Şimdi Ara

Şofbenin kırmızı ışıkları yanmıyor :|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
29.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akadaşlar o dönen şey adı neyse hiçbir seviyede kırmızı ışık yanmıyor sadece yeşil ışığı yanıyor. 1. seviyeden sonra bir tık sesi geliyor normal olarak ama yine ne ısıtma var ne bişey.4 gündür duş alamıyorum yardım edin lütfen

• orta detaylı bi şekilde anlatırsanız becerebilirim belki elektronik işlerinden biraz anlıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: certy

quote:

Orijinalden alıntı: asasclan18

orta detaylı bi şekilde anlatırsanız becerebilirim belki elektronik işlerinden biraz anlıyorum :D

Nasıl bir şohben? Model kodu verirseniz bir bakayım.

EDİT: Şohben elektrik işidir, elektronik değil.

ezmeyeydin eyiydi :D demirdöküm ayt- 50 l

• quote:

quote:

quote:

quote:

orta detaylı bi şekilde anlatırsanız becerebilirim belki elektronik işlerinden biraz anlıyorum :D

Nasıl bir şohben? Model kodu verirseniz bir bakayım.

EDİT: Şohben elektrik işidir, elektronik değil.

ezmeyeydin eyiydi :D demirdöküm ayt- 50 l

Öncelikle şohbenin elektrik bağlantısını tamamen kes. Suyu emniyet vanasından kestikten sonra şohbenin suyunu boşalt. Sonra şohbenin alt kapağını çıkar. Sonra rezistansı görürsün zaten. Daha sonra rezistansın bağlantılarını ayır ve multimetre ile 20k konumunda ölç. Bir değer gösterirse sağlam, göstermezse kopmuş demektir. Tekrar söylüyorum elektriğe dikkat et.

çok teşekkürler hocam :) You !

• Elektrikli ani şofbenin rezistansı 10-15 ohm dur ve X1 kademesinde ölçülmelidir.

Kömütatörü ve basınç şalterlerini konrol edin.
  • 60 LT lik termosifonsa 1980 W rezistansı vardır ölçme yöntemi üstteki ile aynıdır.

Lamba yanıp ısıtmıyorsa rezistans ölçülmeli o zaman. Ayrıca termik sigorta vs varsa ona da bakılmalı.
  • 1K göstermesi için yaklaşık 200mA çekmeli ki bu mümkün değil.
  • quote:

O zaman benim dt830d bozuldu. Zaten 200 ve 2000 ohm kademesinde gidiyordu.

tv ile ugraşırken ölçtügün komponentlerin sağlam gözükmesi şimdi daha iyi anlaşıldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.