Şimdi Ara

Sorular (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
386
Favori
171.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rat.planet

Peki arkadaşlar sürekli pc ve tabletten çalışırken gözleriniz yorulmuyor mu?
    Ben daha çok her yerde ve her zaman çalışmak için çıktı alıyordum.İstediğim zaman çalışıyordum.Yanımda mp3 çalar olunca sıkıntı olmuyordu.
    Yani amaç pc başında durmamak.

açıkçası çok üzün süre baktıgımda gözlerimin agırdıgını hissediyorum parlaklıgını olabilidigince kısık tutmak lazım ve arada mola vermek gerekiyor böyle bir kötü özelligi var belki amoled ekranlı tabletler göz yormuyordur bu kadar , aslında çok kitap okuyuncada gözüm agırıyor bence tablet çok daha mantıklı sürekli çıktı almak ve kartuş almakla ugraşmaktansa , hem sözlük uygulamalarınıda yüklüyorum ve ses dosyalarınıda attıgım için yanında bir kütüphane taşıyormuşsun gibi oluyor bunuda göz önüne almak lazım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metincan1912

Önerebileceğiniz ingilizce fiil çekim kitabı var mı acaba

Bundan iyisi yok.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/501-english-verbs-cd-ekli/113166.html

DÜZELTME:
    Daha iyisi varmış.
    Diğer kitaba göre pahalı ama daha iyi.Hatta en iyisi bu.Üstteki kitaba çok benziyor ama ayrıca fiil çekimlerine ek olarak örnek cümleler de var.
    http://www.amazon.com/Book-English-Verbs-CD-ROM-Series/dp/0071602887

Hocam verdiğiniz bilgiler için tekrardan çok teşekkür ederim, İngilizce öğrenmek benim için çok önemli, ancak nereden başlayacağımı bilemiyordum, sonra sizin açmış olduğunuz bu konuya denk geldim ve benim için yararlı olabilecek tek çalışma yöntemi bu dedim ve söylediklerinizi 35 gündür uyguluyorum, ilk günler dinlemede tam 2 saat yapamıyordum, 1-2 hafta geçince alıştım ve günde en az 2 saat verdiğiniz siteden gözle takip ederek dinleme yapıyorum. daha 1 ay olmasına rağmen geliştiğimi hissediyorum ve bu beni çalışmak için teşvik ediyor, gramer için de Fono yayınlarının kitabından devam ediyorum, konu bitince yine bu konuda önerdiğiniz alıştırmaları çözüyorum. bazen Bbc extra radyosunu açıyorum öyle hiç bir şey anlamasam da dinliyorum.Şu anda kitapta , fiiller ve zamanlar ile ilgili konuya geldim, ve fiilleri çok düzgün bir şekilde öğrenebilirsem, İngilizcede pek zorlanmayacağımı anladım (acaba öyle mi bilmiyorum )
    o yüzden size fiiller için bir kaynak sordum. Bu önerdiğiniz kitabı alacağım, benim gibi başlangıç seviyesi olanlara, fiiller ve zamanlarda kullanımları ile ilgili her hangi bir öneriniz varsa öğrenmek isterim, Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Önerebileceğiniz ingilizce fiil çekim kitabı var mı acaba

Bundan iyisi yok.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/501-english-verbs-cd-ekli/113166.html

DÜZELTME:
    Daha iyisi varmış.
    Diğer kitaba göre pahalı ama daha iyi.Hatta en iyisi bu.Üstteki kitaba çok benziyor ama ayrıca fiil çekimlerine ek olarak örnek cümleler de var.
    http://www.amazon.com/Book-English-Verbs-CD-ROM-Series/dp/0071602887

Hocam verdiğiniz bilgiler için tekrardan çok teşekkür ederim, İngilizce öğrenmek benim için çok önemli, ancak nereden başlayacağımı bilemiyordum, sonra sizin açmış olduğunuz bu konuya denk geldim ve benim için yararlı olabilecek tek çalışma yöntemi bu dedim ve söylediklerinizi 35 gündür uyguluyorum, ilk günler dinlemede tam 2 saat yapamıyordum, 1-2 hafta geçince alıştım ve günde en az 2 saat verdiğiniz siteden gözle takip ederek dinleme yapıyorum. daha 1 ay olmasına rağmen geliştiğimi hissediyorum ve bu beni çalışmak için teşvik ediyor, gramer için de Fono yayınlarının kitabından devam ediyorum, konu bitince yine bu konuda önerdiğiniz alıştırmaları çözüyorum. bazen Bbc extra radyosunu açıyorum öyle hiç bir şey anlamasam da dinliyorum.Şu anda kitapta , fiiller ve zamanlar ile ilgili konuya geldim, ve fiilleri çok düzgün bir şekilde öğrenebilirsem, İngilizcede pek zorlanmayacağımı anladım (acaba öyle mi bilmiyorum )
    o yüzden size fiiller için bir kaynak sordum. Bu önerdiğiniz kitabı alacağım, benim gibi başlangıç seviyesi olanlara, fiiller ve zamanlarda kullanımları ile ilgili her hangi bir öneriniz varsa öğrenmek isterim, Teşekkür ederim.

