Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: live2lift

Cihazla ilgili ek bilgi varmı acaba?
  • Bunlar hep pazarlama taktiği x20 prodan ne farkı var kendi bacağına kurşun sıkıyor bence zidoo z1000 de böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Alıntıları Göster
    Artık 1.000 Usd ister zidoo buna da.. Ne yalan söyliyim ben firmanın ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum. Kendi ürünlerini baltalamaktan başka birşey yapmıyor.
  • Merhabalar. Size soru olacaktım. Elimde dune 4k solo oynatıcım var. Cihazdan çok memnundum. Fakat bazı hdr 10 destekli filmlerde cihaz filmi açmıyor. Sanırım bu model Hdr içeriklere tam destek vermiyor. Değiştirmeyi düşünüyorum. Dune hd pro 4k ve zidoo z9s arasında kalmıştım. Chipsetin dolayı zidoo nun önde olduğunu görüyorum. Fiyat olarakta 1300 tl dune ye göre uygun bir rakam. Öğrenmek istediklerime gelirsek
    1. Zidoo nun film browserı dune deki afiş olayı gibi başarılımı. İzlenen filmler türkçe afişleri otomatik buluyormu
    2. Dune de sesi media player çözdürmeyip direk avr aktarıyorum. Marantz avr atmos dtx gibi sesleri kayıpsız çözüyordu. Zidoo direk aktarma özelliği varmı
    3. Benim için aslında en önemlisi dune deki zoom olayı. Sinemaskop film izlemiyi sevmiyorum. Tam ekran olmasını isterim filmlerin. Dunede zoom seçenekleri ile alt ve üstteki siyah şeritleri kaldırıyordum. Filmi panele tam otutturuyordum.3d filmlerde de aynısı oluyordu. Zidoo da böyle bir seçenek varmı.
    Çok tşkkürler arakadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapee_bay -- 29 Mayıs 2019; 11:24:4 >

• Ben film nasılsa öyle izlenmesi taraftarı olduğumdan hiç denemedim

Ama ilk iki sorunun cevabı evet

• quote:

Orijinalden alıntı: escapee_bay

Merhabalar. Size soru olacaktım. Elimde dune 4k solo oynatıcım var. Cihazdan çok memnundum. Fakat bazı hdr 10 destekli filmlerde cihaz filmi açmıyor. Sanırım bu model Hdr içeriklere tam destek vermiyor. Değiştirmeyi düşünüyorum. Dune hd pro 4k ve zidoo z9s arasında kalmıştım. Chipsetin dolayı zidoo nun önde olduğunu görüyorum. Fiyat olarakta 1300 tl dune ye göre uygun bir rakam. Öğrenmek istediklerime gelirsek
    1. Zidoo nun film browserı dune deki afiş olayı gibi başarılımı. İzlenen filmler türkçe afişleri otomatik buluyormu
    2. Dune de sesi media player çözdürmeyip direk avr aktarıyorum. Marantz avr atmos dtx gibi sesleri kayıpsız çözüyordu. Zidoo direk aktarma özelliği varmı
    3. Benim için aslında en önemlisi dune deki zoom olayı. Sinemaskop film izlemiyi sevmiyorum. Tam ekran olmasını isterim filmlerin. Dunede zoom seçenekleri ile alt ve üstteki siyah şeritleri kaldırıyordum. Filmi panele tam otutturuyordum.3d filmlerde de aynısı oluyordu. Zidoo da böyle bir seçenek varmı.
    Çok tşkkürler arakadaşlar..
    1 ve 2 evet

3. tv nizden yada projeksiyon dan ayar yapiliyor zaten
    Zidoo dan deneyen Olmadi bizlerden biri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tv tam olmuyor. Dune de tam otutturabiliyorduk. Kenarlardan biraz kayıp oluyordu ama yinede çok farkediyor sinemaskop olana göre. Büyük olması daha iyi. Zidoo kumandasında zoom tuşu görmedim. Ondan sormak istedim. Daha önce deniyen bir arkadaş olmuştur diye düşündüm

• quote:

Alıntıları Göster
    Zidoo'nun yeni modelinden benimde bahsetmeme gerek yok sanırım arkadaşlar.Çünkü bazı bilgiler paylaşılmış zaten.

Kısaca tekrarlarsak ; Zidoo'dan X1000 modelinin duyurusundan sonrası şimdi de UHD2000 diye yeni bir modelin daha bilgileri paylaşıldı.

Bu modelde neler farklı derseniz yapılan tanıtımlardan okuduğum kadarıyla ; Zidoo önceki modellere göre olağanüstü avantajlardan bahsetmiş bu modelinde.Ve özellikle de şu detaylara vurgu yapılmış.

* Linear Power Supply ( more stable power supply ) XMOS USB Audio Chipset ( Better Audio Quality ) DSD Native Hardware Decoder ( Lossless Playback )

Türkçeye çevirdiğimizde ise şöyle anlaşılıyor bu detaylar...

