Şimdi Ara

0850 ile başlayan numaraları arama ücreti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
98.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arayacağınız 0850'li numaranın hangi işletmecide olduğunu aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima

Finansbank'ın müşteri hizmetleri numarası:

0850 ile başlayan numaraları arama ücreti

HSBC'nin müşteri hizmetleri numarası:

Vakıfbank'ın müşteri hizmetleri numarası:

• 0850 ücretsiz diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tatangaa kullanıcısına yanıt
    0800 ücretsiz, sadece sabit hattan aranabilir. 0850 konumdan bağımsız sabit telefon operatörlerine tahsis edilen bir alan kodu. cep telefonlarında her yöne paketten düşer, türk telekomda ayrıca ücretlendirilir.
  • Biraz karışık oldu yani hem 0800 hem 0850 ikisinde mobil operatörlerden ücretlendir, sadece 0800 sabit hatlardan ücretsiz aranır

• En doğrusu:

0800 arayabilirsen her yerden ücretsizdir. Türk Telekom'dan başka operatöreden aramazsın ama mobil telefonda 0800lü numara aradığında çağrı başlamaz
    0850 ücretlidir. mobilde her yöne dakikadan düşer. ya da sabit hatlara dakikan varsa ordan düşer. bunlar yoksa ücretlendirmesine tarife detaylarından bakman gerekir. Türk Telekom'da her durumda ücretlidir, ücretlendirmesine yine tarife detaylarından bakman gerekir
  • Son arama denemelerimde gördüm ki, 0850 yönüne arama GSM operatöründen yapılırsa her yöne (ya da sabit hatlara olan) bedava dakikalardan düşüyor. Telekom'un sabit hattından arama yapılırsa bedava dakikalardan düşmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobidik

Son arama denemelerimde gördüm ki, 0850 yönüne arama GSM operatöründen yapılırsa her yöne (ya da sabit hatlara olan) bedava dakikalardan düşüyor. Telekom'un sabit hattından arama yapılırsa bedava dakikalardan düşmüyor.

Türk Telekomda 444 lü numaralar ücretsiz.

850 li numaralar Superonline, Turk.net gibi şirketlere ait olduğu için Türk Telekomdan aramak ücretli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 850 li numaralar cepten heryöne dakikası olunca bedavamı şimdi

ekstra ücret almıyorlarmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: Mobidik

Son arama denemelerimde gördüm ki, 0850 yönüne arama GSM operatöründen yapılırsa her yöne (ya da sabit hatlara olan) bedava dakikalardan düşüyor. Telekom'un sabit hattından arama yapılırsa bedava dakikalardan düşmüyor.

Türk Telekomda 444 lü numaralar ücretsiz.

850 li numaralar Superonline, Turk.net gibi şirketlere ait olduğu için Türk Telekomdan aramak ücretli.

kampanya dakikalarında yazıyor bunlar yazıyor fakat turktelekom her yöne bedava deyince kafa karıştırıyor. mesela benim 3000 dk bedavam var ancak 0850 ile başlayanlar dahil değil aynı şekilde 0212 ile başlayan digiturkü arayınca ( turktelekom no diye aradığımda ) akşam 7 den 7 ye bedavaya girmemiş fazladan para ödedim

kısacası cep telefonundan aradığımızda 0850 noları paketten düşüyor ( olmayana rastalamadım)

fakat turktelekom sabit hattımızdan aradığımızda şehir içi ücret fiyatı ne ise o ücret kesilebilir ( kampanyanıza bakmalısınız) 444 lü hatlar sabit hattan aramada ücretsiz diye birşey yok paketin yoksa şehir içi ücret olmakta hangi kampanyaya dahilse ona bakmak lazım... artık 444 lü hatlarda 0850 li hatlara dönüştü maalesef bütün bankalar 0850 ye dönüştü ve turktelekom 6000 dk veriyor ancak bunu dahil etmiyor

• baudelaire B kullanıcısına yanıt
    0850 ve diğer firmalara taşınan sabit hatları arama ücreti dakikası 14,7 kuruş. Benim bildiğim türk telekomun hiçbir tarifesinde paketten düşmüyor çünkü kendilerinin en büyük rakibi voip hatları.
  • 0850 988 li numaraların ücreti ne kadar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0850 ön kodlu hatlar her yöne dakikalardan düşer (türk telekom şebeke içi dakikalardan düşmez), 0888 ve 0898 ön kodları katma değerli servislerdir, dakikası 1-2 lira falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

0850 ön kodlu hatlar her yöne dakikalardan düşer (türk telekom şebeke içi dakikalardan düşmez), 0888 ve 0898 ön kodları katma değerli servislerdir, dakikası 1-2 lira falan.

hocam telekutu diye bir sağlayıcı gözüküyor e devletden sorgulayınca
  • Bi anlık dikkatsizlikle 888 li numarayı aradık. Daha doğrusu tutar konusunda dikkatsiz davrandım. 2000 kuruş diyordu 20 lira olamaz ya dakikası 2 liradır dedim umursamadim yarım saat gecmeden turkcell mesaj atti guncel tutar 127 diye. Bi baktim 40 lira gecirmisler bana. Acidi tabi
  • Bunlar 900'ün cinsel olmayan hali ama geçirme gücünde fark yok
  • eğer dakika paketiniz varsa 0850'yi aramak dakika paketinizden düşer.
  • Faturalı hat kullanıyorum.cep telefonumdan 850 li hatları aramanın dakikası ne kadardır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telit35 T kullanıcısına yanıt
    Her yöne dakikalardan düşer. Paketiniz yoksa diğer operatörü arama ücreti kesilir.

• 08503404510 sürekli arıyor konusmuyor bilen va r mı spam mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: telit35

Faturalı hat kullanıyorum.cep telefonumdan 850 li hatları aramanın dakikası ne kadardır?

0850 denen numara 0212 0216 numaralarından farksızdır ve sabit telefon numarasıdır. Bu numaraları aradığınızda paketiniz varsa paket dakikanızdan düşer, yok ise sabit hattı arama ücreti ne kadarsa o ücret kadar tahsil edilir. Aksi mümkün değil, bir yanlışlık olursa BTK'ya şikayet edebilirsiniz.

0850 ile 0888'i karıştırmayalım. 0888 eski adı 0900 olan özel içerik servis numarasıdır ve aranılan servise göre dakikası 2 TL ile 20 TL arasında değişebilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.