Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
15
Favori
89.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok arkadaş anlık tüketim vermedim orada, 100 kmlik parkur sonucunda yakılan ortalama benzini söyledim
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

HANGİ ŞEHİR İÇİ BU BÖYLE...
    2.0 140 BG BİR ARAÇ, ŞEHİR İÇİNDE 1.2.3 VİTES YOĞUN TRAFİKLİ BİR ŞEHİRİÇİNDE 12-13 LT DEN AZ YAKMAZ, YAKAMAZ 100 KM DE...
    BU DEĞER (8,3) OLSA OLSA ŞEHİRLERARASI DEĞER OLABİLİR YA DA 90-100 LE AKAN BİR ŞEHİR İÇİ TRAFİKTE YAKALANABİLİR O DA ÇOK ÇOK DİKKATLİ KULLANILIRSA...

quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

1- Peugeot 406 Coupe
    2- 16 valf 2000 cc 140 beygir
    3- Şehiriçi 8.3 lt yakıyorum 100 kmde

çoğunluğu şehiriçinden oluşan karma yakıt tüketimim budur arkadaşım, inanmak inanmamak sana kalmış, al birgün dene yanlış bilgi verip ahkam kesme, yorum yap diye verilmedi bu bilgiler, ihtiyacı olan yararlansın diye verildi

• Benim şehir içinden anladığım 100 km gidilmiş ise bunun en azından 40 km'si dur kalk trafikte geçmeli.

Bu durumda 8.3 litre çok iddialı geldiği için bende hangi şehir diye sormuştum.

Edit: Şehir içinde 8.3 litre yakan 406 Coupe'm olsaydı ben de satmazdım

@O.B.K

Hocam haklısınız, sonuçta kimsenin verdiği şehir içi verileri ve bahsi geçen şehirlerin trafikleri arasında çok büyük farklar olduğu için hepimize aynı şartlar sağlanmamış oluyor.

Bir yandan da araba alacak olan adam buradan okurken fikir sahibi olmak ister, herkes için çok çok önemli bir konu şehir içi yakıt tüketimi.

Bu sebeple de daha önceki bir mesajımda kullanılan şehrin de belirtilmesinin faydalı olacağını yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 20 Temmuz 2009; 0:00:57 >

• Yakıt tüketim değerlerinde şehiriçi verilmesini mantıklı bulmuyorum. Çünkü şehiriçinin tanımını yapmak kamusal alanın tanımını yapmak kadar zor.

