Şimdi Ara

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK 2020 (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
25
Favori
103.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar/Ek Ayarlar/Diller ve Giriş/Gboard/Diller

Buradan ayarlayabilirsiniz.
  • t3knolojii T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yok ama yüklemesi çok basit bendeki de çin versiyon kendi magazasinda bir uygulama var onu indirince yüklüyor kendi fakat çin versiyon alacağına global tavsiye ederim . 4g de Vodafone da sıkıntı cekebilirsin 800 bandı olmadığı için çin versiyonda . He ben çektim mi hayır ama İstanbul'dayim belki şehir dışında sıkıntı olabilir . Birde biliyorsun Çin versiyonda Türkçe yok alıp global versiyona çevirmen lazım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuSufdlkc25 -- 27 Aralık 2017; 18:57:22 >
  • o programi yukleyince google apps yukleniyormu yani play storeden uygulama falan indirmek daha sonra oyunlara google play games baglaniyormu cevaplarsaniz sevinirim
    Programa gerek yok. Global rom kurup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Selamün aleyküm grubu yaklaşık 1 aydır takip ediyorum . Telefonu alalı yaklaşık 10 gün oldu . Yeni kayıt olacak fırsatım oldu anca yazabiliyorum . Telefonum Çin versiyon Redmi 4x , 3 gb ram / 32 gb hafızalı model. Bir tanıdığın tanıdığı sayesinde Çin'den gelen bir abiye aldırdım. Yalnız global yerine çin versiyon almış uyarılara rağmen maalesef . Şuan cihazı unlock yapıp global rom yükleme ve Türkçeye çevirme uğraşındayım .Telefon hakkında birkaç deneyim paylaşmak istedim .

Öncelikle telefonu tercih etmemdeki sebeplerden biri olan boyutu ve tutuş rahatlığı gerçekten çok güzel , tam ideal boyutlarda . Malzeme kalitesi ise fiyatına göre muhteşem .Elinize aldığınızda premium bir his veriyor cihaz metal yapısı sayesinde . Ekran kasa oranı da ideal seviyede rengi ve 2.5 d kıvrımları sayesinde cihaz gerçekten şık duruyor .

Ekrandan devam edersek ekranı soğuk renkte kullanıyorum ve yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum . Önceden zenfone 2 kullanıyordum ve onun ekranı 5.5 inç full hd bir ekrandı , ondan buna gecince bir kalitesizlik vs sezmedim . 5 inç için 720 p yeterli bir çözünürlük zaten .Parlaklık seviyeleri de gayet güzel ayarlanmış sınırları yeterli neredeyse karanlık seviyesine indirerek geceleri rahat kullanılabilir ayrıca gün ışığında maxta çok rahat görünür .Ayrıca okuma modu da bulunmakta .

Performansa geçersek snapdragon 435 işlevini yerine getiriyor . Miui 9 ve Android 7 ile canlanan cihazın arayüzü de gayet akıcı çalışıyor . Oyunlarda vs ise normal performansı var . Ağır oyunlar oynanır fakat çok akıcı bir performans beklenemez bu cihazdan zaten f/p cihazı . Ben çok oyun oynayan biri değilim oyun için alacaklara önermiyorum redmi note 4x'e bakarlarsa daha iyi olur bu cihaz yerine . Yinede test etmek amacıyla Modern combat 5 , Rules of Survivals , UFC , Shadow fight 3 gibi oyunları ara ara takılmalar dışında oyundan soğutmayan yeterli bir performansta oynadım . Cihazın en ağır oyunlarda dahi ısınmadığını söyleyebilirim . Cihaz çok fazla oyun oynamayan insanlar için performans anlamında oldukça yeterli . Özellikle miui 9 ile bunu sağladığını net bı şekilde söyleyebilirim .

Kamera konusunda ise fiyatını karşılayacak yapıda diyelim. Tabiki güzel ışıkta iyi karanlıkta bu tür cihazlardan pek birşey beklememek gerekiyor zaten üst seviye cihazlar bile zorlanırken. Videoda ses kısmında problem yaşayanlar olmuş henüz denemedim . Fakat bir arkadaşımda da aynı cihazdan var ve video sesi bakımından sorun olmadığını söyledi.

