Şimdi Ara

1litre mi daha ağırdır 1 kg mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
65.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: EredLithui

quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

ikiside 1 litre dedinmi ikisinin de ağırlığı aynıdır. 1 kg pamuk-1 kg demir dalgası gibi. Ama soru 1.kg mı daha ağır 1 litremi diyor. 1 litre 900 mg ya da tam tersi 900 ml 1 kg. yani ikisni eşit değil.

İkisinin ağırlığı nasıl aynı oluyor ? Duş tasının birine civa koy birine su koy, hangisi daha ağır olur ?

dostum tasa koyarsan tabii civa daha ağır olur. Ama ben ne diyorum bak ikiside 1 litreyse ağırlık aynıdır. Diyelim 1 litre su şisesi ve şişeye konmuş 1 litrelik civa ağırlığı aynıdır. Yanlız civa şişesi dolmaz. şişede daha az yer kaplar.
  • Harbi çok sabırlısınız ya , böyle kıtlara bişeyler anlatmak (anlatmaya çalışmak) büyük başarı...

Adamlar daha litrenin ne olduğunu bilmiyorlar ya bu ne

Arkadaşlar , pet şişeler oluyorya hani , su satıyorlar o şişelerde , 1 litresi var o şişelerin... Buradaki bir litre pet şişenin içindeki suyun kapladığı alanı belirtir... Bu sadece sularda da kullanılmıyor , sütlerde de var 1 lt. hani , yağ tenekelerinde var 20 lt diyoruzya hani litre bu işte ; bir maddenin kapladığı alan , yani hacmi.

Kilogram ise , bir şeyin kütlesidir hani , ağırlık da derler (her ne kadar yanlış olsa da). Bir şeyi kaldırırsın hani , litrenin ağırlıkla bir ilgisi yoktur ama. Civa mesela ; bir pet şişeniz ve elinizde 1 lt civa varsa , civayı pet şişeye dökün ve su ile karşılaştırın , sudan 13.86 kat daha ağırdır değil mi? Hala anlamadıysanız , 1 kg su ve 1 kg civa bulun , ve pet şişelere boşaltın. Su doldurur pet şişeyi ama civa suyun 1/13.86 oranında doldurur şişeyi.

• nKEEPr cahilliğine şaştım kaldım. git ilköğretimi bitir de gel
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: EredLithui

quote:

ikiside 1 litre dedinmi ikisinin de ağırlığı aynıdır. 1 kg pamuk-1 kg demir dalgası gibi. Ama soru 1.kg mı daha ağır 1 litremi diyor. 1 litre 900 mg ya da tam tersi 900 ml 1 kg. yani ikisni eşit değil.

İkisinin ağırlığı nasıl aynı oluyor ? Duş tasının birine civa koy birine su koy, hangisi daha ağır olur ?

dostum tasa koyarsan tabii civa daha ağır olur. Ama ben ne diyorum bak ikiside 1 litreyse ağırlık aynıdır. Diyelim 1 litre su şisesi ve şişeye konmuş 1 litrelik civa ağırlığı aynıdır. Yanlız civa şişesi dolmaz. şişede daha az yer kaplar.

Coder85 sen hayatında 1 gram fen dersi görmedin mi ya? 1 Litre cıva ile 1 Litre su aynı ağırlıktamı olur?

• soru maddenin özkütlesine göre değişir. özkütle 1 den büyükse 1 kg dan fazla olur 1 den küçükse 1 litresi 1 kg dan az olur bilmeden konuşup durmayın!!!
  • Herkes özkütle demişte ortamı unutmuş....Aynı ortamda yapıyoruz dimi testi
  • abi ben bu topiği tuttum yaw
  • lisede fizik öğretmeniniz kimdi sizin leynnnnn
  • kafa bulanlara ben de katılayım:
    1lt=1kg. ha civa ha zeytinyağı. ne farkeder.
    hiç mi okula gitmediniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_ExEzuq

