Şimdi Ara

10nm masaüstü işlemciler başka bahara kaldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ryzen 3300 1.25 voltajı geçmeden 4.7 ghz tüm çekridekler overclok olsun, nvidanın gtx 1060 gibi olur 2 senede girmediği ev kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 26 Nisan 2019; 14:27:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buffon The Legend

Bu mesaj silindi.
    Öyle bir mantık yok hocam, 6/12 oc olmasın 8/16 olsun diye.

Sizin mantıkla olması gereken her seride 1 adet Unlocked CPU. Atıyorum 3200/3300/3300X, 3500/3600/3600x, 3700/3700x/3800x gibi gibi. X olanlar unlocked olacak.

Ama AMD'nin locked cpu çıkaracağını sanmıyorum. Yine hepsi unlocked olarak gelir.

Ayrıca daha az core/thread olan çipler daha yüksek OC potansiyeline sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 26 Nisan 2019; 16:37:59 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    ilk iki jenerasyonda çarpan kilitli ryzen yok diye biliyorum.iki kuruşun derdine düşüp laf ettirmeyecekler ve herhangi bir kısıtlama yapmayacaklardır bence.show yapacaklar müşteriye iyi görünecekler neden eleştiri konusu yapsınlar olmaz kilit falan ama bu seride 4.1 default ayarladım ama x'ini alırsan 4.6 gibi bir durum da pek olmayabilir eğer beklendiği gibi 5 vuruyorsa.sen 3.9'a al default anlamı yok tak tak iki ayar al sana 5 ghz.ryzende mhz kıymetliydi o yüzden 2600 2600x mhz sattılar şimdi çekirdek satacaklar.her model güzel olur yeter ki fiyatları da güzel olsun o zaman tam show olur.7nm'nin verimi şuydu yok çekirdek arttırdık diye yüksek fiyat olursa 9900k gibi indirimle 3800 lira o zaman bol bol sövebiliriz, dolar fırlarsa sövebiliriz o yüzden sakince gözlemek lazım gidişatı.

• başka bahara kaldı değil eskiler satılsın diye yeni sürüm çıkarmıyor.
    Tüm dünyada satış patlaması yaşansa 2021 değil 2019 aralıkta 10nm çıkar.
  • Buffon The Legend kullanıcısına yanıt
    işte ben de diyorum ki nazar değdirmeyelim.o fiyatlara 8700 gücü dehşet olur.8700 kesinlikle küçümsediğimiz bir güç değildir bir de bunun açıksızı olacak başka hiçbir şey olmasa.ne diyordu rıdvan gol olur.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    IPC karşılaştırması yapmış bir kanal buldum:

Videoda da görüldüğü gibi (DK 5:35) 12NM 2700X ile 14NM 9900K aynı hıza sabitlendiğinde benzer performans sergiliyor. Yani mevcut sistemlerde Zen'in IPC'si ne kötü ne de iyi diyebiliriz intel'e karşı. Tamamen nötr.

AMD'nin şu an tek problemi yüksek saat hızlarına çıkamamasıdır. Eğer 2700x 5Ghz boost hızına çıksaydı o zaman kimse 9900K tercih etmezdi.

Şu noktada son olarak diyeceğim AMD 7NM geçip verimsiz üretim düşük saat hızlarında işlemci üreteceğine mevcut 12NM litografiyi geliştirip yüksek saat hızlarına gelebilecek şekilde revize ederse high-end gaming pazarında da tutunabilir.

• Birazda amd vursun.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.