Tüketim verilecekse sabit hızda şehirdışındaki tüketim hız ve yük de belirtilerek verilmeli...
  • 1- opel-astra-clasic-2008
    2- 1.4 twinport motor.
    3- ş.dışı- 5 lt ile 6 lt. arsında değişiyor, ş.içi ise-- 7-9 lt arasında gidip geliyor..( tabi...gaz pedalına nasıl davrandığın bu lt. olayını artırabilir ama eksiltmez.))
    fabrika verileri 100 km/ 5.5 lt. ama 5 lt. kadar düştüm ben....
    4-performansından memnunum.arabadan ne beklediğiniz önemli performans konusunda. bence. araba 90 bg. 1.4 motor. ideal..beni üzmedi şu ana kadar. yani bastığın zaman kendi limitlerini zorlamak için elinden geleni yapan bir araba....
    5-malzeme kalitesinden memnunum--işçilik orta-üst seviyede.....
    6-konfor olarak...herkesin bildiği gibi ...sert bir araç ...yol tutuş için konfordan ödün verildiğini tahmin ediyorum...sert sürüşü seven..kolay kolay ağzını gözünü sağa-sola oynatmıyan bir araba..onun için süspansiyonlarda ş.dışında memnun ş.içinde memnun değilim..
    sertliğinden dolayı... yol tutuşuna diyecek yok..
    ...nedendir bilinmez ama insana bir güven veriyor...
    7-frenleri abs var ..şimdilik bir sorunu yok...5 ileri vites var ...bana kalırsa 6 vitesli olmalıydı...uzun yollarda..
    8- ses yalıtımına gelince... yine orta sınıf araç emsalleri gibi... 100-120 km hız arasında..rüzgar sesi. 3 bin devirdenden sonrada kısmen motor sesi.. duyuları gelişmiş kişilerin hissedebileceği türden..
    özellikle...teker yuvarlanma sesi bayağı hissedilir derecede.. belki tekerlerin markasıylada alakalı olabilir ama.. marka DUNLOP...rahatsız edici olabiliyor..arnavut kaldırımı ve taşlı yollarda...
    9-yetkili servisler ile alakalı bir sorun yaşamadım şu ana kadar. sorundan kastımız ne olduğunada bağlı..ama ağır işleyen bir servis var onu gözlemledim. bazı servislerde daha çoçuk denilecek yaşta. kalfa türevi. kişiler araba ile ilgileniyorlar. ve sürekli aynı işi yaptıkları için. işlerinde bir ÖZENTİSİZLİK var....biraz baştan sağma --yani olsunda nasıl olursa ....gibi...onun haricinde ...servise devam şimdilik.
    10-şu ana kadar bir sorun ile karşılaşmadım yaklaşık 20.000 km deyim.. şu anda sorun yok...arabadan kaynaklanan.
    11-20.000 --no problem..
    12- kredi falan olayları oldu..halende devam ediyor...takribi bana 27 gibi birşeye mal oldu.... 16-17 aydır bende.
    13-hiç yolda bırakmadı ama bırakırsa...soğumam için yeterli olacaktır....
    ben onu üzmüyorum inşallah oda beni üzmez...benim zaten arabadan beklentim her türlü şart ve koşulda çalışması ve yürümesi..her türlü şart ve koşuldan kastım ise...standart şartlar....
    imkansızı istemiyorum..
    14-bir daha aynısını almam..bunun tadına baktık.başka model seçeneklerini deneyebiliriz...ama şartlar gerektirirse alırım...
    ama alacak olsam 1.3 astra güncel kasa almayı düşünürüm..
    ...
    tavsiye ;; tabiki tavsiye ederim. neden etmiyeyim..güzel bir araç..görünüm olarak ben beğeniyorum...tip güzel..yakıt emsalleri gibi..
    sorunsuz ,, bazı malum firma arabalarını alacağıma opel tercihimdir...
    nede olsa OPEL değil mi...

• quote:

Orjinalden alıntı: _opeth
    ^30000 bin civarında nasıl aldın bu aracı?Benim bildiğim 40000 civarlarından en baz donanımlısı başlıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: shadow99tr

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2-Motoru kaç.
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    13-Hiç yolda bıraktımı
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.

Tavsiye edermisiniz?

1. 2009 Opel Zafira 1.6
    2. 1.6 lt
    3. motor yeni açıldığından baya yüksek şehiriçi 10lt'ye şehirdışı 7lt
    4. performansı colt'uma göre yerlerde motoraracı kaldırmakta zorlanıyor
    5. malzemesi güzel ama sonrasında ne olur bilemem
    6. konforlu geniş bir mpv ve 7kişilik olması gerçekten güzel
    7. frenleri iyi gibi 5 vites
    8. ses yalıtımı b japondanbiraz daha tok ama çok sessiz değil hatta yol sesini daha fazla alıyor gibi geldi
    9. daha yeni alınmış olduğundan servise gidilmedi
    10. 3 koltuk sırasını çıkartırken kulbu elimizde kaldı, ön ve arka park sensörleri çok hassas değil
    11. 900 km'de
    12. 30000 lira civarına alındı ötv indiriminden 2 ay sonra filan
    13. yok
    14. daha büyük motorlusu aslınabilir

zafira güzel bir mpv, baş diz mesafesi bol, bagaj büyük, tavsiye olunur ama 1.6 alınmasın yeterki

• Honda Jazz' ı olupta yazmayanı... teessüf ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatc -- 21 Temmuz 2009; 13:02:16 >
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2000 model seat ibiza
    2-Motoru kaç.
    1600
    LPG ile Şİ: 150 kr ŞD:130 kr yakıyor
    Çok başarılı olmasada orta seviyenin üstünde
    İşçilik olarak 100 üzerinden 70 alır.
    Yol tutuşundan ve süspansiyonlarından memnunum
    Fren sistemi standart abs ortalamasında. Vites tipi manuel
    8-Ses yatılımı nasıl?
    100 üzerinden 80
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Genel olarak yedek parçası uygun ve makımları çok masraflı olmayan bir araç
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    -
    171000
    1 ay olmadı
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    Evet

