Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 145tr

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

hocam nereden kaç paraya aldın ! ! !

Dün gece aklıma geldi "alayım şu kerataya koyu kahve rengi bir kılıf be ya"10 diye :)

Bir de geniş açı düşünüyorum fakat 14mm çok kalite ama çok da pahalı onu alamayacağım.

18mm f2 için bir kullanıcı kitlesi mükemmel tapılası lens diyor diğer grup kimse almasın alacaksa 14mm alsın Kitlens bundan iyi diyor :D :D

Amazon'dan aldim. Orjinal oldugu icin biraz pahali. 65 eur vermistim.
    http://www.amazon.de/Fujifilm-BLC-XE1-Kameratasche-X-E1-braun/dp/B009CNVUOG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372318548&sr=8-1&keywords=fuji+x-e1+ledertasche

14mm cok büyük bir lens. 18mm'nin ufak olmasi cok rahat ve bence IQ, doku cok güzel. Ayrica f2.0.
    Ben alirken cok uygun bir paket yapip tüm seti ayni anda aldim.

Kit lens'de herhalde tüm markalar icindeki en iyi kit lenslerden biri.

Hocam aklında olsun olur da satmak istersen yurt dışı aldığın fiyata alırım 18mm'yi :)

• X-E1 Firmware Update Ver.1.06

çıkmış arkadaşlar buyrun link :)

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xe1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 27 Haziran 2013; 11:07:56 >
  • quote:

Hocam aklında olsun olur da satmak istersen yurt dışı aldığın fiyata alırım 18mm'yi :)

Ben de seni cok seviyorum :)

Lensleri aldigim fiyata bir daha almam mümkün degil.
    Ben bu Fuji ile devam ederim uzun bir süre.

DSLR setim de duruyor. Iki cihaz her türlü durumu kapsiyor.
  • Daha önce başka forumlarda yazdım ama gene de tekrar yazmak da fayda var diye düşünüyorum, şu anda Fuji Türkiye' nin fiyatları Amerika ile hemen hemen aynı, hatta bazı ürünlerde daha uygun :)

18 mm lensi Türkiye garantili fiyatı:

http://www.netfotomarket.com/fujifilm/objektifler/881-fujifilm-fujinon-xf-18mm-f2-r.html

Bu da amazon.com fiyatı:

http://www.amazon.com/Fujifilm-XF-18mm-F2-0-Lens/dp/B006UL00U8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372322170&sr=8-1&keywords=fujinon+18+mm

Hem Türkiye garantili hem de taksitle alıyorsunuz, bence Türkiye' deki Fuji kullanıcıları diğer markalara göre oldukça şanslılar, bu fırsatı kaçırmamak gerekir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozangunay

Daha önce başka forumlarda yazdım ama gene de tekrar yazmak da fayda var diye düşünüyorum, şu anda Fuji Türkiye' nin fiyatları Amerika ile hemen hemen aynı, hatta bazı ürünlerde daha uygun :)

18 mm lensi Türkiye garantili fiyatı:

http://www.netfotomarket.com/fujifilm/objektifler/881-fujifilm-fujinon-xf-18mm-f2-r.html

Bu da amazon.com fiyatı:

http://www.amazon.com/Fujifilm-XF-18mm-F2-0-Lens/dp/B006UL00U8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372322170&sr=8-1&keywords=fujinon+18+mm

Hem Türkiye garantili hem de taksitle alıyorsunuz, bence Türkiye' deki Fuji kullanıcıları diğer markalara göre oldukça şanslılar, bu fırsatı kaçırmamak gerekir diye düşünüyorum.

Çok iyi oldu hocam teşekkürler :)

Bari biraz daha bekleyeyim de 14mm'yi alayım en temizi :)

arada 400TL fark var :)

@145tr

@145tr

Hocam benim kisi Ahlaksız teklifti :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 27 Haziran 2013; 12:19:02 >

• Şu x-m1 cidden çok hoşuma gitti benim. Eğer çok yüksek bir fiyatta gelmezse cidden düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Şu x-m1 cidden çok hoşuma gitti benim. Eğer çok yüksek bir fiyatta gelmezse cidden düşünüyorum.

Hacı vizörsüz keyifli olmuyor :) Sen X-E1 al mutlu olmaz elinden tüm dijital makineleri çıkartmazsan bende ne olayım :D :D
  • quote:

Şu x-m1 cidden çok hoşuma gitti benim. Eğer çok yüksek bir fiyatta gelmezse cidden düşünüyorum.

Amazon' da gövde olarak 699 usd den ön sipariş alıyorlar, sanırım Temmuz' u bulur ilk sevkiyatları, kahverengi deri gövde Eylül' de piyasaya çıkacakmış, ancak ne yazık ki Türkiye' ye ürün lansmanı konusunda yavaş kalıyorlar, örneğin XE-1 daha yeni Türkiye' ye geldi ki çıkalı nerdeyse 1 sene olacak :( Bu durumun geçici olduğunu düşünüyorum, Fujifilm duy sesimizi :))
  • Elimde dijital olarak bir tek mark2 var ki onu hiç bir fuji için elden çıkarmam :D xm1 de ki wifi ile telefona atma olayı çok hoşuma gitti. xe1 de mümkün değil sanırım o? Ama vizör konusunda haklısın, bakalım belki başka bir model çıkar xpro1 in yenisi falan, zaten acele bir şey almam gerekmiyor da son zamanlarda gördüğüm yeni makinalar arasında en çok beğendiğim bu oldu :D
  • quote:

quote:

