Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.710
Cevap
621
Favori
1.177.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tester2000

Merhaba,

Ses çıkışı auto. Aynı iddaa ile yazayım. Kesinlikle desteklemiyo..
    Netflix uygulamasında 5.1 içeriği olan bir film oynatmaya başladığınızda ses seçeneklerinde 5.1 ses seçeneği çıkıyor mu?
    Bahsettiğim durumun daha net belirtmek için resimleri ekledim. İlk resim MI BOX, ikinci resim PS3'den. MI BOX da bu seçenek çıkmadığı için anfi'de de Dolby gözlenmiyor.
    Netflix sadece DolbyPlus 5.1 verdiği ve MI BOX normal dolby desteklediği ancak DD+ desteklemediği ve DD+->DD ye çevirecek lisansı olmadığı için olabilir

Eğer 5.1 mümkünse nasıl olduğu konusunda bilgi iletebilirseniz sevinirim.

Apple tv 3 optik çıkışından 5.1 DD avr ye 5.1 DD ses aktarabiliyor..Mi box da bu yok.. Sanırım lisansı yok..Mi box için hdmi girişli DD+ , True-HD ,DTS plu gibi ses formatlarını destekleyen yeni nesil AVR gerekiyor 3000-4000 Tl arası ..Gerek varmı tartışılır..Vahşi kapitalizm.. Ne diyeyim..

• quote:

Merhaba,

Ses çıkışı auto. Aynı iddaa ile yazayım. Kesinlikle desteklemiyo..
    Netflix uygulamasında 5.1 içeriği olan bir film oynatmaya başladığınızda ses seçeneklerinde 5.1 ses seçeneği çıkıyor mu?
    Bahsettiğim durumun daha net belirtmek için resimleri ekledim. İlk resim MI BOX, ikinci resim PS3'den. MI BOX da bu seçenek çıkmadığı için anfi'de de Dolby gözlenmiyor.
    Netflix sadece DolbyPlus 5.1 verdiği ve MI BOX normal dolby desteklediği ancak DD+ desteklemediği ve DD+->DD ye çevirecek lisansı olmadığı için olabilir

Eğer 5.1 mümkünse nasıl olduğu konusunda bilgi iletebilirseniz sevinirim.

Kesinlikle mi box s DD+ 5.1 destekliyor,.
    Mi box direk anfiye oradanda tv ye mi bagli, bagli ise tv de farkli hdmi girisleri deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.
    Anlamadığım konu şu. Netflix uygulamasının kendisinde 5.1 seçeneği çıkmıyor. Bu seçenek çıksa ve ben 5.1 ses alamasam tamam ama bu seçenek yok iken HDMI çıkışlarını değiştirmem durumu değiştirmez diye düşünüyorum. Bağlantım direk anfiye oradan da TV ye. Ama HDMI dışında anfiye optic ile de bağlıyım. Toslink optic DD+ destekliyormu onu bilmiyorum tabi.

Bir de şu durum var. Netflix kurulu olduğu cihazı biliyor ve belki de bu cihazda destek bulunmadığı için 5.1 opsiyonunu kendi açmıyor.
    Netflix'i apk olarak store dışı yüklemeyi denemedim.
  • Netflix 4k seçeneği veya hdr seçeneği çıkıyorum mu ? Cihazı az önce sipariş ettim nanokatalogdan nelere dikkat etmeliyim dhcp sorunu nedir? Bu sorunu Yaşarsam ne tür bir yol izlemeliyim iade sorunu olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriticalWave -- 20 Nisan 2019; 1:51:36 >
  • quote:

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.
    Anlamadığım konu şu. Netflix uygulamasının kendisinde 5.1 seçeneği çıkmıyor. Bu seçenek çıksa ve ben 5.1 ses alamasam tamam ama bu seçenek yok iken HDMI çıkışlarını değiştirmem durumu değiştirmez diye düşünüyorum. Bağlantım direk anfiye oradan da TV ye. Ama HDMI dışında anfiye optic ile de bağlıyım. Toslink optic DD+ destekliyormu onu bilmiyorum tabi.