• Seat Altea 1.6 stylance

1-2006 model
    2-lpg kullanıyorum 18'' jantlarla sehır ıcı 175 kr sehır dısı 160 kr
    3-arac boş hacmi 1370 kg yanı agır bır araç motor 1.6 8v yanı kasaya gore motor küçük ama performansatan sınıfındakı araçlara göre bir şikayetım yok
    4-Malzeme kalitesi süper 10 numara
    5-konfor ve yol tutuşu süper uzay mekiği gibi torpidosu var))
    6-manuel vites frenler süper ama stylance modelı benımkı 4 fren disk var.refrance modelınde 2 fren dısk var
    7- ses yalıtımı çoğu model arabadan ıyı..
    8-yetkılı servıse sadece 10.000 bakımda goturdum sonra goturmedım ozel servis tanıdıgım var ona goturdum
    9-aracı sıfır aldım lastık patlaması harıcınde yolda kalmadım..kesınlıkle bır sorun cıkarmadı..
    10-130.000 km de hıc arıza cıkarmadı on takıma daha anahtar degmedı sorunsuz devam edıyor.
    11-aracım şu anda satılık..sıfırdan berı bende her yerı orjınal boya dahı yok tek bır yerınde..30.000 tl fıyat

Bİr diğer inceleme (haxal) seat Altea 1.6 stylance
    2005 model benim araç
    yakıt işi gaza basma ile ilgili, ben sert gibi kullanan biri olarak şehir içi 300, şehir dışı 230 diyebilirim.
    performansı çok iyi,memnun kalırsın.vw kalitesi olduğundan işcilik, donanım,konfor hepsi çok hoş gelecek sana.
    suspansiyonlar ve frenler de çok stabil, mahalle aralarında özellikle çukurlarda yavaşladığımda otobus gibi tıs tıs ses çıkarıyor geçerken
    vites manuel bendeki, ses yalıtımına gelince ilk binenler ne ya bu diorlar hiç ses yok, ama ben ses duyuyorum,çok ust ses yalıtımı yok bence ,ama kötu değil,takviye yapabilirsin.
    servisi çok pahalı, ben malzemeleri servisten alıp, kendi ustama yaptırıyorum ucuza geliyor. zaten şu ana kadar rutin olanların dışında sadece ısı sensörleri değişti o kadar, ben 39000 de aldım 1,5 yıl oldu, şu an 65 000 de genel bakım ları 200 tl civarı, ağır bakımı özellikle 90bin de olan 1000 tl gibi,bu sınıf araçların bakımları hep aynı zaten.
    ben 26,500 e aldım ama sunroof var, 1,5 yıl önce...
    şuan satayım diyorum 23 ten fazla veren olmuyor, bende 24 ten aşağı vermeyeceğim için satmıyorum. senin fiyat çok güzel, bence kaçırma,tabi ne kadar temiz olduğu senin problemin.
    kolay gelsin.

Seat altea stylance 1.6
    1-benim aracım 2006 aralık çıkışlıydı.
    3-Yakıt değişkendi ama 10 litre olarak hesaplayabilirsin aşağı pek düşmez.
    4-1.6 8 v lik motor kasaya küçük geliyordu,klima açık rampalarda zorlanıyordu.5.vites 3000 devirde araç 75-80 km hızla gidiyor ciddi sorun.
    5-Malzeme kalitesi gayet iyiydi.Hiç sorun yaşamadım,asfalt yalıtımı dışında
    6-Konfor yol tutuş süspansiyon mükemmel
    7-Frenleri kasaya göre biraz zayıf kaldığı durumlar vardı.Düz vites
    8-Asfalt sesi sorun,kapılar fena değil
    9-lpg li araçları yetkili servis almıyor,özel servise gidiceksin.bakımlar 200 lira civarında pazarlıkla
    10-10 binde aldım 35 binde sattım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    11-ciddi sorun olmadı.ama aracın şanzumanına baktırmadan alma sıkıntı olabiliyormuş.duyum sadece.
    12-araç 2 yıldır bende idi 24.750 ye sattım.
    13.LPG li araçlarda bagaj çok ciddi sorun.Aracı satma sebebim buydu.

merhaba ben 2006 1.6 stylance modelini 65 bin km de 21.500 a aldım. Sizin almayı düşündüğünüz kaç model? 7-8 bin km dir kullanıyorum. benzinli kullanıyorum. şehir.arası 20 k şehir içi 25 kuruş yakıyor. 75 bin bakımı için yetkili servis 230 tl dedi. servis pahalı gibi.
    1- 2006
    2- ş.i 20 ş.a 25 kuruş
    3-araç güzel iç dizayn ve işcilik olarak
    4-performans güzel. gerci ben bundan önce dizel araç kullanıyordum belki o yüzden perf. güzel geliyor bana
    5-konfor süspansiyon ses durumu harika. çok sessiz ve oturaklı bir araç. konforlu uzun yolda yormuyor.
    6-75 bin bakımı için sordum 230 tl dediler. çok pahalı?
    7-herhangi bir problem yaşamadım şuana kadar.
    8-2006 model 21.500 3-4 aydır bende araç.

