Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (1184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.910
Cevap
96
Favori
1.413.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11821183118411851186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ticarilerin vergisi daha yuksek o zmn yıllık 2500 tl ye hazir olalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Beyler, bizim 2020 mtv miz kaç oluyor yani? Bu sene ne kadar dı?
    motor gücüne göre değil, ağırlığına göre. bayi yüksüz ağırlığı 14** küsür demişti şoför dahil 1500 üzeri. devlet vergiyi sever kesin şoför dahil ağırlıktan vergilendirir.

aracınızdaki basamak hoş duruyor orjinal midir ücret ödediniz mi?

hurda indirimini sormuşsunuz

bayinin elinde hurda yok ama kesin bulup ekstra kâr eder. ticari hurda bulmak zor diyerek ayak yaptı gibi geldi bana

edit: araç vergide kamyonet olarak değil, panelvan olarak geçiyor. 686 tl 6 aylık vergisi 22.58 değerleme oranı var. 2020 de 6 aylık 841 tl olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d3likanLI -- 22 Aralık 2019; 16:6:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• d3likanLI D kullanıcısına yanıt
    Bayide taktırdım hocam 800 lira verdim. Bende hurda indiriminden faydalandım 6 bin yansıdı

• 686 x %22.58 6 aylık vergisinin 2020 hesabı

• quote:

Orijinalden alıntı: d3likanLI

686 x %22.58 6 aylık vergisinin 2020 hesabı
    '''CUMHURBAŞKANLIĞI BÜTÇESİNE %11 ARTIŞ

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı ile ofislerinin 2018 yılı kesin hesabına göre harcamasının 1 milyar 648 milyon 678 bin lira olduğunu belirtilirken, 2020 yılı bütçesinde ise bir önceki yılın 2 milyar 818 milyon 899 bin lira olan başlangıç ödeneğine göre yüzde 11.8 oranında artışla 3 milyar 152 milyon 937 bin lira ödenek tahsis edilmesi öngörüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı gideri 8 milyar 356 milyon 36 bin lira idi. Diyanetin 2019 yılı başlangıç ödeneğinin 10 milyar 445 milyon 979 bin lira olduğu belirtilirken, 2020 yılı bütçesi için teklif edilen toplam ödenek tutarı 11 milyar 519 milyon 609 bin lira olarak açıklandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NIN HARCAMALARI

Cumhuriyet’in haberine göre görüşmeler sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bütçe çetvellerinde, 2018 kesin hesaplarında Sayıştay raporlarında yer almayan harcama kalemlerine ilişkin detaylar dikkat çekti. Saray 2018’de tek kullanımlık mutfak eşyaları için 1.4 milyon, servis ve saklama kapları için 1 milyon, sofra takımı ve çatal bıçak takımları için 1.5 milyon, içecek servis takımları için 264 bin, mutfak araç gereçleri için 1 milyon, labaratuvar malzemeleri için 3.1 milyon, biyokimyasallar ve gaz maddeleri içeren kimyasallar için 5 bin lira harcadı.

Temizlik malzemeleri için 1.3 milyon, temizlik araç ve gereçleri için 1.5 milyon, temizleme ve dezenfeksiyon solüsyonları için 1.2 milyon, giyecekler için 6.1 milyon, mefruşat ürünleri için 3.8 milyon lira harcandı. 2018’de Saray’ın baharat ve çeşniler ile tatlandırıcılar için kamu bütçesinden harcadığı tutar da 118 bin lira olarak kayıtlara geçti.

İÇECEKLER İÇİN 867 BİN TL

Saray’ın bütçesinde, hediye amaçlı taşınırlar için yaklaşık 2 milyon lira ayrılırken, 2018’de hediyeler için 739 bin lira harcandı. Alkolsüz içeceklere 867 bin lira, gübre ve bitki ilaçlarına 366 bin, çiçeklere 293 bin, köpek ve kedi yemlerine 104 bin lira, küçük el aletlerine 663 bin lira, aydınlatma malzemelerine 1.5 milyon, taşıt yedek parçalarına 700 bin, su tesisatı yedek parçaları için 254 bin, araç lastiklerine 2.2 milyon, pompalara 41 bin 798 lira harcama yapıldı.