Bir de şu durum var. Netflix kurulu olduğu cihazı biliyor ve belki de bu cihazda destek bulunmadığı için 5.1 opsiyonunu kendi açmıyor.
    Netflix'i apk olarak store dışı yüklemeyi denemedim.
    Netflix 5 1 sisteme gore aktif oluyor, oncelikle anfi 5 .1 DD+ destekli olmali. Tv de varsa ses ayarlarindan DD+ veya digital ses ayarini aktif edin. Farkli hdmi girislerde deneyin. Birkac kisi bu gibi ufak ayarlarla 5.1 DD+ ses aldi. Mi box s hdmi olarak kesinlikle 5.1 DD+ ses veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Netflix 5 1 sisteme gore aktif oluyor, oncelikle anfi 5 .1 DD+ destekli olmali. Tv de varsa ses ayarlarindan DD+ veya digital ses ayarini aktif edin. Farkli hdmi girislerde deneyin. Birkac kisi bu gibi ufak ayarlarla 5.1 DD+ ses aldi. Mi box s hdmi olarak kesinlikle 5.1 DD+ ses veriyor.

Alıntıları Göster
    Sıkıntı bu zaten ..DD+ veriyor ama Tv yalnızca DD 5.1 veya DTS 5.1 destekliyor ..Plus değil.. Apple tv 3 5.1 DD+ ı 5.1 DD ye çevirerek avr ye optik çıkıştan veriyor.. Mi box DD 5.1 veremiyor..DD+ 5.1 veriyor..

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Netflix müşteri hizmetlerini aradım. Cihaz 5.1 destekli cihazlar arasında görünmüyor. (MIBOX S 4K) Bu nedenle uygulama da 5.1 opsiyonunu göremediğimi iletti. Özetle Netflix uygulaması kurulu olduğu cihaza göre bu opsiyonu açıyor. (Netflix Ayarlar-yardım menüsünde cihaz bilgisi var) 5.1 seçeneğini görüpde 5.1 alamıyorsanız o zaman mevcuttaki ses sisteminizle ile ilgili bir durum olabilir. Netflix'in ses bağlatınıza göre bu opsiyonu açması mümkün değil.

Puffin browser ile googleplay dışından netflix apk indirip yükledim. Uygulama açılıyor ancak MIBOX kumandası ile menülerde hareket edemiyorsunuz. APK olarak yüklenen bir uygulama olduğu için sistem uygulaması değil ve kaldırabiliyorsunuz.
    Özetle bu cihazda 5.1 mümkün olmadı. Cihazın alacaların bunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • quote:

Netflix müşteri hizmetlerini aradım. Cihaz 5.1 destekli cihazlar arasında görünmüyor. (MIBOX S 4K) Bu nedenle uygulama da 5.1 opsiyonunu göremediğimi iletti. Özetle Netflix uygulaması kurulu olduğu cihaza göre bu opsiyonu açıyor. (Netflix Ayarlar-yardım menüsünde cihaz bilgisi var) 5.1 seçeneğini görüpde 5.1 alamıyorsanız o zaman mevcuttaki ses sisteminizle ile ilgili bir durum olabilir. Netflix'in ses bağlatınıza göre bu opsiyonu açması mümkün değil.

Puffin browser ile googleplay dışından netflix apk indirip yükledim. Uygulama açılıyor ancak MIBOX kumandası ile menülerde hareket edemiyorsunuz. APK olarak yüklenen bir uygulama olduğu için sistem uygulaması değil ve kaldırabiliyorsunuz.
    Özetle bu cihazda 5.1 mümkün olmadı. Cihazın alacaların bunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Ayrıca wifi problemleri ve donma için bir bilgi daha ileteyim (belki yorum yapılmıştır)
    Modem ayarlarınızda 5GHZ için ayrı bir SSID adı verin ve kanalı sabitleyin. Bu donma ve kopma problemlerini çözüyor.

• Selamlar

Spybox s10 ile bu cihaz arasında kaldım.