Seat altea stylance 1.6
    1)2005 model
    3) ŞD: 7.5 Şİ:8,5 - 9 (Sadece BP 95 oktan kullanmaya çalışıyorum. 95 oktan önemli),
    4) Spor otomobişl değil ama ben memnunum ideal aile aracı
    5) Malzeme kalitesi ve işçilik ortalama üzerinde (ford tan iyi)
    6) Çok konforlu bir araç izmit - İzmir - Fethiye yaptım hiç yormadı geniş olmasından dolayı oğlum bile arkada çok rahattı. Yol tutuşu bu sınıfta araç için çok iyi laguna ve cmax kullandım ikisinden de iyi
    7) Frenler en başarılı konularından biri güven veriyor, normal vitesli bir araç
    8) Ses yalıtımı fena değil fakat yüksek devirde motor sesi alyor,
    9) Servis uygun diğer servisleri pek bilmiyorum ama ford ile kafa kafaya periyodik bakım 200 - 250 civarı tutuyor
    10) Benzin filtresinden sorun yaşadım, aracın sinyal konunda bir sıkıntı vardı onu değiştirdim birde cam yokarı çıkarken ses geliyordu makarayo yağladılar sorun kalmadı, onun haricinde bakım harici bir masraf çıkarmadı
    11) şu anda 73000 de aracı 51000 de aldım
    12) araç 1,5 senedir bende ve 22500'e satmayı planlıyorum.

• 1-2001 model Mercedes e320, 2002 model Peugeot 206 1.6xt
    2-3200cc 272hp, 1600cc 90hp
    3-Ortalama 14-15lt arası yakıyor98 oktan benzin kullanıyorum, 12litre civarı yakıyor 95 oktan benzin kullanıyorum
    4-Açıkçası performansından çok memnunum hiçbir sorun yok, şehir içi kullanımda yeterli performansı veriyor.
    5-Malzeme kalitesi olarak çok iyi, malzeme kalitesi olarak vasatın biraz uzerinde diyebilirim.
    6-Konfor olarak kısacası bizim evdeki koltuktan rahat yol tutuş olarak karlı hava(arkadan çekiş oldugu için) dışında problem yok =), konfor olarak biraz ufak oldugu icin uzun yolda rahatsız edici olabiliyor ve yol tutuşu olarak arka tarafın hafif olması sebebiyle pek dengeli oldugunu soyleyemicem.
    7-Fren mesafesi olması gerektiği gibi triptonik kullanıyorum, frenleme olarak bana pek güven vermiyor otomatik vites.
    8-Ses yalıtımında açıkçası bindiğim kullandığım araçların en iyisi diyebilirim, yuksek hızlarda(120 den sonra) içeriye çok ses alıyor pek memnun değilim.
    9-Gülsoy otomotiv'i kullanıyorum yetkili servis için. Gayet memnunum fakat fiyatlar diğer araçlara göre yüksek, Servisten açıkçası pek memnun değilim özellikle fiyatları çok pahalı.
    10-Şu ana kadar motor dahil herhangi bir probleminden dolayı (bir kere sağ arka ampulü patladı o kadar) servise gittiğimi hatırlamıyorum çok sorunsuz ve rahat 8 yıl geçirdim km:198binde, malesef çok sorun çıkarttı araç tabi yaşının da getirdiği problemler olabiliyor(motordan su kaçırma çekişte düşme gibi bikaç problemim var malesef)
    11-188bin km de şu anda ve şimdiye kadar sol arka ampul patlaması dışında hiçbir problemim yok,80bin km ye yeni girmesine rağmen motordan su kaçırmaya çekişte düşmeye hararet yapmaya başladı.
    12-Aracın fiyatı aldığımıza 120bin küsür euro idi(full paket olarak ve sıfır alındı), fiyat malesef aklımda değil fakat sıfır olarak alındı
    13-Şimdiye kadar 1 kere bile yolda kaldığımı hatırlamıyorum, hatırladığım kadarıyla 4 kere yolda kaldım.
    14-Kesinlikle bundan sonra da tercih edeceğimiz araç bu yada bir üst seri olan S serisi olacak, Birdaha peugeot mu? Hayatta...