Saray’ın bütçelendirme kalemlerinde geçmiş yıldan devirlerle birlikte gemiler için 56 milyon, uçaklar için 406 milyon, araştırma ve üretim amaçlı cihazlar için 14 milyon, özel amaçlı taşıtlar için 8 milyon, otomobiller için 21 milyon, yolcu taşıma araçları için 7.5 milyon, kurtarma amaçlı cihazlar için 4.4 milyon, döşeme demirbaşları için 6.6 milyon, hastanede kullanılan taşınırlar için 1.1 milyon, ses görüntü ve sunum cihazları için 24 milyon, haberleşme ve aydınlatma cihazları için 10 milyon, büro mobilyalarına 39 milyon, misafirhane konaklama ve barınma amaçlı mobilyalara 11.5 milyon, yemekhane mobilyalarına 1.3 milyon lira bütçe ayrılması dikkat çekti.

Bütçede, gösteri amaçlı hayvanlara 87 bin, güzel sanat eserlerine 16.1 milyon, kontrol ve güvenlik sistemleri için 8.2 milyon, masa, sehpa ve zeminde sergilenen süs eşyaları için 3.6 milyon, duvar süsleri için 147 bin, vitrin süsleri için de 60 bin lira yer aldı. Öte yandan Komisyon’da, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2018 Yılı Kesinhesap Kanun Teklifi kabul edildi.'''

bir sayfa dolusu yazdım hangi tuşa bastım bilemiyorum silindi emi...(
    Atatürk orman çiftiliğine kaçak saray yapıp üstünede bu kalem harcamaları yükleyip sonrada sadece vergi artışları ile bu ekonomiyi döndermeye çalışmak..)
    ve bu saltanatı..
    kimin parası ile benim vergilerim ve daha fazla boyunduruk giydirilmiş halkım sayesinde..
    bu da yetmiyormuş gibi rizeli hemşehrisinin simit sarayını devletin ziraat bankası ile kurtarmaya çalışmak..

adamın jeti milyon dolar..
    artık satacak yer kalmadı,kanal istanbulun arsalarını katarlılara peşkeş çekmek.
    oraya açılacak bir kanal ile istanbul ve trakya arasında askeri lojistik ve karşıya geçememe ve zorlukları düşünmek bile istemiyorum..
    kaç milyon suriyelinin benim memleketimde ne işi var.
    ve harcanan para [size=2]40 MİLYON DOLAR[/size]

ÜRDÜNDE SIĞINMACILAR KAMPTAN ÇIKAMIYOR en doğru olanı sığınmacının ülke topraklarında ne işi var.

ondan sonra kendi vatandaşına EYT için para yok çekiyorsun tabi olmaz..

46 yaşındayım 1991 senesinden beridir çalışıyorum 9 bin çalışma günüm var ve 52 yaşını bekliyorum..

ülkenin paralarını hemşehri taşeronlara peşkeş çek suriyelileri doyur,sarayda şatafat alsın gitsin..

ekonomi mi..

kolay Kerem öğretmen gibilerden çok..

Gökhan tekniker gibilerden de..

onlara olann vergileri katla ve çarpanı al..

seçimlerde halk bunu size gösterdi yine gösterecek umuyorum

bu şekilde semirilmek hiç bir canlının doğasında yok.

eğer yine bu yönetici takımı seçilirse bence yapılan zamlar az

DAHA FAZLA İSTERÜK AĞAM..

• quote:

üstad dün aracı görmeye gittim bayiden de birkaç hediye koparayım diye. ama ne göreyim torpido da usb yok :) soğutma var dedi ama test etmedim. sizin torpidoda soğutma olmadığına emin misiniz? Son çıkan serilerde üst torpidoda usb aux olmadığını söyledi. aramızdaki fiyat farkının ana nedeni de hurda indirimi. araç bulduğum bayinin elinde hurda yok

Alıntıları Göster
    şimdi buradaki hadise acaba bundan sonra bu donanım orda yokmu..

yoksa 2020 model tam dolu bir araçta durum ne olacak..

yada sizin alınan araçta bir paket eksikliğimi bunu ortaya çıkardı

buna açıklık getirmemiz lazım.

2020 modellere bakalım bakalım ne olacak durum..

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

şimdi buradaki hadise acaba bundan sonra bu donanım orda yokmu..

yoksa 2020 model tam dolu bir araçta durum ne olacak..

yada sizin alınan araçta bir paket eksikliğimi bunu ortaya çıkardı

buna açıklık getirmemiz lazım.

2020 modellere bakalım bakalım ne olacak durum..

