Şimdi Ara

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive KULLANICILARI (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
15
Favori
86.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu hortlatalim. 1.0 kullanan kimse yok sanirim. Aracla ilgili deneyimlerini paylasabilecek.
  • araci 3 kisi test ettim gercekten performans mukemmel rampa yukari felan gidisi evmelenmesi atmosferik 1.6 focusuma gore cok iyi yakit ortalamasini bilmiyorum bakmadim dusuk devirlerde biraz titreme hisettim isiklarda felan durmaya yakin hizlarda ve ilk hizlanmalarda hafif bi titretme hisettiriyo sanirsam 2 de kalkmayi denedigi icin oluyormus birde biraz fazla ruzgar sesi aliyo gibime geldi onun disinda birsey gozume carpmadi guzel arac
  • Merhaba

Yokuşlu bir bölgede oturuyorum. Corsa 1.2 ile zorlandığım yokuş yani. 1.0 bu yüzden tedirgin ediyor. 1.2 mi tercih etmeliyim. Yokuş performansı üzer mi?
  • cese kullanıcısına yanıt
    1.0 motor 1.2 den daha güçlü tork ve beygir olarak. Hacim yükselince performans artmaz.
  • cese kullanıcısına yanıt
    Corsa 1.2 atmosferik motor turbo olmadığı ıcın daha zorlanır, 1.0 turbo daha ıyıdır
  • Ben kullanıyorum. Alalı dört ay oldu, 12.300 km yaptım. Aracın genel performansı çok iyi. Gidişi 1.0 gibi değil fakat ben hep tek kişi kullanıyorum. Hiç dolu olarak kullanmadım.

Gün içerisinde kısa mesafe kullanılıyorsa garip/yüksek yakıt tüketim verileri çıkıyor. Şu an çalıştığım yer 8 dk mesafede, arada otoban kullandığım için 7.5 ile gidiyorum. Ankara’da oturuyorum. Son 2.300 km yakıt tüketimim 6.6. Çok yakıta dikkat etmiyorum. Ettiğimde 6.8-6.9 ile gittiğim rotada 4.7 ile de gitmek mümkün.

Tam bir şehir arabası. Şehirlerarası yollarda yakıtı sapıttığından (110’u geçince tüketim artıyor) uzun yolda çok kullanılıyorsa 1.4’ünü tavsiye ederim.

Aracın ses izolasyonu ve süspansiyonları tam bir felaket. Nispeten C sınıfı içerisinde uygun bir araba ama bu kadar da malzemeden kısılmamalı. Su birikintisinden geçerken su sanki arabanın içindeymiş gibi geliyor ses. Tümseklere ya da çukurlarda 20 km’nin ğzerinde giriyorsam artık refleks olarak kendimi sıkmaya başladım.

Aracın 1.0 motor olduğunu araç 2.000 devire gelene kadar hissediyorsunuz. 2.000 rpm’e gelene kadar hantal, ondan sonra çok güzel gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cridor -- 26 Şubat 2018; 6:51:44 >

• 1.yıl - 15.000Km bakımına giren var mı ?
  • 3000 km.deki araçta trim sesi problemi olur mu?
  • Aracı Eylül 2017 de aldım. 4-5bin km de idi ben aldığımda.
    18bin km yapmışım , yakıta hiç dikkat etmeden kullandım bu süre zarfında(yavaşladığım yokuş yok tırmanışını sevdiğim için öyle diyeyim :p ) ve 7.3 lt ortalama değerim var aracın kendi sistemindeki uzun süreli ölçümünde. Önceki aracım 8-9 lt yakan ve aşırı dikkatli kullanmak zorunda olduğum bir araç olduğu için bu aracı 6 aydır seri kullanarak bünyeyi sıfırladım diyebiliriz :)
    Depoyu dolduruğ 10 gündür dikkatli kullanarak ani hızlanmadan, yokuşlarda hızlanmadan.
    Sabah işe sakince gelirken 4.5 - 5lt ile geliyorum(12km), güzergahımda trafikli olan yerler var aralara girmeden ani dur kalk yapmadan kullanıyorum gayet güzel yakıyor şu an. 10 günlük sakin kullanımla 7.3 olan uzun süreli ortalamam 6.8 e düştü bile.

Şehirler arası yakıtına gelirsek aracı aldığım gibi direk akdenize tatile gitmiştim. Aracı alıp Ankara'ya gelirken ara ara aracı denediğimiz halde bahsedildiği gibi 6-7 yakmadı. Tatil için akdenize indiğimde aracı yormadan ortalama 120 ile gittiğimde Ankara - Antalya (belek-kemer - finike - demre - kaş ) - Ankara güzergahında 5.5 yaktı.