Öncelikle böyle farklı bir soru sorduğunuz için size teşekkür ediyorum.Çünkü son zamanlarda daha önce cevapladığım soruların aynısı sorulunca cevaplamaktan yorulmuştum.
    Çalışmanızın sonuçlarını ara sıra buraya yazarak konudaki arkadaşları bilgilendirmeniz benim için en büyük teşekkür sayılır.Çünkü diğer arkadaşlar fikir sahibi olur.
    Bbc radyosunu ilk zamanlar dinlemeseniz daha iyi aslında.Zararı kesinlikle olmaz.Eğer boş zamanınız olursa radyo yerine yine lit2go sitesine çalışın.Gramer işi falan bitsin işin mantığını anlayın radyo dinleme işi kolay.
    Zamanlar konusuna gelip buraya mesaj yazmanız çok isabetli olmuş çünkü Fono kitabıyla ilgili söylemem gereken ek açıklamalar olacak.Fono'nun kitabını açıp içindekiler kısmına bakarsanız zamanlar konusunu 2 bölüme ayırdığını görürsünüz.İlk bölümde tüm konuları özet şeklinde veriyor.İkinci bölümde detaylı olarak zamanları açıklıyor.Zamanlar konusuna çalışırken ben öğrendiğim tüm dillerde ek bir efor sarf ettim.Çünkü başka türlü bu konuları diğer konular gibi çalışarak TAM OLARAK zihninize yerleştirmeniz mümkün değil.Ana konudaki egzersizler büyük oranda fayda sağlar.Ama yine de bir şeyler eksik kalacaktır.Ben öğrendiğim dilde fiil çekim kitapları alıp öyle çalıştım.Bu kitaplar öyle 1 kez çalışıp bir köşeye atılacak cinsten değil.Gerçekten çok yardımcı oluyorlar.Şimdi gelelim özel olarak İngilizce zamanlar konusuna nasıl çalışacağınıza:
    1.Önce Türkçe'deki zamanlar konusunu iyi bilin.Özellikle hangi zamanda hangi ek gelir onu iyi bilmeniz gerekiyor.Mesela gelecek zaman ''-ecek,-acak''gibi.
    TÜrkçe'de hem zamanlar konusunu hem de kip ekleri konusunu iyi bilin.Bunların fiil çekimlerine de çalışın.Çok zor değil bu dili bildiğiniz için zaman en fazla 1 saat ayırak öğrenebilirsiniz.
    2.Şimdi Fono'daki zamanlar konusundaki diyelim ki Simple present tense'e çalıştınız.Konuyu bitirip hemen egzersiz çözmeyin çünkü ek olarak öğrenmeniz gereken bir kaç şey var.
    3.İşte ek olarak öğrenmeniz gereken şeyler Ekrem Hoca'nın sitesindeki zamanlar konusunda var.
    http://www.ekremuzbay.com/tenses
    Fono'nun kitabındaki zamanlar konusuna ek olarak bu sitede birkaç açıklama var.Onları belirleyip bir yere not alın.
    Ayrıca şu sitenin anlatım tarzı basit olduğu için eğer anlamadığınız noktalar varsa bu siteden bakıp not alın.
    http://www.limasollunaci.com/ingilizce-tensler/
    Anlatım olarak gerekli bilgiler tamamlanmış.Ama bir de video anlatımlardan birkaç video izleseniz hiç fena olmaz.
    Youtube'a girerek zaman ismini İngilizce olarak yazıp aratın.Özellikle engvid ve learnex.in'i video anlatımlarını izleyin.
    4.Şimdi örnek cümleler hatta o zamanda fiil çekimlerini görmeniz gerekiyor.Bu iş için hazırlanmış kitaplar var.Üstte verdiğim kitap çok muhteşem.Alırsanız onu alın.Ama kitabınız yoksa internetteki kaynaklara bakmanız gerek.Ben biraz aradım ama güzel bir kaynak bulamadım.Zaten bulsaydım ben de kitap almazdım.
    5-En son ana sayfada verdiğim egzersizleri çözün.
    Bundan sonra bakın bakalım zamanlar konusunda sıkıntınız oluyor mu?Çocuk oyuncağı gibi gelecek zamanlar konusu.Başarılar.

