Şimdi Ara

[b]1.4 versiyon Hdmi Kablo İncelemesi[/b] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
7
Favori
73.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lacivertyel

Ender bey elinize dilinize emeğinize sağlık. Göz nuru döktünüz zaman ayırdınız açıklamalı yazdınız.. Çok teşekkür ederiz.

Fakat işin tuhaf tarafı şu ki; başımdan geçeni kısaca anlatayım; bugün yine (almak için değil sormak için ) o büyük devasa malum mağazaya gittim.
    Önce hdmi kablo standına tek başıma baktım 1.3 ve 1.4 birçok kablo vardı. Sonra yetkiliye '' bana bunlar hakkında yard.olacak uzman bir arkadaş varmı'' dedim.
    O kişi '' ben yard. olayım'' dedi.
    İlk sorum ve net sordum '' Bende 42 inc full hd tv var ama 3D değil ayrıca digitürk hd yayın alabildiğim cihazım var. Ben hd yayınları güzel izleyebilmem için 1.3 kablomu almalıyım 1.4 kablomu almalıyım '' dedim. Verdiği cevap '' kesinlikle 1.4 '' dedi. Raftan monstar 1.4 olan 1080+ üzerini destekleyen bir kutu uzattı ve önüme düştü kasaya doğru gitti. Ben arkasından '' ama benim tv 3d değil ki '' dedim yine umursamazca '' farketmez bu en iyisi'' dedi. İçimden '' artık çıldıracam yeter'' dedim. Kasaya geldiğimizde ben almayacağımı söyleyince ve emin olmak için içimin tekrar aynı sorumu sorunca satıcı arkadaş bozulur gibi oldu. Ben o kutuyu kendim elimle götürüp rafa koydum ve kendiside beni öylece izledi.Çocuk haklı pazartesi sendromunda benim gibi takıntılı birisiyle uğraşamaz.

Ender bey asıl konu ne biliyormusunuz ?
    Asıl konu: ben bilmeden anlamadan okumadan iki gün önce gittim tesadüfen hatırı sayılır bir fiyata monstar 1.4 hdmi kablo almıştım. Eve geldim cihaza taktım ve çalıştı. BJK-GS maçını HD olarak izledik. Aslında SD ile HD arasında bariz bir şekilde fark göremedik. Sonra buradan takip ettim ki ben yanlış kablo almışım. İşte bende takıntı o anda başladı.

1.3 destekleyen cihazlara 1.3 yerine 1.4 kullandığım için sanki yayınlarda ve cihazlarda proplem olacakmış gibi bir hisse kapıldım. Ne yapayım.

Ender bey, şimdi sizden tek istediğim lütfen bana net bir şey söyleyin ki gönlüme yatsın ve bu iş bitsin.
    Bana diyin ki;
    1- ''Git kardeşim sen 30-40 TL civarında 1.3 kablo al cihazına bağla. 1.4 kablonuda ortadan kaldır. Senin kullandığın TV ve uydu alıcı sadece buna müsait'' diyin.
    2- '' hayır sen 1.4 hdmi kablo ile izlemeye devam et sonuç olarak değişen bişey yok gönlün rahat olsun ayrıca cihazınada zararı olmaz'' diyin.

TV : LG 42LD651 LCD
    UYDU ALICI: DIGITURK 9102 HD
    Bir hatam varsa lütfen bağışlayın..

Ender arkadaşımız zaten gerekenleri yazmış dostum cevap çok basit.Sen HDMI 1.3 özellikli bi kablo ile rahatlıkla işini görürsün.1.4'e hiç gerek yok.

• merhaba arkadaşlar...

dün electroworld'den hama v1.4 hdmi kablo aldım. msi ex610 laptop ile lg 47ld750'yi birbirine bağladım. hiç bir sorun yok, gayet de güzel çalışıyor. ancak v1.4'ü desteklemiyor tahminimce laptop'ım ve lcd'im. acaba v1.3 alsaydım görüntüde vs bişeyde herhangi bir farklılık olur muydu? ayrıca benim lcd tv 24 bit panel. ama hama v1.4 hdmi kablonun kutusunda "color deep: 30/36/48 bit pixel color depth" yazıyor. bu yazıdan 24 bit paneli desteklemediği anlamını çıkarıyorum. kıllandım bu duruma. kabloyu götürüp v1.3 ile değiştirsem mi acaba???
  • . Geriye uyum olduğu için hdmi 1.4 kabloyu , 1.3 cihazda kullanabilirsiniz ama size maliyeti yüksek olur.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-----------------------------------------------------------------------------------

Eğer yazdıklarımda yanlış bilgiler veya kafa karıştıracak ifadeler varsa lütfen haber verin düzelteyim.