Alacağım cihazı kablo ile modeme bağlayacağım 35mbit bağlantı hızım mevcut

Spybox s10 mu bu cihaz mı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

• Receiveriniz dd+ destekliyorsa uygun bir hdmi kablomuz varsa receiverinize 5.1 hoparlör kuruluysa benim kullandığım gibi xiaomi tv boxS ten netflix de dd+ ses alırsınız .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

* Cihaz netflix'de de youtube'de de 1080p ekran görüntüsü veriyor.
    * Cihazın ethernet kablosuna ihtiyacı yok 5ghz çalışan modem ile gayet kesintisiz ve hızlı internet hizmeti sağlıyor zaten. Olsaydı daha iyi olurdu tabii.
    * Es dosya yönetici kısayol olarak ekranda gözüküyor bende.
    * Bulunamayan apk leri aptoide uygulaması ile bulabiliyorsunuz. Android'in genel problemi bazı telefonlarda da facebook, instagram dahi görülmediği oluyor. Google'den aratıp playstore'ye yönelip uygulamanın içinde cihaz ile uyumlu değil yazısı ile karşılaşabiliyoruz. Aptoide store ile çözebilirsiniz.
    * Google asistan genelde youtube'den videolar buluyor doğru.
    * Puffin browser'i googleplay'den bulup indirdim, internete bağlanıyor. Mause imleci çok ağır hareket ediyor. Mause şart, yalnızca bu box için değil hepsi için şart.
    * İptv'de de netflix'de de takılma donma yaşamadım. Senkronizasyon kaybı yaşatmadı.
    * Cihaz hafızası düşük kesinlikle.
    * 5.1 sesi aktif etmek için;
    @Orijinalden alıntı: oxcy

Merhaba arkadaşlar.
    Evimde 2013 model LG 47LM660s tv ve LG HB1100RE 5.1 Bluray ses sistemi mevcut. Eski sürümlerde Ayarlar - ses - sound output kısmında "always" seçeneği vardı. Bu "always" seçeneği kaldırılıp sadece "auto" ve "pcm" getirildikten sonra kodi vb. diğer playerlardan 5.1 ses almama rağmen netflix uygulamasından 5.1 simgesi kayboldu ve 5.1 sesi alamaz oldum. Bununla ilgili birçok makale okudum. Herkes hdcp desteğinden, hdmi kablosunun değiştirilmesinden, tv den ses çıkış ayarının DD yada DTS olarak ayarlanmasından bahsetmiş. Benim tv ve ses sisteminin eski olmasından kaynaklı böyle bir ayarı bulunmaması nedeniyle tek çare olarak yeni yazılım çıkmasını beklerken reddit sitesinde yayınlanan çözüme rast geldim. Bu sayede Netflix 5.1 simgesi geldi ve artık 5.1 ses alabiliyorum.
    ÇÖZÜM:
    1- Ayarlar - hakkında kısmına girerek yapı sekmesinin üzerine geliyoruz ve yapı sekmesine 5 kez ard arda tıklıyoruz. "Artık siz bir geliştiricisiniz" yazdıktan sonra ayarlarda geliştirici seçenekleri ekranı açılıyor.
    2- Ayarlar - geliştirici seçenekleri kısmına girerek "Usb hata ayıklaması"nı aktif hale getiriyoruz.
    3- Sonrasında bilgisayarımıza gelerekhttps://androidfilehost.com/?fid=24686681827312411 sitesinden "adb-setup-1.4.3" uygulamasını indirip programın kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
    4- ADB kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarımızda "komut istemcisi"ni açıyoruz.
    5- Mi box a uzaktan bağlanmak için komut istemcisine "adb connect <Mi box IP>:5555" yazıyoruz.
    Burada <Mi box IP> yazan kısma Mi box ın modemden aldığı ip numarasını yazacağız. Bunu öğrenmek için ise "ayarlar - kablosuz kısmına girip kablosuz ağımızı tıkladığımızda ip adresi görülecektir.
    Örneğin benim bilgisayarda IP adresi "192.168.1.101"
    Sonuç olarak komutu "adb connect 192.168.1.101:5555" yazıp enter tuşuna basıyoruz.
    6- Enter tuşuna bastığımızda mi box ın ekranında "usb hata ayıklamasına izin verilsin mi" diye soruyor. Bu soruya tamam diyoruz.
    7- Tekrar bilgisayarımızda komut penceresine döndüğümüzde "connected to 192.168.1.104:5555" yazısını görüyorsak artık mi box a bağlıyız demektir.
    8- Komut satırına tekrardan aşağıda belirttiğim bu iki kodu sırayla giriyoruz. (tırnak işaretleri hariç)
    "adb shell settings put global digital_sound 1"
    "adb shell settings put global encoded_surround_output 2"
    9-Böylelikle artık mi box ın ses ayarları eski sürümlerde mevcut olan "always" seçeneğine ayarlanmış oldu. Şimdi netflix uygulamasını açtığımızda artık 5.1 işaretinin geldiğini görüyoruz.
    10- Son olarak 2396 sürümünden mi kaynaklanıyor emin değilim ama "usb hata ayıklaması"nı açtığımızda Miboxın usb bağlantısı çalışmıyor. Bu nedenle bütün işlemlerin sonunda "ayarlar - geliştirici seçenekleri" ne girerek usb hata ayıklamasını tekrar pasif hale getiriniz.
    Yukarıda belirttiğim adımları doğru bir şekilde uyguladığımız takdirde Netflix üzerinden 5.1 sesi artık kullanabiliriz. Artık ayarlar - ses kısmına girdiğimizde "sound output" yazısı altında auto yada pcm yazmamakta boş olarak gözükmektedir. Bu nedenle bu ayarla oynarsanız eski hale döneceği için oynamıyoruz.
    Mümkün mertebe bütün detaylarıyla anlatmaya çalıştım ancak resim eklemediğim için size karışık gelebilir. Bu çözüm bende işe yaradı umarım sizlerde de işe yarar.