Arkadaşlar şu anda kullanmakta oldugumuz 2 aracımızı da yukarıda kısaca anlatmaya çalıştım. Umarım alacak arkadaşlara yardımcı olur..
    Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykunsezer -- 3 Ekim 2009; 17:22:37 >

• 2009 model 1 aylık aracımı tanıtmıştım birde 2 ay önce sattığım 6 yıl beraber olduğum 2003 model Connect ide paylaşayım 75 bg ile ilgilenenler-eski kasa ile ilgilenenlere yardımcı olur umarım

2003 model Ford Connect Standart Kombi

2-Motoru kaç.
    1.8 TDDİ (turbo dizel direct injection) 75 PS 175 Nm/tork

Araca sürekli kırsal motorin kullanıyordum çünkü 2008 öncesi 75 PS lik Connectler Common Rail değildi . şehir içi 7.3-7.7 arası ş.dışı ise 120-140km/h arası gidildiğinde 6.8-7.0 civarı yakıyordu bir depo ile 750 km yol yapabiliyordum %85 i şehir içi ve en kötü ihtimal 100 kg yük ile

Performansından memnun değildim çünkü 1500 kg boş ağırlığı olan bir araca birde yük atınca hantallaşıyordu ama kesinlikle araçta çekiş düşmüyordu ne atsan onu taşıyordu .. rampa aşagı 4 kişi +200 kg civarı yük ile 190km/h yi bulmuştu .. düzde ise 165km/h da tıkanıyordu ..sakin sürücülere bir kötülüğü yok aracın

araçta satmadan önceki 6 ay içinde özellikle tıkırtılar ve gürültüler insanı kanser edecek düzeye gelmişti fakat. aracın 4 lastiğini değiştirip birde alt takımdaki lastik ve plastik aksamı değişince hiçbirşeyi kalmadı

yol tutuş deyince Connect bi tanedir.Şükürler olsun beni hiç mahçup etmedi.. makaslardan dolayı bozuk yollarda zıplamalar oluyor

manuel sanzıman.. // frenleri ABS siz versiyon olmasına ragmen güzeldi

8-Ses yatılımı nasıl?
    Motor sesini alıyordu içeriye fakat yalıtımdan cok motorun biraz gürültülü olmasından kaynaklanıyordu

bakım masrafları ile pek bilgi veremeyeceğim çünkü garanti bittikten sonra gerçekten çok güvendiğimiz bir FORD özel servise götürüyorduk .. periyodik bakım olmadığı için net bir rakam veremiyorum

cam açma düğmesi bozuldu 115.000 km civarındayken 30 TL ye değiştirildi.

126-127.000 km de satıldı 06/06/2003 te sıfır olarak alınmıştı 22/04/2009 da satışı yapıldı hiçbir ciddi problemle karsılasmadım hatta ufak problemler bile çok az çıktı

26-27 arasına malolmuştu 6 yıl bizdeydi

13-Hiç yolda bıraktımı
    bir kere bıraktı .. oda akü başlıkları oksitlenmiş .. yol yardım geldi aküyü değiştirdiler yolumuza devam ettik

Ederim sonuna kadar ederim ..Hatta şuan ettimde 2009 un tadını cıkarıyorum

Tavsiye edermisiniz?
    Sonuna kadar ederim

• 1-2004 Opel Vectra C

2-1600 cc

3-Benzinli.Şehir içi 35 kuruş Şehir dışı 27 kuruş.

4-Memnunum.Uzun yolda çok güzel bir motor.

5-Malzeme kalitesi iyi ancak işçilikte sorunlar var.

6-Süspansiyonlar sert.Ancak konfora zararı yok.Sert süspansiyon=İyi yol tutuş.

7-Frenler gayet başarılı.4 Disk Abs pedala fazla basmayı gerektirsede alıştıktan sonrqa sorun yaratmıyor.

8-Ses yalıtımı çok iyi.Zaten Opel bu konuda başarılı bir firma.