Burayı tam olarak izah ederbilirmisiniz? Yani 1.4 kabloyu 1080 çözünürlüklü tv de daha açıkcası LG 42ld651 LCD tv ve hd yayınlı uydu alıcısında rahatlıkla kullanabilirmiyiz.?

Anlaşılmayan yer varsa sorun anlatayım diye yazdığınız için sordum. Yinede bir hatam varsa kusura bakmayın.
  • Sayın Lacivertyel,

15-20 liraya Hdmi 1.3 kablo alabilirken 50-100 lira arasına Hdmi 1.4 kablo almış oldunuz. Maliyeti yüksek olmuş oldu , cevinizden boş yere para çıkmış oldu.

Diğer sizin sahip olduğunuz cihazlara göre sorunuzun cevabı şudur. Evet hdmi 1.4 kabloyu kullanabilirsiniz.

1.3 destekli sistemde hdmi 1.4 kablo kullanmanın size bir zararı olmaz. Hdmi 1.4 kabloyu satıp veya geri verip yerine 1.3 kablo alırsanız biraz daha masraf edebilirsiniz ama görüntüde bir iyileşme olmaz. Chazlarınıza da zarar vermez.

Anladığım kadarıyla görüntü kalitesinden memnun değilsiniz. Bunun sorunu yayınların kaliteli olmamasıdır , kablo değil. Kablonun suçu yok, kendisine ne verilirse onu tvye aktarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apojitsu
    merhaba arkadaşlar...

dün electroworld'den hama v1.4 hdmi kablo aldım. msi ex610 laptop ile lg 47ld750'yi birbirine bağladım. hiç bir sorun yok, gayet de güzel çalışıyor. ancak v1.4'ü desteklemiyor tahminimce laptop'ım ve lcd'im. acaba v1.3 alsaydım görüntüde vs bişeyde herhangi bir farklılık olur muydu? ayrıca benim lcd tv 24 bit panel. ama hama v1.4 hdmi kablonun kutusunda "color deep: 30/36/48 bit pixel color depth" yazıyor. bu yazıdan 24 bit paneli desteklemediği anlamını çıkarıyorum. kıllandım bu duruma. kabloyu götürüp v1.3 ile değiştirsem mi acaba???

Sayın apojitsu,
    Deep color denilen daha yüksek renk derinlikli sistem zaten hdmi 1.2 den sonraki versiyonlarda destekleniyor. Üsteki mesajda özelliklik kıyaslama tablosunda var.

Yazmış olduğunuz mesaja ilişkin birkaç ilave şey söylemek lazım. Çoğu zaten bildiğiniz şeydir ama diğer arkadaşlarımızın ne konuşulduğunu anlaması için detaylı yazmaya çalışacağım.

1. Bir cihazın , belli bir özelliği desteklemesi ve çok kaliteli şekilde sonuç vermesi
    2. Bir cihazın, yine bu belli özelliği desteklemesi ve iyi-kötü bir sonuç vermesi
    3. Bir cihazın belli parçalarının bu özelliği kısmen desteklemesi
    4. Cihazın hiçbir şekilde bu özellikleri desteklememesi
    5. Cihazın istenilen özelliği tam anlamıyla desteklemesi ama cihaza verilen görüntünün bu özellikte olmaması

ayrı şeylerdir.

Genelde tv panelleri 8 veya 10 bit olarak üretiliyor. Bunun anlamı 2 üzeri 8 ( 2x2x2x2x2x2x2x2), yani Kırmızı-Yeşil-Mavi (Red-Green-Blue , RGB) gibi her ana renk için 256 adet tonlamanın yapılmasıdır. 10 bit olursa o zaman 1024 adet tonlama yapıyor.

