Şimdi Ara

Zidoo X9 & X1 & X6 Pro Android TV Box Kullanıcılar Kulübü ® (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
20
Favori
50.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papirus

Cihazınız Zidoo X9S ise diğer konu başlığından devam etmeniz daha doğru olur. Burası Zidoo X9 ve X6Pro'ya ait paylaşımlarla ilgili konuı başlığı.

Sorunuza cevap verirsek ;

Cihazınızın kablosuz özelliğini açıyorsunuz ve cep telefonununuzun da Wireless özeliğini açıyorsunuz.Her ikisi de aynı kablosuz ağ üzerinde oluyor yani.

Ardından telefonunuz üzerinden Miracast uygulamasını çalıştırdığınızda cihaza bağlanıyorsunuz.

Ama kullanım ile ilgili daha fazla detay bilmiyorum.Bildiğim sadece Miracast çalışma mantığı.

Miracast'ta , telefonda ne yaparsan TV ekranında onu görüyor ve dinliyorsun , işin özü bu.

bilgilendirme için teşekürler hocam
  • Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Özellikle Zidoo X6 Pro cihazını almama sebep olan üstad saygıdeğer abimiz Papirus'a selam ve sevgiler... Cihazı bugün aldım. Bol bol kurcalıyorum. İlerleyen günlerde tecrübelerimi paylaşırım. Herkese iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zidoo X6 Pro cihazıma son güncelleme (1.0.40) yaptım. Bu güncelleme dosyasını direkt olarak kendi cihazıma indirip, cihazın hafızası üzerinden işlemi yaptım. İşlemi bu şekilde yapan var mı aranızda?.. Ayrıca bu şekilde güncelleme yapmam doğru olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamental -- 16 Ekim 2016; 23:41:24 >
  • metamental kullanıcısına yanıt
    Şahsen denemedim ve birşey demem zor.

Ama cihaz üzerine indirseniz bile yazılımı USB üzerine alıp öyle yüklemeniz belki daha sağlıklı olabilir...
  • Öncelikle sevgili Papirus kardeşime/abime olmak üzere emek veren,ilgi gösteren herkese çok ama çok teşekkür ederim.
    Son version olan v1.0.40 güncellemesiyle,kendi media oynatıcısında,tr olarak hala kaydedilemiyor ve divx formatlı flimlerde akıcılık yokmuş.Bunun haricinde düzeltmeler yapılmış.Zdmc kodide bu sorunların hiçbiri yokmuş.Arkadaşımdan öğrendiğim bunlar.Görüntü olarakda tavsiye ederim dedi.Bende sipariş verdim bekliyorum bakalım hayırlısıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraytok -- 19 Ekim 2016; 22:26:44 >
  • quote:

Şahsen denemedim ve birşey demem zor.

Ama cihaz üzerine indirseniz bile yazılımı USB üzerine alıp öyle yüklemeniz belki daha sağlıklı olabilir...
    Hımm anladım, peki. Dediğiniz gibi yapalım en iyisi... Teşekkür ederim abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamental -- 20 Ekim 2016; 23:06:18 >
  • beyler iyi akşamlar.
    Abim cihazla ilgileniyor da, birkaç sorum var.

1- cihazda hdmi in ve out var. DVD player'dan buraya HDMI'in yapıp, görüntü için TV'ye HDMI out yapıp, ses içinde mesela optik çıkış yapabilirmi hoparlörlere??
    2- Online dizi / film izle sitelerinde film / dizi izlenebiliyor mu cihazın web tarayıcısından??

Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba.Cihaz geldi.v1.40 yazılımını yükledim.Kablolu ethernet bağlantısında problem var.Bu sorunun sebebi nedir?v1.40 yazılımından dolayımı acaba?

Zidoo X9 & X1 & X6 Pro Android TV Box Kullanıcılar Kulübü ®

ip bilgisi almaya çalışıyor fakat 15-20sn sonra alttaki 0.0.0.0 olayı oluyor.

V1.39 yazılımına geri dönmeye çalıştım olmadı yada yapamadım.Bu sorunla karşılaşan yada çözüm bilen varsa sevinirim.