Konunun orjinali için link vermek yasak mı bilmiyorum ama reddit sitesinde "Mi Box 3 Int (mdz-16-ab) - Fix for broken DTS/AC3 SPDIF passthrough after FW 2175 and later" başlığıyla arama yaparsanız ingilizce ve daha detaylı anlatım mevcut.

*Görüntü kalitesi muazzam.
    *Wifi çekim gücü 2 ethernet kullanıcılı pc, 2 telefon ile wifi bağlantısı, bir de box'un kendisi 5 adet cihaz ile bağlanılması ve diğer 1 pc ile netflix en yüksek görüntüde izlenirken, aynı anda box'un kendisinden de en yüksek görüntüde izlenildi ve takılma yaşanmadı.
    *Mause ve klavye ve sinyal genişletici sadece bu cihaz için alınmıyor. Maliyet diğer cihazlarda da çıkıyor.

Alıntıları Göster
    cihaza bağlanıyor ama komutları girince hata veriyor neden acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan_uyar

cihaza bağlanıyor ama komutları girince hata veriyor neden acaba

Alıntıları Göster
    tırnak işaretsiz yaıyorsunuz değil mi?
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    evet hocam tırnak işaretsiz yazdım ama hata verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

* Cihaz netflix'de de youtube'de de 1080p ekran görüntüsü veriyor.
    * Cihazın ethernet kablosuna ihtiyacı yok 5ghz çalışan modem ile gayet kesintisiz ve hızlı internet hizmeti sağlıyor zaten. Olsaydı daha iyi olurdu tabii.
    * Es dosya yönetici kısayol olarak ekranda gözüküyor bende.
    * Bulunamayan apk leri aptoide uygulaması ile bulabiliyorsunuz. Android'in genel problemi bazı telefonlarda da facebook, instagram dahi görülmediği oluyor. Google'den aratıp playstore'ye yönelip uygulamanın içinde cihaz ile uyumlu değil yazısı ile karşılaşabiliyoruz. Aptoide store ile çözebilirsiniz.
    * Google asistan genelde youtube'den videolar buluyor doğru.
    * Puffin browser'i googleplay'den bulup indirdim, internete bağlanıyor. Mause imleci çok ağır hareket ediyor. Mause şart, yalnızca bu box için değil hepsi için şart.
    * İptv'de de netflix'de de takılma donma yaşamadım. Senkronizasyon kaybı yaşatmadı.
    * Cihaz hafızası düşük kesinlikle.
    * 5.1 sesi aktif etmek için;
    @Orijinalden alıntı: oxcy