Bazı tv panelleri ve işlemcileri 10 bit adresleme yapabiliyor. Bunun anlamı daha çok ve kaliteli renk anlamına gelmeyebilir. Üstte yazdığım gibi desteklemek ayrı şeydir, kaliteli olarak sonuca yansıtmak ayrı şeydir.

10,12,16 bit ,hepsini 3 ana renk için 3 le çarpmak lazım. O zaman sizin yazmış olduğunuz 30, 36 ve 48 bitlik renk derinliği ortaya çıkar.

Buraya kadar herşey tamam ama elinizde "Deep Color" olarak kodlanmış veya üretilmiş film var mı? Eğer yoksa o zaman siyah beyaz bir filmi renkli televizyonun siyah beyaz göstermesi gibi olacak. Belki bilgisayarda 48 bitlik resim hazırlayabilirsiniz ama tvnin pc girişi bu renk derinliğini desteklemezse veya tvnin paneli bunu tam olarak ekrana yansıtmazsa yine olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

Hdmi versiyonları ile gelen özellikler , teknik olarak elektronik cihazların önünde , cihazların kapasitelerinin üstünde ve mevcut film gibi malzemenin de ötesinde oluyor. Zaten sadece bu şekilde gelişmeye yol açabilir. Zaman içinde tüm cihazlar ve filmler yeni teknik gelişmelere göre ilerleyince o zaman tüm yeniliklerden tam anlamıyla faydalanmak mümkün olacaktır.

Notebookları tvye bağlamak konusunda ise eğer notebooktaki ekran kartı işlemcisi Ati 6000 veya Nvidia 400 veya 500 serisi değilse hdmi 1.4 desteği olmayacaktır. Hdmi 1.4 ile gelen özelliklerden 1920x1080 üzeri çözünürlük alabileceğiniz tv bulamazsınız. Ses dönüş kanala ise tv ile pc arasında kullanılmak için düşünülmemiştir. Ethernet kanalı ise internet ve DLNA üzerinden film paylaşımı işin belki kullanılabilir. Tabiki hiç ayar sorunu yaşamazsanız. Notebookların çoğunda bluray okuyucu yok, olsa ve ekran kartı da desteklese mutlaka hdmi 1.4 kablo almakta fayda olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Sayın Lacivertyel,

15-20 liraya Hdmi 1.3 kablo alabilirken 50-100 lira arasına Hdmi 1.4 kablo almış oldunuz. Maliyeti yüksek olmuş oldu , cevinizden boş yere para çıkmış oldu.

Diğer sizin sahip olduğunuz cihazlara göre sorunuzun cevabı şudur. Evet hdmi 1.4 kabloyu kullanabilirsiniz.

1.3 destekli sistemde hdmi 1.4 kablo kullanmanın size bir zararı olmaz. Hdmi 1.4 kabloyu satıp veya geri verip yerine 1.3 kablo alırsanız biraz daha masraf edebilirsiniz ama görüntüde bir iyileşme olmaz. Chazlarınıza da zarar vermez.

Anladığım kadarıyla görüntü kalitesinden memnun değilsiniz. Bunun sorunu yayınların kaliteli olmamasıdır , kablo değil. Kablonun suçu yok, kendisine ne verilirse onu tvye aktarıyor.

Sayın ender123,
    çok çok teşekkür ederim. Şimdi tam anlamıyla kafam rahatladı.
    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için ve yardımcı olduğunuz için sağolun.

• te
    quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

Orijinalden alıntı: apojitsu
    merhaba arkadaşlar...

Sayın apojitsu,
    Deep color denilen daha yüksek renk derinlikli sistem zaten hdmi 1.2 den sonraki versiyonlarda destekleniyor. Üsteki mesajda özelliklik kıyaslama tablosunda var.

Yazmış olduğunuz mesaja ilişkin birkaç ilave şey söylemek lazım. Çoğu zaten bildiğiniz şeydir ama diğer arkadaşlarımızın ne konuşulduğunu anlaması için detaylı yazmaya çalışacağım.