Gelelim bataryaya cihazın en can alıcı yeri bataryası. Zaten 5 inç 720p bir ekrana 4100 mah gibi bir batarya ve snapdragon 435'ten kötü bir süre beklemek de olmazdı , ekran süresi ekte . Ayrıca miui 8'den miui 9'a gecince de şarj tüketimi konusundaki fark görmedim bazıları miui 9 la şarj tüketiminin arttığını söyledi fakat bende herhangi bir değişiklik yok . Şarj olma konusuna gelirsek cihazda maalesef hızlı şarj bulunmuyor ve 2.30 saat gibi bir sürede şarj oluyor . Her ne kadar batarya ömrü sayesinde kurtarsa da hızlı şarjda olsun gönül istiyor tabi . Donanımsal olarak 435 hızlı şarj özelliğini barındırıyor fakat yazılımsal olarak cihazda kapalı geliyor. Bataryanın desteklememesi söz konusu olabilir fakat sanmıyorum . Mi A1 cihazında Oreo olarak hızlı şarj geldi , bu da cihazın zaten önceden donanımsal olarak bunu desteklediğini ve yazılımsal bir kısıtlamanın söz konusu olduğunu gösteriyor . Darısı redmi 4x in başına diyoruz . Batarya için bir kullanım senaryosu kurarsam gün içinde çok uğraşmayan kişilere 2-2.5 gün çok rahat gidecek bir batarya . Benim gibi telefonu sürekli elinde açık olan kişilere de en az 1.5 gün gidiyor . Dediğim gibi oyun oynamıyorum fakat en ağır şartlarda dahi batarya günü çıkarır .

Parmak izi çok güzel çalışıyor özellikle parmağınızı farklı farklı şekillerde tutarak tanıtırsanız daha iyi sonuçlar alıyorsunuz .

Cihazda olumsuz olarak bildirim ledinin tek renk olmasını , sim kart ve SD kart slotunun biraz kalitesiz olduğunu söyleyebilirim .Bu fiyata olumsuz olarak sayamasakta Snapdragon 435 yerine 450 çok daha iyi bir seçenek olabilirdi hem batarya artısı hemde performans bakımından .

Sesi unuttum . Ses konusunda hoparlörden alınan ses gayet iyi . Kulaklık kısmında benim telefonumda ses seviyesi biraz düşük geldi fakat çin romundan kaynaklanma ihtimali yüksek çünkü arkadaşımda ki redmi 4x de ses gayet yeterli seviyede çıkıyor .

Bu arada cihazı bugün sağlamlık testine de istemeyerek ve çok dikkatli kullanmama rağmen sokmuş bulunmaktayım .Cihazı tamamen korumasız kullanıyorum henüz ( az hissiyatını alayım diye ). Yüksek bir seviyeden taş zemine çapraz bir şekilde düştü fakat herhangi bir çizik vs bulunmamakta ( içim gitti ) .

Arkadaşlar deneyimlerimi elimden geldiğince anlatmaya çalıştım . Yazının karışık yapısı yüzünden özür diliyorum umarım birilerine faydası dokunur .

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuSufdlkc25 -- 28 Aralık 2017; 6:9:59 >

Çok rahat bir şekilde kuruluyor ve normal telefonlardaki gibi herşeye bağlanabiliyorsunuz . Arkadaş global rom kurmaktan bahsetmiş ama onu bizde biliyoruz ben çin versiyon içinde nasıl yapılır diye cevap verdim . Global rom kurunca zaten içinde Google Play'de oluyor .

• Hepsiburadan satıcılı alırsak imeileri sorunlu çıkmıyor, uğraş gerektirmiyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

Whatsapp mesajı gelince telefon bildirim mesajı vermiyor sesli olarak. Ekranda gözüküyor sadece. Android 7 ve mui 9 olunca bu sorun var. Çözümü bilen var mıdır? Sesleri ile oynamadım hiç whatsapp'ın.

WhatsApp ayarlarında ses olarak varsayılan bildirim sesini seçin, ayarlardan bildirim sesini cihazın seslerinden seçin

Harici sesleri kabul etmiyor MIUI9

• quote:

Orijinalden alıntı: YuSufdlkc25

Arkadaşlar Selamün aleyküm grubu yaklaşık 1 aydır takip ediyorum . Telefonu alalı yaklaşık 10 gün oldu . Yeni kayıt olacak fırsatım oldu anca yazabiliyorum . Telefonum Çin versiyon Redmi 4x , 3 gb ram / 32 gb hafızalı model. Bir tanıdığın tanıdığı sayesinde Çin'den gelen bir abiye aldırdım. Yalnız global yerine çin versiyon almış uyarılara rağmen maalesef . Şuan cihazı unlock yapıp global rom yükleme ve Türkçeye çevirme uğraşındayım .Telefon hakkında birkaç deneyim paylaşmak istedim .