• Hocam vaktinizi ayırıp böyle uzun ve bilgilendirici bir cevap yazdığınız için tekrardan teşekkür ederim. Söylediklerinizi harfiyen uygulayacağım, gelişmeleri zaman zaman bu konuda tekrardan dile getireceğim, Eğer ingilizceye başlamak isteyipte ne yapacağını bilemeyen bir arkadaş bu mesajı okuyorsa, kesinlikle bu konuda rat.planet hocanın verdiği çalışma metodunu denesin, ingilizce çalışırken zevk aldığınızı ve gelişimi hissedeceksiniz, kafanızdaki belirsizliklerde gitmiş olacak.
  • Hocam merhabalar
    konu için elinize sağlık.ihtiyacım olacak birçok kaynak ayırdım.
    Benim sorum şu.upper intermadiate için şöyle ilgi çekici hikayeler barındıran bir kitap var mı.Cambridge graded readers kitaplarını okuyordum ama kitaplar uzun olduğu için bir süre sonra sıkıyor.
    mesela cambridge discovery readers diye bir uygulama geliştirmiş * ama bunda da telefonda bir kitap 18 lira

böyle site üzerinden değil de cambridge,oxford tarzı yayıncıların kitaplarını arıyorum.bizim okullarda ders kitapları olarak okutulan kitapları almayı düşündüm ama onlarda 5 sayfada 1 sayfa hikaye var gerisi grammar ve vocab çalışmaları yer alıyor.

var mı sizin bildiğiniz bu şekilde bir yayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Standartuye -- 6 Ocak 2016; 18:31:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Standartuye

Hocam merhabalar
    konu için elinize sağlık.ihtiyacım olacak birçok kaynak ayırdım.
    Benim sorum şu.upper intermadiate için şöyle ilgi çekici hikayeler barındıran bir kitap var mı.Cambridge graded readers kitaplarını okuyordum ama kitaplar uzun olduğu için bir süre sonra sıkıyor.
    mesela cambridge discovery readers diye bir uygulama geliştirmiş * ama bunda da telefonda bir kitap 18 lira

böyle site üzerinden değil de cambridge,oxford tarzı yayıncıların kitaplarını arıyorum.bizim okullarda ders kitapları olarak okutulan kitapları almayı düşündüm ama onlarda 5 sayfada 1 sayfa hikaye var gerisi grammar ve vocab çalışmaları yer alıyor.

var mı sizin bildiğiniz bu şekilde bir yayın.

Ben öğrenirken gidip seviyelendirilmiş kitaplar almadım.Çünkü lüzum görmedim.Şu siteye çalıştım.
    http://etc.usf.edu/lit2go/readability/flesch_kincaid_grade_level/
    En basit metinlerden üst düzey metinlere kadar bir sürü eser var.Sıkılmamak için istediğiniz eseri okuyup dinleyebilirsiniz.

Bir de şu var.
    http://www.ngllife.com/student-zone/interactive-reading-practice

• quote:

Peki arkadaşlar sürekli pc ve tabletten çalışırken gözleriniz yorulmuyor mu?
    Ben daha çok her yerde ve her zaman çalışmak için çıktı alıyordum.İstediğim zaman çalışıyordum.Yanımda mp3 çalar olunca sıkıntı olmuyordu.
    Yani amaç pc başında durmamak.

Ben sizin kadar uzun saatler çalışmadığım için gözlerimin çok yorulduğumu söyleyemem. Bebek olduğu için ancak 22:00-24-00 arası çalışıp yatıyorum çok sorun olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışı eğitim konusu hakkında birkaç bir şey yazdım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_113337682/f_//tm.htm#113373645
  • HATIRLATMA

Daha önce Almanca öğrenenler için okaaan arkadaşımız link vermişti.Bu site beginner seviyesinden başlayıp advanced seviyesine kadar podcast derslerle Almanca öğretiyor.Ve tamamen ücretsiz.Her dersin pdf içerikleri de var.Bu muhteşem siteyi tekrar hatırlatmak istiyorum.Hiç para harcamadan Almanca öğrenebilirsiniz.Boş zamanı olup bu dili öğrenmek isteyenler ücretsiz olarak öğrenebilir.Okaaan arkadaşımıza tekrar teşekkürler.
    http://www.dw.com/tr/almanca-%C3%B6%C4%9Frenin/s-2604
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosmugo

Çok mantıklı doğru cevaplar veriyorsun gerçekten çok teşekkürler. Düşünüp vakit ayırıp bildiklerini paylaşman bilgi sahibi olmamızı istemen çok iyi. Çok faydalı olucak bu söylediklerin. Kesinlikle kaide alacağım. İnsan adım atmadığı sürece bir suyu bile içmeye gidemez. Dil öğrenmekte hiç durmadan yerinde saymadan devamlı her gün kesinlikle adım atmak ileri devam etmek zorunluluğu var. İnsan çalıştıkça kesinlikle faydasını görecektir. Tekrar teşekkürler. :)