1. Bir cihazın , belli bir özelliği desteklemesi ve çok kaliteli şekilde sonuç vermesi
    2. Bir cihazın, yine bu belli özelliği desteklemesi ve iyi-kötü bir sonuç vermesi
    3. Bir cihazın belli parçalarının bu özelliği kısmen desteklemesi
    4. Cihazın hiçbir şekilde bu özellikleri desteklememesi
    5. Cihazın istenilen özelliği tam anlamıyla desteklemesi ama cihaza verilen görüntünün bu özellikte olmaması

ayrı şeylerdir.

Genelde tv panelleri 8 veya 10 bit olarak üretiliyor. Bunun anlamı 2 üzeri 8 ( 2x2x2x2x2x2x2x2), yani Kırmızı-Yeşil-Mavi (Red-Green-Blue , RGB) gibi her ana renk için 256 adet tonlamanın yapılmasıdır. 10 bit olursa o zaman 1024 adet tonlama yapıyor.

Bazı tv panelleri ve işlemcileri 10 bit adresleme yapabiliyor. Bunun anlamı daha çok ve kaliteli renk anlamına gelmeyebilir. Üstte yazdığım gibi desteklemek ayrı şeydir, kaliteli olarak sonuca yansıtmak ayrı şeydir.

10,12,16 bit ,hepsini 3 ana renk için 3 le çarpmak lazım. O zaman sizin yazmış olduğunuz 30, 36 ve 48 bitlik renk derinliği ortaya çıkar.

Buraya kadar herşey tamam ama elinizde "Deep Color" olarak kodlanmış veya üretilmiş film var mı? Eğer yoksa o zaman siyah beyaz bir filmi renkli televizyonun siyah beyaz göstermesi gibi olacak. Belki bilgisayarda 48 bitlik resim hazırlayabilirsiniz ama tvnin pc girişi bu renk derinliğini desteklemezse veya tvnin paneli bunu tam olarak ekrana yansıtmazsa yine olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

Hdmi versiyonları ile gelen özellikler , teknik olarak elektronik cihazların önünde , cihazların kapasitelerinin üstünde ve mevcut film gibi malzemenin de ötesinde oluyor. Zaten sadece bu şekilde gelişmeye yol açabilir. Zaman içinde tüm cihazlar ve filmler yeni teknik gelişmelere göre ilerleyince o zaman tüm yeniliklerden tam anlamıyla faydalanmak mümkün olacaktır.

Notebookları tvye bağlamak konusunda ise eğer notebooktaki ekran kartı işlemcisi Ati 6000 veya Nvidia 400 veya 500 serisi değilse hdmi 1.4 desteği olmayacaktır. Hdmi 1.4 ile gelen özelliklerden 1920x1080 üzeri çözünürlük alabileceğiniz tv bulamazsınız. Ses dönüş kanala ise tv ile pc arasında kullanılmak için düşünülmemiştir. Ethernet kanalı ise internet ve DLNA üzerinden film paylaşımı işin belki kullanılabilir. Tabiki hiç ayar sorunu yaşamazsanız. Notebookların çoğunda bluray okuyucu yok, olsa ve ekran kartı da desteklese mutlaka hdmi 1.4 kablo almakta fayda olacaktır.

teşekkür ederim ender bey. 30, 36, 48 bit konusunda şimdi kafamdaki soru işaretleri yok oldu. ben 2 metre hama v1.4 kabloyu 43,99 tl'ye aldım. aynı paraya yada 5-10 tl altına dandik markalı kablolarda vardı. bende 5-10 tl üstü olsun hama olsun dedim. aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler

• Hdmı 1.4 olarak hangi marka tavsiye ediyosunuz arkadaşlar???

Bunlardan hangisi tercih edilmeli sizce ?

LİNKLER :

EYEQ
    HAMA
    SONY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 6 Mayıs 2011; 23:47:03 >

• UP !!!
  • Öncelikle konu cok güzel

benimde samsun ue46c8790 3d led tvm var az önce hdmi almak icin arastiriyordum iyiki bulmusum yoksa 1.3 alacaktim neyse simdi su kablolardan birini almayi düsünüyorum hangisini önerebilirsiniz bana?

