Şimdi Ara

1Mbit Bağlantı 39YTL! (SMİLE ADSL) REKABET BAŞLADI! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
7.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

79 ytl'ye 4 mbit internet verip Türk Telekom ile yarışıyor. Şimdi sıra superonline'da
  • Yaw durun acele etmeyin sakın. 2 gün sonra (yada biraz daha uzun) telekom 1Mb 38 ytl yaptım diyecek emin olun bundan. Sonra kar ediyorum derken verdiğiniz ilk kurulum ücreti ile kalıverirsiniz ortada. En az 1 ay sabredin bakalım ne olacak.
  • tt net'in hamlesini bekleyelim,
    bakalim ne fiyat cekecekler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: atobaba

Yaw durun acele etmeyin sakın. 2 gün sonra (yada biraz daha uzun) telekom 1Mb 38 ytl yaptım diyecek emin olun bundan. Sonra kar ediyorum derken verdiğiniz ilk kurulum ücreti ile kalıverirsiniz ortada. En az 1 ay sabredin bakalım ne olacak.

Smile 31 Ağustos tarihine kadar süre koymuş. TTnet ayın 28-29 una kadar böyle bir kampanya yapmazsa geçecez ne yapalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow_shooter

Arkadaşlar şimdi az önce SMILE ADSL müşteri hizmetlerini aradım. Aynen aktarıyorum. Müşteri hizmetleri yetkilisinin açması telefonu sadece 1 dakika sürdü. Bir bayan vardı karşımda.

Bu yeni yaptığınız kampanyada, indirimli tarifelerde 1 yıl boyunca fiyatların değişmeyeceği taahütü veriyorsunuz. Bunun için bir abonelik sözleşmesi imzalamamız ya da 2 yıl boyunca abone olmamız gibi bir zorundalığımız var mı?

Kadın aynen şöyle dedi:

"Bizim, diğer firmadan farkımız abonelerimizi zır durumda bırakmadan, belli bir süre abone olacağım diye sözleşme imzalatmadan himet vermemiz. Yani istediğiniz zaman hizmeti almayı durdurabilirsiniz."

Şaşırdığım için sorumu yineledim ve kadın yine aynı cevabı verdi. Kapatırken de onlara geçeceğimi anladı mı nedir, smile adsl'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İyi günler dedi. Valla öyle bir müşteri hizmetleri yetkilisyle konuşmak ve bilgili bir şekilde saygılı bir halde konuşmayı bile özlemişim.

Kesinlikle 1Mbit 39YTL'den geçiş yapacağım...

Dikkat!!!
    Arkadaşlar müşteri hizmetlerini bende aradım ve hemen hemen aynı şeyleri söylediler yalnız biraz daha dikkatli sorgulayınca "Kampanya Prosedürü" çıktı ortaya; buna göre eğer 24 ay içinde aboneliğimizi sonlandırmak istiyorsak kullandığımız aylar boyunca aldığımız indirimi geri ödeyecekmişiz, ısrarla belitrtikleri şey ise 24 ay süreyle Smile kullanmak "zorunlu" değilmiş isteyen farkı ödeyip kapatabilir. Bana bunlar kelime oyunları gibi geldi ttnet'in kampanyasından farklı değil yine bir 24 aylık bağlanma var, tabi böyle bir sözleşmeye razı olacaklar için fiyat bakımından telekoma göre daha avantajlı ama 29 YTL bağlantı ücretini de unutmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertkatar -- 4 Ağustos 2007; 20:04:12 >

• Bir dikkat de benden.
    Bugün mail atmıştım, cevabı da geldi. Aktarayım;
    quote:

Merhaba. Bugün sitenizde yeni tarifelerinizi gördüm ve açıkçası çok cazip geldi. Ama kafamda bazı soru işaretleri var. Birincisi; tablodaki tarifeler 1 yıl için geçerli demişsiniz. Acaba bu indirim periyodundan yararlanmak için 12 veya 24 ay SmileADSL'ye bağlı kalacağıma dair sözleşme imzalamam mı gerekiyor? Eğer böyle ise, geçmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Ama istediğimiz zaman, her hangi bir ücret ödemeden, ayrılabiliyorsak ciddi ciddi geçmeyi düşünmekteyim. İkincisi; ayın 10'unda geçiş yaptım diyelim. Bu durumda Ağustos ücreti ne kadar olur? 39.99 mu yoksa, [(39.99/30)*(31-10)]=27,99 YTL mi öderim? Şimdilik sorularım bunlar.
    İyi çalışmalar dilerim.

Gelen cevap.
    quote:

mesajınızın cevabı aşağıda yer almaktadır.