Rat.planet hocam merhaba verdiğiniz yazdığınız anlattığınız herşeyi büyük bir keyifle okudum okurken son 1 senelik İngilizce için yaptığım çalışmaları düşündüm .
    Siz o kadar güzel anlatmışsınız o kadar güzel dile getirmişsiniz ve sabrınıza hayran kaldım bir çok arkadaşımız sabırsızlıklarından dolayı tüm yorumları ve verdiğiniz bilgilerin tümünü okumamış :) Her seferinde size farklı kişilerden hemen hemen aynı sorular yöneltilmiş ve sabırla aynı şeyleri söylemeye çalışmışsınız şuan bu açtığınız forum konusu ALTIN DEĞERİNDE umarım faydalanmak herkeze nasip olur verdiğiniz çalışma sizdemiyle hemen hemen aynı çalışma programını uygulaşmışız bende forumdaki arkadaşlara faydalı olması ve 3 gündür aralıklarla hiç bir yorumunuzu kaçırmadan açıklamalarınızı yönlendirmelerinizi kaçırmadan hayranlıkla okuyup sizin sağlamaya çalıştığınız faydanın belki %1 i kadar faydalı olur umuduyla yazmak istedim

2014 ekimin sonlarında eşimle beraber daha iyi bir iş sağlam bi kariyer amacıyla ingilizce kursuna yazılmaya karar verdik fakat ne kadar araştırırsak araştıralım hafta içi iş saatlerimize uyan bir kurs bulamadık söz konusu eğitim ise gerisi tefferruattır dedik ailemizle beraber kalmamızın vermiş olduğu avantajdan faydalanarak işlerimize son verdik ve hafta sonlarına sığdırılmış kurslarla değil hafta içi düzenli olarak gidebileceğimiz bir kurs aradık net üzerinden olsun çevremizden duyduklarımızdan kaynaklı olsun güvenipte doğru düzgün bir kurs bulamadık ve yakın bir akrabamızın tavsiyesine uyarak bir gramer kitabı ( Murat Kurt ; English Grammar Today ) bir kaç hikaye kitabı ve sizin yorumlarınızda bahsettiğiniz Englishclass101 podcast dersleri ile beraber günlük olarak yaklaşık 6-7 saat bazen inanın 10 saate çıkan grammar okuma dinleme ile başladık bazı yorumlarda dikkat ettim gramere takılmayın diyenler olmuş ama çok afedersiniz halt etmişler öyle bir dünya yok tarzanca konuşmak isteyen varsa okey gramer çalışmasın ben yarın köyden geldim diyerekte ingilizce konuşabilirler tabiki fiziki olarak mümkündür çalışmayabilirler gramere çok fazla boğulmadan günlük bir konu bazı tenseslere bir kaç gün ayırarak ağırlığı günlük ortalama 4 saat kadar dinlemeye vakit ayırarak devam ettik çalışmaya çoğu zaman acaba kursamı yazılsak diye karamsarlığada düştük fakat bize kursat extra ne öğretebilirlerdiki internet gibi bulunmaz bir nimet varken inanın evinizde şakır şakır konuşabilecek düzeye gelinebilir diye motivasyon arttırıcı yorumları gördükçe yılmadık vazgeçmedik çalıştık 3 ay da gramer kitabını bitirdik aynı zamanda dinleme ve okuma çalışmalarına devam ettik gramer konuları bittikten sonra günlük ortalama 5 saat kadar 3 ay boyunca 101pod'tan devam ettik ingilizceye başladıktan yaklaşık6 ay sonra mayıs ayında öğrenmeye çalıştığımız emek verdiğimiz bu dili daha ileri götürebilmek ve son noktayı koyabilmek için yurt dışına çıkacak imkanımız olmadığı için mantıklı bi karar vererek güzel yurdumun nimetlerinden faydalanmak için ilk önce ben soluğu egenin incisi bodrumda aldım bodrumdaki otellerden birinde işe başladım garsonluk yapıyordum fakat istediğim verimi alamadım yaklaşık 20 gün sonra butik bi otelin ön büro departmanında resepsiyonist olarak işe başladım Turizm mezunu değilim fakat Turistik bölgelerde yabancı dili konuşabilen kalifiye personel bulmakta zorlandıkları için hiç de zor olmadı yabancı diliniz orta düzeydeyse Bodrum , Marmaris , Fethiye ve Antalyadaki otellerin birinden çok rahat bi şekilde iş bulabilirsiniz gırla ön büro departmanına personel arıyorlar geleyim asıl konuya 6 aylık çalışmanın asıl verimini işte o küçük otelde resepsiyonist olarak başladığımda aldım gramer çalışmaları hikaye kitapları ve hergün dinlenilen her seviye için 2 aynı 1 saatlik audiobook mp3 hikayelerinin faydasını almaya başladım fakat yavaş konuşuyordum düşünerek cümle kuruyordum ama asıl ilginç olan o fiil çekimlerinin bağlaçların edatların otomatik olarak beynimde canlanması ve bana düşen gözümün önüne gelen kelimeleri dilimin ucundan bir mucize gibi sese dönüştürmenin verdiği o hissin asla tarifi yok yaklaşık 40 gün sonra eşimde bodruma geldi gümbette patronuma ait ikinci otelin resepsiyonuna da o başladı bizim için 5 aylık bi tatil asıl o zaman başladı fakat artık bitti konuşuyoruz zamanla dahada düzelecek çalışmaya son demedik hemen hemen gittiğimiz plajda güneşlenirken bile podcast dinledik hikaye kitapları okuduk günlük aynı zamanda plajda güneşlenirken 5 saat kadar dinleme yapıp günün diğer yarısını otelimizde Deskte konuşarak aslında işimizi yaparak geçirdik aslında eğer Bodruma gitmeseydik şuanki seviyemizde olurmuyduk bilmiyorum . Herkez ingilizce öğrenebilir verdiğiniz çalışma sisteminin yarısına bile düzenli olarak uyulsa bir çok kursun gerçekleştiremediği öğrenimi kendi kendine bir çok arkadaşımız gerçekleştirebilir fakat buradaki en önemli nokta sizin de her zaman üzerine basa basa dile getirdiğiniz Listening'e gereken ağırlığı vermek ve günlük gramer ve okuma çalışmalarıyla bal gibide ingilizce öğrenilir bazen duyuyorum okuyorum yurt dışına çıkılmadan öğrenilmez diyenler halt etmiş ekim ayında İstanbula dönüş yaptık şuan eşimde bende eski işlerimizden çok farklı sektörlerdeyiz Uluslararası bi nakliyat firmasında İngiltere karayolu lojistik bölgesine bakıyorum eski işimden çok daha iyi bir konum ve çok daha iyi bir maaş alıyorum :) Çok iyi derecede ingilizce konuşabiliyoruz dizileri orginal dilinde izliyoruz yabancı filmleri alt yazısız olarak izliyoruz hepsini anlıyormuyuz ? Tabiki hayır hala bilmediğimiz bir çok deyim kalıp kelime var bunları öğrenmek sizinde dediğiniz gibi uzun soluklu bir iştir dil öğrenmek fakat %90 civarı anlayabiliyoruz dinlediğimizin ha bu yazılarını okuduktan sonra yaklaşık 2 gündür BBC 4 dinliyorum ve sanırım bir ömür boyuda dinlemeye devam edeceğim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetdemirkaya3434