Merhaba arkadaşlar.
    Evimde 2013 model LG 47LM660s tv ve LG HB1100RE 5.1 Bluray ses sistemi mevcut. Eski sürümlerde Ayarlar - ses - sound output kısmında "always" seçeneği vardı. Bu "always" seçeneği kaldırılıp sadece "auto" ve "pcm" getirildikten sonra kodi vb. diğer playerlardan 5.1 ses almama rağmen netflix uygulamasından 5.1 simgesi kayboldu ve 5.1 sesi alamaz oldum. Bununla ilgili birçok makale okudum. Herkes hdcp desteğinden, hdmi kablosunun değiştirilmesinden, tv den ses çıkış ayarının DD yada DTS olarak ayarlanmasından bahsetmiş. Benim tv ve ses sisteminin eski olmasından kaynaklı böyle bir ayarı bulunmaması nedeniyle tek çare olarak yeni yazılım çıkmasını beklerken reddit sitesinde yayınlanan çözüme rast geldim. Bu sayede Netflix 5.1 simgesi geldi ve artık 5.1 ses alabiliyorum.
    ÇÖZÜM:
    1- Ayarlar - hakkında kısmına girerek yapı sekmesinin üzerine geliyoruz ve yapı sekmesine 5 kez ard arda tıklıyoruz. "Artık siz bir geliştiricisiniz" yazdıktan sonra ayarlarda geliştirici seçenekleri ekranı açılıyor.
    2- Ayarlar - geliştirici seçenekleri kısmına girerek "Usb hata ayıklaması"nı aktif hale getiriyoruz.
    3- Sonrasında bilgisayarımıza gelerekhttps://androidfilehost.com/?fid=24686681827312411 sitesinden "adb-setup-1.4.3" uygulamasını indirip programın kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
    4- ADB kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarımızda "komut istemcisi"ni açıyoruz.
    5- Mi box a uzaktan bağlanmak için komut istemcisine "adb connect <Mi box IP>:5555" yazıyoruz.
    Burada <Mi box IP> yazan kısma Mi box ın modemden aldığı ip numarasını yazacağız. Bunu öğrenmek için ise "ayarlar - kablosuz kısmına girip kablosuz ağımızı tıkladığımızda ip adresi görülecektir.
    Örneğin benim bilgisayarda IP adresi "192.168.1.101"
    Sonuç olarak komutu "adb connect 192.168.1.101:5555" yazıp enter tuşuna basıyoruz.
    6- Enter tuşuna bastığımızda mi box ın ekranında "usb hata ayıklamasına izin verilsin mi" diye soruyor. Bu soruya tamam diyoruz.
    7- Tekrar bilgisayarımızda komut penceresine döndüğümüzde "connected to 192.168.1.104:5555" yazısını görüyorsak artık mi box a bağlıyız demektir.
    8- Komut satırına tekrardan aşağıda belirttiğim bu iki kodu sırayla giriyoruz. (tırnak işaretleri hariç)
    "adb shell settings put global digital_sound 1"
    "adb shell settings put global encoded_surround_output 2"
    9-Böylelikle artık mi box ın ses ayarları eski sürümlerde mevcut olan "always" seçeneğine ayarlanmış oldu. Şimdi netflix uygulamasını açtığımızda artık 5.1 işaretinin geldiğini görüyoruz.
    10- Son olarak 2396 sürümünden mi kaynaklanıyor emin değilim ama "usb hata ayıklaması"nı açtığımızda Miboxın usb bağlantısı çalışmıyor. Bu nedenle bütün işlemlerin sonunda "ayarlar - geliştirici seçenekleri" ne girerek usb hata ayıklamasını tekrar pasif hale getiriniz.
    Yukarıda belirttiğim adımları doğru bir şekilde uyguladığımız takdirde Netflix üzerinden 5.1 sesi artık kullanabiliriz. Artık ayarlar - ses kısmına girdiğimizde "sound output" yazısı altında auto yada pcm yazmamakta boş olarak gözükmektedir. Bu nedenle bu ayarla oynarsanız eski hale döneceği için oynamıyoruz.
    Mümkün mertebe bütün detaylarıyla anlatmaya çalıştım ancak resim eklemediğim için size karışık gelebilir. Bu çözüm bende işe yaradı umarım sizlerde de işe yarar.