Hacı vizörsüz keyifli olmuyor :) Sen X-E1 al mutlu olmaz elinden tüm dijital makineleri çıkartmazsan bende ne olayım :D :D

Napcan koca makinayı artık D700'e talibim

• Bu fuji 18-55 çok hoşuma gitti 35 1.4 ile örnek fotoğraflara bakıyorum ilk kez bir zoom lensin prime lense kafa tuttuğunu gördüm. Bana da X-E1 yolu görünüyor sanırım. Yahu bu forum durduk yere iş açıyor başıma hanıma bu sefer fena kapışacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

quote:

Napcan koca makinayı artık D700'e talibim

Hacı o makineler iş makinesi resmen :)

Bıçak gibi göze netliyor süper ışık ölüçü alıyor vs... Hatasız çekim için elinden geleni yapıyor da 1 kilo sırf gövde :D :D

Fuji için tüm lenslerini alsan ki çok para hali aldın diyelim :D :D Hepsinin toplamı bir kiloyu geçmiyor gövde ile birlikte :)

Valla makineyi aldığımdan beri D700'ün suratına bakmıyorum :D :D Nex 6 varken gözüm hep D700'deydi :) Ama şimdi

hınzır oğlanda :D :D

D700 artık hatunun oldu ona verdim :) FF FF diye diretiyordu al sana FF dedim verdim kurtuldum eşşek ölüsü gibi makineden :D :D

Büyük makine çok aşırı dikkat çekiyor. Lens'de büyük olunca sıçıyorsun direkt :D :D Bir de üstüne el kadar ayna... ŞIKILAAAAAAK

diye bir vuruyor kedi , köpek , martı , güvercin hepsi bir yere kaçıyor insanlar dönüp hemen etrafına toplanıyor :( Yada kompozisyon

aynen bitiyor :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 27 Haziran 2013; 15:44:19 >

• quote:

Hacı o makineler iş makinesi resmen :)

Bıçak gibi göze netliyor süper ışık ölüçü alıyor vs... Hatasız çekim için elinden geleni yapıyor da 1 kilo sırf gövde :D :D

Fuji için tüm lenslerini alsan ki çok para hali aldın diyelim :D :D Hepsinin toplamı bir kiloyu geçmiyor gövde ile birlikte :)

Valla makineyi aldığımdan beri D700'ün suratına bakmıyorum :D :D Nex 6 varken gözüm hep D700'deydi :) Ama şimdi

hınzır oğlanda :D :D

D700 artık hatunun oldu ona verdim :) FF FF diye diretiyordu al sana FF dedim verdim kurtuldum eşşek ölüsü gibi makineden :D :D

Büyük makine çok aşırı dikkat çekiyor. Lens'de büyük olunca sıçıyorsun direkt :D :D Bir de üstüne el kadar ayna... ŞIKILAAAAAAK

diye bir vuruyor kedi , köpek , martı , güvercin hepsi bir yere kaçıyor insanlar dönüp hemen etrafına toplanıyor :( Yada kompozisyon

aynen bitiyor :D :D

Ben o sese kurban olam şöyle bi köşeye geçip hızlı çekimde o aynanın sesini dinleyeceksin. Hanımdan yana şanslısınız D700 kullanmak isteyen bir bayan ilk kez duyuyorum helal olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 27 Haziran 2013; 16:01:37 >

• Ağırlıklı Kedi çekiyor hocam

Arada denk gelirse düğün dernek doğum cart curt fotoğrafları da çeker :) Zaten o zaman iş yapıyor D700 mantığı

O ses çok keyifli de bir o kadar da kötü...

Mevlevi gösterisine gittik... Adamlar transa geçtiler başladılar dönmeye :D :D Arada ÇAAAAT ÇAAAAAT ses geliyor :D :D

Utandım fotoğraf çekemedim daha fazla :D :D
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Siz bir de X100 / X100s in perde sesini duysanız :) Makina çekim yaptı mı yapmadı mı anlamıyorsunuz bile :) Hani bayanlar için "yok gibi külotlu çorap" vardır ya, bakarsın var mı yok mu anlamazsın, X100 / X100s e de "yok gibi perde" koymuş adamlar :))))
  • "Mevlevi gösterisine gittik... Adamlar transa geçtiler başladılar dönmeye :D :D Arada ÇAAAAT ÇAAAAAT ses geliyor :D :D

Utandım fotoğraf çekemedim daha fazla :D :D "

sizin bu mesajlarada hastayım sesli güldüm...

• @ozangunay

Güzel benzetme hocam

• Az kaldı inş. alacağım bi xe1 :)
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-E1 + 35mm 1.4 Fuji :)

Yeni lens sipariş verdim heycanı dört bir yanımı sarmalar :D

@madmax50

Hocam arkadaş 18-55 iyi ama AF berbat diyor :)

Güncelleme de çıkmamış o lense hiç :)

Sen bence alırsan 35mm 1.4 ile birlikte al :) Leica'lara taş çıkartır bu lens benden dimesi :)
  • 35mm ve 18-55 te kullanıyorum.18-55 in af olarak 35mm den farkı yok benim tecrübelerime göre.18-55 ile çok fazla çekim yapmadım ama af olarak hiç fark hissetmedim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.