quote:

Orijinalden alıntı: gosmugo

Çok mantıklı doğru cevaplar veriyorsun gerçekten çok teşekkürler. Düşünüp vakit ayırıp bildiklerini paylaşman bilgi sahibi olmamızı istemen çok iyi. Çok faydalı olucak bu söylediklerin. Kesinlikle kaide alacağım. İnsan adım atmadığı sürece bir suyu bile içmeye gidemez. Dil öğrenmekte hiç durmadan yerinde saymadan devamlı her gün kesinlikle adım atmak ileri devam etmek zorunluluğu var. İnsan çalıştıkça kesinlikle faydasını görecektir. Tekrar teşekkürler. :)

Rat.planet hocam merhaba verdiğiniz yazdığınız anlattığınız herşeyi büyük bir keyifle okudum okurken son 1 senelik İngilizce için yaptığım çalışmaları düşündüm .
    Siz o kadar güzel anlatmışsınız o kadar güzel dile getirmişsiniz ve sabrınıza hayran kaldım bir çok arkadaşımız sabırsızlıklarından dolayı tüm yorumları ve verdiğiniz bilgilerin tümünü okumamış :) Her seferinde size farklı kişilerden hemen hemen aynı sorular yöneltilmiş ve sabırla aynı şeyleri söylemeye çalışmışsınız şuan bu açtığınız forum konusu ALTIN DEĞERİNDE umarım faydalanmak herkeze nasip olur verdiğiniz çalışma sizdemiyle hemen hemen aynı çalışma programını uygulaşmışız bende forumdaki arkadaşlara faydalı olması ve 3 gündür aralıklarla hiç bir yorumunuzu kaçırmadan açıklamalarınızı yönlendirmelerinizi kaçırmadan hayranlıkla okuyup sizin sağlamaya çalıştığınız faydanın belki %1 i kadar faydalı olur umuduyla yazmak istedim