Konunun orjinali için link vermek yasak mı bilmiyorum ama reddit sitesinde "Mi Box 3 Int (mdz-16-ab) - Fix for broken DTS/AC3 SPDIF passthrough after FW 2175 and later" başlığıyla arama yaparsanız ingilizce ve daha detaylı anlatım mevcut.

*Görüntü kalitesi muazzam.
    *Wifi çekim gücü 2 ethernet kullanıcılı pc, 2 telefon ile wifi bağlantısı, bir de box'un kendisi 5 adet cihaz ile bağlanılması ve diğer 1 pc ile netflix en yüksek görüntüde izlenirken, aynı anda box'un kendisinden de en yüksek görüntüde izlenildi ve takılma yaşanmadı.
    *Mause ve klavye ve sinyal genişletici sadece bu cihaz için alınmıyor. Maliyet diğer cihazlarda da çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler bu şekilde 5.1 opsiyonu Netflix için geldi ancak belki bendeki anfi DD+ desteklemediği için ses alamıyorum. Yada reddit sitesinde şöyle bir yorum var "This will not work for DD+, but works for DTS/AC3. " Bu nedenle de olabilir.

• Merhabalar;
    Cihazda aldığımdan bu yana olan bir sorun var. Diyelim ki cihazı açtık, bir süre netflix ıvırz zıvır bir şeyler yaptık.Sonra kapama tuşundan bastık kapattık. Ertesi gün ram mi doluyor nedir ben anlamadım, cihazı tekrar açıp izlemeye başladığımda takılmalar atlamalar oluyor. Cihazı fişten çekip takınca ve açınca sorun düzeliyor. Sorunu nasıl çözerim ?
  • Drift D kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Hdmi cec kontrol içerisine girip en üstteki seçeneği ( cec Switch) aktif edin. Sorun düzelecektir..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar dolby atmos ve dts x ses verebiliyormu bu cihaz ?

• Arkadaşlar merhaba, IPTV için bu cihaz mantıklı mıdır.Acikcasi Tv'de smart olmadığı için netfilx sevdasına Xiaomi alacağım birde MAG 250 düşündüm IPTV için .Fakat derseniz IPTV içinde işini görür hem Netflix hem iptvyi bu cihazda toplamış olacağım.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedy35

Arkadaşlar merhaba, IPTV için bu cihaz mantıklı mıdır.Acikcasi Tv'de smart olmadığı için netfilx sevdasına Xiaomi alacağım birde MAG 250 düşündüm IPTV için .Fakat derseniz IPTV içinde işini görür hem Netflix hem iptvyi bu cihazda toplamış olacağım.Yardimci olabilirseniz sevinirim.
    fazlasıyla görür hocam
    iptv ve netflixi uzun zamandır kullanıyorum cihazda sıkıntısız.
  • Arkadaşlar cihazı bugün teslim alacağım. Merak ettiğim konu box ta play hesabı oluştururken telefondaki gmail hesabımızı kurabiliyor muyuz? yani hem telefonda hem tv boxta aynı hesap olabiliyor mu yoksa farklı bir hesap mı açmak gerek?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.