Alıntıları Göster
    müşteri hizmetlerine sormak gerek diye düşünüyorum

• Motorlu taşıtlar vergisi %12 artacak yani bizim araçların vergisi 768 TL olacak

• Çınar bey Ç kullanıcısına yanıt
    Benim merak ettigim birsey var mtv ile ilgili. Simdi 1500 motor 2019 model bir otomobil ile rifteri karsilastiralim. Ağırlığı ve piyasa fiyatı da ayni olsun ikisinin. Hangisinin mtv si daha yuksek oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: tigerman82

Benim merak ettigim birsey var mtv ile ilgili. Simdi 1500 motor 2019 model bir otomobil ile rifteri karsilastiralim. Ağırlığı ve piyasa fiyatı da ayni olsun ikisinin. Hangisinin mtv si daha yuksek oluyor?
    Otomobil: 1-3 yaş, 1301-1600 cc aralığı, 2019 MTV’si: 1499 lira, 2020 MTV’si: 1679 lira

ödeyeceğimiz vergi bu

otomobil veya kamyonet ibaresi sadece bir alt vergi dilimine kaç sene sonra düşeceğini gösteriyor

otomobil 3 yılda bir alt dilime düşerken kamyonet yazan yani rifter 6 sene sonra ancak bir vergi alt dilimine düşebiliyor.

yoksa 1-3 yaş için 2 araçta aynı vergiyi veriyor.

hükümet rifterdeki düşük ötv oranını 6 yıl aynı şekilde vergi alarak çıkarmış oluyor kısaca,ve vergi zamları ile.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Simdi anladim tskler demekki yillardir insanlarin ticari aracin vergisi yuksek olur dedigi yanlış mis. Sehir efsanesiymis😀

Hayırlı uğurlu olsun inşallah.
    Allah kaza bela vermesin. Güzel günlerde kullanın.

Gökhan hocam benim araçta metal karter koruma var.
    Birkaç gündür foruma pek bakamadım.

Hocam soğutmanın deliği var fakat orada bir kapak olması gerekiyor. O kapak yok.
    Aynen hocam ben hurda indirimi ile aldım aracı.
    Ben alırken son 2 ticari hurdası kaldı demişlerdi.

• quote:

gtline metalik gri. teknoloji paketli. megane 4 aracımı satarak tercih ettim.

henüz teslim almadım kaparo verdim sadece 10 gün için 6 aylık mtv ödemek mantıklı değil

33 yaşındayım muhasebe şefiyim. çocuğun yatağıdır arabasıdır küçük bagajdan çok çektiğim için aracı tercih ettim. iş amaçlı değil yani.

tüplü hondaya 168 vermektense burada okuduğum 140-150 ye göre 162 vermek zoruma gitmedi. inşallah değerlenmesi artar da 2. elde zarar etmeyiz.

Ruhsat N1 hususi olacak. kış lastiği zorunlu mu bu konuyu elbet konuşmuşsunuzdur ama çok fazla sayfa var. tek tek okumak imkansız gibi. cimerden bilgi talep ettim ama bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun inşallah güle güle kullanırsınız memnun kalacağınızı düşünüyorum rahatlığı gerçekten çok hoş rifter'ın

• Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

'''CUMHURBAŞKANLIĞI BÜTÇESİNE %11 ARTIŞ

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı ile ofislerinin 2018 yılı kesin hesabına göre harcamasının 1 milyar 648 milyon 678 bin lira olduğunu belirtilirken, 2020 yılı bütçesinde ise bir önceki yılın 2 milyar 818 milyon 899 bin lira olan başlangıç ödeneğine göre yüzde 11.8 oranında artışla 3 milyar 152 milyon 937 bin lira ödenek tahsis edilmesi öngörüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı gideri 8 milyar 356 milyon 36 bin lira idi. Diyanetin 2019 yılı başlangıç ödeneğinin 10 milyar 445 milyon 979 bin lira olduğu belirtilirken, 2020 yılı bütçesi için teklif edilen toplam ödenek tutarı 11 milyar 519 milyon 609 bin lira olarak açıklandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NIN HARCAMALARI

Cumhuriyet’in haberine göre görüşmeler sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bütçe çetvellerinde, 2018 kesin hesaplarında Sayıştay raporlarında yer almayan harcama kalemlerine ilişkin detaylar dikkat çekti. Saray 2018’de tek kullanımlık mutfak eşyaları için 1.4 milyon, servis ve saklama kapları için 1 milyon, sofra takımı ve çatal bıçak takımları için 1.5 milyon, içecek servis takımları için 264 bin, mutfak araç gereçleri için 1 milyon, labaratuvar malzemeleri için 3.1 milyon, biyokimyasallar ve gaz maddeleri içeren kimyasallar için 5 bin lira harcadı.