2014 ekimin sonlarında eşimle beraber daha iyi bir iş sağlam bi kariyer amacıyla ingilizce kursuna yazılmaya karar verdik fakat ne kadar araştırırsak araştıralım hafta içi iş saatlerimize uyan bir kurs bulamadık söz konusu eğitim ise gerisi tefferruattır dedik ailemizle beraber kalmamızın vermiş olduğu avantajdan faydalanarak işlerimize son verdik ve hafta sonlarına sığdırılmış kurslarla değil hafta içi düzenli olarak gidebileceğimiz bir kurs aradık net üzerinden olsun çevremizden duyduklarımızdan kaynaklı olsun güvenipte doğru düzgün bir kurs bulamadık ve yakın bir akrabamızın tavsiyesine uyarak bir gramer kitabı ( Murat Kurt ; English Grammar Today ) bir kaç hikaye kitabı ve sizin yorumlarınızda bahsettiğiniz Englishclass101 podcast dersleri ile beraber günlük olarak yaklaşık 6-7 saat bazen inanın 10 saate çıkan grammar okuma dinleme ile başladık bazı yorumlarda dikkat ettim gramere takılmayın diyenler olmuş ama çok afedersiniz halt etmişler öyle bir dünya yok tarzanca konuşmak isteyen varsa okey gramer çalışmasın ben yarın köyden geldim diyerekte ingilizce konuşabilirler tabiki fiziki olarak mümkündür çalışmayabilirler gramere çok fazla boğulmadan günlük bir konu bazı tenseslere bir kaç gün ayırarak ağırlığı günlük ortalama 4 saat kadar dinlemeye vakit ayırarak devam ettik çalışmaya çoğu zaman acaba kursamı yazılsak diye karamsarlığada düştük fakat bize kursat extra ne öğretebilirlerdiki internet gibi bulunmaz bir nimet varken inanın evinizde şakır şakır konuşabilecek düzeye gelinebilir diye motivasyon arttırıcı yorumları gördükçe yılmadık vazgeçmedik çalıştık 3 ay da gramer kitabını bitirdik aynı zamanda dinleme ve okuma çalışmalarına devam ettik gramer konuları bittikten sonra günlük ortalama 5 saat kadar 3 ay boyunca 101pod'tan devam ettik ingilizceye başladıktan yaklaşık6 ay sonra mayıs ayında öğrenmeye çalıştığımız emek verdiğimiz bu dili daha ileri götürebilmek ve son noktayı koyabilmek için yurt dışına çıkacak imkanımız olmadığı için mantıklı bi karar vererek güzel yurdumun nimetlerinden faydalanmak için ilk önce ben soluğu egenin incisi bodrumda aldım bodrumdaki otellerden birinde işe başladım garsonluk yapıyordum fakat istediğim verimi alamadım yaklaşık 20 gün sonra butik bi otelin ön büro departmanında resepsiyonist olarak işe başladım Turizm mezunu değilim fakat Turistik bölgelerde yabancı dili konuşabilen kalifiye personel bulmakta zorlandıkları için hiç de zor olmadı yabancı diliniz orta düzeydeyse Bodrum , Marmaris , Fethiye ve Antalyadaki otellerin birinden çok rahat bi şekilde iş bulabilirsiniz gırla ön büro departmanına personel arıyorlar geleyim asıl konuya 6 aylık çalışmanın asıl verimini işte o küçük otelde resepsiyonist olarak başladığımda aldım gramer çalışmaları hikaye kitapları ve hergün dinlenilen her seviye için 2 aynı 1 saatlik audiobook mp3 hikayelerinin faydasını almaya başladım fakat yavaş konuşuyordum düşünerek cümle kuruyordum ama asıl ilginç olan o fiil çekimlerinin bağlaçların edatların otomatik olarak beynimde canlanması ve bana düşen gözümün önüne gelen kelimeleri dilimin ucundan bir mucize gibi sese dönüştürmenin verdiği o hissin asla tarifi yok yaklaşık 40 gün sonra eşimde bodruma geldi gümbette patronuma ait ikinci otelin resepsiyonuna da o başladı bizim için 5 aylık bi tatil asıl o zaman başladı fakat artık bitti konuşuyoruz zamanla dahada düzelecek çalışmaya son demedik hemen hemen gittiğimiz plajda güneşlenirken bile podcast dinledik hikaye kitapları okuduk günlük aynı zamanda plajda güneşlenirken 5 saat kadar dinleme yapıp günün diğer yarısını otelimizde Deskte konuşarak aslında işimizi yaparak geçirdik aslında eğer Bodruma gitmeseydik şuanki seviyemizde olurmuyduk bilmiyorum . Herkez ingilizce öğrenebilir verdiğiniz çalışma sisteminin yarısına bile düzenli olarak uyulsa bir çok kursun gerçekleştiremediği öğrenimi kendi kendine bir çok arkadaşımız gerçekleştirebilir fakat buradaki en önemli nokta sizin de her zaman üzerine basa basa dile getirdiğiniz Listening'e gereken ağırlığı vermek ve günlük gramer ve okuma çalışmalarıyla bal gibide ingilizce öğrenilir bazen duyuyorum okuyorum yurt dışına çıkılmadan öğrenilmez diyenler halt etmiş ekim ayında İstanbula dönüş yaptık şuan eşimde bende eski işlerimizden çok farklı sektörlerdeyiz Uluslararası bi nakliyat firmasında İngiltere karayolu lojistik bölgesine bakıyorum eski işimden çok daha iyi bir konum ve çok daha iyi bir maaş alıyorum :) Çok iyi derecede ingilizce konuşabiliyoruz dizileri orginal dilinde izliyoruz yabancı filmleri alt yazısız olarak izliyoruz hepsini anlıyormuyuz ? Tabiki hayır hala bilmediğimiz bir çok deyim kalıp kelime var bunları öğrenmek sizinde dediğiniz gibi uzun soluklu bir iştir dil öğrenmek fakat %90 civarı anlayabiliyoruz dinlediğimizin ha bu yazılarını okuduktan sonra yaklaşık 2 gündür BBC 4 dinliyorum ve sanırım bir ömür boyuda dinlemeye devam edeceğim :)