Smile adsl olarak tüm kampanyalarımızda belirtilen indirimler 1 yıl için geçerlidir. Abonelik sözleşmemiz tüm kampanyalarımız için 24 aylık olarak düzenlenmiştir. Bu süre. içersinde tüketici hakkınız olarak iptal ettirebilirsiniz. Fakat iptal prosedürü olarak abonelik süreci içerisinde tarafınıza verilen indirimlerin ve ücretsiz donanımların rayiç bedelleri tarafınızdan tahsil edilecektir.

Smile adsl aboneliğinizin başlamış olduğu gün itibari ile faturalandırma işlemleriniz başlatılmaktadır. Örnek olarak;

10.08.2007 tarihinde başlatılan aboneliğinizde kullanılan 20 günlük tutar mailinizde belirtmekte olduğunuz gibi [(39.99/30)*(31-10)]=27,99 YTL olarak tarafınızdan 30.09.2007 tarihinde mail adresinize iletilecek olan faturanızda [(39.99/30)*(31-10)+39,99]=67,99 olarak belirtilecektir.

Bilgilerinize arz ederiz.

• quote:

[(39.99/30)*(31-10)+39,99]=67,99

burdaki sondaki 39,99'u anlamadım?
    -------------------------------------------
    herhalde iki aylık fatura tutarı olması içinmiş... pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cok_yasa_kamil -- 4 Ağustos 2007; 21:52:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: guest1911

Bir dikkat de benden.
    quote:

Merhaba. Bugün sitenizde yeni tarifelerinizi gördüm ve açıkçası çok cazip geldi. Ama kafamda bazı soru işaretleri var. Birincisi; tablodaki tarifeler 1 yıl için geçerli demişsiniz. Acaba bu indirim periyodundan yararlanmak için 12 veya 24 ay SmileADSL'ye bağlı kalacağıma dair sözleşme imzalamam mı gerekiyor? Eğer böyle ise, geçmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Ama istediğimiz zaman, her hangi bir ücret ödemeden, ayrılabiliyorsak ciddi ciddi geçmeyi düşünmekteyim. İkincisi; ayın 10'unda geçiş yaptım diyelim. Bu durumda Ağustos ücreti ne kadar olur? 39.99 mu yoksa, [(39.99/30)*(31-10)]=27,99 YTL mi öderim? Şimdilik sorularım bunlar.
    İyi çalışmalar dilerim.

Gelen cevap.
    quote:

Smile adsl olarak tüm kampanyalarımızda belirtilen indirimler 1 yıl için geçerlidir. Abonelik sözleşmemiz tüm kampanyalarımız için 24 aylık olarak düzenlenmiştir. Bu süre. içersinde tüketici hakkınız olarak iptal ettirebilirsiniz. Fakat iptal prosedürü olarak abonelik süreci içerisinde tarafınıza verilen indirimlerin ve ücretsiz donanımların rayiç bedelleri tarafınızdan tahsil edilecektir.

Smile adsl aboneliğinizin başlamış olduğu gün itibari ile faturalandırma işlemleriniz başlatılmaktadır. Örnek olarak;

10.08.2007 tarihinde başlatılan aboneliğinizde kullanılan 20 günlük tutar mailinizde belirtmekte olduğunuz gibi [(39.99/30)*(31-10)]=27,99 YTL olarak tarafınızdan 30.09.2007 tarihinde mail adresinize iletilecek olan faturanızda [(39.99/30)*(31-10)+39,99]=67,99 olarak belirtilecektir.

bu ne demek yani!? bir yılın sonunda fiyata (indirim)*2 miktarında zam yapıp sözleşmenin 2. yılını öyle mi geçirecekler.. sonuc olarak ttnet ten hic bi farkı olmama ihtimali var, tabi buyuk yuzsuzluk olur boyle bisey yaparlarsa.

• quote:

Orjinalden alıntı: channex

quote:

Bir dikkat de benden.
    quote:

İyi çalışmalar dilerim.

Gelen cevap.
    quote:

bu ne demek yani!? bir yılın sonunda fiyata (indirim)*2 miktarında zam yapıp sözleşmenin 2. yılını öyle mi geçirecekler.. sonuc olarak ttnet ten hic bi farkı olmama ihtimali var, tabi buyuk yuzsuzluk olur boyle bisey yaparlarsa.

1 yılın sonunda o anki tarife neyse o uygulanacak. (indirim)*2 sonucuna nasıl vardın şaştım doğrusu. SmileADSL'den de ayrılacak olursan, o ana kadarki indirimin toplamını alacaklar sadece. Ya da modemli kampanyadan yararlamışsan toplam indirim + modemin parası. Olay bundan ibarettir.

• TTNET indirim yaptı beyler gözünüz aydın..:)

hemde baya ii indirim
  • quote:

Bir dikkat de benden.
    quote:

İyi çalışmalar dilerim.

Gelen cevap.
    quote:

Haydaaaaa bu kötü oldu

• quote:

Orjinalden alıntı: heder

quote:

Orjinalden alıntı: channex

quote:

Bir dikkat de benden.
    quote:

İyi çalışmalar dilerim.

