Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
15
Favori
89.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    Volvo S40 2000 (Makyajsız kasa)

2-Motoru kaç.
    2.0 140 Bg Normal Atmosferik

3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    Benzin + LPG, 30 litre LPG ile yaklaşık 200 km yol gidiyor şehir içi. Uzun yolda aynı LPG 325-375 KM arası götürüyor (Yapılan hıza göre değişir)

4-Performansından memnunmusunuz?
    Yani gayet güzel performansı yeterli.

5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    Malzeme kalitesi ortalamanın üstünde olsa da bazı yerlerde malzemeden çalınmış. İşçilik güzel.

6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Parasına göre on numara. Süspansiyonlar güzel, arkada bağısız süspansiyon var, yol tutuş harika, bu konularda laf söylenecek araba değil.

7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Frenleri beni tatmin etti. Önler hava soğutmalı disk arkalar normal disk. Manuel vites kullanıyorum.

8-Ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı güzel ancak lastik sesi aldığını düşünüyorum. Lastiklerin kendisinden de olabilir (Kumho). Rüzgar sesi ise, hoparlörlerin güzel yerleşimi sayesinde pek rahatsız etmiyor.

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Yetkili servisi pahalı, ayrıca her yerde yok. Özellikle ufak yerlerdeki servisler pek anlamıyorlar da diyebilirim. Ancak bakım açıkçası benim aracımdaki motor Renault'da da kullanıldığı için Renault ismiyle istediğim zaman parçalar gayet ucuza geliyor ve bi Renault'a bakım yapar gibi bakım yapabiliyorum. Ancak bujiler Orijinal Volvo bujileri 90 TL

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Şu anda ilk marşı biraz zor alıyor ama LPG yüzünden sübaplar suçlu diyen de var, hararet müşürü diyen de, ilk fırsatta bakacağım.

11-Kaç kmdesiniz?Su ana kadar karşılaştığınız ciddi problemleriniz nelerdir?
    Araç 164 bin kilometrede. Dediğim gibi ilk marş sıkıntısı var. Ayrıca ilk aldığımda çok daha beter haldeydi (30-40 saniye marş çeviriyordum) ancak enjektör kütüğü üstündeki regülatör değişti (350 TL) sorun çözüldü, şimdi 4-5 saniye çeviriyor yine, baktıracağım.

12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    20 bin TL seviyesine bulunabilir, bendeki araç 4 aydır bende.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Hiç yolda bırakmadı (Doğrusu sadece 4000 km oldu alalı)

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    Elbette

• Sorular

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2013 Toyota Auris 1.6 Advance Skypack Multidrive S

2-Motoru kaç.
    1.6 132bg Valvematic

95 oktan benzin. Ş.içi 8-8.5 lt Ş.dışı 5.5-6 lt

4-Performansından memnun musunuz?
    Memnunum. CVT sebebiyle manuelden biraz ağır ama yüksek devirde canavarlaşıyor.

Malzeme kalitesi genelde iyi ama son yıllarda (bence) tüm araçlarda düşen iç malzeme kalitesinden bu da nasibini almış.

Konforundan çok memnunum. Önceki aracım Astra H idi bir üst sınıfta hissettiriyor Auris.

Frene hafif dokununca güvensiz gibi bir his veriyor ama alışınca veya acil bir durumda gayet yeterli.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Bİr önceki aracıma göre çok iyi. Özellikle uzun yolda çok daha az yorucu.

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Yetkili servisinden de memnunum. Tek sıkıntı bakımların 10 bin kmde bir olması. En son 350 lira gibi bir rakam ödemiştim geçen sene.

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Cam tavandan ses gelme problemi oldu. Küçük bir yalıtım müdahalesi ile çözüldü. Son zamanlarda ön disklerden düşük hızlarda gürültü gelmeye başladı. İlk bakımda onu da göstereceğim.

11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    18900 km'deyim. Ciddi bir problemimiz olmadı kendisiyle.

