Şimdi Ara

18000 tl araba hangisi 2016

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 18000 tl halihazirda param var az yakan donanimli uzmeyecek bir araba almak istiyorum tahminen 3 4 sene binerim,bir liste hazirladim bu paraya alinabilecek bana uygun arabalar ve model araliklari var hangisini onerirsiniz?neden? Simdiden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lureg -- 29 Şubat 2016; 16:42:37 >

• Donanımdan kasıt hidrolik direksiyon sanırım
  • 3 Kapi Corsa C
    Fiat Albea
    Fiat Brava/Bravo
    Renault Clio 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

3 Kapi Corsa C
    Fiat Albea
    Fiat Brava/Bravo
    Renault Clio 2
    clio 2 tavsiye ederim hocam eski aracım 1.2 otantik en boşu ve 4 hy olan güvenlik paketli modeldi mersin şehir içi ortalamam 7 ltydi tüpe ihtiyaç duymadım tavsiye ederim
  • Toyota yaris düşünülebilir. Biz kullanıyoruz gayet memnunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smartyy

Donanımdan kasıt hidrolik direksiyon sanırım

Olabildiince donanim olsa iyi olur yol bilgisayari sunroof elektrikli camlar vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lureg

quote:

Orijinalden alıntı: Smartyy

Donanımdan kasıt hidrolik direksiyon sanırım

Olabildiince donanim olsa iyi olur yol bilgisayari sunroof elektrikli camlar vs.

Alıntıları Göster
    Clio tip olarak hosuma gitmiyor,brava konusunda cok dusunceliyim kimisi cok basini agritir diyor kararsizim
  • quote:

Clio tip olarak hosuma gitmiyor,brava konusunda cok dusunceliyim kimisi cok basini agritir diyor kararsizim

Alıntıları Göster
    up
  • Vectra yaris elentra olabilir.
  • 206
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scutigeromorpha

206
    Yeni listem biraz daha detaylı bilgi ve tecrübe paylaşabilir misiniz? ilk arabam olacak üzmesini istemiyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Megane 1 seni üzmez.
  • quote:

Yeni listem biraz daha detaylı bilgi ve tecrübe paylaşabilir misiniz? ilk arabam olacak üzmesini istemiyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

Alıntıları Göster
    kardeş ben de araç bakıyorum. ince eleyip sık dokuyan bir kardeşinimdir.
    öncelikle pejo ile sitroyeni çiz. bu 2 marka kronik sorunları olan markalardır. zaten pejo 206 en az iki zibidinin elinden geçmiştir yere yakın araçtır ve çok hor kullanılmıştır ki dediğim gibi temizini bulsam bile her an her yerden sorun çıkarabilecek araçlardır bunlar. yine de uzak dururum.
    yani -genelde- bi modus kullanıcısı ile pejo kullanıcısı farklıdır. alacağın 10 modustan 8 i temizse 10 pejodan 8 si haşattır.

sıraladığın araçlara bakılırsa şekilli araç eğilimin var.

mitsubişi,honda ve toyota efsane araçlardır.
    honda ;
    temiizini bulman zordur sahipleri pejo sahiplerinin gelişmiş versiyonudur araç yere yakındır bozuk türkiye yollarında mühim detaydır.
    mitsubişi; yedek parçası pahalıdır .

corolla 1.3 lerinde mi ne yağ eksiltme sıkıntısı vardı forumlarda meşhurdur bu konu araştır

corollayı çizme.

laguna renonun efsane aracıdır lakin biraz yakar. motoru 1.6 olması lazım. keza vectra..

polonun temizini bulman zor en az 1 yamyamın elinden geçmiştir.
    hyundai temizini bulabilirsen düşünebilirsin amapek güvenli araç değil.
    (hyundai son 10 yılda atağa geçti sıfır araç alacak olsam düşünmeden toyota-honda param yoksa bence fiat ve renodan iyi olan en iyi f/p aracı olan hyundai alırım)

cordoba olabilir
    megane 1 çizilecek araç değil o listede çizilecek araçlar pejo+sitroendir.

listen için konuşursak
    megane1,corolla belki cordoba öneririm (mitsubişi ,nissan premiera efsanedir özellikle temiz nissan bulman daha kolay ama yedek parçaları sıkıntı olabilir ama yedek parçayı sorun etmezsen ilk sıraya bunları koy)
    yakıt olarak tabiiki lpg :)

görüşüm;
    şekilli değil de mantıklı araç bakarsan

+2000 liraya clio 2 1.2 16v 75 bg(bu motoru 1.2 diye es geçme. clio 2,3 de kullanılmış ve clio 4 de halen kullanılan kendini ıspatlamış, bence çok şeker, seri-16valf- ve ş.içine uygun sorunsuz motor) vergisi parçası ve -kısmen- yakıtı ucuz ve 2. el piyasası iyi araç
    işçiliği iyi bir fransız. temizini bulmak zor değil

getz( 1.4 doch motor) olabilir

sözün özü 3-4 sene sorunsuz bineceksen bütçene 2-3 bin ilave edersen iyi edersin
    çünkü yukarıda hazırladığın araçların çoğuna 3-4 senede bu masrafı edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlhyldrm -- 2 Mart 2016; 22:24:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mlhyldrm

