Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.116
Cevap
103
Favori
149.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Askaparta

Istıkan harika.
    Tat: 9
    Yumuşaklık: 7
    Renk: 7
    Toz: 9
    Hocam kutusu resmini eklersen çok iyi olur
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Hocam kutusunu atmıştım.
    Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 1 Mart 2019; 23:25:24 >
  • Tarım Kredi Birlik İlk Hasat Çay

Tadı : 10 üzerinden 5
    Kokusu : 10 üzerinden 4
    Yumuşaklık : 10 üzerinden 6
    Toz Miktarı : 10 üzerinden 4
    Tavsiye etmiyorum

• Geçen gün bi toplantıda yeni demlenmiş çay geldi. Baya hoşuma gitmişti. Sonrasında sordum nedir bu çay diye. Doğuş imiş.

Tadı: 8
    Kokusu: 7.5
    Yumuşaklık: 6
    Toz: poşet :)

Ben beğendim belki o an çok çaysadım ondandır. Ama ilk taze içişi iyi. Sonrasında rengi kokusu bozuluyor. Araştırdım içinde sanırım seylan da bulunuyor.

Bir de notlama ile ilgili birşey önericem. Yumuşaklık şıkkı biraz öznel bir durum. Yani puan verince sanki "kötü" algısı oluşuyor. 5 puan mı verilmiş? Aa kötü çay gibi oluyor. Halbuki ben çok yumuşak içmiyorum. Bana 7 ve altındaki sayılar daha uygun. 😁

• Uzun zamandir sorun yaşadigim bir konuydu çay. Malum marketlerden çeşit çeşit alip demliyor ve malesef tat alamiyordum. İcmek icin içiyordum. Bu konuya denk geldiğim çok iyi oldu. Çay cennetinde kaliteli çay içemeyen bizler için faydali bir konu olmus. Emeği geçenlerin emeklerine sağlik. Takipteyiz
  • Faydalı konu olmuş.
  • Konu süper ama yavaş 😄 500 gr çay alıyoruz 1 ayda bitiyor. Haliyle sirkülasyon düşük. Ama zevkli konu
    evet bende denedim toz oranı çok fazlaydı resmen paketi toz çay ile doldurmuşlardı. tadı da öyle bahsettikleri gibi efsane de değildi bence. toz olayından dolayı bir daha da almadım. genelde çaykur filiz çay ve kaçak çay (layalina, al-ruha) karıştırarak kullanırım.
  • Burası western filmlerindeki toz küresi gibi aşırı ıssız. Hareket yahu :) eminim şuan hepiniz çay hüpletiyonuz biyerlerde :)

Yeni denemem: Doğuş Karadeniz Export Tea

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

Arkadaşlar çevrede bu çaydan çok fazla var çeşitli kilo ve paketlemelerle. Denemeyin bile. Gerçek bandrollü ve lezzetli olanı resimdeki gibidir.

Ürün iyi, tiryaki işi. Hafif buruyor dili etkili ve şahsına münhasır bir tadı var. Ortaya çıkıyor. Tütünümsü bir his algılanıyor orta notalarda. Hafif bi ekişil geçiş yapıp çay ve tatlılık arası moda giriyor. Hoşuma gitti bakalım. Hemen tüketip bitiremediğim için 2 kişi, farklı denemelere hemen geçemiyorum maalesef. Ama çay güzel çıktı. Beklediğim gibi çıktı. Ağır gelecekler olacaktır. Belki başka çaydan içine ekleyebilir küçük oranda. Ama bence yapılmamalı :)

Yıllar önce karadenizde içtiğim bi çay vardı ona henüz ulaşamadım ama bu çay:

Tad: 9
    Koku: 9
    Yumuşaklık: 6 (kötü değil, buruk yani)
    Toz: bence çok yok. Elek yapmadım ama tahminin 7 8

• Doğadan Altın Yaprak (Yeni Paket 2019)

Tadı : 10 üzerinden 5
    Kokusu : 10 üzerinden 5
    Yumuşaklık : 10 üzerinden 6
    Toz Miktarı : 10 üzerinden 6 (Altın yaprak toz çaya dönüşmüş eski paketlerin yaprakları 2 kat daha büyüktü)
    Tavsiye etmiyorum eski kalitesinden eser yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 15 Mart 2019; 22:10:3 >
    Sağolun hocam. Alacaktım yapraklı diye. Gerek yok. Export kullanmış mıydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiestoly

Sağolun hocam. Alacaktım yapraklı diye. Gerek yok. Export kullanmış mıydın
    Eskiden yapraklıydı şimdi toz haline dönüşmüş insanları nereye kadar kandıracaklar (Doğadan marka benim için bitmiştir)

Exportu 2 yıl önce kullandım tadı hiç hoşuma gitmedi

KEIFI Özel Siyah Çay (Orijinal Türk Rize Çayı)
    Rize Çayı Olmasından Dolayı Bu Çayı Sipariş Ettim 10-15 gün sonra yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 15 Mart 2019; 22:48:42 >

4 5 sene önce olabilir. Bu isimde mekan vardı sadece çay için büyük menüleri vardı. Ankarada AVM de. Hala vardır kesin. Deneyin bakalım. Kaç tl
  • quote:

4 5 sene önce olabilir. Bu isimde mekan vardı sadece çay için büyük menüleri vardı. Ankarada AVM de. Hala vardır kesin. Deneyin bakalım. Kaç tl
    Çay n11 de 1 kg 29 tl + kargo

mekan söğütözünde (ankara next level alışveriş merkezinde) hiç gitmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 15 Mart 2019; 22:58:32 >
    Next level AVM'deydi hatırladım. Sitesinde de aynı fiyatlar.
  • quote:

Next level AVM'deydi hatırladım. Sitesinde de aynı fiyatlar.
    Mayısın sonunda bu firmanın çayları çıkacak merakla bekliyorum (Rize Çayı)
    http://www.karacacay.com/urunlerimiz.htm

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULARYeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 15 Mart 2019; 23:5:48 >

• Bir davette içme fırsatım oldu. Sordum nedir bu çay, cevap: Hançay

İlk kez duydum ama çok güzeldi. Taze bakır demlikten veriyor. Hoşuma gitti valla. Deneyen var mı?
  • KEIFI Özel Siyah Çay (Orijinal Türk Rize Çayı)

Tadı : 10 üzerinden 7
    Kokusu : 10 üzerinden 6,5
    Yumuşaklık : 10 üzerinden 7
    Toz Miktarı : 10 üzerinden 5
    Fena değil güzel (Paketlemeyi çok kötü yapmışlar ağzı açık paket çay olmaz sadece bant tutuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 24 Mart 2019; 20:36:25 >
  • Ankara da 16 Nisanda Trabzon Günleri Varmış (Yer Atatürk Kültür Merkezi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 24 Mart 2019; 16:29:56 >
  • Kızıl büyü de Tirebolu 42 mayıs çayı gibi baskın bir çay mı? Tomurcuk katıldığında tadını bastırır mı?

Bu arada Tirebolu 42 mayıs çayı benim damak tadıma uymadı. Kızıl Büyü de ona benzerse denemekten vazgeçeyim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.