Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.003
Cevap
137
Favori
310.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.youtube.com/watch?v=BCLzeYCIp9Q&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Evet var youtube'da. 4A Giga için güncel video;

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Merhaba,

Evet var youtube'da. 4A Giga için güncel video;

@forgottenh

Teşekkürler yorumlar için akşam kuralım umarım duvar delme özelliği giden cihazımızda wifi performansını arttırır

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Openwrt firmwarede mi wifi gibi android yada iosda kullanabileceğimiz bir uygulaması var mı? Yoksa sadece browserdan ip girerek mi erişebiliyoruz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobile app var mı sorusunu var ama yok diye cevaplayabilirim.

OpenWrt tamamen açık bir proje dolayısıyla basit bir uygulama ile tam sistem hakimiyeti olası değil. Olayın mantığına ters aslında. Yani basit bir cihazı bir yazılımı yine basit uygulamadan kontrol edebilirsiniz ama openwrt öyle kapalı basit bir ürün değil. Dolayısıyla basit bir yazılıma sınırlandırmak hata olur.

İnternette bir iki tane deneysel uygulama mevcut ama kimsenin kullandığını sanmıyorum.

Örnek proje:

https://www.instructables.com/AndroidiOS-App-to-Access-Your-OpenWrt-Router-Remot///

Ayrıca sadece IP adresinden erişmiyoruz elbette. CLI, serial connection gibi yöntemlerle de kontrol mümkün.

• Kurulumu yaptım baya karışıkmış bu arayüz. Ek ayar falan yapmaya gerek var mı acaba yoksa defaultta kullansak mı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 24 Ekim 2020; 22:50:13 >
  • Keşke anlasam bu işlerden, bende aldım 4A giga araştırarark vs ama önceki router daha iyi çekiyordu, sözde bunu duvar delme özelliğinden aldım. 3.0.24 versiyona güncelledim arayüz üzerinden ama değişen birşey olmadı. Arka odada hiç çekmiyor öyle uzak bir mesafe yok veya 3-4 duvar yok.
    Nasıl halledecez acaba bu durumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt

Güle güle kullanın.

Varsayılan ayarlar günlük kullanım için yeterli. Zamanla kullandıkça ek yazılımlar, özellikler kurup cihazı geliştirebilirsiniz. Örneğin cihaza özel hız sınırlama, bufferbloat engelleme ve online oyunlarda ping oluşmasını önlemek için SQM (Smart Queue Management), doğrudan router üzerinden tüm cihazlar için adblock, DNS over TLS, Wake on LAN, multi wan, WiFi için WPA3 şifreleme desteği, OpenVPN desteği, Wireguard VPN desteği vs vs.

• quote:

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit OpenWrt kurulumu nasıl yapılır?
    https://github.com/acecilia/OpenWRTInvasion
    https://www.youtube.com/watch?v=VxzEvdDWU_s

Yapmak istiyorum ama kafam çok karıştı hocam. sanal makina linux falan oluşturabiirim ama diğerlerini tam olarak yapabilir miyim bilmiyorum.

Benim önceliklli ihtiyacım wifi kapsama alanının genişlemesi duval delme vs. diyorlar ya, arka odada çekmiyor malesef, oysa 1 duvar ile birlikte L şeklinde bir koridor var.

işe yarayacaksa bu konuda yapmak denemek isterim.

anlatımınız bilmediğimden olsa gerek karışık geldi bana.

sanal linux u win10 üzerinden açtıktan sonra direkt terminal açıp açıp sırası ile pencere içinde verdiğiniz satırları mı kopyala yapıştır yapalım

• tb_fb T kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Evet komutları sırasıyla kopyala yapıştır yapıp, enter'a basacaksınız. Bir zorluğu yok aslına bakarsanız.

Firmware konusunda da herkes memnun görünüyor. Hatta bu sabah forumda bu mesajı gördüm, çok memnun oldum. Umarım siz de memnun kalırsınız kurulum yaparsanızXiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
  • Evet o arkadaşla başka bir plartfomda konuşmuştuk buraya konuyu açmış linkini atmıştı.

