Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.116
Cevap
103
Favori
149.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler fiyattan bağımsız olarak en iyi çay hangisidir. bergamot aromasına bayılıyorum bu arada. çay içmeye yeni yeni başladım diyebilirim. öncelikle çaykur altınbaş ve mavi tirebolu42 noyu aldım, bergamot aroması için çaykur tomurcuk ve doğuş tomurcuk çay aldım. ceylon çayı için ahmad tea earl grey ve layaline aldım. bugünde migrostan lipton ilk hasat aldım gördüğüm duyguğum en kaliteli çaylar elimde şuan bunları nasıl harman edeyim. bu işi bilen arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. parselen demlik cam demlik döküm demlik hepsi var.
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Bende bu çayı araştırıyordum, baya bir olumlu yorumu vardı. Bende bu hafta yeşil inci gold alacağım umarım bundan tat alabiliriz. Aslında çayım vardı sağolsun kayinpedere çuvalla geliyor ama ne marka var ne başka bişi onun gibi çay bulamadım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba

Bu çayı bugün denedim. Verilen puanlar tam yerinde ilk önce onu belirteyim.
    Ben kaynattığım suyu porselen demliğe dolduruyorum biraz bekledikten sonra üzerine çayı döküyorum hep bu şekilde yapıyorum.
    Bu çayda lezzet olarak hafif ve güzel içimi var ancak renk konusunda yada demleme de 4-5 yemek kaşığı çay kullanmama rağmen demlenmemiş bir rengi vardı.
    Bunun sebebi ne olabilir acaba?
  • ajurna A kullanıcısına yanıt
    boya olmaması olabilir

bazı çay firmaları demli görünsün diye çaya karbonat katıyorlar

burada önemli olan tadı, kokusu ve acılığıdır

benim puan verdiğim yeşil inci turkadır (gold değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 30 Mayıs 2020; 16:59:41 >
    foto da özgür kuşlu çayı gördüm ama yanlış mı anladım. link olarak ta onu vermişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajurna

foto da özgür kuşlu çayı gördüm ama yanlış mı anladım. link olarak ta onu vermişsiniz.
    evet 3 ü beraber 29. sayfada

Yeşil İnci Turka 1000 gr (Mayıs Çayı)
    Özgür Kuşlu Çay 500 Gr
    Nadidem Misafir Çayı 200gr. (Hediyelik Mayıs Çayı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasmaster59

Bu mesaj silindi.
    çay makineleriyle çayın kalitesini alamazsın çay yapar mı yapar ayrıca konu çay makinesi değil link ürün satma pazarlama işi

elektrikli olan hiç bir cihazı tavsiye etmem

Çay demleme etkisi = Çaydanlık (%10) + su kalitesi ve sıcaklıkğı (%50) + çay kalitesi (%40) belirler

Bu işin sırası budur

1 - Kireçsiz ve kokusuz su çaydanlığın alt demliğinde kaynatılır
    2 - Kaynatırken üst demlik alt demliğin üstüne boş olarak konur (içinde su olmayacak ve kuru olacak) üst demlik ısısını alacak
    3 - Kaynayan su üst demliğe konur ve 1-2 dakika beklenir (çayı yakmamak için)
    4 - Üst demliğe çay konur ayrı bir yere 3-4 dakika beklenir (çayı ısıtmayın)
    5 - Ketılla alt demlikte su eksildiği için su kaynatılır alt demliğe konur
    6 - Ocağın altı kısılarak üst demlik alt demliğin üstüne konur

Çaydanlık olayına gelince

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 3 Haziran 2020; 13:57:6 >

• Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Ağustos 2020; 0:10:56 >

evet rize'de devrilen kamyondan iran çayları çıktı. ne güzel dünya değil mi? durmak yok yola devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: dashwood

evet rize'de devrilen kamyondan iran çayları çıktı. ne güzel dünya değil mi? durmak yok yola devam
    Çaykura denetim yapılmıyor 5 yıl önce en güzel çaydan tadı kokusu olmayan pis çaya döndüler