Bu kapsamlı yazınız için teşekkürler.Bu şekilde tecrübelerinizi buraya yazmanız yabancı dil öğrenen arkadaşlar için büyük fayda sağlayacaktır.

• @ sizin adınıza çok sevindim :) yaza doğru deneyimlerimi bende aktarmak istiyorum
  • İNGİLİZCE UPPER-İNTERMEDİATE SEVİYESİNDE OLANLAR İÇİN PODCAST GRAMER DERSLERİ
    Sorular
    İngilizce gramer anlatan bir podcast serisi var mı diye baktım.Ama birçoğu yetersiz.
    Tesadüfen bir site buldum.Adı Grammar Grater.
    Her podcast dersinde İngilizce gramer,kelime ve ifadelerin kullanımı hakkında bilgi veriyor.
    Toplam 125 ders var ve hersin yazılı içeriği var.
    Özellikle upper-intermediate seviyesinde olanlar için daha uygun.Başlangıç için uygun değil.
    http://minnesota.publicradio.org/radio/podcasts/grammar_grater/

• İki linkte ben vereyim. İlki BBC'den. Henüz incelemedim ama BBC ise kesin kalitelidir.

http://www.bbc.co.uk/turkish/specials/2222_phrase_a_minute/index.shtml

Diğeri ise amerikaninsesi.com'dan. Bu daha çok İş İngilizcesine odaklanıyor.

http://www.amerikaninsesi.com/section/dynamic-english-dersleri/2782.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-683EA8C88 -- 9 Ocak 2016; 18:53:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest444

İki linkte ben vereyim. İlki BBC'den. Henüz incelemedim ama BBC ise kesin kalitelidir.

http://www.bbc.co.uk/turkish/specials/2222_phrase_a_minute/index.shtml

Diğeri ise amerikaninsesi.com'dan. Bu daha çok İş İngilizcesine odaklanıyor.

http://www.amerikaninsesi.com/section/dynamic-english-dersleri/2782.html

Linkler için teşekkür.Bbc olan linkteki derslerin anlatım dili sanırım Türkçe.Açmaya çalıştım splayer'de açılmadı.Real player ile açılıyormuş.Onu da yüklemek istemiyorum.
    Hatta bu konuda eskiden bir konu açılmış.
    http://forum.donanimhaber.com/m_34233053/tm.htm

Dosyaların boyutu 1 kb olduğu için bunları indirseniz de internet olmadan dinleyemezsiniz.Bu dosyalar sadece dinleme linklerinin kısayollarıymış.Keşke indirilebilir olsaydı**** playerde falan dinlenenebilir.Çalışacak olan arkadaşlar bu ayrıntıyı unutmasınlar.

• BBC'deki linkleri inceledim de ordaki kısayolları RealPlayer'la bile açamadım. Hata veriyor. Yöntemini bilen varsa yazsın buraya.
  • quote:

