Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle değer hocam. Arada klasman farkı var. Saydığınız cihazlar mi 9t'nin çok çok üstünde cihazlar. Ama benim gibi bazı şeyler olmadan olmaz diyenlerdenseniz geçmezsiniz.

Mesela iki farklı uygulamayı aynı anda çalıştırma aynı ekranda. (Bu olay sanırım ipadlerde mevcutmuş. muhtemelen önümüzdeki yıllarda iphone cihazlara eklenir. O zaman androide elveda diyebilirim)

Full ekran çentiksiz. Mükemmel görünüyor vazgeçilmezim gibi şuanda.

Ve sanırım batarya olarak saydıklarınızdan iyi. Ama iphone 11ile ahım şahım fark olacağını sanmıyorum. O cihazında iyi bataryası var. Eğer bu özellikleri kaybetmek çokta önemli değil diyorsanız kesinlikle geçin her kuruşuna değer çünkü. Herkese hitap eden özellikler değiller zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaşlara iyi bayramlar...
    Arkadaşlar 3 gün önce bu telefonu aldım şuan yolda bi sıkıntı olmassa yarın birgün ulaşır.İphone 5s ten geçiyorum :dd(ilk çıktığı dönemden beri kullanıyorum).Geçme sebebim ısınma,sarj ve kamera sorunları
    İlk sayfada ki öneriler(reklam kapatma vs cep modu vs)bunları kesin yapıyı mı ?
    Telefon hangi sürümde gelir bilmiyorum,direkt güncelliyi mi?

• fenelony kullanıcısına yanıt
    Direk güncelle, sonra hard reset at. Farklı bir launcher yükle nova launcher gibi. Güle güle kullan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ana ekranda ki widgetler özellikle hava durumu sürekli pasife düşüyor. Hava durumuna dokununca uygulaması açması lazım sürekli çalışması duruyor. Adım Sayar adımları göstermiyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı. Uygulama bilgisi otomatik başlatma açık olduğu halde olmuyor başka bir yolu olmalı.

• simerkan kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu terimlere yabancıyım hard reset derken normal resetten ne farkı var ?
    Launcher nedir netde baktımda pek bir şey anlamadım.

YouTube da mi 9t hard reset yazarsan uygulaması basit bir kombinasyon olduğunu görürsün. Olmadı güncelleme sonrası fabrika ayarlarına geri döneceksin herşey sıfırlanacak. Launcher ise mi nin sistem başlatıcısı yerine Google Play'den nova launcher yükle ve geçerli başlatıcı olarak belirle -ki zaten soracak.

Hocam iphoneden geçtim kb
    Reset atmamızın sebebi vb o videoda bu soruların cevapları var mı?Yoksa neden attığımızı kısaca açıklarmısnız?

Android 10 miui 11 sürümü güncelleme sonrası bir takım problemlerle karşılaşan arkadaşlar var ve çözümü de bu. Ben reset atmadım bir sıkıntısı yok. Ancak siz yeni aldığınız için hiçbir şey yüklemeden reset atmak daha mantıklı. Benim gibi birçok banka vs uygulaması yüklemiştim güncelleme sonrası reset işime gelmedi zaten bir problem de yok. Ama dediğim gibi sizin için bir sıkıntı yok zaten sıfır atın reset sağlam olsun.

teşekkürler hocam

https://www.youtube.com/watch?v=3aSBDL1_3M0&feature=youtu.be

Hocam launcher çok gerekli bir şey mi?sarjın erken bitmesine yol açıyormuş.
    İlk sayfadaki reklam kapatma vs önerileri uygulayım mı?

Reklam kapatmayı yapın ama birçoğu pil performansı için. Bana 36 saat fazlasıyla yeter diyorsanız uğraşmayın ihtiyaç oldukça yaparsınız. Benim 2 günü geçiyor ve reklam kapatma hariç hiçbirini yapmadım.

Nova launcher tam tersine pil performansına olumlu etkisi var. Go launcher gibi hem ağır hem de pili tükenmez.

Teşekkürler

Direkt güncelleyebilirsiniz. Görsellik bakımından daha iyi yeni güncellemeyle. Arayüzü çok güzel bence. Hemen alışırsınız.

Hocam açıkçası kendi arayüzü çok iyi ben olsam başka launcher yüklemezdim. Ama tabi seveni kadar sevmeyenide olabilir.

• Hocam siz hard reset attınız mı?
    Cevaplarınız için teşekkürler

Hocam attım. Hatta sonrasında bir sorunla karşılaşmıştım. Şarjım su gibi gidiyordu. Sonra bir arkadaşım arka planda çalışan bir uygulamadan kaynaklı olduğunu tespit edip çözdü sorunu.

Genel kanı güncelleme sonrası format atılır. Ama ben bir dahaki güncellemeden sonra atmayı düşünmüyorum. Sürekli sürekli uğraşabilcek bi insan değilim çünkü. Atmazsanızda sorunla karşılaşacağınız kesin değil. Deneyin bakın derim önce.

• Arkadaslar merhaba,
    Mi 9t telefonumda gmailden gelen mail bildirimleri gozukmuyor.Son zamanlarda boyle oldu.Nedeni nedir bilen varsa aydinlatabilir mi?

• teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Marhand

Arkadaslar merhaba,
    Mi 9t telefonumda gmailden gelen mail bildirimleri gozukmuyor.Son zamanlarda boyle oldu.Nedeni nedir bilen varsa aydinlatabilir mi?
    Senkronizasyon açık mı?
    ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.