Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bir süredir bu sıkıntı var telde. ne zaman tam ekran video izlesem üstteki bildirim şeriti kararıyor, düzeltmek için de telefonu baştan başlatmam gerekiyor. eu rom kullanırken başladı bu ve sonrasında global betaya geçtim ama hala devam ediyor. başka bu sıkıntıyla karşılaşan veya çözümünü bilen varsa çok iyi olur.
  • Çözümü yok, çok uzun zamandır olan bir sorun bu. MIUI 8'de de vardı. Orijinal temayı kullanın diyorlar ama onda da oluyor. Şu anda MIUI kullanmıyorum ama bu sorunu telefonu açıp kapamadan da geçici olarak düzeltebiliyorsunuz:

ayarlardan notifications & toggles layout'ı önce seperate, sonra combined yapın. Düzelmiş olacak ama sonra yine aynı sıkıntı yaşanacak.
  • ekimm042 kullanıcısına yanıt
    3-4 ayda çok ekstrem bir durum olmadıysa(Cihazı güneşte bırakmak vs.) pili öldürmeniz mümkün değil. Telefonun kendi sıcaklığına karşı dayanıklıdır piller.

Muhtemelen bir veya birden fazla uygulama cihazı uyanık tutuyor. Sosyal medya uygulamalarını kullanıyorsanız, onlarla ilgili bir durum olabilir. Gerçi cihazı uyanık tutan uygulamanın illa sosyal medya uygulaması olması gerekmiyor. Geçen gün cihazın şarjı hızla tükenince Wakelock kontrolü yaptım ve Yandex Maps'in 5 milyona yakın wakelock girişimi olduğunu gördüm. Ne yaptıysam engelleyemedim wakelock'ları ve en sonunda uygulamayı sildim.
  • ufukcoskun kullanıcısına yanıt
    Hocam telefon açıp olduğunda da çok hızlı gidiyor şarj eskisine oranla. Mesela oyun oynuyorum MK X. Bı bakmışım %80e inmiş hemen. Bu arada wake locker uygulaması hangisini kullanabilirim ? Rootsuz telefonum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekimm042 kullanıcısına yanıt
    Benim de öyleydi. Wakelock var mı yok mu kontrol etmek için Wakelock Detector uygulamasını kullanıyorum ben ama cihaz root'lu olmalı. Yanlış görmediysem bir de root'suz versiyonu vardı ama denemedim. Belki yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Ayrıntılı batarya bilgisi için Reddit'teki şu rehberi takip edebilirsiniz(Root gerekmiyor):

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/5b4yeo/guide_finding_battery_issues_with_googles_battery/
  • zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    calls blacklist diye bir uygulama var playstore da.onu kullanabilirsiniz.bet lerin hepsini engelliyor.

• Slmlar. 800tl ye kadar xiaomi modelleri icinde hangisini tavsiye edersiniz? Redmi note 4 alacama ama su daha iyi onun.yerine diyeceginiz model varsa...

• Arkadaşlar custom rom yüklerken error 7 diye bir uyarıyla karşılaşıyorum ve rom yüklenmiyor.daha önce başına gelen ve çözümünü bilen var mıdır?(ÖNEMLİ)

EDİT: Sanırım sorunu çözdüm arkadaşlar.Şöyle ki önce wipeları yapıyoruz ama yüklemeyi yapmıyoruz ve telefonu kapatıyoruz.Ondan sonra tekrar twrp'ye girip yüklemeyi yapıyoruz.Sorun bu şekilde çözüldü bazı telefonlarda wipe yapınca buna benzer errorlar çıkabiliyor şu anda açılıyor telefon sıkıntısız....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzen nevfik -- 15 Ekim 2017; 18:38:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ahize sesi kısık geliyor bir cadde üzerinde araçlar geçerken neyin karşıdakinin ne dediğini hiç anlamıyorum. Bu donanımsal bir problem mi yahut eu beta romdan dolayı mıdır? Var mı yaşayıp sorunu çözdüm diyen huee?

• hopali08 kullanıcısına yanıt
    Güvenlik kısmındaki temizleyici ve optimizasyonu kullansın kullanmadığın zaman playstoreda indirme sorunu yaşayabiliyor

• Sistem animasyonlari nedir arkadaslar kapatirsam pile katkisi olur mu?

• iptal55 kullanıcısına yanıt
    Katkısı olur. Ben tamamen kapatırım animasyonları. Gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Katkısı olur. Ben tamamen kapatırım animasyonları. Gereksiz.

Kapattığım neler kapaniyor eksikligini hissedermiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: xraicon

Root yapmaya gerek yok. Sadece guncelleme yapmasi yeterli

Sağolasın.Yarın İtribat Kurayım Kendisiyle Telden Yaptırayım.

Benimde Global Kararlı. Aldığımdan Beri Güncellemedim. Android 6 ve miu 8.1 Var Hala. Güncelleme Çıkmıyor. Arkadaşta da Çıkmazsa Ne Yapmalı? Bölge mi Değişelim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufkuodaman

Güvenlik kısmındaki temizleyici ve optimizasyonu kullansın kullanmadığın zaman playstoreda indirme sorunu yaşayabiliyor

Onu da Deneyelim Aklımda Olsun

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Hangi roma geçtin hocam en son miui prodaydın yanlış hatırlamıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedective -- 15 Ekim 2017; 23:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Yıl oldu (mübalağa yapıyorum)

stabil versiyona geldimi *?
  • arkadaşlar bir sorunum var bunun çözümünü bilen var ise yardımcı olsun lütfen

arkadaşlar kutudan çıkan orjinal hızlı şarj adaptörüne takıyorum telefona bağlıyorum 2 sn şarj ediyor sonra devre dışı kalıyor zaten orjinal kablosuda bozuldu

ben dandik kablolar ile şarj ettim usb c her yerde olmadığı için orjinal kablo aldım yine aynı sorun var

cihazı 1.3 a 1 a lık adaptörler ile şarj ediyorum bide bilgisayara bağlayınca direk şarj moduna alıyor okumuyor cihazı cihaza usb bağlıyorum onuda okumuyor sizce sorun nerede ?
  • Arkadaslar merhabalar. Kardesim mi5 kullaniyor. Dün geceden beri acamiyor telefonu. Ekran kilidi yanlis diyor telefon. Dogru girdigini iddia ediyor. En son 120dk kilitlendi. Daha once global rom atmistim onun disinda bir sey yapmadim cihazi. Romu atali da 1 yil olmustur.
    Düzenleme: Bahaneyle MIUI 9 yüklemiş olduk. Sıfırlandı telefon sorun yok şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satuk_bugra -- 16 Ekim 2017; 17:7:6 >
  • Vegatablo kullanıcısına yanıt
    sağol hocam . kasa da geldi sonunda telefonu topladım. çalışıyor.

@veziroglu ekran biraz hassas takarken fazla bastırmadığım halde köşesi çtladı. kullanıma yada görüntüye etkisi yok ama yine de biraz can sıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.