* Lineer Güç Kaynağı ( Daha istikrarlı güç kaynağı ) , XMOS USB Ses Yonga Seti ( Daha iyi ses kalitesi ) ve DSD Yerel Donanım Kod Çözücüsü ( Kayıpsız çalma )

Merak edenler için düşüncelerimi paylaşacak olursam ; yukarıda bazı arkadaşlarında yazdığı gibi Zidoo'da strateji planlamaları bana göre de yanlış ve ürün portföyü oluşturmada kesinlikle mantıklı adım atmıyorlar.

Zidoo Z10 modeli daha yeni çıkmışken varken Zidoo Z1000'i çıkarmak ne kadar mantıksızsa Zidoo X20 serisi varken Zidoo UHD2000 serisini çıkarmak o kadar mantıksız.

Pazardan pay kapma hırsı ile ürün çeşidini arttırıyorlar ama yanlış yapıyorlar.Çünkü ne kadar çok ürün , o kadar kargaşa ve o kadar farklı cihaz yazılımımı ile uğraşmak demek sonuçta.

Adam gibi standart düz bir model , HDD yuvalı bir model ve DAC'lı daha elit bir ürün olarak toplamda 3 model çıkar.Ver bunlara adam akıllı yazılım desteğini , sil-süpür ortalığı.

Ama böyle düşünmüyorlar maalesef.

Aynı Samsung firmasının izlediği yolu takip ediyor sanki Zidoo.

Samsung firması ; cep telefonunda o kadar çeşitli modeller çıkartıyor ki teknoloji mağazalarındaki promatörler bile modelleri tanıma hızına yetişemiyorlar.Haliyle bizlere bile doğru dürüst anlatamıyorlar bazı modelleri.

Özetle şahsi düşüncelerim bunlar ve artık umursamıyorumda.Çünkü derdimizi anlatamıyoruz ve onlar bildiklerini okumaya devam ediyorlar...

• Merhaba,dün arsey ticaret den Z9S'i alarak aranıza katıldım.Arkadaşlar, Cihaz çok hızlı 4k filmleri takılma donma olmadan rahatça oynatıyor genel olarak memnun kaldım.Biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana bu durum normal mi ? Birde görüntü ayarları nasıl olmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter1905 -- 29 Mayıs 2019; 23:59:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter1905

Merhaba,dün arsey ticaret den Z9S'i alarak aranıza katıldım.Arkadaşlar, Cihaz çok hızlı 4k filmleri takılma donma olmadan rahatça oynatıyor genel olarak memnun kaldım.Biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana bu durum normal mi ? Birde görüntü ayarları nasıl olmalı ?
    Hayırlı olsun film izlemek için çok iyi bir cihaz aldınız.
    evet biraz ısınıyor ama sorun olmuyor.
    Ben altına ters olarak bir laptop soğutucusu koymuştum ısı olarak çok farkediyor.
    Ayarları autu da bırakın autu frame rate ve resolution açık olsun.
  • quote:

Hayırlı olsun film izlemek için çok iyi bir cihaz aldınız.
    evet biraz ısınıyor ama sorun olmuyor.
    Ben altına ters olarak bir laptop soğutucusu koymuştum ısı olarak çok farkediyor.
    Ayarları autu da bırakın autu frame rate ve resolution açık olsun.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.Hocam peki HDR auto mu olucak ? Deep Color Mode 8-10 bit hangisini şeçmem gerekir ?
  • Hdr Auto
    4k filmlerde 10 bit
    1080plerde 8 bit

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter1905

Teşekkür ederim.Hocam peki HDR auto mu olucak ? Deep Color Mode 8-10 bit hangisini şeçmem gerekir ?

Alıntıları Göster
    Ben hepsini auto da bırakıyorum.
  • O zaman 8 bitleri de 10 bit yapıyor göze daha hoş gelebilir ama doğru görüntü değil o

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

O zaman 8 bitleri de 10 bit yapıyor göze daha hoş gelebilir ama doğru görüntü değil o
    Film izlerken bazı sahnelerde insanların suratı kırmızı gibi 8 -10 bitle ilgili olabilir mi ?Cihazı kapatıp açtığım zaman wifi ayarları filan sıfırlanıyor.
  • Muhtemelen dediğim gibi izlerseniz düzelir bir de kaliteli bir hdmi kablo şart ne kadar iyi cihaz olursa olsun made in china

Tamamen kapatmayın standby'da kalsın wifi unutma nedeni bende de oluyor biraz uzaksa unutuyor
  • Şuna bir de optik okuyucu koysa tadından yenmez

• Maalesef o iş o kadar kolay değil

lisanslar hem pahalı hem de media oynatıcılara vermiyorlar o lisansları

oppo bile unofficial firmwarelerle bir yere kadar gidebildi sonra iflas etti

• Google play hatası alan varmı, sunucu hatası veriyor?

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.