Şimdi Ara

1.80 altı ortalama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
37.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Güz dönemi ortalamam 1.60
    Genel ortalamam ise 2.25

Bu güz döneminde 3 dersten kaldım.

Dönem ortalaması 1.80 altında olduğundan başarısız sayılıp, aynı dönemi tekrar etmem gerektiğine dair şeyler duydum. Okul hocalarıma mail attım sağolsunlar çok ilgililer kaç gün geçti bir türlü geri dönemediler.

Şimdi bu dönemi tekrar etmem gerekir mi? Yoksa seneye kaldığım dersleri alttan almaya devam mı ederim?

Şimdiden teşekkür ederim ilgilenen yardımcı olmaya çalışan herkese

• Bilgisi olan yok mu arkadaşlar? Diğer konuları da araştırdım fakat kesin bir cevap bulamadım soruma
  • DÖNEMİ TEKRAR ETMEK İÇİN GANO 2.00 ALTINDA OLMASI GEREKİR.KALDIĞIN 3 DERSİ ALTTAN ALACAKSIN.BİZİM ÜNİVERSİTEDE BÖYLE
  • 1.donemden 2.doneme geçişte ortalamaya bakılmiyor.
    Ust sinifa yukselmek icin genel ortalamanin 1.80 ve üstü olmasi lazim.eger genel ortalama 1.80 ve ustu degilse ilk dönem ortalamasi 2.00 'nin üstünde olması lazım.
    Bu konu hakkında merak ettiğiniz baska soru varsa sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purple -- 4 Şubat 2015; 11:19:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim dediğiniz gibiyse dönem tekrarına kalmıyorum öyleyse :)
  • Birinci donem ortalamam 2.00 tam ikinci donem de 1.60 kumulatifim 1.80,yapiyor bu durumda ikinci donemdekidonemdeki derslerimden yukseltmeye girmem gerekirmi yani 1.80,e tamamlamam gerekiyo mu yoksa gecmis sayiliyor muyum .tabi ikinci donem butum yoksa @purpleandbeyond [mpurpleandbeyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevser973

Birinci donem ortalamam 2.00 tam ikinci donem de 1.60 kumulatifim 1.80,yapiyor bu durumda ikinci donemdekidonemdeki derslerimden yukseltmeye girmem gerekirmi yani 1.80,e tamamlamam gerekiyo mu yoksa gecmis sayiliyor muyum .tabi ikinci donem butum yoksa @purpleandbeyond [mpurpleandbeyo

Genel ortalaman 2.00 altında olduğundan koşullu geçtiğin dersler varsa onlardan da kalmış oluyorsun. Onun dışında normal şekilde geçtiğin dersler bundan etkilenmez. Yani onları vermiş sayılırsın. Üst sınıftan ise ders alamazsın. Üniversitelerde genel kural bu şekilde. Not yükseltmeye girmeni öneririm. Bu arada not yükseltmeye girmedin ya da girdin sonuç değişmez ise yeni yılın 1. döneminden zayıf olan derslerin varsa ve onları düzeltip genel ortalamanı 1.80 den 2.00 çıkarmayı başarabilirsen 2. dönem koşullu geçtiği dersleri almana gerek kalmayabilir. Her olasılığa karşı bunu öğrenci işlerine veya hocalarına sormanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevser973

Birinci donem ortalamam 2.00 tam ikinci donem de 1.60 kumulatifim 1.80,yapiyor bu durumda ikinci donemdekidonemdeki derslerimden yukseltmeye girmem gerekirmi yani 1.80,e tamamlamam gerekiyo mu yoksa gecmis sayiliyor muyum .tabi ikinci donem butum yoksa @purpleandbeyond [mpurpleandbeyo

1.donemin ortalamanizin 2.00 olduğunu soylemissiniz. Bu durumda üst siniftan ders alabilirsiniz. Normalde okullara göre ortalama ile gecme durumu degisir ama maksimum 2 olduğunu düşünüyorum.

• benim ortalama 1.80 nolcak acaba ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.