öncelikle pejo ile sitroyeni çiz. bu 2 marka kronik sorunları olan markalardır. zaten pejo 206 en az iki zibidinin elinden geçmiştir yere yakın araçtır ve çok hor kullanılmıştır ki dediğim gibi temizini bulsam bile her an her yerden sorun çıkarabilecek araçlardır bunlar. yine de uzak dururum.
    yani -genelde- bi modus kullanıcısı ile pejo kullanıcısı farklıdır. alacağın 10 modustan 8 i temizse 10 pejodan 8 si haşattır.

honda ;
    temiizini bulman zordur sahipleri pejo sahiplerinin gelişmiş versiyonudur araç yere yakındır bozuk türkiye yollarında mühim detaydır.

corolla 1.3 lerinde mi ne yağ eksiltme sıkıntısı vardı forumlarda meşhurdur bu konu araştır

corollayı çizme.

laguna renonun efsane aracıdır lakin biraz yakar. motoru 1.6 olması lazım. keza vectra..

(hyundai son 10 yılda atağa geçti sıfır araç alacak olsam düşünmeden toyota-honda param yoksa bence fiat ve renodan iyi olan en iyi f/p aracı olan hyundai alırım)

cordoba olabilir

listen için konuşursak
    megane1,corolla belki cordoba öneririm (mitsubişi ,nissan premiera efsanedir özellikle temiz nissan bulman daha kolay ama yedek parçaları sıkıntı olabilir ama yedek parçayı sorun etmezsen ilk sıraya bunları koy)

görüşüm;

+2000 liraya clio 2 1.2 16v 75 bg(bu motoru 1.2 diye es geçme. clio 2,3 de kullanılmış ve clio 4 de halen kullanılan kendini ıspatlamış, bence çok şeker, seri-16valf- ve ş.içine uygun sorunsuz motor) vergisi parçası ve -kısmen- yakıtı ucuz ve 2. el piyasası iyi araç

sözün özü 3-4 sene sorunsuz bineceksen bütçene 2-3 bin ilave edersen iyi edersin

Alıntıları Göster
    Renault Alize(19 modelinin klimalısı) olabilir. ama mümkün mertebe yaşı küçük olması iyi olur.

• Peugeot 406'yı da ekleyin listeye. Bütçenize en mantıklı gelecek araçlar D sınıfı araçlardır. Çünkü kullanım şeklinden dolayı yıpranmamış olanları bulma şansınız daha yüksektir. Apaçilerin ya da bayanların hedefinde değillerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Peugeot 406'yı da ekleyin listeye. Bütçenize en mantıklı gelecek araçlar D sınıfı araçlardır. Çünkü kullanım şeklinden dolayı yıpranmamış olanları bulma şansınız daha yüksektir. Apaçilerin ya da bayanların hedefinde değillerdir.

Bayanların hedefi değilmi?Samsunda 2-3 kere manuel 406 ile patinaj çekerek kalkan,agresif kullanan bayan gördüm.Zaten topu,topu 5-6 kere 406 görmüştümGafamda go pro olsaydıda koysaydım buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 3 Mart 2016; 0:09:49 >

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Sizin bir kişiyi görmeniz, o araçların apaçi ve kadınların hedefi olmadığı gerçeğini değiştirmez.
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    Valla orasını bilemem kadın taxi'deki v6 406'yi kullanır gibi kullaniyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 3 Mart 2016; 2:18:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlhyldrm

honda ;

corollayı çizme.

cordoba olabilir

listen için konuşursak

görüşüm;

Cevabın için çok teşekkür ederim ayrıntılı yazmışsın minnettar oldum doğrusu.Yaşadığım şehir maddi durumum beğenilerim çercevesinde bir değerlendirme yapıyorum corolla sağlam araba ama şuan fiyatları fahiş ve tip olarak hoşuma gitmiyor aynı şekilde megane 1 de öyle,yaşım 24 birazda tasarıma önem veriyorum ,onun dışında söylediklerinin hepsine katılıyorum fakat kafamı en çok karıştıran xsara,kimse olumsuz birşey söylememiş bu araca birazda piyasaya inat bir şey almak istiyorum,yoksa piyasaya uyarsak şu türkiyede şahin brodway dan başka arabaya binmeyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lureg -- 4 Mart 2016; 9:46:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Peugeot 406'yı da ekleyin listeye. Bütçenize en mantıklı gelecek araçlar D sınıfı araçlardır. Çünkü kullanım şeklinden dolayı yıpranmamış olanları bulma şansınız daha yüksektir. Apaçilerin ya da bayanların hedefinde değillerdir.

Çok güzel bir tercih olurdu aslında hep aklımdaydı listeye ekledim ama sonradan 2.0 motorun vergisi ve kullanım tarzıyla bana uymadığını düşündüm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.