Nisan 2013'de 55.000 liste fiyatı vardı, biraz pazarlıkla 0 almıştım.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır

Gözüm Avensis'te :)

• 1-2011 Subaru Legacy SW
    2-2000cc
    3-Şehir içi 11-12lt, Şehir dışı 10lt. LPG taktırdım. Rahatladım
    4-2.0 bir araca göre hantal. 1.6 bir araca göre iyi.
    5-Çok memnunum
    6-Çok çok çok memnunum
    7-yeterli. Hiç sorun yaşamadım. Ancak Bu sınıfta bir Avrupa arabasından kötü. Ama mesela bir Focus'tan iyi.
    8-Çok çok iyi. İçeride ses yok.
    9-Hiç değilim. Garanti biter bitmez özel servise geçtim. 10.000 bakımı 600-700tl'ye çıkıyor. Sanayide yarı yarıya indi maliyet.
    10-Hiç sorun yaşamadım. Aracı 75.000km'dir LPG ile kullanıyorum. Gene de tek bir sorunum olmadı.
    11-115.000km'deyim. Hiç sorun yaşamadım. Ufak kazalarda çok hasar alıyor. Kaput direkt bükülüyor. Dikkatli olunmalı. Yedek parça pahalı. Kaskosuz kesinlikle binilmemeli.
    12-82.000TL'ye sıfır alındı. Euro 2.5TL idi, vergi zammı öncesi idi.
    13-Hayır.
    14-Kesinlikle.

---------

1-2010 Audi A3 Cabrio
    2-1800cc Turbo
    3-Şehir içi 10lt, Şehir dışı 8lt.
    4-Performans süper. Ancak 10 yıldır turbo araçlara biniyorum. İlk defa düşük basınç turbolu araca bindim. Yüksek devirlerde turbo yetersiz kalmaya başlıyor. Buna alışık değilim. Hoşuma gitmedi. Üzüldüm.
    5-Memnunum. Koltuğun deri olan kısımlarında potluklar vardı. Kumaş kısımları da deriye çevirtildi. Bu sırada o hatalar düzeltildi.
    6-Memnunum. Cabrio bir arabaya göre sessiz. Sportif bir arabaya göre amortisörler yumuşak.
    7-yeterli. Hiç sorun yaşamadım.
    8-Cabrio bir arabaya göre iyi. 2008 Ford Focus gibi diyeyim, siz anlayın.
    9-Çok memnunum. 25.000 bakımı 500TL tutuyor. Ekstra çıkarsa onlarda fiyatı biraz şişiriyorlar. Ancak aracın sorunlarından ötürü garantisi bitmesine rağmen sanayiye götüremiyorum (iyi niyet garantisi).
    10- Hahaha! Başlıyorum. Emin misin?
    a. Aracı aldığımdan beri birden ikiye atarken titreme oluyordu. En son araç 30.000km'ye gelince bu sorun iyice arttı. Kavrama takımı garantiden değişti.
    b. Araç 70.000km'de iken iyice fazla yağ eksiltmeye başladı. Aracın garantisi bitmiş olduğu için iyi niyet garantisine sokup, işçiliği bana sokmak istediler. Sorun üretim hatası kaynaklı olduğu için her türlü çirkefi yaparak onlara ödettim.
    c. Araç 73.000km'de iken vites geçişleri arasında vurma sorunu iyice arttı. Mekatroniği değişti. Önceki olayda forumda ve başka mecralarda kendilerini çok rencide ettiğim için, bu sefer riske girmediler. Tamamını kendileri karşıladılar.
    d. Araç şu anda 100.000km'de ve hava akış metresi arızalı. 800TL imiş.
    11- 100.000km'deyim. Yaşadığım sorunları yukarıda yazdım. Sorunların hepsini çözdüm. Daha yeni sorunsuz binebileceğim.
    12- 32.000 Euro'ya 9000km'de 6 aylıkken alındı. Euro 2.2TL idi.
    13-Hayır.
    14-Kesinlikle Hayır.

----------------------

1-2008 Ford S-Max
    2-2000 TDCI
    3-Şehir içi 10lt, Şehir dışı 8lt.
    4-Performans iyi.
    5-Memnundum. Bir forda göre mükemmel diyebilirim.
    6-Memnundum. 18" Jantlı modeline biniyor olmama rağmen makul miktarda yumuşaktı.
    7-Çok başarılı. Önüme atlayan bir çocuğu ezmemi engelledi!
    8-Gene bir Ford'a göre mükemmeldi. 2002 Volvo S-60 ayarını tutturmuşlar. Gayet sessizdi.
    9-Çok memnundum. Araç 3 yıllık kiralama olduğu için servise hiç para ödemedim. Bakım maliyetlerini bilmiyorum. Ancak servise ben götürüyordum ve çok memnundum.
    10- Hiç sorun yaşamadım.
    11- 175.000km'de iken kira süresi doldu. Aracı geri verdik.
    12- Kiralama araçtı. Fiyat belirsiz o yüzden.
    13-Hayır.
    14-Tabii ki düşünebilirim.

