Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: IVANGUARDI Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.118
Cevap
103
Favori
150.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğuş export tea yi uzun zamandır kullanıyordum çok pahalandi tekrar güzel bı kupon fırsatıyla 2kg 54 TL ye aldım. Normalde doğuş export tea + Lamia kuşlu çay (Seylan) karışık kullanıyorum

Tavsiye ederim ikisini de karistirdigim için puan vermemem ama yoğun dokulu çay için ikisi de tavsiyem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaterialScience kullanıcısına yanıt
    Merhaba doğuş exportu nereden aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihanilerdivanli

Merhaba doğuş exportu nereden aldınız
    Trendyol hocam

• Beyler beta tea yüksek tepeler + lipton Earl Grey karışımı seven birine ofcay şahane tavsiye eder misiniz? Karışım yerine tek bergamotlu çay içelim. Daha az masraf olsun en azından. Pahalandi bunların alayı

Bu arada demleme konusunda birsey dikkatimi çekti. Kaliteli 1. Sınıf içme suyuyla demledigimde güzel olmuyor çay. Musluk suyuyla daha lezzetli oluyor. Hiç böyle bir fark gördünüz mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 17 Mart 2020; 17:49:47 >
  • Akşam akşam karışım yapmam gerekti. Markete gittim ofcay sevene bulabildim. Harman diyordu aldım 2 paket.

İçeriği bu. Yarısı cer çöp. Bu ne biçim çaydır böyle.

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

İçimi hakkında birsey diyemeyeceğim henüz. Ama tavsiye etmem an itibarıyle. Soğuk suya koydum. Boya falan yok.

Diğer kardigim çaylar hakkında ufak bilgi vereyim.

1- lipton Earl Grey. Toz oranı yok gibi birsey. Cer çöp yok diğerleri gibi. İçerik gayet iyi.

2- Migros filiz çay (karali üretimi olması lazım) Dökerken toz duman oldu resmen. Çok fazla tozlu. (Alışverişi tamamlamak için almıştım)

3- Beta tea yüksek tepeler. Migros filize göre toz oranı yarı yarıya daha az. Cer çöp pek yok.

• Pi kullanıcısına yanıt
    odun ve talaş oranı yüksekmiş

Bu nasıl çay aklıma bu geldi

Çay diye talaş ve sunta tozu içirmişler
    https://www.timeturk.com/tr/2013/01/11/cay-diye-talas-ve-sunta-tozu-icirmisler.html

Büyük markalar parayla işi çözüyorlar ama anlayana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Mart 2020; 22:54:30 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Vallahi hocam sorma ya. Çayı demledim. Resmen saman gibi. Tadı tuzu yok. Yarın ilk işim diğer paketi iade etmek olacak. Ofcaya iyi diyorlardı bir de

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Vallahi hocam sorma ya. Çayı demledim. Resmen saman gibi. Tadı tuzu yok. Yarın ilk işim diğer paketi iade etmek olacak. Ofcaya iyi diyorlardı bir de
    Alabiliyorsan bu çayları al eldeki çaylar bitsin bende almayı düşünüyorum hiç birini kullanmadım

Yeşil İnci Turka 500 gr 19 tl (Mayıs Çayı)
    Özgür Kuşlu 500 gr 16 tl (forumda beğenen çok)
    İçim Çay Gold 1000 gr 29 tl (forumda beğenen çok)
    https://rizecaysepeti.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Mart 2020; 23:3:1 >

Karıştırmak için mecburen aldım. Yoksa bunu almayacaktim hocam. Bunlara bir bakayım. Eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 17 Mart 2020; 23:9:23 >
  • quote:

Karıştırmak için mecburen aldım. Yoksa bunu almayacaktim hocam. Bunlara bir bakayım. Eyvallah
    Siyah Çaylar Kesinlikle Karıştırılmaz

Karıştırabileceğin çay seylan çayı ile siyah çaydır bunun dışında hiç bir çay karıştırılmaz

Siyah Çayı başka siyah çayla karıştırırsanız çayın içine edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Mart 2020; 23:10:7 >
    Bergamot için tavsiyeniz var mı peki? Bayce falan alırdım bir ara Karışım için. Ama hiç tad vermediği için vazgeçtim.

• quote:

Bergamot için tavsiyeniz var mı peki? Bayce falan alırdım bir ara Karışım için. Ama hiç tad vermediği için vazgeçtim.
    Ben bergomat ve kokulu çayları içemiyorum
    Olay aslında şu. En son karisimimdan memnundum. Ancak elimde olmadığından başka çaya yöneldim. Bulamadım da. Tek başına lipton Earl Grey bayağı baskın koku olarak. Hem de pahalandi artık. Farklı çayla birlestirince kokusu daha içilebilir oluyor. Düz çayları da ben sevemedim.

• Pi kullanıcısına yanıt
    Hocam bir işletmede çok beğendiğim bi çay içtim. Aslında Bergamotu çok hafif alıyordum normalde sevmem hiç olmasa daha iyi ama benim bile fark etmekte zorlandığım kadar az koyunca hoş oluyor. Diğerinin burukluğunun kabul edilebilir seviyeden yukarıda olduğu çayla beraber kullanılınca yerinde bi karışım çıkıyor ortaya.
    Neyse, sordum çıkarken hangi çaylar diye. Lipton earl grey ve çaykur sarı paket turist çayı dedi. Bi deneyin belki oranları tutturursanız güzel bi içim elde edersiniz.
    Turist çayı olan sarı paket dışında bazen içip beğendiğim çaylarda çaykur filiz çayı da kullandıklarını gördüm. Burda linç yicez tabi o çaylar bozdu kendini 10 sene önce sorsanız istisnasız çaykur filiz derdim şuan o kalite yok ama demleyen kişilerin mahareti ve belki bilmediğimiz bir tekniği (eleme vs. gibi) var ki beğendiğim zamanlar oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    Abartı olmadığı sürece sorun yok hocam. Mesela dediğim gibi tek başına lipton Earl Grey bayağı yoğun. 2 paket başka çay 1 paket Earl Grey yapıyorum ben. Malum fiyatlar da pahalı olduğundan Eskiden bire birdi bu oran... Bugün paketin birini iade edeceğim. Caykur varsa ondan bakayım bir de. Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 18 Mart 2020; 11:47:21 >
  • quote:

Abartı olmadığı sürece sorun yok hocam. Mesela dediğim gibi tek başına lipton Earl Grey bayağı yoğun. 2 paket başka çay 1 paket Earl Grey yapıyorum ben. Malum fiyatlar da pahalı olduğundan Eskiden bire birdi bu oran... Bugün paketin birini iade edeceğim. Caykur varsa ondan bakayım bir de. Tesekkurler
    Bu Da Benden Olsun

Sevdiğiniz Bir Kokulu siyah Çay ile Kokusuz Siyah Çayı Elekten Geçirin (Çaydaki pisliği extratı atılmış gerçek çay)
    (1 kaşık kokulu + 3 kaşık kokusuz siyah çayı karıştırınız) Normalde kokulu çay içemem ama bu çayı içerim

Kesinlikle paket çayları harmanlamayın ayrı ayrı kavonazda elekten geçirilmiş olacak

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Mart 2020; 12:38:8 >

3kg bitince o şekilde bakayım hocam. Tesekkurler

Hocam öyle çayın filizleri gidiyor ama
  • Gerçek bergamot yağı kullanıyorum diğeri kimyasal antalya merkezli bir firmadan demlenme bitince damlatıyom gerçek yağın sakinleştirici etkisi var
  • Pi kullanıcısına yanıt
    altıbaş çay ve bergomot yağı
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.