Seri kullanan biri değilseniz, ara hızlanmaları sakin tutarsanız aracı katolog verilerine yaklaştırabilirsiniz. Herkesin normal sürüş tarzı farklı, benim normal sürüşümle 6.5-7 den aşağı inmez sanırım. Ama az yaksın ben ona göre kullanırım derseniz ona da uyumlu :) Uçar kaçarım ama az yaksın derseniz, arabayı aldığımda uzun süreli yakıt ortalaması 9.6 idi belirtmek isterim :)

Ekleme : yalıtım konusunda çok yorum yapamıyorum daha önce bu segmentte çok araba sahibi olmadığım için. Daha önce kullandığım 2006 Forester dan daha iyi olduğu kesin :) Ses konusunda ise tümseklerden geçerken DSG nin sesini duyabiliyorsunuz, en azından ben duydum henüz arabaya binen başkası duymasa da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ameyt88 -- 27 Mart 2018; 17:30:38 >

• İlk yıl bakımı. Doğuş oto çankaya da yapıldı. Toplam 750TL

Sağ ön kapıdan trim sesi geliyordu. Yalıtım yapıldı ve sorun çözüldü.

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive KULLANICILARI
  • erman4833 kullanıcısına yanıt
    Trim sesi sorunu nasıl çözüldü hocam? Benim aracın da sağ ön kapısından rüzgar sesi geliyor, doğuş oto kapı döşemelerinin sökülüp lastikleri değişeceğini söyledi. Ancak döşeme sökülme olayına sıcak bakmadığımdan yaptırmıyorum. Sizin araçta yapılan işlem tam olarak nedir?
  • rmznari R kullanıcısına yanıt
    Kapı içini söküp yalıtım yapıyorlar. Sök tak sıkıntı olmaz adamların sık yaptığı bir işlem çok şikayet geldiği için.
  • Selamlar arkadaşlar,

Style + plus paket alacağım bu hafta. Fiyatlar uçmuş durumda ama kampanya dahilinde bir nebze makul.

Birkaç sorum olacak,

8inch ekranda standart ekrandan fonksiyon olarak bir fark var mı?

Step ne yok, onu anladım. Kriko bijon anahtarı vs de yok mu?

Aracta geri görüş + arka park sensörü var, görsel radar, optik park sistemi yok mu? Olması gerek.

Nevada meralik beyaz alacağım araba, bu renkten olan veya beyazdan çok farklı mı, bilen var mıdır,?

1.2 tsi 105 Manuel 2013 style Leon, 1.4 tsi 140 dsg 2013 highline Golf ve şuan 1.6 tdi Manuel 2012 Copa plus Leon kullanmış biri olarak deneyimlerimi aktaracağım.

Herkese güvenli, keyifli sürüsler.
  • emuna kullanıcısına yanıt
    8 inç ekranda sesli komut var ama hiç kullanmadım. +2 Tweeter var bide. Kriko ve bijon anahtarı yok tamir kiti var. Geri görüş kamerasında sadece sesli uyarı var optik park yok.Nevada beyaz diğer beyazlara göre daha canlı ve parlak görünüyor.
  • Merhaba aracın ikinci el piyasası nasıl bir ilan gördüm 2018model 4000km hatasız 65000 tl bu fiyat nasıl bu araç için
  • quote:

Orijinalden alıntı: kitabistanbul

Merhaba aracın ikinci el piyasası nasıl bir ilan gördüm 2018model 4000km hatasız 65000 tl bu fiyat nasıl bu araç için
    mümkün değil 95000 falan yazacaktınız sanırım
  • Bende Kırmızı start-stoplu geri görüş kameralı full led far 1.0 style için kapora vermişken.
    1.4 xcellence 150 hp act motor için karar değiştirdim.
    iyi mi yaptım bilmiyorum ama hayırlısı bakalım...
  • Bence 1.0 her yönden yeterli 371.5 tl mtv ödeyeceğim acayip az yakıyor hız sorunuda yok ki bence çok hızlı ve fazlası zaten tehlikeli sürekli 180 -190 yapılacak yol mu var kullanımı rahat bence 1.0 yeterli Tabi ki hayırlı olsun umarım sizde memnun kalırsınız aracınızdan
  • Yakıt konusunda act motordan dolayı sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.Basınca gider basmayınca yakmaz.

1.0 test ettim üzmez ama sürekli kullanımda ve yokuşlarda biraz sanki ilerisi için diyorum yetmez gibi geldi bana.

Birde satarken 1.0 motor kötü olmamasına rağmen halkımızda 1.4 daha iyi imajı var.Daha rahat satarım diye düşünüyorum.

Hayırlısı bakalım...
  • Arkadaşlar 1.0 tsi ecomotive DSG aracımı yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Uzun yol olarak İzmir'den bir kere Bursa'ya ve iki defada Ankara'ya gitme fırsatım oldu. Ankara yolculuklarımda daha agresif ve hızlı bir kullanımla 5.5 lt/100 km lik bir tüketim değeri elde ettim. Yolun düzgün bölümlerinde 140 km/h hızdan aşağı hiç kullanmadım aracı. Bursa deneyimimde ise daha sakin ve yaklaşık 90 km/h bir sürat ile kullandığımda tüketim değerim 4.2 lt/100 km'ye kadar düştü. O yüzden uzun yolda da ben bu aracı tavsiye ederim herkese.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.