Öncelikle telefonu tercih etmemdeki sebeplerden biri olan boyutu ve tutuş rahatlığı gerçekten çok güzel , tam ideal boyutlarda . Malzeme kalitesi ise fiyatına göre muhteşem .Elinize aldığınızda premium bir his veriyor cihaz metal yapısı sayesinde . Ekran kasa oranı da ideal seviyede rengi ve 2.5 d kıvrımları sayesinde cihaz gerçekten şık duruyor .

Ekrandan devam edersek ekranı soğuk renkte kullanıyorum ve yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum . Önceden zenfone 2 kullanıyordum ve onun ekranı 5.5 inç full hd bir ekrandı , ondan buna gecince bir kalitesizlik vs sezmedim . 5 inç için 720 p yeterli bir çözünürlük zaten .Parlaklık seviyeleri de gayet güzel ayarlanmış sınırları yeterli neredeyse karanlık seviyesine indirerek geceleri rahat kullanılabilir ayrıca gün ışığında maxta çok rahat görünür .Ayrıca okuma modu da bulunmakta .

Performansa geçersek snapdragon 435 işlevini yerine getiriyor . Miui 9 ve Android 7 ile canlanan cihazın arayüzü de gayet akıcı çalışıyor . Oyunlarda vs ise normal performansı var . Ağır oyunlar oynanır fakat çok akıcı bir performans beklenemez bu cihazdan zaten f/p cihazı . Ben çok oyun oynayan biri değilim oyun için alacaklara önermiyorum redmi note 4x'e bakarlarsa daha iyi olur bu cihaz yerine . Yinede test etmek amacıyla Modern combat 5 , Rules of Survivals , UFC , Shadow fight 3 gibi oyunları ara ara takılmalar dışında oyundan soğutmayan yeterli bir performansta oynadım . Cihazın en ağır oyunlarda dahi ısınmadığını söyleyebilirim . Cihaz çok fazla oyun oynamayan insanlar için performans anlamında oldukça yeterli . Özellikle miui 9 ile bunu sağladığını net bı şekilde söyleyebilirim .

Kamera konusunda ise fiyatını karşılayacak yapıda diyelim. Tabiki güzel ışıkta iyi karanlıkta bu tür cihazlardan pek birşey beklememek gerekiyor zaten üst seviye cihazlar bile zorlanırken. Videoda ses kısmında problem yaşayanlar olmuş henüz denemedim . Fakat bir arkadaşımda da aynı cihazdan var ve video sesi bakımından sorun olmadığını söyledi.

Gelelim bataryaya cihazın en can alıcı yeri bataryası. Zaten 5 inç 720p bir ekrana 4100 mah gibi bir batarya ve snapdragon 435'ten kötü bir süre beklemek de olmazdı , ekran süresi ekte . Ayrıca miui 8'den miui 9'a gecince de şarj tüketimi konusundaki fark görmedim bazıları miui 9 la şarj tüketiminin arttığını söyledi fakat bende herhangi bir değişiklik yok . Şarj olma konusuna gelirsek cihazda maalesef hızlı şarj bulunmuyor ve 2.30 saat gibi bir sürede şarj oluyor . Her ne kadar batarya ömrü sayesinde kurtarsa da hızlı şarjda olsun gönül istiyor tabi . Donanımsal olarak 435 hızlı şarj özelliğini barındırıyor fakat yazılımsal olarak cihazda kapalı geliyor. Bataryanın desteklememesi söz konusu olabilir fakat sanmıyorum . Mi A1 cihazında Oreo olarak hızlı şarj geldi , bu da cihazın zaten önceden donanımsal olarak bunu desteklediğini ve yazılımsal bir kısıtlamanın söz konusu olduğunu gösteriyor . Darısı redmi 4x in başına diyoruz . Batarya için bir kullanım senaryosu kurarsam gün içinde çok uğraşmayan kişilere 2-2.5 gün çok rahat gidecek bir batarya . Benim gibi telefonu sürekli elinde açık olan kişilere de en az 1.5 gün gidiyor . Dediğim gibi oyun oynamıyorum fakat en ağır şartlarda dahi batarya günü çıkarır .

