Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Espa

Pili hiç kullanmasanız bile durduğu yerde kayıp yaşanıyor, içindeki kimyasallarla ilgili. O yüzden kullanılmasa bile eski pillerin kapasitesi hep azalır. Piller %40 seviyesinde buzdolabında saklanırsa kayıp minimuma iniyor tabi.

Cihaz %100 şarj gösterse bile şarja takılı olunca şarj almaya devam ediyor telefonun göstergesindeki kalibrasyon ile bir sıkıntı var.

Marketten battery guru uygulamasını kurup kontrol edin orada giren amper gözüküyor. %100'den sonra bile giriş olduğunu görürsünüz, zaten program %100 dolumdan bir süre sonra tamamen şarj oldu yazacak bu şekilde test edebilirsiniz. Bu şekilde %100'den düşmesi de uzun sürüyor.

çok teşekkür ederim hocam. battery guru'yu kurdum şimdi. birkaç gün bakacağım duruma.

• akayyfatih A kullanıcısına yanıt
  • mtcanbay M kullanıcısına yanıt

kısaltmak mümkün

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Pillerin doğası gereği zamanla kapasitesi azaldığı için şarj süresi kısalmış olabilir. İlk aldığınızda 4000mah, 15 ay sonra 3600 mah şarj ettiğinizi düşünün.

Yanlış bilgi. Pilin şarj olma süresi sabit kalır sadece kapasitesi düşer.

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt

birden fazla sebebi olabilir. muhtemelen yazın çok ısınıyordu.şarj yavaşlatılıyordu. o nedenle havalar soğuyunca düzemiş olabilir. ya da yazılımsal değişiklik yapılmış olabilir.

Eski bir bilgiydi ben süre bir miktar düşüyor diye hatırlıyordum ama tekrar araştırdım haklıymışsınız.

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam teşekkür ederim. İlk mesajda da vardı bu uygulama. Bu uygulamayı kullanarak kısaltmıştım. imei işlemini de tamamladım. İlk defa yaptım her türlü hatayı da aldım. Nasıl çözeceğimi filan araştırarak yaklaşık 6 saatte tamamlayabildim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • telefonu güncelledikten sonra sıfırlamak gerekiyor mu illa, şuan 11.0. 5 kullanıyorum habire yukarıdan bildirim geliyor gitmiyor artık güncelleyeyim diyorum

• velorin V kullanıcısına yanıt

Zorunlu değil ama önerilir. Güncelleme yaptıktan sonra takılma, donma, pil süresinde düşüş gibi problemler yaşarsanız sıfırlamanız gerekir aksi halde gerek yok.

• ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

Ya bu pil kullanım istatistiği ne saçma oldu böyle

Pili %100 doldurdum grafikte %60 dan başlatıyor hiçbir şey anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

İphone'lardaki gibi son 24 saati gösteriyor. Harici program kullanmak gerekli, Battery guru programını öneririm hem şarj ederken hem de pil süresi bakımından doğru sonuçları alabilirsiniz.

Bu sorun ancak root + xposed ile çözülüyor. Customiuizer modülündeki bir ayar sayesinde eski sürüm güvenlik uygulaması kurularak eski pil ekranına kavuşulabilir. Normal şartlarda izin verilmiyor eski sürüm uygulamaların kurulmasına.

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

• Espa kullanıcısına yanıt

işin komik yanı bekleme süresi 23 saat idi...yani daha 24 saat dolmamıştı...

çok saçma ya banane son 24 saatten...★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-  ben şarj ettiğim süreden itibaren bakmak istiyorum ve normali de bu değil mi heralde hata mı yaptı aptallar acaba ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- 

ekran süresi falan da 3 saat çıkıyor bu saçma şey yüzünden

teşekkür ederim hocam battery guru programını deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 31 Ekim 2020; 14:25:58 >
  • belki bug falandır ya...... root falan yapamam ki garantisi devam ediyor daha ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- düzeltirler belki güncelleme ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 31 Ekim 2020; 14:25:15 >

Bug değil maalesef. O modül olmadan olmuyor. Benim cihaz da garantili ama aldığım günden beri rootlu kullanıyorum. Global romda daralıyorum, eu roma geçince özgürleştiğimi hissediyorum 😀

• masik rom varmış çok janjanlı cicili bicili efektli baya güzelmiş ben de onu kurcam garanti bitince★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- 

battery guru kurdum ekran süresini ilk şarjdan itibaren gösteriyor neyseki..bu aptal dahili pil uygulamasına bakmam daha da teşekkürler @Espa ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 31 Ekim 2020; 15:28:17 >

Düzelteceklerini sanmıyorum çünkü miui12 güncellemesi ile birlikte geldi o, yenilik olarak yani ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- 

• Hocam hangi ayardan eski sürüm uygulama yüklemeyi aktif edebiliyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: jakabo1982

Aksaray iletişimden aldığım teli teslim aldım ancak e devletten imei BTK sorgusunda iki imei de kayıtsız gözüküyor ayrıca genpa garanti sorgulamada da cihaz gözükmüyor teli alanlar arkadaşlar sizde durum nasıl?

Benim telefonda aksaray iletişimden alındı... 10 Ay geçtikten sonra garanti sorgulamak istedim. İçerisinden Genpa kağıdı çıktığı halde genpanın sitesinde genpa satışlı değildir yazıyor... Nil Danışmanlık ve iletişim prodüksüyon san. ve tic.ltd şti kaşesi var garanti kağıdında.

Sanırım Xiaomi Türkiye Garantili cihaz diyerek alakasız bir cihaz satıyorlar.

• b4s4y3v kullanıcısına yanıt
    Genpa sitesinden sorgulattığınızda gözükmüyor zaten nedeni sadece Genpa tarafından ithal edilmişse tel. garanti kapsamında gözüküyor. Ben genpaya mail atıp sordum ve garanti kapsamındadır şeklinde cevap geldi. Siz ya genpaya ya telefon edin ya da mail atın...

• 
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.