9-Yetkili servislerin geneli kötü olsada benim gittiğim servis gerçekten iyi.

10-Sık olarak yaşadığım sorun yok.

11-70.500 km.ABS beyni değişti.

12-42.000 liraya alındı 23.000e satılabilir.Araç 5 yıldır bende zaten sıfır aldım.

13-Çok şükür yolda bırakmadı.

14-Vectranın yenisi sayılabilecek olan Insignia almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1-Renault Megane 1 Coupe 1.6 ie 1998
    2-1600 cc
    3-Şehiriçi:8lt/100km Şehirdışı:7lt/100km Benzin
    4-Memnunum
    5-Malzeme kalitesi iyi.En azından 11 yıldır kullanılmış araca göre sarkan tavan veya döşeme yok.Kırık çatlak torpido veya plastik aksam yok.
    6-Yoltutuşu mükemmel ancak bunun için konfordan biraz ödün vermek gerekiyor.Süspansiyonları biraz sert.
    7-Frenleri abs olmamasına rağmen gayet yeterli ancak yüksek hızlarda yapılacak fazla frenlemelerde şişme olabiliyor.Vites olarak düz vites.
    8-Motor sesini seviyorsanız rahatsız edici değil.Yıllanan kapı fitillerinden dolayı yol sesini de duymanız olası.
    9-Yetkili servis kullanmıyorum.Ancak en basit örnek bir Renault yazısı 70 tl.Kullanıp kullanmamak kişisel tercih.
    10-Bobinlerinin arızası ve bir kere manyetik kaptör arızası yaşadım.Bunlarda 12.000 km de bir kere başıma geldi.
    11-152.000 km deyim.Ciddi yolda bırakacak bir problem ile karşılaşmadım.
    12-Piyasası 10.000 12.000 civarında.2 senedir araç benimle.
    13-Hiç yolda bırakmadı.
    14-Üst modelini düşünüyorum.

• 1) ford mondeo 2001
    2) 2000 motor
    3) benzin sehir içi 10.2lt yüz km de
    4) çok memnunum
    5) işçiligi daha iyi olmalıydı yeterli degil
    6) süspansiyonları tatlı sert yol tutuş çok iyi
    7) frenleri daha iyi olabilirdi ama çok kötü degil.bora dan kötü vectra dan iyi.bunları ard arda kullandım diye söylüyorum

8) teker sesi hiç yok fakat motor sesi bir miktar içeri geliyor ama rahatsız edici bir durum degil
    9) servis pahalı geldi biraz ama bakım süresi 20 bin de bir oluşu ve triger kayışının olmayışı dengeliyor
    10) 1.5 yıldır kullanıyorum şu ana kadar tek yaşadıgım sorun benzin pompasının bozulması idi.herhalde eski sahipleri benzini dibine kadar kullanmışlar başka bir problem yaşamadım
    11) 146 000 deyim.tek yaşadıgım benzin pompasıydı
    12) 1.5 yıldır bende 19 bin e almıştım şimdi çok ucuzlamıştır herhalde
    13 ) 1 kere oda dedigim gibi benzin pompası bozuldugunda
    14) bir üst modelini kesinlikle alacagım inş.ama aynı kasanın ghia x 2005 modeli