Arkadaşlar bu sefer benim size sormak istediğim bir soru var.
    Ben daha önce bu podcast dersleri kullanırken derslerin pdf dosyalarını çıktı alıp çalışıyordum.Hepsini birden çıktı almadığım için gözüme fazla gözükmüyordu.Ama sonuçta toner parası veriyoruz.Biraz önce yakın bir arkadaşıma Cbc İngilizce podcastları önerdim.Çıktı alayım dedi.Ben de hesapladın mı sayfa tutarını dedim?
    Hemen kısaca hesapladım 230 tane toplam sesli ders var.230 tane de pdf dosyası var.Toplam 2800 sayfa yapıyor.Detaylı bir hesap yapmadım.Detaylı bir hesapla 3000 sayfa olarak kabul edin.Çünkü bazı pdf'ler 30 sayfa içeriğe sahip.Arkadaşım çok maliyetli olur diye çıkarmak istemedi.Bilgisayardan çalışacakmış.
    Benim size sorun ise çok basit.Siz bu podcastlara çalışırken çıktı alıyor musunuz? Veya ekitap okuyucudan mı çalışıyorsunuz?Çıktı almadan pc'den çalışan var mı?
    Biraz önce ben öğrendiğim dillerde kullandığım podcastlar çıktılarını hesaplamaya çalıştım.Bir sürü para harcamışım bu çıktı işine.
    Podcast iyi güzel ama keşke elimizde bir ekitap okuyucu olsa.Gerçi onlar da pahalı.En ucuz kindle 280 lira.
    Gerçekten eğer bu podcast işine çıktı maliyetlerini ekleyince bir sürü para yapıyor.Daha önce şöyle bir konu açmıştım.Bir kez daha saygı duydum bu Living Language'ye.Hem ucuz hem iyi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_111790986/tm.htm
    Cevaplarınızı bekliyorum.

Ben çıktı alarak çalışıyorum.Böyle daha akılda kalıcı oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Ben daha önce bu podcast dersleri kullanırken derslerin pdf dosyalarını çıktı alıp çalışıyordum.Hepsini birden çıktı almadığım için gözüme fazla gözükmüyordu.Ama sonuçta toner parası veriyoruz.Biraz önce yakın bir arkadaşıma Cbc İngilizce podcastları önerdim.Çıktı alayım dedi.Ben de hesapladın mı sayfa tutarını dedim?
    Hemen kısaca hesapladım 230 tane toplam sesli ders var.230 tane de pdf dosyası var.Toplam 2800 sayfa yapıyor.Detaylı bir hesap yapmadım.Detaylı bir hesapla 3000 sayfa olarak kabul edin.Çünkü bazı pdf'ler 30 sayfa içeriğe sahip.Arkadaşım çok maliyetli olur diye çıkarmak istemedi.Bilgisayardan çalışacakmış.
    Benim size sorun ise çok basit.Siz bu podcastlara çalışırken çıktı alıyor musunuz? Veya ekitap okuyucudan mı çalışıyorsunuz?Çıktı almadan pc'den çalışan var mı?
    Biraz önce ben öğrendiğim dillerde kullandığım podcastlar çıktılarını hesaplamaya çalıştım.Bir sürü para harcamışım bu çıktı işine.
    Podcast iyi güzel ama keşke elimizde bir ekitap okuyucu olsa.Gerçi onlar da pahalı.En ucuz kindle 280 lira.
    Gerçekten eğer bu podcast işine çıktı maliyetlerini ekleyince bir sürü para yapıyor.Daha önce şöyle bir konu açmıştım.Bir kez daha saygı duydum bu Living Language'ye.Hem ucuz hem iyi.

Bende çıktı alarak çalıştım hocam bildiğim dillere.Yalnız hepsini toplayınca bir sürü kağıt ve toner parası vermişim.Yani maliyetli oluyor aslında podcastla çalışmak.Ücretsiz veya üyelik alarak büyük masraftan kurtuluyorsunuz ama çıktı alınca maliyet yine diğer sistemler gibi oluyor demek istedim.Sonradan geldi aklıma bu olay.

• quote:

quote:

quote:

Bende çıktı alarak çalıştım hocam bildiğim dillere.Yalnız hepsini toplayınca bir sürü kağıt ve toner parası vermişim.Yani maliyetli oluyor aslında podcastla çalışmak.Ücretsiz veya üyelik alarak büyük masraftan kurtuluyorsunuz ama çıktı alınca maliyet yine diğer sistemler gibi oluyor demek istedim.Sonradan geldi aklıma bu olay.

Mantıklı .bir çalışmalar üstüne ıntenetten test cıktıları da alıyorum ben ..bır de onların masrafı

Sanırım yazıcı alacagım daha hesaplı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mantıklı .bir çalışmalar üstüne ıntenetten test cıktıları da alıyorum ben ..bır de onların masrafı

Sanırım yazıcı alacagım daha hesaplı

Valla bir sürü sistem inceledim gördüğüm kadarıyla en ucuz ve advanced seviyesine kadar öğreten sistem Living Language.Beginner,İntermediate ve Advanced olmak üzere 3 kitap 9 cd 50 dolar.EN ucuzu bu oluyor.Podcast çok ucuz ama çıktı alınca işler değişiyor.Ben de bu ayrıntıyı arkadaşların görüp okuması için yazdım.Çünkü ben çıktı almadan pc üzerinde çalışamıyorum.Kağıt daha farklı oluyor.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.