Civa mesela ; bir pet şişeniz ve elinizde 1 lt civa varsa , civayı pet şişeye dökün ve su ile karşılaştırın , sudan 13.86 kat daha ağırdır değil mi? Hala anlamadıysanız , 1 kg su ve 1 kg civa bulun , ve pet şişelere boşaltın. Su doldurur pet şişeyi ama civa suyun 1/13.86 oranında doldurur şişeyi.

işte haerşeyi açıklamış aynı benim dediğim gibi
  • Ben son noktayı koyayım bari. Deveye hendek atlatma muhabbetine döndü bu konu resmen. 1 torba çimento 1 litre civadan da, sudan da, yağdan ve serumdan da daha ağırdır . (Bir torba çimento 50 kg dir)
  • quote:

Orjinalden alıntı: POFUDUK

Ben son noktayı koyayım bari. Deveye hendek atlatma muhabbetine döndü bu konu resmen. 1 torba çimento 1 litre civadan da, sudan da, yağdan ve serumdan da daha ağırdır . (Bir torba çimento 50 kg dir)

o torbanın hacmi kadar civa koy çimentodan daha ağırdır

• uğraştığınız şeye bakın yaw hava-civa
  • 1 litre ile karşılaştırıyoruz
    quote:

Orjinalden alıntı: uzil

quote:

Ben son noktayı koyayım bari. Deveye hendek atlatma muhabbetine döndü bu konu resmen. 1 torba çimento 1 litre civadan da, sudan da, yağdan ve serumdan da daha ağırdır . (Bir torba çimento 50 kg dir)

• quote:

1 litre ile karşılaştırıyoruz
    quote:

Orjinalden alıntı: uzil

quote:

orasını tamam cnm sadece ben o koca torbayı düşündüm onun içine civa koyduğunu düşünsene.insan hayatta kaldıramaz

bide bunu anlatayım bilim kurgu/polisiye dizisi CSI las vegas ta bunu konusu işlenmişti.konu boksör cinayeti idi.adamlar araştırdı.sonunda buldular boks elidvenini içine şiringa ile civa koymuşlar.tabi civa ağır olduğundan adam yumruk çakınca karşıdaki adam yumruğun etkisi ile ölüyodu

• quote:

Orjinalden alıntı: aliok

kafa bulanlara ben de katılayım:
    hiç mi okula gitmediniz.

Ya böyle tipleri gördükçe deli oluyorum. 1 litre ne zamandan beri 1 kiloya eşit oldu? 1 Litre su 1 kiloya eşit olabilir. Ama cıva ve zeytinyağı nasıl 1 litre 1 kilo olur. Aklınız almıyor mu? hayatınızda cıva mı görmediniz. Adli dengeniz yerinizde mi? Off sinir küpü ettiniz adamı be

1 litre her zaman 1 kiloya eşit olsa neden litre diye bişey çıkarmışlar

• bence karşılaştırmamak lazım sonuçta bu ölçü birimi diğeri ağırlık birimi ölçü birimde su'da koyabilirsin cıvada o zaman ağırlık değişir
  • litre ile kilo karsılastırılamaz
    1litre civa ile 1litre suyun ağırlı aynı değildir
    zaten birimler farklı araştırın biraz ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

Orjinalden alıntı: aliok

kafa bulanlara ben de katılayım:
    hiç mi okula gitmediniz.

Ya böyle tipleri gördükçe deli oluyorum. 1 litre ne zamandan beri 1 kiloya eşit oldu? 1 Litre su 1 kiloya eşit olabilir. Ama cıva ve zeytinyağı nasıl 1 litre 1 kilo olur. Aklınız almıyor mu? hayatınızda cıva mı görmediniz. Adli dengeniz yerinizde mi? Off sinir küpü ettiniz adamı be

1 litre her zaman 1 kiloya eşit olsa neden litre diye bişey çıkarmışlar

hehehe
    yukarıda kafa bulmaktan bahsetmiştim.
    ona dikkat etmedin galiba.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.