• Arkadaşımın Mazda 3 hakkındaki incelemesi Eşinde Opel Astrası var onunla biraz kıyaslama oldu.
    1-Mazda 3 1.6 dynamic 2006model HB
    2-MZR 1.6 Litre DOHC S-VT
    3-Şehiriçi yakıt değerim bilgisayarda 9,6 lt görünüyor şehiriçi ve şehirdışı karışık.55 lt'lik bir depo ile yaklaşık 420km civarı ,Şehirdışı ise 700e yakın yapıyorum.Benzinli.
    4- Performans olarak Kalkışlarda motor biraz yavaş kalıyor,Ara hızlanmalar iyi max 196 yaptık.
    5-Malzeme kalitesi olarak iyi fakat işçilik çok iyi değil gibi plastik sesleri geliyor.Aracın süspansiyonlarının sert olmasından kaynaklanan kasislerde falan aracın plastik kısımları ses getiriyor.80bin km'de.
    6-Süspansiyonlar sert geldi bana ön ve arka her ikiside.Şehir içinde çok hissedilmesede uzun yolda biraz sıkıntı oluyor.Fakat yol tutuşu mükemmel
    7-Frenleri çok iyi.Güvenlik sınırında durabiliyor.Otomatik vitesli.
    8-Ses yalıtımı olarak memnun değilim içeri Opel Astra ile kıyasladığımda motor ve lastik sesi daha fazla geliyor.Uzun yolda yorucu oluyor.
    9-yetkili servislerinden memnun değilim.İşten anlamayan adamları vermişler,zaten mermerlerin barbaros cd yerini devretmişler özel bir servis yine mazdaya bakıyor.Bakım masrafları 400,450 civarı ilk defa bu gittiğimde 80bin km bakıma 250 ödedim.Onuda bir arkadaş mazda malzeme kalitesini düşürecek demişti 3 ay önce sanırım onun etkisinden dolayı fiyat düştü.
    10-Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım ilk aracımda mazda3'tü fakat kaza sonucu şanzımanı falan dağıttım araç perte çıktı.
    11-80bin kmdeyim.Bir problemle karşılaşmadım.
    12-2006da sıfır 39,500e aldım.
    13-Hiç yolda bırakmadı.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. Hayır yakıtı fazla tükettiğinden Şehir içi kullanımım fazla olduğundan Opel Astra dizel alırım.

• 1- Renault Toros 91 model

2- 1400cc

3- Ş.İçi : 23 Kr - Ş.Dışı: 18 Kr lpg

4- Bana yetiyor

5- Yeterince iyi, işçiliği boşverin.

6- Konfor mükemmel 80 ile giderken ralli yapıyorum sanki

7- 90 ı geçmedikten sonra yeterli. 90 ve üstünde frene basmamak daha hayırlı.

8- Motor kucağımda gidiyorum ne yalıtımı?

9- Bizim usta sağolsun en ucuza herşeyi hallediyor. Far mı kırıldı git 10 tl ya yenisini al. Cam mı kırıldı 30 tl ya yenisini taktır.

10- 400 bin km den sonra motor istedi

11- 412 bin km de şu anda

12- 5,000 TL 93 den beri bizde

13- Evet. Benzinim bitti

14- Ömür boyu buna mahkumum sanırım.

Her türlü köy işlerine tavsiye ederim. Bitti....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 25 Temmuz 2009; 13:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

1-opel astra hb cosmo 2007

2-1.6

3-benzin/lpg şehiriçi 0.1538 şehirdışı 110-120 arası

4-çokta memnun sayılmam.

5-işçilik gerçekten kötü.

6-sert süspansiyonlar + esp gerçekten mükemmel yol tutuş ve araç kontrolü

7-frenler iyi ... çok kez kazadan kurtardı beni daha uzun mesafede kontrollü durmak...

8-iyi.

9-yetkili servise sokmuyorum aracımı kaliteli hizmet veren servise götürüyorum bildiğim güvendiğim yer var kısacası :) 20.000 bakımı 4 buji,hava,polen,yağ filtreleri ve motor yağı diğer kontroller (fren,hidrolik yağ...)bütün parçalar orjinal bandrollü... 135 tl tuttu 4 taksit kendi tanıdığım bildiğim ustaya götürdüm..

10- soğutma suyu arada sırada uyarı veriyor canımı sıkıyor...bir motor nasıl bu kadar çok ısınıyor anlamıyorum..

11-36.000 km... ateşleme bobinini değiştirdim..bobinin ömrü dolmuş 2 yaşında ki parçanın nasıl ömrü doldu anlamış değilim...

12-43.000 tl 3 yıla yakındır..

13- çok şükür bırakmadı

14-bilmiyorum..ama tercihim honda olacak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T_cetveli -- 25 Temmuz 2009; 16:03:10 >

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

1 ford mondeo tdci ghia kullanıyorum 2006 model
    2 1998 cc
    3 sehirdışı son zamlardan sonra 20 kuruş sehiriçi ise 24 kuruş yakıyor yakıt olarak eurodizel
    4 130 ps 330 nm tork var 2 3 4 viteslerde hızlanması cok iyi
    5 kalite olarak gayet iyi işcilik güzel
    6 konfor olarak gayet güzel yol tutuş ve ssüpansiyon ilse mükemmel yol tutuyor
    7 güvenli bir şekilde zigzaglama yapmadan duruyor
    8 rölantide az da olsa iç mekana ses sızıyor ama hızlandıktan sonra problem yok
    9 özel servise gidiyorum onun için fiyat konusunu ayarlıyoruz
    10 hiç bir sorunla karşılaşmadım
    11 170 bin kmdeyim
    12 2006 şubat trafige cıkışlı o gündür bende fiyat 63 bin tl
    13 lastik patlaması dışında hiç yolda bırakmadı
    14 herhangi bir şekilde memnuniyetsizliğim yok ama 2 el kaybı cok olduğu için tercih etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAİM. -- 25 Temmuz 2009; 15:03:43 >