Temizlik malzemeleri için 1.3 milyon, temizlik araç ve gereçleri için 1.5 milyon, temizleme ve dezenfeksiyon solüsyonları için 1.2 milyon, giyecekler için 6.1 milyon, mefruşat ürünleri için 3.8 milyon lira harcandı. 2018’de Saray’ın baharat ve çeşniler ile tatlandırıcılar için kamu bütçesinden harcadığı tutar da 118 bin lira olarak kayıtlara geçti.

İÇECEKLER İÇİN 867 BİN TL

Saray’ın bütçesinde, hediye amaçlı taşınırlar için yaklaşık 2 milyon lira ayrılırken, 2018’de hediyeler için 739 bin lira harcandı. Alkolsüz içeceklere 867 bin lira, gübre ve bitki ilaçlarına 366 bin, çiçeklere 293 bin, köpek ve kedi yemlerine 104 bin lira, küçük el aletlerine 663 bin lira, aydınlatma malzemelerine 1.5 milyon, taşıt yedek parçalarına 700 bin, su tesisatı yedek parçaları için 254 bin, araç lastiklerine 2.2 milyon, pompalara 41 bin 798 lira harcama yapıldı.

Saray’ın bütçelendirme kalemlerinde geçmiş yıldan devirlerle birlikte gemiler için 56 milyon, uçaklar için 406 milyon, araştırma ve üretim amaçlı cihazlar için 14 milyon, özel amaçlı taşıtlar için 8 milyon, otomobiller için 21 milyon, yolcu taşıma araçları için 7.5 milyon, kurtarma amaçlı cihazlar için 4.4 milyon, döşeme demirbaşları için 6.6 milyon, hastanede kullanılan taşınırlar için 1.1 milyon, ses görüntü ve sunum cihazları için 24 milyon, haberleşme ve aydınlatma cihazları için 10 milyon, büro mobilyalarına 39 milyon, misafirhane konaklama ve barınma amaçlı mobilyalara 11.5 milyon, yemekhane mobilyalarına 1.3 milyon lira bütçe ayrılması dikkat çekti.

Bütçede, gösteri amaçlı hayvanlara 87 bin, güzel sanat eserlerine 16.1 milyon, kontrol ve güvenlik sistemleri için 8.2 milyon, masa, sehpa ve zeminde sergilenen süs eşyaları için 3.6 milyon, duvar süsleri için 147 bin, vitrin süsleri için de 60 bin lira yer aldı. Öte yandan Komisyon’da, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2018 Yılı Kesinhesap Kanun Teklifi kabul edildi.'''

bir sayfa dolusu yazdım hangi tuşa bastım bilemiyorum silindi emi...(
    Atatürk orman çiftiliğine kaçak saray yapıp üstünede bu kalem harcamaları yükleyip sonrada sadece vergi artışları ile bu ekonomiyi döndermeye çalışmak..)
    ve bu saltanatı..
    kimin parası ile benim vergilerim ve daha fazla boyunduruk giydirilmiş halkım sayesinde..
    bu da yetmiyormuş gibi rizeli hemşehrisinin simit sarayını devletin ziraat bankası ile kurtarmaya çalışmak..

adamın jeti milyon dolar..
    artık satacak yer kalmadı,kanal istanbulun arsalarını katarlılara peşkeş çekmek.
    oraya açılacak bir kanal ile istanbul ve trakya arasında askeri lojistik ve karşıya geçememe ve zorlukları düşünmek bile istemiyorum..
    kaç milyon suriyelinin benim memleketimde ne işi var.
    ve harcanan para [size=2]40 MİLYON DOLAR[/size]

ÜRDÜNDE SIĞINMACILAR KAMPTAN ÇIKAMIYOR en doğru olanı sığınmacının ülke topraklarında ne işi var.

ondan sonra kendi vatandaşına EYT için para yok çekiyorsun tabi olmaz..

46 yaşındayım 1991 senesinden beridir çalışıyorum 9 bin çalışma günüm var ve 52 yaşını bekliyorum..

ülkenin paralarını hemşehri taşeronlara peşkeş çek suriyelileri doyur,sarayda şatafat alsın gitsin..

ekonomi mi..

kolay Kerem öğretmen gibilerden çok..

