
    2000-1500 TL ye Kadar Oyuncu Monitörü Alacağım Yardımlarınız Bekliyorum

• Baguchas kullanıcısına yanıt
    hocam asus alırsam ;http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-mg248qr-1ms-144hz-full-hd-hdmi-freesync-gaming-monitor.html ' bu modeli alicam.

BenQ alirsam ; http://www.vatanbilgisayar.com/benq-24-xl2430t-1ms-144hz-full-hd-gaming-led-monitor.html ' bu modeli alicam.

Bu 2 model arasındaki fark benQ 'nun dahili Black eQualizer renk motoru teknolojisi, koyu sahneleri parlak alanları aşırı pozlamadan aydınlatmasi. Yani bi Rainbow oynarken masanın altına yatmiş düşmani bi tik daha fark edebiliyorsun.Veya cs go oynarken karanlık bir odada pusmuş bir düşmani.

Asusun + lari ise ;
    Öncelikli olarak fiyat farki ve servis hizmeti. Asusda ürünü garantiye göndericeğin zaman kapıdan ups kargo ile ücretsiz olarak aliyor ve ürünün tamir edildiğinde kapına ups kargo ile ücretsiz geliyor.Üstelik benim bildiğim BenQ nün ücretsiz garanti servisi istanbulda 1 adet var.Buda işleri yavaşlatir haliyle.
    Ve ileride amd ekran karti kullanırsan eğer FreeSync teknolojisine sahip.The FreeSync™ teknolojisi AMD GPU'lerde monitör ve işlemci arasındaki bağlantı sorunlarını çözümler ve ekranda oluşabilecek görsel dağılmaların, dalgalanmaların önüne geçerek daha pürüzsüz bir oyun performansı sağlar.Bu da amd ekran karti kullandığında yabana atilmayacak ekstra bir özellik.

Onun dişinda bu 2 monitörün input lag değerleri tepkime süreleri , renk ayarlari birbirinin aynı diye biliriz. Beni BenQ almayi düşündüren tek özellik bu 2 model arasındaki Black eQulizer teknolojisi , Asus alirsamda hem fiyati hemde servis kolaylığı düşündürüyor, Ben muhtemelen bugün yarın gider alirim bir tanesini , açıkcasi 2 side seni mutlu edicektir.

Bugün iadesini gerçekleştirdiğim benQ xl2540 240 hz lik modelinin ürün fiyatinin tarafima geçmesini bekliyorum.İade sebebim ölü pixeldi. Ve 240 hz ye ihtiyaç duymadığımıda anlamiş oldum.Verdiğim 2 model üstünde düşün ve al dediğim gibi +lari ve - leri bunlardan ibaret geri kalan teknik detaylar aynı diye biliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sxphs -- 7 Şubat 2018; 16:3:28 >

XL2540 yazacakken yanlışlıkla 2430 yazmışım özür dilerim sabah ayılamadım demekki :) Yazdığım 2540 için geçerli. Bu arada displaylag redditte yasaklı sitelerden biridir çünkü yanlış bilgi paylaşımı yapmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 7 Şubat 2018; 16:26:37 >
  • bu süreç içerisinde biraz araştirma yaptim fps oyunculari tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan monitör BENQ arkadaşlar , birçok takım tarafından kullanılıyor. Black EQ özelliğinin ciddi fark yarattiğini yazmışlar yurtdışı forumlarda. Bu ayın 10undan sonra kesin ve net bir karar verip alıcam şuan BENQ ya çok sıcağım model olarakda yeni seri üretim bir modele bakıyorum , laptopa bağlayacağım için zaten max 120 hz alacağım ryzen 2.nesiller cıkıncada sağlam bir deskop toplayacağım ve planimi ona göre yapıyorum , şuan birçok marka ve modelde indirimler var devam ediyor , umarım fiyatları daha aşağı çekerler. dün baktığım 1 monitör bugün 100 tl zamlanmış. Arkadaşlar bilgi ve birikimleri buradan paylaşmaya devam edelim.
  • Baguchas kullanıcısına yanıt
    Bu arada ben gene BenQ XL2430 satin aldım , ürünün elime ulaşmasini bekliyorum ,darisi başina.
  • ben de bu fiyat araliginda monitor ariyorum sanirim hb yakinda %10 indirim yapcak cevre birimlerine ordan bakcam bir seyler. en onemli kiriterim eyecare. eyecare konusunda da benq ile asus bir tik onde sanirim.
    XG2402 düşünüyorum bende.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.