• Kardeşim, benim cihazdaki yazılım 1.0.40 yüklü. Şu an Ethernet bağlantısını yaptım, Wi-Fi kapalı olarak çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Bu arada sistem saat ve tarihi güncel mi ona bak.

• http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-firmware-v1-0-40-for-zidoo-x6-release.2491/

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/problem-with-ethernet-zidoo-x6-pro.974/

Zidoo forumda da ethernetle ilgili sorunlardan bahsedilmiş.Cihazı kullanan arkadaşlar ethernet(kablo) yoluyla bağlantılarını deneme imkanları varsa memnun olurum.

v1.0.40'dan v1.0.39'a dönerken bu hatayı veriyor.Yapmam gereken birşeyi atlıyor muyum?

• Modemini resetle ve öyle dene.Yazılımla ilgili bir sıkıntı yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: metamental

Kardeşim, benim cihazdaki yazılım 1.0.40 yüklü. Şu an Ethernet bağlantısını yaptım, Wi-Fi kapalı olarak çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Bu arada sistem saat ve tarihi güncel mi ona bak.

Sistem saat ve tarihi güncel.Aynı ethernet kablosuyla bilgisayarıda denedim kabloda yada ucunda problem yok.Çıldırıcam vallaha ya
  • Android sistem ayarlarında "Yedekle ve sıfırla" var. Orada fabrika ayarlarına dönüş var. Bi de onu dene... Eğer olmuyorsa bunun dışında bir çözümüm yok. Belki başka birileri çözüm getirebilir.

• Modemi resetledim,zidoo'yu resetledim.Değişen birşey olmadı.Eski herhangi bir yazılım yüklenebilir mi?
  • Papirus üstadın dediği gibi yazılımsal bir sorun yok. Yine de eski bir sürüm yükleyeceksen o konu da bir bilgim yok.

Kolaylıklar diliyorum...

• Yazılımla uğraşmayın, yazılımsal bir sorun yok çünkü.Başka bir modemle deneyin...

• Modemi aç kapa yaparak suan geldi.Evet modemde ethernetle ilgili bir sıkıntı var.Şuan problem yok.Hepinize çook teşekkür ederim.Cihazı kullanayayım.Kendi deneyimlerimi yazarım.
  • Sizlerinde söylediği gibi yazılım yada cihazda bir sorun yokmuş.Modemi değiştirince düzeldi.Kendi kullandığım android cihazlarla kıyaslama yaparsam şuan içlerinde ki en iyisi olduğunu söyleyebilirim.Görüntü,renk ve canlılık olarak ben beğendim.Cihaz açılışı,programların açılış ve kapanışı gayet stabil ve hızlı.Wifi ve ethernet performansı güzel.Herhangi bir kasma donma yaşamadım.
    Kodi ve kendi oynatıcısında dts seslerde passtroughda sıkıntı yok.En büyük sevincim buna
    Kendi oynatıcısı divx filmlerde akıcılık yok,yazılımsal sorun olabilir mi?
    Kodide 10bit x265 haricinde tüm formatları gayet güzel oynatıyor.Cihazdan memnunum.Şuan merakım zidoo x8 için

Yardım ve paylaşımlerınız için tüm forum arkadaşlarıma teşekkür ederim.Güzel pazarlar.

• koraytok kullanıcısına yanıt
    Seslerde passtrought sorunu yok derken ; dahili medya oynatıcısında HD sesleri tabii ki alırsınız ama yalın haliyle.Yani DTS-HD Master yada Dolby True HD gibi seslerde HD detayları alamazsınız...

• quote:

Seslerde passtrought sorunu yok derken ; dahili medya oynatıcısında HD sesleri tabii ki alırsınız ama yalın haliyle.Yani DTS-HD Master yada Dolby True HD gibi seslerde HD detayları alamazsınız...

Sistemim sadece dts destekli olduğu için aynen dediğiniz gibi.True hd ve dts hd,yalın dtsden çok farklımı.Daha önce dinlemediğim için
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.