----------------------

1-2008 Ford Focus
    2-1600 TDCI
    3-Şehir içi 8lt, Şehir dışı 7lt.
    4-Performans iyi.
    5-Şaka gibiydi. Plastik tamam anlıyorum da, göğüs kayıktı arabada.
    6-Memnundum. 195-65-15 lastik ebadım vardı. Balon yanak lastik ilk defa kullandım. Konforlu oluyor tabi.
    7-Başarılı. Hiç sorun yaşamadım.
    8-Sınıfındaki çoğu arabadan kötü olduğu konusunda iddiaya girebilirim.
    9-Çok memnundum. Araç 3 yıllık kiralama olduğu için servise hiç para ödemedim. Bakım maliyetlerini bilmiyorum. Ancak servise ben götürüyordum ve çok memnundum.
    10- 30.000km'de Egzoz manifoldu çatladı. Üretim hatasıymış. Garantiden değiştirdiler.
    11- 90.000km'de iken kira süresi doldu. Aracı geri verdik.
    13-Hayır.
    14-Tabii ki düşünebilirim.

----------------------

1- 2008 BMW Z4
    2- 2000
    3- Şehir içi 10lt, Şehir dışı 8lt.
    4- Performans iyi. Görüntüsüne göre kötü. Turboya alışmış biri için lineer. Ama performans iyi.
    5- İdare eder. Arabanın dışına göre kötü.
    6- Hahaha! Dalga mı geçiyorsun? Uzun yolda otobanda gitmek için dizayn edilmiş. Türkiye'nin dandik duble yollarında yoruyor. Gokart gibi. Seke seke gidiyorsun. Yol tutuş çok fena. Esprisine otoban bağlantı virajında 200 ile gitmişliğim vardır.

7- Çok Başarılı.
    8- Cabrio arabaya göre çok iyi. 2010 A3 cabrio'dan iyiydi.
    9- Çok memnundum. Araç 3 yıllık kiralama olduğu için servise hiç para ödemedim. Bakım maliyetlerini bilmiyorum. Ancak servise ben götürüyordum ve çok memnundum.
    10- Hiç sorun yaşamadım. Ancak bu bir başarı değil. Araç atmosferik 2000 motor ve 6 ileri manueldi. Daha basit bir olamazdı heralde. Arıza yapsa ayıp olurdu.
    11- 100.000km'de iken kira süresi doldu. Aracı geri verdik.
    13- Hayır.
    14- Pek düşünmem. BMW'nin otomobil mantığını pek beğenmedim. Tamamen kişisel tercihler. Yoksa araba iyiydi.

-----------------------

1- 2002 Volvo S60
    2- 2000 Turbo
    3- Şehir içi 11lt, Şehir dışı 8.5lt.
    4- Performans iyi. Bir önceki arabama göre kötüydü. Görüntüsü hantal. Yol tutuş karakteri de hantal.
    5- Çok iyi.
    6- Çok iyi. Yumuşacık.
    7. Başarılı.
    8- Çok iyi.
    9- Hiç memnun değildim. Garanti biter bitmez sanayiye döndüm. Ömrü dolmamış parçanın ömrünün dolduğunu iddia ederler, fazla ücret alırlar. Arabadan da çok anlamazlardı. Şimdi bu servisin yetkililiğini elinden almışlar diye duydum.
    10- 140.000'de şanzıman dağıttı. Başka hiç sorun yaşamadım; ama bu yetti. Bugünün parasıyla 4500TL masraf açtı.
    11- Araç 165.000km'de iken satıldı.
    12- 2002 yılında sıfır alındı. 2002 yılı fiyatlarını yazmanın bir anlamı yok.
    13- Hayır.
    14- Düşünebilirim.

--------------------------

Bir de Saab 900 ve Opel Frontera var. Saab'ı meraklısı alsın. Satmasın gözü gibi baksın. Klasik adayı yapıp saklasın. Yukarıdaki arabaların alayını döver.