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model:vw bora 2003 primeline
    2-Motoru kaç.-1600 16V 105 hp
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.hesaplamıyorum ama lpg ile memnunum
    4-performansından memnunmusunuz?çok iyi gerek ara hızlanmalar gerek lpg ile son hızı
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?iyi
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. - tatmn edici
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?frenler gayet iyi- manuel vites
    8-ses yatılımı nasıl?ses olarak arabanın sesini asla duymuyorsun sadece yüksek devirlerde motor sesi ki hoşuma gidiyor açıkçası o ses
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?155.000 km de aldım o yüzden servise hiç gitmedim
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?155.000 de aldım direk bobin değişti 10 000 e bir değişiyorum
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?200.000 e geldim
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?21 e aldım 1.5 da brc tüp taktırdım 2007 de
    13-Hiç yolda bıraktımı kesinlikle hayır
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. alırım ama bendeki en düşüğü pasific yada comfortline daha şık duruyor

Tavsiye edermisiniz?
    kesinlikle tavsiye ederim gözü kapalı alınabilir ben 155.000 de yken aldım çok şükür 45.000 km oldu hiçbişeyi yok taş gibi yapıyo bu almanlar

- Volkswagen Jetta 1.6 MPI, 2007 model
    2-Motoru kaç.
    - 1600cc Benzin+LPG
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    - şehiriçi 7-10lt/100km arasında gidip geliyor.. Şehirdışı 5-7.5LT/100km
    4-performansından memnunmusunuz?
    - Şehiriçinde gayet iyi, ama hızlandıkça ara hızlanma performansı düştüğü için araç sollamak her zaman olmasa da işkence olabiliyor özellikle yokuşta ve klima da açıksa.
    - Malzeme kalitesi, ön göğüs güzel, kaliteli geldi ama sert malzemeler var, bazen çıt çıt ötüyor lakaya girince. İşçilik, orta-iyi
    - Konfor olarak gayet iyi, hatta çok iyi. Yol tutuşu bana yeterli, süspansiyonlar sert, bozuk yolda böbrek taşı bile dökebilirsiniz...
    - Frenler çok iyi ama ben ayarı kaçırıyorum galiba... Fren yaptığımda sık sık ABS devreye giriyor...
    Manuel vites kullanıyorum, bana böyle daha zevkli geliyor araç kullanmak :)
    8-ses yatılımı nasıl?
    - Ses yalıtımı kötü, hatta çok kötü. Yüksek sayılabilecek kadar yol sesi var. Kaymak asfalt diye tabir edilen dümdüz beton asfaltta yalıtım yeterli. 160'tan sonra rüzgar sesi gelmeye başlıyor. Motora yüklenirseniz güzel sesler çıkarıyor içerdeki sesi sağır sultan bile duyabilir :) Sakin kullanımda 3.000 devire kadar motor sesi yok.
    - Yetkili servisten memnunuz, memnunduk :) garanti bittiğinden dolayı yetkili servis kapandı bizim için... en son 30.000lik bakım yapıldı 300 veya 350TL tuttu.
    - Araçta problem yok çok şükür.
    - Araç 41.000Km'de geçen sene aldık ve 28.000kmdir kullanıyoruz ve hiç problem yaşamadık...
    12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    - 2007 Ocak'ta trafik tescilli 2008 Mart'ta 34.200TL'ye aldık.
    13-Hiç yolda bıraktı mı
    - Hiç yolda bırakmadı, beni yolda bırakırsa ben de onu yolda bırakırım zaten :)
    Aynısını tercih etmem çünkü yalıtımı çok kötü geldi 98 model Accentte bile yalıtım daha iyiydi, A4, Passat vs. gibi olanlara bakarım...

Aracı tavsiye ederim tabiki... Sonuçta güzel bir araç, eksileri olsa da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaCKeRBoY64 -- 26 Temmuz 2009; 12:28:30 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.