Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1800 TL plastik bi telefona verilmez diye düşünüyorum 2019'da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    Pil 5000 mah ama işlemci exynos. Exynosun tüketim değerleri iyi ise bu büyük avantaj. Plastik olup olmamaması hiç önemli değil. Miui arayüzünü çok beğeniyorum. Note 7 pro yu beklemeye.devam öyleyse

• Cihazın şarjı eski günlerini aratıyor diye fırsatımız varken garantiye verdik. Yerine aldığım LG G3 5 yıllık ama içinde snapdragonun 801 işlemcisini gördüm. Bu bizimkinden baya üstün değil mi? Çünkü öyle hantal ki ve şarjı 2.30 saat ekran süresi. Bizim kinin yarısının yarısı bile değil.

Pil ekrana %55 harcıyor. Androide daha az bizde ise %27 harcıyor android nedense. Ayrıca kronik ekran kararmaları vb. sıkıntılarını da görünce Xiaomi iyi ki varsın diyorum! Genede bu 801 kafama takıldı enteresan.

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Üretim yıllarının getirdiği teknolojik farklar sebebiyle 625 ile 801 arasında 625 lehine üstünlükler var:

625'te 64 bit desteği var; 801'de yok
    625'te 14nm teknolojisi var; 801'de 28nm
    625'te 8 çekirdek var; 801'de 4 çekirdek

Dolayısıyla, 801'in çekirdek başına hızı fazla olmasına rağmen 14nm teknolojisi ve 8 çekirdeği sayesinde 625 öne çıkıyor.

Karşılaştırmasına şu linkten bakabilirsiniz:https://versus.com/tr/qualcomm-snapdragon-625-vs-qualcomm-snapdragon-801-msm8974aa-v3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 18 Şubat 2019; 14:1:49 >
  • Dün mui 10.2.2.0 güncellemesi yaptım. Telefonu kiıitden açınca ister power buttonu isterse de parmak izi ile 3-4 saniye sonra tepki veriyor. Baskalarindada ayni durum varmidir?

• PeaxeL kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi, yani kilitten açıp parmak izi ve şekil çizerek açtım; hiçbir gecikme olmadı. Gerçi şunu da fark ettim; sizdeki sürüm için 10.2.2.0 yazmışsınız; bendeki ise 10.2.3.0 sürümü (ben hep OTA ile güncelliyorum ve yeni versiyon sonrası sıfırlama yapmıyorum). Sizdeki niye farklı bilmiyorum ama eğer yanlış yazmadıysanız versiyon farkından kaynaklı bir durum olabilir (yani o versiyonda böyle bir bug olabilir).
  • arkadaşlar telefon hiç 4 g ve 4,5 e bağlanmıyor, neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Dediğiniz gibi, yani kilitten açıp parmak izi ve şekil çizerek açtım; hiçbir gecikme olmadı. Gerçi şunu da fark ettim; sizdeki sürüm için 10.2.2.0 yazmışsınız; bendeki ise 10.2.3.0 sürümü (ben hep OTA ile güncelliyorum ve yeni versiyon sonrası sıfırlama yapmıyorum). Sizdeki niye farklı bilmiyorum ama eğer yanlış yazmadıysanız versiyon farkından kaynaklı bir durum olabilir (yani o versiyonda böyle bir bug olabilir).
    Yanlış yazmışım hocam sürümlerimiz aynı ama güncelleme sonrası böyle oldu kilit açma veya parmak izi farketmiyor 7~8 saniye geç geliyor ekran bir kere açınca hemen arkasından kilitleyip açınca sıkıntı olmuyor ama 5dk geçtikten sonra açmaya çalışınca tekrar geç açılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Üretim yıllarının getirdiği teknolojik farklar sebebiyle 625 ile 801 arasında 625 lehine üstünlükler var:

625'te 64 bit desteği var; 801'de yok
    625'te 14nm teknolojisi var; 801'de 28nm
    625'te 8 çekirdek var; 801'de 4 çekirdek

Dolayısıyla, 801'in çekirdek başına hızı fazla olmasına rağmen 14nm teknolojisi ve 8 çekirdeği sayesinde 625 öne çıkıyor.