1.Link

2.Link

3.Link

birde 2k ve 4k ne oluyor hangisini almaliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanimavrupa -- 22 Mayıs 2011; 12:13:11 >

• http://www.bimeks.com.tr/urun/109638/monster-123969-sony-ps3-hdmi-kablo.aspx

bu ürün hakkında yorum getirebilecek var mı ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teken

http://www.bimeks.com.tr/urun/109638/monster-123969-sony-ps3-hdmi-kablo.aspx

bu ürün hakkında yorum getirebilecek var mı ? :)

• harbi monster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

harbi monster

fiyatı biraz daha uygun şöyle 30-40tl lik güzel bir hdmi kablo önerir misiniz desek ?

teşekkürler.
  • Arkadaşlar ,

Yukardaki mesajların hepsini okuduktan sonra hala birilerine kablo tavsiyesi soruyorsanız biryerde bir yanlışlık var?

İkinci konu ise , forumda 20-30 tane kabloyu almış kullanmış ve evinde profesyonel cihazları olup onlarla test sinyali gönderip kablo testi , hangi kabloda ne gibi değerler alındığını ölçen birilerinin var olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Size verilecek cevap " Bende A marka var , sen de al" olacaktır. Böyle bir tavsiyeye kulak vermeniz ile

1. Almayı düşündüğünüz kabloları bir kağıda yazıp torbadan çekmek

2. Yazı gelirce A , tura gelirse B kablosunu almak

3. " O piti piti karemela sepeti" , "Portakalı soydum baş ucumuma koydum" diye sayınca çıkan kabloyu seçmek

arasında hiçbir fark yok.

• PureLink 1.4 hdmi kablo 30- 35 tl civarında beyler.Makul birşey arayanlara önerilir.
  • SLM ENDER KARDEŞİM SORUM SANA OLACAK şimdi ben yeni bir pihilps 40PFL8505H 3D led tv aldım yanında iki adet gözlükte verdiler. Şimdi sana sorum şu BEN 3D FİLM İZLEMEK İSTEDİM bilgisayarımdan (leptopumda HDMI çıkış yok) DVI yı HDMI ya dönüştüren adaptör ve üzerinde 1.4 yazan hdmı kablo aldım bağladım (13 tlye aldım kutunun üzerinde 1.4 yazıyordu fiat bana biraz ucuz geld iama) . 3D filmlerden sadece ekran ikiye bölünmüş olanları gözlükle izliyorum fakat görüntüsü bulanık gibi olan 3D leri kesinlikle izleyemiyorum bu neden acaba bana sattıkları kablo 1.4 değilmiydi yoksa benim leptopum 1.4 kabloyu desteklemiyormu sizler 1.4 kablonun sesleride ilettiğini yazmışınız ben sesi bilgisayardan dinliyorum bunu izlemenin başka yolu var mı? çok teşekürler.
  • Sayın Memioz ,

Tvnizi daha rahat ve en iyi ayarda kullabilmek için öncelikle o tvnin kullanma kılavuzunu baştan sona okuyun. Sorduğunuz soru ile ilgili olarak tam cevap veremeyebilirim ama konu ile ilgili size fikir verebilecek birkaç şey söylemeyim , siz buradan hareketle sorunu çözmeye çalışın.
    Tvnizin sitesinde yeni yazılım var eğer gerekli ise onu da yükleyin.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=se&ctn=40PFL8505H/12

3 boyutlu görüntüler 3 tiptir :

1. Sağ ve sol göz için çekilmiş görüntüyü sırayla arka arkaya oynatılması
    2. Sağ ve sol göz için çekilmiş görüntü aynı anda 1920x1080 çözünürlüğündeki filmde yana yana verildiği (SBS - Side by Side) filmleri oynatılması
    3. Kırmızı ve Mavi gibi renklerin iç içe geçtiği görüntüler (Anaglyph)

1. tip için en uygun oynatma şekli 3 boyutlu bluray oynatıcı ve orijinal film almaktır. Bu iş en zahmetsiz , en az sorunlu ve en kaliteli görüntüde 3 boyutlu film izleme tipidir. Yeni yeni çıkan 3 boyutlu iso ( filmin harddsisk kopyası) oynatıcılar veya hdmi 1.4 çıkış destekli Ati 6000 serisi ve Nvidia yeni nesil ekran kartı ve powerdvd ile bilgisayardan oynatmak da diğer alternatiflerdir. En kaliteli görüntüyü , en az crosstalk ile (iç içe girmiş görüntü sorununu ) ve en düşük seviyede derinliğin kaybolmasını bu şekilde elde edersiniz.

