Şimdi Ara

Konservatuvarı bırakıp sınava yeniden hazırlanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle herkese merhabalar. Şimdiden beni aydınlatma yolunda kendini gösterecek kişilere minnetlerimi sunarım, kafam bir hayli karışık ve insanlar ile fikir alış verişinde bulunmam gerekiyor.

Biraz kendimden bahsedeyim, 2021 yılında bir fen lisesinden mezun oldum ve 1 sene mezuna kaldım. Mezun senemde hiç ders çalışamadım ve ani bir kararla müzikle haşır neşir olduğum için 2 ay gibi bir sürede konservatuvara hazırlandım ve 2 yıldır bu bölümde eğitim sürmekteyim. Fakat bölümümü değiştirmek istiyorum, bunun için fedakarlıklar yapmam gerektiğinin ve YKS'ye gireceksem eğer çok çalışmam gerektiğinin farkındayım fakat inanın bana çok korkuyorum. Zaten, genel olarak kaygılı bir insanım ve gelecek kaygısını son 3 aydır hat safhada yaşadığımdan ötürü konservatuvarı bırakma kararı aldım. Korkmamın sebebi de şu ki: mezuna kalmama rağmen YKS'ye hayatım boyunca hiç çalışmadım diyebilirim. Hiçbir konuyu hatırlamıyorum, matematiği unuttum. Feni unuttum. Her şeyi unuttum.

Sınav sistemi nasıl oldu, genelde ne tarzda sorular bekleniyor vb. hiçbir şey hakkında en ufak fikrim yok. Hangi kaynakları çözmeliyim, hangi dersin hangi soru bankalarına ağırlık vermeliyim, dershaneye gitmeli miyim, evde mi çalışmalıyım vs. kafamda onlarca soru var.

Siz ne düşünüyorsunuz? Şuanlık, bir bölüm hedefinden çok bir sıralama hedefim var. Bu hedef de yapabildiğim sıralamanın en iyisi. Fakat becerebilir miyim, kafam kaldırır mı gerçekten bilmiyorum. Siz bana ne öneriyorsunuz? Evde çalışırsam hallolur mu? Yakın zamanda bir TYT denemesi çözmedim fakat matematiğim yıllardır çalışmadığım için çok kötü durumda. Muhtemelen TYT matematikten 5-7 net, AYT'den ise 3-4 net yapabilirim şu an. Sıfırdan TYT ve AYT matematiğimi en azından 30 netlere kadar çıkartabilir miyim?

Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gülünç -- 4 Mayıs 2024; 16:14:42 >

• Dershane özel koç vs bir şey ile kendine bir sistem oturmanı öneririm. Ama dandik olmasınlar.

Ben 2020de girdiğim için en son sınav için daha iyi fikir veren çıkacaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yanıtınız için teşekkür ederim.

• Fikir verebilecek herhangi biri yok mu?

• ömür geçiyor kral belki çözüm üniversite okumak değildir

• Çözüm sizce ne olabilir?

• Kız mısın

• Bu nasıl soru hocam, ayrıca; değilim.

• Yanıtlar bekleniyor.

• benim fikrimi soracak olursan çok büyüksün, üniversiten bittiğinde kaç yaşında olacaksın? iyi bir iş bulabilecek misin çünkü her geçen gün üniversitelerin içi boşalıyor. iyi bir iş bulsan bile her zaman hayata geç başladığından dolayı bir pişmanlık hissiyatın olacaktır. Ben bir sene mezuna kaldım ama keşke ilk seneden halletseydim de ömrümden bir sene daha bu sınav uğruna gitmeseydi diyorum. Ben olsam ne yapardım emin ol hiç düşünmedim ama üniversite okumazdım diye düşünüyorum farklı fırsatlar kollardım.

• YKS2024Hedef15000 kullanıcısına yanıt

o iş öyle olmuyor ya. Başka fırsatlar kollardım lafı dile kolay ama öyle değil maalesef. aileden zengın değilsen iş zor. Herkes üni okuyacak diye bir şey yok ama liseden beri herhangi bir şeye ( meslek, spora yönelme vs. ) icraatın yoksa öpe öpe sınava calısman gerekıyor bana kalırsa. ben de 20 yasındayım, bu sene okulu dondurmustum bir sene daha hazırlanmak için. İnanılmaz çok sıkıldım ama şurada 1 ay kaldı sabredıyorum. Liseden beridir herhangi bir mesleğe vs. yatkınlığım olmadığı için sınava mecburı olarak girmek durumundayım.

• berkellyum kullanıcısına yanıt

Merhabalar, başarılar dilerim. Sınava nasıl çalıştınız?

• Up.

• Fikirlere ihtiyacım var.

• Benzer durumdayım bsnde 2019 mezunuyum bir sene mezuna bıraktım 2020de de istediğim bir sonucu elde edemeyince yazdım bir yer.(Mühendislik) Çok isteyerek yazmadım ama bir şekilde dördüncü sınıfa geldim. Gecen sene depremden dolayı üniversiteler online olunca evde vakit çok olduğu için tekrardan YKS ye girmek için calismaya başladım ama konular yetişmedi. Bu sene dördüncü sınıf oldum yks sınavına giricem ama bu sene doğru düzgün ayt bakamadım bile. Şimdi mezun olup bölümümle alakali bir iş alanına mi yonelicem yoksa YKS çalışmaya başlayıp gerçekten istediğim bölümü kazanıp istediğim mesleği mi yapicam

• humakus H kullanıcısına yanıt

Size de başarılar dilerim. Bence, bölümünüzü bitiriniz.

• gülünç G kullanıcısına yanıt
    Bölümümü bitireceğim evet ama başka bir bölüm istiyorum ve o mesleği yapmak istiyorum mezun olduktan sonra yks hazırlığı mi yapmak yoksa iş mi aramak

• Up.

• Up.

• Cevap lütfen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.