Her Yıl Zarar Etmesinin Nedeni Tadı, Kokusu, Tozu ve Pisliği artmasıyla bütün müşterilerini kaybetme noktasına gelecek

(TEZGAHIN İÇİNDE HANGİ MİLLETVEKİLLİ VAR ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 12 Haziran 2020; 11:21:13 >

Elmas Gold Siyah Çay 20619 ve 0033 seri nolu paketlerde boya etspit edilmişhttps://www.tarimorman.gov.tr/GKGM/Lists/Duyuru/Attachments/403/Kamuoyu_Duyurusu.pdf

• Tum mesajlari okudum :) Halen de bir karara varamadim :) Gok Cay israrla bizde boya yok diyor. Bakanlik boya cikan firmalara yaptirim uygulamiyor mu? Bu nasil is anlamadim.
  • bir Rizeli olarak;
    eğer demli çay seviyorsanız Çaykur Altınbaş öneririm.
    normal seviyorsanız eğer Çaykur Kamelya çayını öneririm.
    ayrıca çay demlerken, demliğe ilk önce suyu sonra çayı koymak daha iyi tad verir.
    ancak bunu yapmak demlemek daha zor maalesef.
    çayı da en az 15-20 dk kaynatın.
    ve sonra altını kapatın
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Çaykur Altınbaşın aroması ve tadı gayet güzel lakin fiyatını çok arttırdıkları için uzun süredir almadım. En son 20/80 gittigidiyor çekleri revaçta ve bol keseden dağıtılırken 80 TL'lik 5'li (500 gr.) paketi çekle 60 TL'ye sipariş vermiştim, şu an aynı sitede 4'lüsü 85 TL.

Benim favorilerim Lipton İlk Hasat ve Ofçay Çamlıca Filiziydi lakin Lipton Filiz çıkınca maalesef Lipton İlk Hasat üretimden kaldırıldı. Ofçay Çamlıca Filizi de Çaykur Altınbaş gibi sürekli zam yaparak epey fiyatını arttırdığı için almıyorum. O da bir ara kısa süreliğine BİM'de satıldı ve 1 kiloluk paket indirimle 20 TL'ye düştükten sonra BİM'de satıştan kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avanta -- 7 Temmuz 2020; 19:56:41 >
  • En son bime Ofçay Filiz 30 TL'den geldiğinde, buradaki Akyurt markette aynısı 26 TL'ydi. Ofçay çok yaygın olmasa da yerel marketlerde daha uyguna bulunabilme ihtimali var.

Karçay Bergamot Aromalı Ceylan (Mayıs Çayı)

Tadı : 10 üzerinden 8
    Kokusu : 7
    Yumuşaklık : 10 üzerinden 7
    Toz Miktarı : 10 üzerinden 8
    Paketlenme Tarihi :(Üretim Tarihi 17.02.2020 - SKT 17.02.2023 Parti No : KC050/ICA/14/170220)
    Fiyatı :29 TL
    Alındığı Yer : Muğla Ortaca

Tavsiye Ederim, Obaçay Bergamot Aromalı benzeri ancak yapraklar daha tane tane ve daha az toz barındırıyor.

Paket üzerindehttps://www.cayinbahcesi.com/ adresi var ancak bugün itibariyle orada satıldığını göremedim

• Beta tea taç yaprak sitesinde indirimde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    Hocam taç yaprak mı daha iyi kızıl dem mi? Kızıl dem kullanıyorsunuz diye aklımda kalmış.

• freezeboi kullanıcısına yanıt
    Yok ben kullanmadım ikisini de denemek istiyorum şu ara fırsat olmadı. Fiyatlar uçmuş
    Geçen 40 tl idi. 30 iyi fiyat ama kargo ücreti var.
    Alırsam taç yaprak denicem bu arada

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    İstanbulda çağrı markette yarım kilosu 15 lira idi taç yaprağın.

Kızıldem olan 1 kilo 30 tlden 24 e inmişti bende aldım bir tane ama daha açıp deneyemedim. Taç yaprağı denerseniz buraya yazarsanız güzel olur.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.