2. tip yan yana görüntüyü eğer tvnin usbden film oynatma özelliği destekliyorsa ( samsung tvler) veya bilgisayardan bağlanınca bu tip görüntüyü tanıyor ve oynatabiliyorsa ( sizin tv ile şu anda izlediğiniz gibi) izlemek mümkündür.

3. tip iç içe geçmiş renkler zaten çok eski bir 3 boyut teknolojisidir. Bunu tüplü tv ve her türlü tvde sorunsuzca kırmızı-mavi plastik gözlüklerle izleyebilirsiniz. Çok kaliteli ve başarılı değildir, crosstalk çok fazla olur ve 3 boyut derinliği çabuk kaybolur. Tvnizin ayarlarında bu görüntüleri oynatma seçeneği varsa deneyin yoksa 5-10 liraya satılan veya bazen gazete ve dergilerde hediye olarak verilen plastik-karton gözlükler ile izleyebilirsiniz. Mümkün oldukça bu tip kalitesiz filmleri indirmeyin ve izlemeyin.

http://3dtv.at/Downloads/Index_en.aspx adresindeki Stereoscopic Player programı ile de 3 boyutlu filmleri izleyebilirsiniz. Eğer bu programla tvde film izliyorsanız tüm ayarlarını kurcalayın belki olumlu sonuç alırsınız.

Şimdi sizin özel sorununuza gelecek olursak , sorununuz kablo veya dvi-hdmi adaptörde ya da notebookta değil. Eğer notebookta hdmi çıkış olsaydı sesi de sorunuzca tvye gönderebilecektiniz. Notebook 2010-2011 model olsaydı belki hdmi 1.4 çıkış da verebilecekt. Bununla ilgili

Lcd veya Plazma Tvyi Bilgisayara Nasıl Bağlayabiliriz :
    http://forum.donanimhaber.com/m_41309599/tm.htm

başlığında birşeyler anlatmaya çalıştım belki yardımcı olur. Normalde DVI çıkış sadece görüntü aktarmaya yararken bazı firmalar bu çıkış üzerinden ses de gönderen ekran kartı veya notebook üretebiliyorlar. Eğer sizin notebookunuzda bu özellik varsa önce driver yükleyerek sesi de ekran kartı üzerinden görüntü ile birlikte tvye gönderebilirsiniz.

Hdmi 1.4 kablo ile bir şey yanlış anlamışsınız, tüm hdmi kablolar sesi taşır ama hdmi 1.4'te ses hem gidiş hem dönüş şeklinde çift şerittir . Sizin notebookla tvden büyük bir ihtimalle ses alamayabilirsiniz, eski sistem olduğu için pek umutlu değilim ama denemekle birşey kaybetmezsiniz.
    Hdmi 1.4 ile ilgili her özellik size lazım olmayabilir. Yukardaki resimlere bakarsanız daha kolay anlaşılır.

İkinci bir konu ise sadece bu kablo konusunda değil genel elektonik tüm cihazlar için geçerli bir kural olarak tüm sistemler aynı teknik özellikte olmalı ve aynı standartları desteklemelidir. Eğer bir tanesi diğerine göre daha düşük versiyonu-standartı destekliyorsa , tüm sistem en düşük olana göre çalışır.

Örneğin :

TV.....................Bağlantı Kablosu.........Bluray,PC,Uydu alıcı,PS3, Xbox,Film oynatıcı vs.........Sonuç-Sistemin çalışması

HDMI 1.3.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.3..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.3.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.4..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.3.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.3..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.3.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.4..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.4.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.3..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.4.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.4..................................................................HDMI 1.3 olarak çalışır
    HDMI 1.4.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.4..................................................................HDMI 1.4 olarak çalışır

***Umarım liste hizalaması her bilgisayarda uygun görünür.

• Ender kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkürler şimdi bu bilgilerden yola çıkarak denemeler yapacağım sonucunuda burada en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.