Gelen cevap.
    quote:

1 yılın sonunda o anki tarife neyse o uygulanacak. (indirim)*2 sonucuna nasıl vardın şaştım doğrusu. SmileADSL'den de ayrılacak olursan, o ana kadarki indirimin toplamını alacaklar sadece. Ya da modemli kampanyadan yararlamışsan toplam indirim + modemin parası. Olay bundan ibarettir.

eger yıl sonunda o anki tarife uygulanacak olsaydı zam yapmama süresi 1 yıl degil 2 yıl olurdu.. yapılacak zam ne kadar olur bilemem ama (indirim)*2 olursa ttnet ten bi farkı kalmaz diyorum, bu kadar basit..

• quote:

Arkadaşlar şimdi az önce SMILE ADSL müşteri hizmetlerini aradım. Aynen aktarıyorum. Müşteri hizmetleri yetkilisinin açması telefonu sadece 1 dakika sürdü. Bir bayan vardı karşımda.

Bu yeni yaptığınız kampanyada, indirimli tarifelerde 1 yıl boyunca fiyatların değişmeyeceği taahütü veriyorsunuz. Bunun için bir abonelik sözleşmesi imzalamamız ya da 2 yıl boyunca abone olmamız gibi bir zorundalığımız var mı?

Kadın aynen şöyle dedi:

"Bizim, diğer firmadan farkımız abonelerimizi zır durumda bırakmadan, belli bir süre abone olacağım diye sözleşme imzalatmadan himet vermemiz. Yani istediğiniz zaman hizmeti almayı durdurabilirsiniz."

Şaşırdığım için sorumu yineledim ve kadın yine aynı cevabı verdi. Kapatırken de onlara geçeceğimi anladı mı nedir, smile adsl'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İyi günler dedi. Valla öyle bir müşteri hizmetleri yetkilisyle konuşmak ve bilgili bir şekilde saygılı bir halde konuşmayı bile özlemişim.

Kesinlikle 1Mbit 39YTL'den geçiş yapacağım...

Dostum bende bugün smileadsl'e mail attım şartlarınız ne diye. Bana gelen mailde 24 aylık sözleşme imzalamam gerektiğini ilerde çıkmak istersemde promosyon için verdiklerinin parasını ödeyerek sözleşmeyi fesh edebileceğimi söyledi yani öyle şartsız değil. İyi araştırmadan olaya dalmayın. Ayrıca pazrtesi superonline açıklayacak tarifesini. Onuda bekleyin bence.

• herkez telekomun bizi sömürdüğü yeter demiş ama smile adsl nin de hizmeti telekomdan aldığını unutmuş sanırım.. smile adsl telekomdan alıp bize sattığı hizmeti telekomdan nasıl daha ucuza verir, akıl mantık anlamaz.. Telekom yakında çakar bombayı siz merak etmeyin. Kendi hizmetini bir başkasının dah aucuza vermesine çok uzun süre izin vermez.. en kötü ihtimal fiyatı aynı seviyeye çeker.. Veyaaaaaa.. bireysel aboneliğe son verir, smile gibi superonline gibi taşeronlara işi verir sürümden kazanır.. ek hizmet kalemlerinden kurtulur bu maliyetleri smile olsun superonline olsun onlara yıkar..

tabii bunlar varsayım ama telekomun smilenin üzerinde fiyatla hizmet vereceğine inanmak zor!
  • BEKLEYELİM GÖRELİM MİLLLETtatilden bi,r gelsin modem pc satışları artsın piyasa canlansın okullar açılsın bak gör neler olacak
  • quote:

Arkadaş böyle deyince baktım. Rapidden 115kb/s ile stabil dl yapabiliyorum...

1mbit ADSL max 106kb/s indirebilir. 115 falan hikaye.
  • ben napsam ya smile adsl den ayrılırsam 80 ytl modem parası istiyolar
  • Modemim var ; bende 39 ytlye kdv+öiv dahil 1024 limitsize başvurdum , kablonetin sonu hayır olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: Jijimm

ben napsam ya smile adsl den ayrılırsam 80 ytl modem parası istiyolar

Bu sözleşmelerin kötü yanı da bu; piyasadan alacak olsan aynı modemi ancak 50 lira eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertkatar

quote:

Orjinalden alıntı: Jijimm

ben napsam ya smile adsl den ayrılırsam 80 ytl modem parası istiyolar

Bu sözleşmelerin kötü yanı da bu; piyasadan alacak olsan aynı modemi ancak 50 lira eder

yok philips sna6500 aldım ben piyasada 180 milyondu o zaman şimdi ne kadar bilmiyorum

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=92004&productid=bd46666 90 milyona düşmüş bir karımız olmadı birde 60 milyon aktivasyon parası verdik 15 gün sonra aktivasyon ücretlerine indirim yaptılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jijimm -- 4 Ağustos 2007; 23:48:10 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.