Şimdi Ara

0.1uf kondansatör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben 0.1uf kondansatörun yerine ne kullanabilirim veya başka bişey kullanabilir miyim zira hiç bi yerde 0.1uf kondansatör bulamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: certy

quote:

Orijinalden alıntı: kutaysss

arkadaşlar ben 0.1uf kondansatörun yerine ne kullanabilirim veya başka bişey kullanabilir miyim zira hiç bi yerde 0.1uf kondansatör bulamıyorum

100nF. Bu arada kaç voltluk kullanacaksın?

hocam devre buhttp://320volt.com/wp-content/uploads/2010/05/cd4017-alici-devresi.jpg kaç voltluk kullanmam gerek?

• Bu arada linkini verdiğiniz şema pek sağlıklı bir tasarım değil. TSOP1738 in içindeki transistör dolu olan C1 kapasitesini sağlıksız bir şekilde deşarj ediyor ve BC558'in beyzine bir direnç konulmadığından bu transistör ve TSOP üzerinden iletim anında fazla akım akıyor. TSOP1738'un 3. pini ile devre arasına bir direnç koymanızı öneririm.

Saygılar.
  • bişey daha soracağım bc548 yerine başka bişey kullanma imkanım var mı internetteki sipariş edeceğim sitede stokta kalmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutaysss

bişey daha soracağım bc548 yerine başka bişey kullanma imkanım var mı internetteki sipariş edeceğim sitede stokta kalmamış

soruma cevap verebilecek yok mu?
  • Milyon tane transistör çeşidi kullanabilirsiniz... Sipariş vereceğiniz yer neresi ise bakalım neler var uyabilecek.
    Birkaç örnek : BC 546 , 547 ; BC237 , 238 , 239 vs gibi...
    TUN tabir edilen standart küçük sinyal NPN transistördür BC548 .
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: untayk

Milyon tane transistör çeşidi kullanabilirsiniz... Sipariş vereceğiniz yer neresi ise bakalım neler var uyabilecek.
    Birkaç örnek : BC 546 , 547 ; BC237 , 238 , 239 vs gibi...
    TUN tabir edilen standart küçük sinyal NPN transistördür BC548 .
    Saygılar.

http://www.dorukanstore.com dan sipariş vericem yarın yerine ne kullanabilirim bakıp söyler misiniz rica etsem
  • BC237B , BC546B , BC549C , BC550B
    Bunların hepsi işinizi görecektir. Son ikisi , düşük gürültülü türdendir.
    Kolay gelsin.
  • quote:

BC237B , BC546B , BC549C , BC550B
    Bunların hepsi işinizi görecektir. Son ikisi , düşük gürültülü türdendir.
    Kolay gelsin.

son bi soru daha sorucam kusura bakma çok yeniyim bu benim ilk devrem olucak tsop 1738 yerine herhangi bi 38khz alıcı göz koysam olur mu zira onu da bulamıyorum :)
  • TSOP1738 , yerine herhangi bir 38 kHz lik bir foto modül işinizi görecektir bu devrede. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
  • quote:

TSOP1738 , yerine herhangi bir 38 kHz lik bir foto modül işinizi görecektir bu devrede. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

çok teşekkür ediyorum sayenizde malzemelerin siparişini şu anda verdim bakalım calscak mı calısırsa yazarım buraya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.