Karşılaştırmasına şu linkten bakabilirsiniz:https://versus.com/tr/qualcomm-snapdragon-625-vs-qualcomm-snapdragon-801-msm8974aa-v3
    Gayet güzel karşılaştırmışsınız farkları teşekkürler.

• PeaxeL kullanıcısına yanıt
    Aynı sürümde olduğumuza göre ve bende sorun bulunmadığına göre pek bir yorum yapamıyorum. İngilizceniz varsa yabancı forumlara (özellikle Mi ve XDA forumlarına) da bakarsanız belki çözüm bulabilirsiniz.

Bir de aklıma şu geldi: parmak izini kaldırıp tekrar oluşturun (ben olsam denerdim; en azından başka bir sıkıntı çıkarma riski yok). Belki o sayede düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salperde

Gayet güzel karşılaştırmışsınız farkları teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Rica ederim
  • Miui 10 kullanıyorum. Eski sürüme dönmek istiyorum. Nasıl dönebilirim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapsLockTR -- 25 Şubat 2019; 0:36:26 >
  • mıuı 10,2,3,0 kararlı android 7.0nrd90m redmi note4 ben bir türlü cözemedim twitter insatgram da mesaj geldiğinde sadece ekranda ikaz cıkıyor ses yok bildimlerde açık xözemedim bilen varmı cözümü?
  • Arkadaşlar telefonu birine vericem . Güncelleme gitmeden tüm ayarları en başa nasıl çevirebilirim. Fabrika ayarlarına dönmek aradığım şey mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Ben cihazı 1.5 sene evvel aldım,benim pil de iyi sayılmaz ama 8 saat aşağısı almıyorum accubattery çok güvenmeyin derim çok kez kullandım siz temiz bir kurulum ile bunu çözersiniz tabiki bütün herşey silinecek bunu göze almalısınız micloud yedekleme ile de verileri koruyabilirsiniz

• Resimleri ve videoları Philips akıllı tv'de oynatamiyorum. Resim açtığımda cast tuşuna yazan yere basıyorum. Televizyonu buluyor. Fakat görüntü ekrana yansımıyor. TV ve telefon aynı wife üzerinde. Samsung telefon ile bu özellik çalışıyor ama xiaomi redmi note 4 telefonum ile çalışmıyor.

• rblar. Bı sorum olacaktı size.

Redmi note 4 telm var.bazen karşıya ses gitmiyor.yada sesin karışık geliyor diyorlar.hareket halinde yada öbür kulagima alırken oluyor genelde. sorunu nasıl çözeceğim.yardimci olursanız memnun olurum

• Bataryayı sonuna kadar şarj etmek ömrünün daha çabuk kısalması demek midir? Yani 90 gibi çekmeli mi yoksa? 100'e kadar beklemek çabuk aşındırırmış galiba.

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Ben yıllardır aynı şekilde şarj ederim. Tam bitirir tam şarj ederim. İki yıl oldu neredeyse ciddi bir düşüş yaşamadım. Notebooklarımı da aynı şkeilde kullandım. Sonuç değşmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Salperde

Bataryayı sonuna kadar şarj etmek ömrünün daha çabuk kısalması demek midir? Yani 90 gibi çekmeli mi yoksa? 100'e kadar beklemek çabuk aşındırırmış galiba.
    batarya ile ilgili çok hurafe var. uygulamada arkadaşın yazdığı gibi yapıyorum bende.
    bitmeye yakın şarja takarım tam dolunca çekerim fişten.
    şarjı takınca bitmeden çekmem. pilde performans kaybı yaşamadım hiçbir cihazımda.

• 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.