Parmak izi çok güzel çalışıyor özellikle parmağınızı farklı farklı şekillerde tutarak tanıtırsanız daha iyi sonuçlar alıyorsunuz .

Cihazda olumsuz olarak bildirim ledinin tek renk olmasını , sim kart ve SD kart slotunun biraz kalitesiz olduğunu söyleyebilirim .Bu fiyata olumsuz olarak sayamasakta Snapdragon 435 yerine 450 çok daha iyi bir seçenek olabilirdi hem batarya artısı hemde performans bakımından .

Sesi unuttum . Ses konusunda hoparlörden alınan ses gayet iyi . Kulaklık kısmında benim telefonumda ses seviyesi biraz düşük geldi fakat çin romundan kaynaklanma ihtimali yüksek çünkü arkadaşımda ki redmi 4x de ses gayet yeterli seviyede çıkıyor .

Bu arada cihazı bugün sağlamlık testine de istemeyerek ve çok dikkatli kullanmama rağmen sokmuş bulunmaktayım .Cihazı tamamen korumasız kullanıyorum henüz ( az hissiyatını alayım diye ). Yüksek bir seviyeden taş zemine çapraz bir şekilde düştü fakat herhangi bir çizik vs bulunmamakta ( içim gitti ) .

Arkadaşlar deneyimlerimi elimden geldiğince anlatmaya çalıştım . Yazının karışık yapısı yüzünden özür diliyorum umarım birilerine faydası dokunur .

Yazı fontunu nasıl aynısı gibi yapabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

quote:

Whatsapp mesajı gelince telefon bildirim mesajı vermiyor sesli olarak. Ekranda gözüküyor sadece. Android 7 ve mui 9 olunca bu sorun var. Çözümü bilen var mıdır? Sesleri ile oynamadım hiç whatsapp'ın.

WhatsApp ayarlarında ses olarak varsayılan bildirim sesini seçin, ayarlardan bildirim sesini cihazın seslerinden seçin

Harici sesleri kabul etmiyor MIUI9

Bildirim tonu ayarında varsayılan diye bir seçenek yok. En üstte "Yok" yazıyor ki bunu seçince sessiz oluyor ayar. Birde altında Bildirimler (Fresh) yazıyor. Bunların altında da telefonun sesleri var. Varsayılanı nasıl seçeceğim?

Bu arada yeni farkettim. " Bildirimler " menüsünde Bildirim tonu altında Varsayılan zil sesi (fresh.ogg) yazıyor ama yine de ses çıkarmıyor bildirim gelince.

• 2 ay oldu tam olarak

Ne ekran koruyucu (likit h9 koruyucu var, kullanmaya çekiniyorum, zira dokunmatik hassasiyetini bozuyormuş diye dedikodular var) ne kılıf kullanıyorum (10 tl'lik kılıf aldım ama çıplak olarak daha şık geliyor, kenara koydum)

En ufak bir çizik yok maşallah

Ekleme : her ne Android telefon kullanıyorsanız kullanın, 48 saatte bir yeniden başlatın, Android böyle, benden tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 29 Aralık 2017; 0:45:21 >
  • Hocam fontta bir değişiklik mi var ? Bilemiyorum ilk mesajlarımdan , hiçbir değişiklik yapmadım maalesef herhangi bir fikrim yok bu konuda 😶

• 16gb gold/siyah piyasada kalmamış hiç kimsede böyle şans olmaz
  • arkadaşlar bu numara engellemeyi deneyen oldu mu
    engellemek istediğim numarayı ''engellenen numaralar'' bölümüne ekledim ama değişiklik yok
  • tarun kullanıcısına yanıt
    Ben denedim sorun yok.rehberden yada arama kaydından engellemek istediğin kişiyi aç sağ üstteki üç noktaya tıkla engelle seçeneğini seçin işlem tamamlanır

• Kısa bir süre ücretsiz (bildirimleri geniş görmek için)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ram.chocolate.nm.stable

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 31 Aralık 2017; 12:37:56 >
  • Bu telefonu en ucuz nereden alabilirim

• mahferer kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yükledim,güzel bir uygulama.
  • Arkadaşlar dün saat gece 2 gibi şebeke gitti. Hala da şebekeye bağlanmıyor. Neden olabilir? Durduk yere gitti.

• Erdem2602 kullanıcısına yanıt
    imei patlamıştır
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.