Gökhan tekniker gibilerden de..

onlara olann vergileri katla ve çarpanı al..

seçimlerde halk bunu size gösterdi yine gösterecek umuyorum

bu şekilde semirilmek hiç bir canlının doğasında yok.

eğer yine bu yönetici takımı seçilirse bence yapılan zamlar az

DAHA FAZLA İSTERÜK AĞAM..

Alıntıları Göster
    Lütfen siyasete girmeyelim,bende güncel olan farklı cevap ve örnekler verecem ortam gerilecek,dostluk ve arkadaşlığımız zarar görecek

• quote:

Orijinalden alıntı: ringcep

Hayırlı olsun güle güle kullanın
    amacım siyaset veya herhangi bir siyasi uzantı vs değil

tamamen objektif gördüklerimi yazıyorum

ben halkın bir bireyiyim bordrolu çalışıyorum ve tefe tüfe oranında zam alacağım

2019 temmmuz kasım 5.71 diyor

şimdi size ve herkese soralım şuan enfaslon kaç

evde market ihtiyaçlarını ben görüyorum ve görünen 35 üstünde aldığınız kalemlere bir bakın..

ne kadar atdığını
  • quote:

amacım siyaset veya herhangi bir siyasi uzantı vs değil

tamamen objektif gördüklerimi yazıyorum

ben halkın bir bireyiyim bordrolu çalışıyorum ve tefe tüfe oranında zam alacağım

2019 temmmuz kasım 5.71 diyor

şimdi size ve herkese soralım şuan enfaslon kaç

evde market ihtiyaçlarını ben görüyorum ve görünen 35 üstünde aldığınız kalemlere bir bakın..

ne kadar atdığını

Alıntıları Göster
    Siyaset değil, durum değerlendirmesi, katılıyorum. Bu kadar verginin izahı yok! ÖTV denen "geçici" vergi olmasa, insani hak olan araba için belki bu kadar zorlanmayacağız. Günden günede ağırlaştırılıyor. Motor hacminden tut, aracın fiyatına kadar birsürü değişikliğe gidildi ÖTV olayında.
    Niye? Kaçacak yer kalmasın diye!! E artık yeter ama.
    Suyla çalışan araba icat olunca ne olacak çok merak ediyorum...

Ha bu arada benim rifter macerası bu şekilde giderse bitebilir. 140 civarı düşündüğüm bu araca ASLA 160 gibi bir rakam ödemem yeni yılda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 23 Aralık 2019; 15:32:34 >

• Herkes harcama yaparken gelirine ve giderine bakarak harcama yaparsa hayatını sıkıntısız devam ettirir düşüncesindeyim.Araç alırkende aynı durum söz konusu,alternatif ve seçenek o kadar çok ki.Gücümü aşan,ödeyemeyeceğim kredi borcunun altına girersem kimseyi sorumlu tutmamam gerekir.Araçlarımızın fiyatları,vergisi,bakım aralık ve miktarları internet ortamında çok rahat öğreniliyor.Bundan dolayı konunun dışına çıkılmaması tarafındayım.Kırmızı çizgimiz Siyaset,müstehcenlik,küfür,hakaret ve sagısızlık olmamamlı.Buraya yazılan yazılar yorum ve cevaba açık,konu araç olunca sorun çıkmıyor fakat farklı konu olduğunda herkes susmak veya kabullenmek zorunda olunmadığından konu çığırından çıkarak farklı boyut alıyor.Yoksa siyasetçi değilim siyasetide hiç sevmem.Nacizane fikrimi söyleyerek bundan böyle formumuzun konusu neyse bu doğrultuda fikir ve görüşlerimizi paylaşmak ,birbirimize faydalı olmak en güzel temennım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh88

Hocam soğutmanın deliği var fakat orada bir kapak olması gerekiyor. O kapak yok.
    Aynen hocam ben hurda indirimi ile aldım aracı.
    Ben alırken son 2 ticari hurdası kaldı demişlerdi.
    hocam sana zahmet şu işi netleştirmen mümkün mü? kapak yok diye klimayı açınca oraya soğuk hava gelmiyor mu? denedin mi? yok gelmiyor dersen sıkıntı çıkaracağım torpido soğutma yok diye. bu aracı almamın en önde gelen sebeplerinden biri soğutmalı torpido. çocuğun yemeğidir sütüdür soğutma lazım oluyor. buz aküsü de bir yere kadar idare ediyor yazın

• 
Sayfa: önceki 11821183118411851186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.