Şimdi Ara

1litre mi daha ağırdır 1 kg mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
65.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 lt civa 1 kg'dan fazladır.

ama 1 lt zeytin yağı 1 kg'dan azdır. yoğunluk meselesi.
  • konu dışının seviyesi düştü diye bi topic vardı gelin görün bilim tartışmasıda yaparıs böle

arkadaşım karşılaştırılacak maddeye göre değişir litre veya kg sabit değerler değildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: coverdale

boş boş işler .

zoruna mi geldi mat.
    The_GaRGi_ saol dostum soru sorduk diye salak da olduk ama nese
  • Ben dondurmalardan biliyorum şu hazır dondurmalardan,

ÜZerinde 1 litre yazıyor ama alt kısmında 800 gr gibi bir şey yazıyor, Bütün bildiğim bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: nKEEPr

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

abi ne kadar cahilsiniz ya sizinle uğraştığıma inanamıyorum

alın size paintte açıkladım bi durun düşünün kendinizi rezil ettiniz

1 lt hacmi gösterir 1 kg ise ağırlığı gösterir...

burada önemli olan maddenin yoğunluğudur...

mesela su ve civayı karşılaştıralım...

resimdede görüyoruz ikisi de 1 lt olsun...

hangisi daha ağırdır bi düşünün

1litre mi daha ağırdır 1 kg mı ?

ulan cahil sensin...çizdiğin şekle bak...hiç 1 lt. civa ile bir litre su aynı hizada olurmu git okuda gel hiçbirşey öğrenmemişsin......

tabii ki aynı hizada olacak cahil arkadaşım benim...

çocuksun çocuk..hem cahil hemde çocuk seçmeli ders olarak fen alırsa çocuklar olcağı bu işte ne bekliyosun

arkadaşım inan ki senden daha cahili yoktur bu dünyada

ya böyle insanlar olduğunu düşündüğümde hangi tepkiyi verceğimi şaşırıyorum. ağlamak istiyorum

• Lütfen birbirinizi kırmayın, şu mubarek günlerde olsun biraz anlayış gösterin.
  • quote:

ulan cahil sensin...çizdiğin şekle bak...hiç 1 lt. civa ile bir litre su aynı hizada olurmu git okuda gel hiçbirşey öğrenmemişsin......

Hem milleti aşağılıyosun(en azından bunu yapmaya çalışıyosun)
    Hem "ulan cahil" diyosun.
    quote:

çocuksun çocuk..hem cahil hemde çocuk seçmeli ders olarak fen alırsa çocuklar olcağı bu işte ne bekliyosun

üstüne üstlük doğru yolu gösteriyorlar onu da kabul etmiyosun...

Bir insan bu kadar düşer. Dikkatsizlik değil cehalet.
  • nKEEPr ve SheHiT saf ayağına yatıp sizinle kafa buluyorlar arkadaşlar.
    hala anlamadınız mı?
    bu foruma kadar gelmiş bir insan hiç bu kadar cahil olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliok -- 7 Ekim 2007; 17:12:38 >
  • 1 lt civa 13 kg gelir 1 kg 1 kg gelir her ihtimalde litre daha ağırdır
  • ikiside 1 litre dedinmi ikisinin de ağırlığı aynıdır. 1 kg pamuk-1 kg demir dalgası gibi. Ama soru 1.kg mı daha ağır 1 litremi diyor. 1 litre 900 mg ya da tam tersi 900 ml 1 kg. yani ikisni eşit değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FoRDeaTH

1 lt civa 13 kg gelir 1 kg 1 kg gelir her ihtimalde litre daha ağırdır

1 lt zeytinyağı olursa? ya da özkütlesi 0.2 olan bir şey mesela?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: PoISoN

madde yoğunluğuna göre değişir

ne yoğunluğu kardeşim 1 lt. olduktan sonra ister süt olsun ister serum olsun farketmez...ha ne farkeder biri kabı daha çok doldururken diğeri daha az doldurur...sonuçta ikiside 1LİTRE..

• quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

ikiside 1 litre dedinmi ikisinin de ağırlığı aynıdır. 1 kg pamuk-1 kg demir dalgası gibi. Ama soru 1.kg mı daha ağır 1 litremi diyor. 1 litre 900 mg ya da tam tersi 900 ml 1 kg. yani ikisni eşit değil.

İkisinin ağırlığı nasıl aynı oluyor ? Duş tasının birine civa koy birine su koy, hangisi daha ağır olur ?
  • Suyun özkütlesi gerçekte 1 değildir,öss fiziğinde 1 kabul edilir.....bu değer suyun bulunduğu ortamın sıcaklık ve basınç değerlerine göre değişir
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: PoISoN

madde yoğunluğuna göre değişir

ne yoğunluğu kardeşim 1 lt. olduktan sonra ister süt olsun ister serum olsun farketmez...ha ne farkeder biri kabı daha çok doldururken diğeri daha az doldurur...sonuçta ikiside 1LİTRE..

• 2 sini karşılaştırmak eldeki bilgilerin yetersizligi açısından zordur. Bir litre ne? sorun burda.Suyun özkütlesi 1 kabul edilirse (saf su) 1 l = 1 kg ama suyun yerine 1 l Hg (civa) koyduğunu düşün birde.Yani litre hacim belirtir kg ise agırlıktır.M = d . v (d= özkütle - v= hacim M= kütle )
  • su ise aynıdır ama sıvı olarak uc noktalardan cıva secersen yogunlugu asagı yukarı suyun 13 katı fallan oldugu için 1 litre daha agır olur..

ama 1 lt su ile 1lt demiri kıyaslarsan aynı

yogunlugun ne önemi var diyen arkadas bir kez daha düşünsün.

alsın eline 1 bardak cıva ile 1 bardak suyu denesin bakalım.. cıva sudan agar cekerse.. o zaman 1 litre cıva da 1 litre sudan agar ceker. o zaman 1 kg demirden de agar ceker
  • tamamen özkütleye yani yoğunluğa bağlı bir şey. d=m/v yani yoğunluk=kütle/hacim. su ve civayı 10 litrelik kapta ele alalım. suyun yoğunluğu 1, civanınki 13.6. bu kesin bir şey, aksi iddia edilemez.

1 = suyun kütlesi / 1
    13.6 = civanın kütlesi / 1

yani

suyun kütlesi = 1
    civanın kütlesi = 13.6

dünya üzerinde olduğumuzu varsayarsak yerçekimi ivmesi yaklaşık 10dur. buna göre;

ağırlık = kütle * 10

suyun ağırlığı = 1 * 10 = 10kg
    civanın ağırlığı = 13.6 * 10 = 136kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medeor -- 7 Ekim 2007; 18:02:54 >
  • sıvının yoğunluğuna göre değişir 1 kg 1 kgdir.Tüm iş sıvının yoğunluğunda biter
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.