Akşam deneyeyim inşaallah yapabilirim. Bu arada hocam modemin iç kurulum ayarları vs siliniyor mu, internet bağlantısı için olan kullanıcı adı şifresi servis vs

• Yok cihaza openwrt kurmak için modemle bir işiniz olmuyor.

Ama isterseniz sonradan modeminizi köprü(bridge) moda alıp, internete doğrudan mir4a üzerinden çıkış yapabilirsiniz. Bu sayede ağın bel kemiği router olur. Tüm yükü o çeker. Daha iyi olur öyle.

• quote:

Yok cihaza openwrt kurmak için modemle bir işiniz olmuyor.

Ama isterseniz sonradan modeminizi köprü(bridge) moda alıp, internete doğrudan mir4a üzerinden çıkış yapabilirsiniz. Bu sayede ağın bel kemiği router olur. Tüm yükü o çeker. Daha iyi olur öyle.

ya aslında bende modem yok, site içinde kurulu verici vs bişey var, oradan daireye kablo çekip direkt bu routere bağladılar. ondan sordum hocam

FTTB ile fiber mi kullanıyorsunuz?Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! Eğer öyleyse doğrudan mir4a ile internete çıkabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifreniz varsa; örn. xxxxxxx@turk.net, xxxxxxx@ttnet xxxxx@turktelekom vs vs o zaman openwrt üzerinde WAN portunun çalışma şeklini PPPoE protokolüne ayarlarsınız, kutucuklara kullanıcı adı şifrenizi yazarsınız, gerekirse vlan id, mac klon işi yapıp, diğer cihaz da aradan çıkar böylece tek cihazla iş biter. Tertemiz işXiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

• quote:

FTTB ile fiber mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse doğrudan mir4a ile internete çıkabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifreniz varsa; örn. xxxxxxx@turk.net, xxxxxxx@ttnet xxxxx@turktelekom vs vs o zaman openwrt üzerinde WAN portunun çalışma şeklini PPPoE protokolüne ayarlarsınız, kutucuklara kullanıcı adı şifrenizi yazarsınız, gerekirse vlan id, mac klon işi yapıp, diğer cihaz da aradan çıkar böylece tek cihazla iş biter. Tertemiz iş 

muhtemelen dediğiniz gibi bağlantı türüm var, atlantisnet kullanıyorum.

söylediğiniz şeyler şuanda o kadadr yabancı geliyorki bana anlatamam. Aslında anlamıyor değilim bu konuları ama hiç ilgi alanıma girmediğiden yabancı geliyor.

hayırlısı ile bir yapayım akşam, bir sıkıntı yaşarsam müsade ederseniz rahatsız edicem sizi.

Şimdilik son bir şey sormak istiyorum hocam. Ben modem üzerinden tüm yedeklerimi alıp, işlemlerde bir sıkıntı yaşarsam o aldığım yedeği modeme tekrar yüklelyebilir miyim. Bu şekilde eski haline gelir mi?

Not: Keşke uzaktan bağlantı yapabilsek :)Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

• İlk komut olan git clone.... yazınca sudo get install dene diyor onu yazıncada olmuyor.

Aldığınız hatayı tam olarak paylarşırsanız yardım almanız daha kolay olur.

git clone basit bir komut hata vermesi ilginç. Sisteminiz güncel mi? Aşağıda paylaştığım komutla sisteminizi güncelleyip ardından ikinci komutla git yazılımını tekrar kurar mısınız? Bir problem almamanız gerekiyor.

Bir de mesaja yanıt ver seçeneğiyle cevap yazarsanız haberim olur. Diğer türlü forumu takip etmek zor oluyor.

Alıntı

metni:
    sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y && sudo apt-get dist-upgrade -y && sudo apt-get autoclean -y && sudo apt-get autoremove -y

Alıntı

metni:
    sudo apt-get install --reinstall git -y
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt

Hocam hallettim Ubuntu sıkıntı çıkarmıştı, zoreni yükledim sıkıntısız hallettim tüm adımları.

Yalnız şuan ne wifi var ne de internetim,bu ayarları nereden girecem

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.