Opel Frontera'ya da kafam girsin. Kimse almasın. Sahip olan satmasın. Gitsin bir uçurumdan aşağı atsın, kaskodan parasını alsın. Nesli tükenerek bitsin Frontera. Bir otomobil zararlısı kendisi. Gözüme gözükmesin. Ocak dışıdır...

Seat Leon 2011
    2-Motoru kaç.
    1,6 Dizel
    Şehir içi 6-6,5 şehir dışı 4,5-5.
    Memnunum
    Memnunum işçilik güzel.
    Konfor orta derece birçok araçtan iyi. Süspansiyonlar sert yol tutuş harika.
    Frenler gerçekten muhteşem. Vites 7 ileri DSG
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Çok iyi değil.
    Menmunum 350 ile 450 arası değişiyor.
    Çok şükür hiçbir problem yaşamadım.
    51000 kmde problem yok.
    Sıfır almıştım 3 yıldır bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır.
    Olabilir.

Tavsiye edermisiniz?
    Kesinlikle..

Honda Legend. 2008 model

2-Motoru kaç.
    3500 cc, V6

Şehir içi 14-15, şehirdışı 9-10 litre/100 km. Benzin kullanıyorum.

Evet.

Şaşırtıcı derecede iyi. Çok memnunum.

Araç gerçekten çok konforlu. Hatta 295 beygirlik bir araç için biraz fazla konforlu. "Biraz daha sert süspansiyon olsa mıydı acaba" diye düşündüğüm zamanlar olabiliyor. SH-AWD etkisiyle yol tutuş mükemmel.

Frenler bir önceki aracım Accord'tan sonra adeta kazık gibi geldi. Çok iyi. Aracım 5 ileri tork konvertörlü otomatik.

8-Ses yatılımı nasıl?
    Uçaklarda kullanılan ANC sistemi mevcut. Ses yalıtımı çok başarılı.

Aracımın bakımlarını Amerika'dan yedek parça getirerek kendim yapıyorum.

Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Önceki servis kayıtlarında da böyle bir durum yok.

108.000 km. Problem yaşanmadı.

65.000 TL, 1 yıldır bende.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Bırakmadı.

Avrupa'ya ithal edilen son araca sahibim. İmkan olsaydı üst modelini isterdim. Her ne kadar aracımdan kesinlikle sıkılmıyor olsam da.

Tavsiye edermisiniz?
    Kesinlikle tavsiye ederim. (Gerizekalı fındık kabuklarına 90.000 lira vermeyin.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- Hangi marka araç kullanıyorsunuz? Kaç model ?
    Ford Fiesta 1.4 TDCI, 2008

2- Motoru kaç cc?
    1300 küsür

3- Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır? Ne tür yakıt kullanıyorsunuz?
    Karışık 5 lt/100 km. (İç dış ayrı ayrı bilmiyorum)
    Eurodizel

4- Performansından memnun musunuz?
    Beklentiye göre değişir ama eh işte diyebilirim.

5- Malzeme kalitesi olarak memnun musunuz? İşçilik nasıl?
    Hayır, özensiz işçilik.

6- Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Konfor az. Süspansiyonlar sert, yol tutuş iyi.

7- Frenleri nasıl? Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Frenler idare eder. Manuel vites

8- Ses yatılımı nasıl?
    Daha kötüsü kamyondur herhalde.

9- Yetkili servislerinden memnun musunuz? Bakım masraflarınızı kısa olarak 10bin, 20bin vb. ne kadar ödediniz?
    Yetkili serviste yıllık bakım 300-400 TL.

10- En önemlisi sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    -

11- Kaç km.desiniz? Şu ana kadar karşılaştığınız ciddi problemleriniz nelerdir?
    116.000. Ciddi problem olmadı

12- Fiyat ve kaç yıldır aracın sizde olduğu?
    4 yıl önce 20.000 Tl ye aldım (60.000'de idi)

13- Hiç yolda bıraktı mı?
    Hayır .

14- Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih eder misiniz?
    Ford ile sorunum yok ama Fiesta'nın güncel kasasının içi basık. Ama ses yalıtımı kat kat iyi.

15- Tavsiye eder misiniz?
    Az yakayım, soun çıkmasın, konfor olmasa da olur diyenlere tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.